Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LISTOPAD 2022

Partnerzy Hackathonu

Bardzo cieszymy się, że mińscy przedsiębiorcy i osoby indywidualne zgodziły się wesprzeć nasze działania w ramach projektu Hakuj z nami rzeczywistość. Tworzą oni Radę Biznesu Hackathonu. Nasi sprzymierzeńcy służą swoją wiedzą, doświadczeniem młodym ludziom, uczestnikom projektu. Dzielą się także z nimi dobrymi praktykami z obszarów swojej działalności. 

Dziś przedstawiamy jednego z naszych partnerów. 

Panie i Panowie! PESA 

„W 1951 roku zapadła decyzja o budowie Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim na co przekazano teren o powierzchni ponad 26 ha. W dniu 22 lipca 1954 roku, w 10. rocznicę Manifestu PKWN, do hali naprawczej wjechał pierwszy elektryczny zespół trakcyjny. W latach 1973-1990 zakłady nosiły imię kubańskiego rewolucjonisty Camila Cienfuegosa. 2 stycznia 1996 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa o nazwie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”.

W sierpniu 2008 roku spółka stała się częścią Grupy Kapitałowej PESA.

18 lutego 2022 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki z Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” S.A. na PESA Mińsk Mazowiecki S.A., co zbiegło się z 70. rocznicą powstania firmy.

PESA Mińsk Mazowiecki S.A. to jeden z największych pracodawców w Powiecie zatrudniający kilkuset pracowników oraz współpracujący z wieloma lokalnymi podmiotami.

Zdobyte przez lata doświadczenia są obecnie wykorzystywane przy modernizacjach i naprawach taboru szynowego z użyciem nowoczesnych technologii i rozwiązań. Spółka oferuje i wykonuje kompleksową modernizację wraz z naprawą główną (P5) lub rewizyjną (P4): elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych, wagonów metra, autobusów szynowych, tramwajów i lokomotyw elektrycznych, a także przeglądy okresowe P1, P2, P3, jak również naprawę części i podzespołów.

Głównymi Klientami spółki są: Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o., PKP Intercity S.A., POLREGIO S.A., Metro Warszawskie Sp. z o.o., Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. w Warszawie, Koleje Śląskie sp. z o.o., PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., Koleje Małopolskie Sp. z o. o., PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o., Koleje Dolnośląskie S.A., WKD sp. z o. o., Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. oraz Samorządy Województw.

Zarząd firmy przyjmuje, że jakość i niezawodność produktów, a także ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne jest warunkiem zadowolenia klienta i podstawą rozwoju spółki.

Spółka wdrożyła i certyfikowała systemy zarządzania na zgodność ze standardem branżowym ISO/TS 22163, system zarządzania środowiskowego PN-EN ISO 14001, a także standardy jakości w spawaniu EN 150085 oraz klejeniu EN 17460.

Ostatnie wyróżnienie jakim została nagrodzona Spółka to laureat tzw. Dużych Diamentów w rankingu Forbesa – VIII miejsce na liście regionalnej (woj. Mazowieckie) i XXV miejsce na liście krajowej.”


Oto kolejny partner: Robert Jaworski architekt Archvision

"Jako architekt, który jest rodowitym mińszczaninem poświęciłem się pracy zawodowej w celu modernizacji miasta. Jako pracownia posiadamy wiele realizacji na terenie Mińsk Mazowieckiego.

W pracy koncentrujemy się na porządkowaniu zabudowy ulic wypełniając pierzeje nowoczesną architekturą. Przy realizacji naszych projektów staramy się tworzyć i modernizować przestrzeń publiczną, wprowadzać zieleń, szersze chodniki oraz miejsca postojowe.Ostatnie inwestycje to budynki w rejonie zbiegu ulic Piłsudskiego i Kazikowskiego".

 

  • nowoczesne budynki, widok z lotu ptaka
  • nowoczesne budynki, widok z lotu ptaka
  • nowoczesne budynki, widok z lotu ptaka

UTILA oznacza UŻYTECZNY, dlatego misją naszego partnera jest tworzenie oraz dostarczanie najbardziej przydatnych i praktycznych rozwiązań w różnych obszarach funkcjonowania miasta. 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Przedstawiamy kolejnego członka Rady Biznesu Hackathonu. 

Utila to firma doradcza specjalizująca się w takich obszarach jak komunikacja społeczna, konsultacje społeczne, badania społeczno-gospodarcze, programowanie rozwoju lokalnego i regionalnego. Utila oznacza użyteczny, dlatego też misją naszej firmy jest tworzenie oraz dostarczanie najbardziej przydatnych i praktycznych rozwiązań w projektach, które realizujemy. W naszych działaniach, poprzez zastosowanie zróżnicowanych metod, staramy się dotrzeć do różnych grup interesariuszy i uwzględniać ich głos. W Mińsku Mazowieckim prowadziliśmy szereg działań w ramach projektu Human Smart City.

Zespół Utila tworzą ludzie z pasją posiadający duże doświadczenie w realizacji zróżnicowanych projektów, którzy łączą posiadaną wiedzę ze zdobytą w trakcie pracy praktyką. Wspólnie zrealizowaliśmy już wiele interesujących projektów. Tworzymy interdyscyplinarny zespół - współpracujemy z ekspertami, naukowcami i badaczami z całej Polski, dzięki temu możemy realizować projekty o różnej tematyce i stopniu złożoności.

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim