Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2023

Relacja ze spotkania autorskiego z prof. Adamem Bodnarem i Bartoszem Bartosikiem

Spotkanie autorskie z prof. Adamem Bodnarem i Bartoszem Bartosikiem wokół książek „Obywatel PL” i „ Nigdy nie odpuszczę”  było ostatnim działaniem wpisanym w obchody Roku Władysława Bartoszewskiego.
Rozpoczęło je otwarcie wiosną 2022 r. Skweru Władysława Bartoszewskiego z pięknym ogrodem deszczowym. Znalazła się na nim tablica poświęcona bohaterowi roku. Oficjalne uroczystości otwarcia uświetniła etiuda teatralna przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 4. W kolejnych miesiącach mieszkańcy i mieszkanki miasta mieli możliwość zwiedzenia plenerowej wystawy „Władysław Bartoszewski. Pod tym samym niebem”, prezentującej sylwetkę i osiągnięcia działacza opozycji i polityka. Uczniowie mińskich szkół podstawowych zrealizowali zaś projekty społeczne wokół myśli Bartoszewskiego „ Warto być przyzwoitym”. Efekty pracy przedstawili podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 6 z synem historyka Teofilem Władysławem Bartoszewskim.
Rozmowa z prof. Adamem Bodnarem, byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich i redaktorem „Więzi” Bartoszem Bartosikiem na zakończenie Roku Władysława Bartoszewskiego oscylowała wokół znaczących myśli bohatera, w tym znanej frazy: „Warto być przyzwoitym”. Dotyczyła uczciwości urzędu i państwa wobec obywateli, także mediów w podejmowaniu ważnych społecznie tematów. Rozmówcy zastanawiali się także nad kondycją społeczeństwa obywatelskiego, nad naszą wrażliwością na prawa człowieka. Centralną kwestią, która silnie wybrzmiewała w trakcie spotkania, była świadomość, że możemy różnić się poglądami, ale podzielać te same wartości i w duchu szacunku odnosić się do siebie nawzajem. Być przyzwoitym to znaczy dążyć do dialogu i współpracy. Rozmowę prowadziła Justyna Radomińska polonistka LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej, aktywistka społeczna.

  • mężczyźni podpisują przy stoliku książki po prawej stronie stoi kobieta i oczekuje na autograf
  • trzy osoby siedza na fotelach - debata
  • dwóch mężczyzn siedzi, podpisują książki

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim