Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2023

Rozstrzygnięto XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Ósmoklasistów

25 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 gościła uczestników powiatowego etapu XI Konkursu Ortograficznego dla Ósmoklasistów, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego. Finałowe dyktando pisało 78 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu mińskiego. W tegorocznym finale konkursu uczestnicy zmierzyli się z pułapkami ortograficznymi kryjącymi się we fragmencie zaczerpniętym z powiastki Antoine’a de Saint-Exupéry'ego „Mały Książę”.

Dyktando zostało podyktowane przez Justynę Radomińską, polonistkę z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Po zakończeniu konkursu prace zostały ocenione przez komisję, w skład której weszły nauczycielki języka polskiego z Dwójki, Agnieszka Kożuchowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mińsku Mazowieckim oraz Lidia Surowiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Pogorzeli.

Laureatami XI edycji Konkursu zostali: Natalia Łaczmańska SP nr 1 w Sulejówku – I miejsce, Katarzyna Pleśniak SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim – II miejsce, Milena Delega SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce oraz Łucja Grudzińska, Maja Okoła SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim, Martyna Marczuk SP nr 1 w Sulejówku, Julia Lejman SP w Ładzyniu, Maximilian Zagwocki, Urszula Wiśniewska SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Jakub Nowak SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim, Justyna Witon SP w Kałuszynie, Aleksandra Buczek SP nr 3 – wyróżnienia.

Oficjalne podsumowanie konkursu odbyło się 20 grudnia 2022 r. w czasie uroczystego spotkania uświetnionego występem uczniów z zespołu wokalnego MIĘDZY NAMI   prowadzonego przez Anetę Senktas  oraz gawędą Agnieszki Skalskiej - opiekunki izby regionalnej – na temat tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych w naszym regionie dawniej i dziś. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora Szkoły Sławomira Domańskiego cenne nagrody w formie kart podarunkowych do Empiku, a nauczycielki przygotowujące uczniów do zmagań konkursowych listy z podziękowaniami.  

oprac. na podst. tekstu Renaty Miszczak

  • kobieta z nastolatką pozują przed tablicą
  • dzieci siedzą w pojedyńczych ławkach na sali gimnastycznej, na stolikach kartki, z lewej strony na ławeczkach rodzice
  • na sali gimnastycznej przed pozuja osoby dorosli i młodzież po rozstrzygniętym konkursie, nad nimi łańcuch świateczny z...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim