Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LUTY 2023

Luty w MDK

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na lutowe wydarzenia.

4-5.02 (sob.-niedz.) - Tango | WARSZTATY
10.02 (pt.) - Co nam w duszy gra? | KONCERT MULTIMEDIALNY
12.02 (niedz.) - O Smoku Wawelskim | TEATR W PAŁACU | SPEKTAKL DLA DZIECI
13-24.02 (pon.-pt.) - Ferie w Pałacu | WARSZTATY DLA DZIECI 7-15 LAT | WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY 16+ | Międzyczas
16 i 23.02 (czw.) - Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE
24.02 (pt.) - Rodzinna GIBOTEKA
25.02 (sob.) - Blisko | DYSKUSYJNE SPOTKANIA FILMOWE
Projekcje dla szkół i przedszkoli w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy na: https://panel.nhef.pl/zgloszenie
BILETY na: https://ekobilet.pl/mdkminsk
Wszystkie wydarzenia znajdziecie na: https://www.facebook.com/mdkmmz/events/

  • plakat informujący o wydarzeniach lutowych w MDK z tytułem głównym Luty 23

Luty w MBP

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lutowe wydarzenia.

04 lutego, godz. 11:00 Rozgrywki Mińskiej Ligi Rummikub
07 lutego, godz. 10:15 Klubikowy Książkowy Wtorek (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
08 lutego, godz.13:00 Kinoteka z audiodeskrypcją
09 lutego, godz. 18:30 Elżbieta Sieradzińska – spotkanie autorski i promocja książki „Wrócimy po was. Historie alpejskie”
13 i 20 lutego, godz. 13:00 Gralnia – Ferie z planszówką
14 i 21 lutego, godz. 12:00 Kinoteka dla dzieci
15 i 22 lutego, godz. 12:00 Teatr MASKA – spektakl teatralny dla dzieci (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
16 lutego, godz. 12:00 Kreatywna Planeta – warsztaty plastyczne dla dzieci (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
17 lutego, godz. 12:00 Bal karnawałowy z wodzirejem (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
18 i 25  lutego, godz. 11:00 Warsztaty dla rodzin z dziećmi (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
22 lutego, godz. 13:00 Kinoteka z audiodeskrypcją
23 lutego, godz. 18:30 Robert Zgutka – spotkanie autorskie z mińskim poetą i promocja tomiku wierszy wydanego przez MZM
24 lutego, godz. 12:00 Jak to jest być sobą! Warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży (zapisy w Czytelni)

Oddział dla Dzieci tel. 25 740 50 87

Czytelnia tel. 25 740 51 04

  • plakat z tytułem głównym Luty 2023

Tango - warsztaty w MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na warsztaty tanga argentyńskiego w MDK. Dwudniowe spotkanie warsztatowe w formule Open Level poświęcimy tangu walc.
Tango walc, czyli energia wiatru. Ruch pozbawiony tangowej pausy. Równowaga pomiędzy akcentem pierwszego bitu z zachowaniem płynnej delikatności kolejnych. Pełna projekcji i precyzji elegancja podkreślająca charakter muzyki. O tym będziemy tańczyć na naszym spotkaniu.
4 i 5 lutego 2023
sobota 4.02 - godz. 12-15: https://ekobilet.pl/.../tango.../504330-bilety-na-spektakl
niedziela 5.02- godz. 12-15: https://ekobilet.pl/.../tango.../504331-bilety-na-spektakl
Zachęcamy do zapisów w parach - tango to taniec opowiadający historię, której nie da się wyrazić w pojedynkę!
Zajęcia poprowadzą pasjonaci tanga: Sylwia Jarek-Jaworska i Marcin Świstak. Energia Tanga: 
https://www.facebook.com/kulturaenergiatanga

Szczegóły: https://fb.me/e/5vDLhw8TU

  • po lewej stronie w kole mężczyzna i kobieta ubrani na czarno tańczą po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia

Ferie w mieście

Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia czasu wolnego podczas tegorocznych ferii zmiowych. Zachęcamy do zapozanania się z zestawieniem wydarzeń i zapraszamy do udziału!

Firma BAGS zmienia trasę B1

Firma BAGS zmienia przebieg linii B1 Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Dobre w obrębie granic naszego miasta w kierunku Dobre. 
Przypominamy że na odcinku, który przestaje być obsługiwany przez tego przewoźnika, kursują autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej linii M2 i M4. 

Z rozkładu linii B1 BAGS wyłącza od 1 lutego br. przystanki: 1 PLM Błonie, 1 PLM Szpital, Łupińskiego, Warszawska PKS. Za to pojawi się nowy przystanek na ul. Piłsudskiego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. 
Przebieg linii w kierunku Warszawy nie ulegnie zmianie. 

  • plakat informujący z tytułemgłówny Nowy przebieg linii na terenie mińska mazowieckiego dla autobusów jadącychz kierunku...

Bilet Turysty na ferie zimowe 2023 na Mazowszu

Koleje Mazowieckie wprowadzają w okresie  ferii zimowych, ofertę „Bilet Turysty”. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które w tym czasie zamierzają zwiedzać Mazowsze podróżując pociągami KM. Oferta obowiązuje od 11 lutego do 26 lutego 2023 r., a w sprzedaży będzie dostępna od 5 lutego 2023 r. Bilet będzie można kupić w kasach i biletomatach.

Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym ważnym przez 3 dowolnie wybrane dni w ciągu 10 dniowego terminu ważności, licząc od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę. Podczas zakupu wydawany jest także karnet, na którym należy dokonać legalizacji rozpoczęcia podróży każdego z trzech dni.

Bilet kosztuje 75 zł, a jego cena jest zryczałtowana i niezależna od odległości taryfowej. Od tej ceny nie stosuje się żadnych ulg. 

Oferta „Bilet Turysty” umożliwia nieograniczone przejazdy pociągami KM na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Upoważnia również do przejazdu na trasie PKP Modlin – Port Lotniczy Warszawa – Modlin autobusami lotniskowymi KM. 

Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/bilet-turysty-na-ferie-zimowe-2023-na-mazowszu

mat: informacja prasowa „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

Mińska Liga Rummikub w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w I sezonie stacjonarnej Ligi Rummikub w Mińsku Mazowieckim.
Organizator:
- Michał Jarzębski
- Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
- osoby z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca awans na Mistrzostwa Polski 2023
Zapisy: 
https://forms.gle/o8anTKda21xWyXTc6
Termin: sobota 4.02.2023r. od 11:00.
Za każdy turniej uczestnicy zdobywają punkty za wygrane partie, które liczą się do generalnej klasyfikacji danej ligi. Na koniec zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów. Za zwycięstwo w lidze trzech graczy z pierwszych miejsc otrzyma nagrody rzeczowe od TM Toys
Proste zasady:
• Każdy turniej jest oddzielnie punktowany
• Nie trzeba brać udziału we wszystkich kolejkach. Jedna zostanie odliczona na koniec Ligi.

  • plakat z informacjami po lewej stronie, po prawej stronie klocki Rummikub

Wizyta delegacji z Republiki Korei

W związku z realizacją umowy ministerstwa obrony narodowej na dostawę dla polskich Sił Powietrznych samolotów bojowych FA-50  23. Bazę Lotnictwa Taktycznego odwiedziła delegacja z Republiki Korei z KAI Korea Aerospace Industries, LTD odpowiedzialnej za realizację tego przedsięwzięcia. 

Burmistrz Marcin Jakubowski gościł dziś przedstawicieli fabryki samolotów na czele z wiceprezesem wydziału zarządzania programami zagranicznymi Parkiem Jonginem oraz dowódcę 23. BLT płk. pil. Krzysztofa Stobieckiego.

Obecnie trwają szkolenia kadr i przygotowania infrastruktury do przyjęcia samolotów FA-50. Wkraczamy w nowy etap rozwoju lotnictwa i nowych technologii oraz współpracy polsko-koreańskiej.

Co nam w duszy gra? koncert multimedialny

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert multimedialny „Co nam w duszy gra?”, czyli młodzi, zdolni uczestnicy zajęć wokalnych zaprezentują swoje umiejętności w wybranym przez siebie repertuarze. Nad całością czuwa instruktor warsztatów Marcin Błądziński, uczestnik takich programów jak Bitwa na głosy czy Szansa na Sukces. Zapraszamy!

godz. 19:00 WSTĘP WOLNY

  • w kole po lewej stronie nastolatka śpiewa na scenie trzymając mikrofon w prawej dłoni, kolorystyka fioletowo zielona, po...

Honorowy Artysta

Gdy w 1990 roku do Mińska Mazowieckiego zaczęła zaglądać demokracja, moje życie artystyczne toczyło się w Lublinie, a potem w Warszawie. Tam czułem się bardziej „światowo”, Mińsk Mazowiecki uważając za zaścianek.

Jednak z biegiem czasu zmiany samorządowe zaczęły odwracać proporcje. Wraz z demokracją do miasta powróciła kultura i sztuka. I to do tego stopnia, że gdy w 2002 roku jechałem jako artysta reprezentujący, teraz już moje miasto, na międzynarodowy plener artystyczny, to uważałem, że to coś normalnego.

W litewskim Telsiai, które organizowało plener dla miast partnerskich z Czech, Polski, Francji i Niemiec, spotkałem artystów, którzy tak jak ja wyfrunęli ze swoich uwolnionych prowincji bloku wschodniego, i artystów z Zachodu ciekawych nas, nowych członków europejskiej wspólnoty.

Miałem szczęście trafić nie tylko na wybitnych artystów, ale też (a może przede wszystkim) zaprzyjaźnić się ze wspaniałymi ludźmi. Jednym z nich był, pochodzący z czeskiego miasta Krnov, Ladislav Steininger.

Przez te wszystkie lata mój czeski przyjaciel stał się także częścią mińskiego artystycznego pejzażu. To jego autorstwa jest grafika, którą burmistrz Marcin Jakubowski wręcza przy różnych ważnych okazjach zasłużonym dla naszego miasta. Jest to barwny linoryt przedstawiający gniazdo. Gniazdo jako symbol, ale również charakterystyczny element mińskiego parku, który zainspirował autora w czasie pobytu w Mińsku Mazowieckim.

Inni zaś mieszkańcy miasta, w dalszej części tego tekstu nazywani przyjaciółmi Ladislava Steiningera, co roku obdarowywani są takimi właśnie pracami w formie noworocznych życzeń. Czując się wyróżnionymi, cztery lata temu pokazaliśmy nasze zbiory na wystawie w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Publikacją do wystawy był wspaniały katalog, zaprojektowany przez Hannę Kiragę. Prace te eksponowane były również w Galerii Ekslibrisu w bibliotece na warszawskiej Ochocie.

Dzięki długiej liście inicjatyw Ladislava Steiningera do Krnov, miasta w którym mieszka i pracuje, zapraszani są nie tylko artyści, ale również instytucje i szkoły z Mińska Mazowieckiego. Gdyby ktoś kiedyś ustanowił tytuł Honorowego Artysty Mińska Mazowieckiego, to bardzo proszę o uwzględnienie kandydatury naszego przyjaciela. Jako atut dodam, że świetnie mówi po polsku.

Wyfrunęliśmy wraz z Ladislavem 20 lat temu z rodzinnych gniazd i można powiedzieć, że niczym stare dobre małżeństwo świętowaliśmy w zeszłym roku jubileusz naszego wspólnego artystycznego żywota. Straciłem już rachubę co do ilości wystaw, plenerów, imprez i spotkań, w których razem braliśmy udział. Dlatego bardzo się cieszę, że inauguracją kolejnych wspólnych lat będzie indywidualna wystawa prac Ladislava Steiningera, którą otworzymy 25 lutego w Muzeum Ziemi Mińskiej. W moim mieście.

Krzysztof Rusiecki

  • mężczyzna pochyla się nad stołem w zacienieniu
  • dwóch mężczyczn stoi w czapkach
  • mężczyzna stoi na korytarzy trzyma obraz w rękach, na białych ścianach wiszą obrazy

O Smoku Wawelskim teatr w pałacu - MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na spektakl O Smoku Wawelskim. Jest on jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu.   
Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem.
Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się miejski szewczyk – szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu…
Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi. Wszystko odbywa się na oczach widzów i na pewno może być inspiracją do dobrej zabawy w teatr w domu czy w szkole. Dużym walorem jest muzyka i piosenki.
scenariusz, reżyseria – A. GOTZ
produkcja A. M. GRABANIA
scenografia, lalki, kostiumy – B. BANYŚ
muzyka – W. BARAN

Spektakl dla dzieci od 3 lat
Czas trwania: około 45 minut

12 lutego, godz.16:00 BILET 30 ZŁ/OSOBA

sala kameralna MDK

  • po lewej stronie w kole rysunek zielonego smoka ziejącego ogniem, po prawej stronie informacje z tytułem głównym O smoku...

Klubikowy książkowy wtorek - MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 7 lutego na 'Klubikowy książkowy wtorek".

godzina 10:15
zapisy w Oddziale dla dzieci
nr tel. 25 740 50 87

  • po lewej stronie informacje z tytułem głównym klubikowy książkowy wtorek, po prawej stronie zdjęcie kolorowych klocków

Kinoteka z audiodeskrypcją - MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 8 i 22 lutego na 'Kinotekę z audiodeskrypcją"

godzina 13:00
wstęp wolny

Mecz UKS Probasket Mińsk Mazowiecki vs. MUKS Piaseczno

Zapraszamy na mecz UKS Probasket Mińsk Mazowiecki vs. MUKS Piaseczno (U-15, Liga wozkosz) 4 lutego o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim

  • po lewej stronie loga klubów grających w meczy, po prawej nastolatek w czerwonym stroju z piłka w ręku, na dole plakatu loga

Informacja o ogłoszeniu drugiego przetargu - nieruchomości przy ul. Kościelnej

Mińsk Mazowiecki, dnia 03 lutego 2023 roku

PG.6840.4.2022

I n f o r m a c j a

Stosownie do art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) - i n f o r m u j ę, że ogłosiłem drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 2 i 4:

1)   nieruchomość składająca się z działki gruntu Nr 1051 o powierzchni 1068 m2 oraz kamienicy w złym stanie technicznym, wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego (Decyzja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr 47/2021 z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie wpisania zabytku do rejestru zabytków pod numer A-1643), położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 4, stanowiącą zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00038480/8 własność Miasta Mińsk Mazowiecki,

2)   nieruchomość składająca się z działki gruntu Nr 1053 o powierzchni 786 m2 oraz budynku mieszkalnego murowanego w złym stanie technicznym przeznaczonego do rozbiórki, położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 2, stanowiącą zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00000078/2 własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki – Obszar B uchwalonego uchwałą Nr XLV.423.2022 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 20 czerwca 2022 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. 2022 r., poz. 8058, dalej: uchwała) wyżej opisane nieruchomości położone są w terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej nieuciążliwej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej 2MN/U-mw.

Ogłoszenie o przetargu podano do wiadomości publicznej poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, na terenie miasta w sposób zwyczajowo przyjęty oraz poprzez umieszczenie na stronach internetowych tego Urzędu.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Ogłoszenie o drugim przetargu - nieruchomości przy ul. Kościelnej

Ogłoszenie 
o drugim przetargu ustnym nieograniczonym 
na sprzedaż nieruchomości położonych 
w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Kościelnej nr 2 i nr 4

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Na podstawie art. 38 ust. 1 oraz art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021 r. poz. 2213).

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI 
OGŁASZA 
DRUGI PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY 
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Cena wywoławcza netto łączna za obie nieruchomości wynosi: 1.900.000,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset tysiecy złotych).

Wadium:  190.000, 00 zł. (słownie: sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).

Postąpienie: o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, przy czym nie może być ono niższe niż 19.000,00 zł (1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych).

1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości:

1) nieruchomość składająca się z działki gruntu Nr 1051 o powierzchni 1068 m2 oraz kamienicy w złym stanie technicznym, wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego (Decyzja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr 47/2021 z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie wpisania zabytku do rejestru zabytków pod numer A-1643), położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 4, stanowiącą zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00038480/8 własność Miasta Mińsk Mazowiecki,

2)   nieruchomość składająca się z działki gruntu Nr 1053 o powierzchni 786 m2 oraz budynku mieszkalnego murowanego w złym stanie technicznym przeznaczonego do rozbiórki, położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 2, stanowiącą zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00000078/2 własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

2. Opis nieruchomości: Nieruchomości położone są w centrum miasta Mińsk Mazowiecki, przy ul. Kościelnej nr 2 i nr 4. Działki gruntu nr 1051 i nr 1053 tworzą jeden zwarty obszar w kształcie zbliżonym do prostokąta o szerokości ok. 33 m i ok. długości 56 m. 

Kamienica usytuowana na działce gruntu nr 1051 jest w złym stanie technicznym, wpisana jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego. Budynek ten jest murowany, dwukondygnacyjny bez podpiwniczenia, z dachem na konstrukcji drewnianej krytym blachą, wybudowany w 1924 roku. Powierzchnia zabudowy wynosi 240 m2. 

Otoczenie nieruchomości stanowią tereny zabudowane starymi budynkami drewnianymi i murowanymi. Po drugiej strony ulicy znajduje się kościół rzymskokatolicki.

3. Przeznaczenie nieruchomości i sposób ich zagospodarowania: Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki – Obszar B uchwalonego uchwałą Nr XLV.423.2022 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 20 czerwca 2022 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. 2022 r., poz. 8058, dalej: uchwała) wyżej opisane nieruchomości położone są w terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej nieuciążliwej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej 2MN/U-mw.

Dla terenów oznaczonych symbolami od 2MN/U-mw ustala się:

1.  zasady i warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) forma zabudowy:

a) budynki mieszkalne jednorodzinne w formie wolnostojącej i bliźniaczej,

b) budynki usługowe,

c) budynki mieszkalne wielorodzinne,

d) lokale usługowe zlokalizowane w parterze budynków mieszkalnych;

2) zakaz lokalizacji:

a) usług typu: stacje paliw, zakłady obsługi i naprawy pojazdów mechanicznych, myjnie samochodowe,

b) obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 400 m².

3) wskaźnik intensywność zabudowy:

a) minimalna intensywność zabudowy 0,02,

b) maksymalna intensywność zabudowy 2,4,

4) maksymalna powierzchnia zabudowy maksymalnie 45% powierzchni działki budowlanej;

5) minimalny procent powierzchni biologicznie czynnej 50% powierzchni działki budowlanej;

6) maksymalna wysokość budynków:

a) dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych – 14 m,

b) dla budynków usługowych 14 m,

c) dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych 14 m,

d) dla garaży – 6 m,

e) maksymalnie 4 kondygnacje nadziemne i 2 kondygnacje podziemne.

2. nie określa się minimalnej powierzchni nowo wydzielanych działek budowlanych,

3. na terenie zlokalizowany jest budynek, wpisany do rejestru wojewódzkiego konserwatora zabytków, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt. 1 lit. c uchwały,

4. fragment terenu położony jest w granicach stref ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych nr AZP-58-71/8 i nr AZP-58-71/9, dla których obowiązują ustalania § 8 ust. 3 pkt. 6 uchwały,

5. fragment terenu położony jest w obszarze obejmującym układ urbanistyczny Mińska, ujęty 
w gminnej ewidencji zabytków i oznaczonym na rysunku planu, dla którego obowiązują ustalania § 8 ust. 3 pkt. 5 uchwały,

6. na terenie zlokalizowane są budynki ujęte w gminnej ewidencji zabytków, dla których obowiązują ustalania § 8 ust. 3 pkt. 3 uchwały;

7. dla fragmentów terenów oznaczonych symbolami 2MN/U-mw wprowadza się ograniczenia związane z uciążliwością wzdłuż drogi krajowej oznaczonej symbolem KDG-P, dla których obowiązują ustalenia § 10 ust. 6 uchwały.

8. W celu zaspokojenia potrzeb parkingowych ustala się obowiązek realizacji miejsc do parkowania według następujących minimalnych wskaźników:

1) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej – minimum 1 miejsce postojowe na jeden lokal mieszkalny;

2) dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – minimum 1 miejsce postojowe na jeden lokal mieszkalny w budynku mieszkaniowym jednorodzinnym;

3) dla obiektów oraz lokali usługowych i handlowych – minimum 1 miejsce postojowe na każde rozpoczęte 50 m² powierzchni użytkowej;

4) dla hoteli – minimum 2 miejsca postojowe na 10 miejsc noclegowych w obiekcie hotelowym;

9. Dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, usługowej i produkcyjnej należy zapewnić miejsca postojowe dla rowerów w granicach działek budowalnych na których realizowana jest inwestycja w ilości 1 miejsce rowerowe na 5 miejsc postojowych dla samochodów, nie mniej jednak niż 4 miejsca na każdy budynek.

10. Ustala się sposób realizacji miejsc do parkowania:

1) dla zaspokojenia potrzeb parkingowych obowiązuje lokalizacja miejsc postojowych na terenie działki budowlanej lub na terenie, do którego posiada się prawo własności, położonym nie dalej niż w promieniu 250 m od granic wyżej wymienionej działki budowlanej oraz w granicach obowiązywania niniejszego planu miejscowego w ilości wynikającej ze wskaźników ustalonych w §13 ust. 10 uchwały;

2) w przypadku występowania różnego rodzaju przeznaczenia na działce budowlanej, liczba miejsc postojowych na tej działce powinna stanowić sumę miejsc postojowych przyjętych osobno dla każdej z funkcji, na podstawie wskaźników ustalonych w §13 ust. 10 uchwały;

3) w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej dopuszcza się bilansowanie miejsc postojowych zależnych z uwzględnieniem §13 ust. 10 i § 3 ust. 1 pkt. 13 uchwały.

11. W odniesieniu do obiektów i obszarów, o których mowa w §8 ust. 1 pkt. 1 uchwały ustala się (obiekty wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego):

1) ochronę konserwatorską zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków;

12. W odniesieniu do obiektów i obszarów, o których mowa w §8 ust. 1 pkt. 2 uchwały (obiekty wpisane do gminnej ewidencji zabytków miasta Mińsk Mazowiecki), ustala się:

1) nakaz zachowania i ochrony zabytków zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków;

2) w celu ochrony obiektów budowlanych, o których mowa w §8 ust. 1 pkt. 2 lit. a i b uchwały obowiązek prowadzania robót budowlanych zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków;

3) w celu ochrony budynków, o których mowa w §8 ust. 1 pkt. 2 lit. a uchwały:

a) zakazuje się nadbudowy,

b) nakazuje się zachowanie kształtu i kąta nachylenia dachów, detalu architektonicznego elewacji, układu otworów okiennych i drzwiowych oraz stosowanie stonowanej kolorystyki,

c) dopuszcza się przeniesienie w inne miejsce zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków, w szczególności do skansenu, położonego na terenie wyżej wymienionego zespołu pałacowo-parkowego poza granicami planu,

d) dopuszcza się rozbiórkę budynków w złym stanie technicznym, zgodnie z przepisami odrębnymi z zakresu ochrony zabytków;

4) w celu ochrony elementów układu urbanistycznego Mińska, o których mowa w §8 ust. 1 pkt. 2 lit. c uchwały, oznaczonego na rysunku planu ustala się:

a) utrzymanie charakterystycznego rytmu fasad domów wzdłuż ulicy Kościelnej,

b) wyznaczenie obowiązującej linii zabudowy oraz nieprzekraczalnej linii zabudowy 
w nawiązaniu do historycznej linii zabudowy wzdłuż ul. Kościelnej,

c) utrzymanie historycznych szerokości frontu działek przy ulicy Kościelnej,

d) obowiązek zharmonizowania nowych budynków z istniejącą zabudową w zakresie architektonicznych cech obiektów, takich jak forma architektoniczna, kąt nachylenia dachów, kolorystyka elewacji i dachów;

4. Termin zagospodarowania nieruchomości: zgodnie z decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 04 maja 2022 r., znak: WN.5173.3.2022.JP w sprawie wyrażenia zezwolenia przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na sprzedaż zabytkowej nieruchomości przy ul. Kościelnej 4 (kamienica) nabywca będzie miał obowiązek przeprowadzenia w terminie 12 miesięcy od dnia zawarcia notarialnej umowy sprzedaży niezbędnych prac konserwatorskich mających na celu zabezpieczenie budynku przed degradacją.

5. Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat:  nieruchomości nie będą oddane w użytkowanie wieczyste, użytkowanie, najem lub dzierżawę, wobec czego nie określa się: wysokości stawek procentowych z tytułu użytkowania wieczystego, wysokości opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy, terminu i zasad aktualizacji opłat.

6. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: zbycie w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z Uchwałą Nr XVIII/173/95 Rady Miejskiej w Mińsku Mazowieckim z dnia 28 grudnia 1995 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości gruntowych oraz ich wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata, zmienionej uchwałą Nr XXXVII/355/98 Rady Miejskiej w Mińsku Mazowieckim z dnia 16 lutego 1998 r. oraz Zarządzeniem Nr 983/385/22 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 20 września 2022 r. w sprawie sprzedaży nieruchomości miejskich położonych w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej.

7. Cena wywoławcza: 1.900.000,00 zł, w tym: 

1)   Cena części nieruchomości niezabudowanej wynosi 1.800.250,00 zł (stanowi 94,75 % ceny nieruchomości). 

2)   Cena budynku wpisanego do rejestru zabytków decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 15.04.2021 r. pod nr rej. A-1643 wynosi 99.750,00 zł (stanowi 5,25 % ceny nieruchomości).

Od ustalonej w wyniku przetargu ceny sprzedaży budynku wpisanego do rejestru zabytków stanowiącej 5,25%  ceny nieruchomości zostanie udzielona bonifikata w wysokości 50 % zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

Zbycie ww. nieruchomości korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2022 r., poz. 931 ze. zm.).

8. Obciążenia nieruchomości: 

1)   ustanowiona na czas nieoznaczony odpłatna służebność przesyłu obciążająca część działki ewidencyjnej nr 1053, na rzecz spółki pod firmą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mińsku Mazowieckim lub na rzecz jej następców prawnych, zgodnie z aktem notarialnym Nr 8662/2021 z dnia 5 października 2021 r. w związku z posadowieniem na tym terenie przewodu kanalizacyjnego, wpis dot. ww. służebności został ujawniony w dziale III księgi wieczystej nr SI1M/00000078/2,

2)   wpis kamienicy znajdującej się na działce nr 1051 w Mińsku Mazowieckim do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego (Decyzja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr 47/2021 z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie wpisania zabytku do rejestru zabytków pod numer A-1643), położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 4, wpis dot. ww. decyzji został ujawniony w dziale III księgi wieczystej nr SI1M/00038480/8.

9. Zobowiązania, których przedmiotem są nieruchomości: nieruchomości objęte niniejszym ogłoszeniem nie są przedmiotem żadnych zobowiązań.

10. Termin o miejsce przetargu: 13 kwiecień 2023 r. godz. 1000 w pokoju nr 6 w siedzibie Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1, Mińsk Mazowiecki,

11. Wysokość wadium, forma, termin i miejsce jego wniesienia: 190.000,00 zł (słownie: sto dziewięćdziesiątąąą tysięcy złotych), w pieniądzu, w terminie do 11 kwietnia 2023 r. na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki nr 33 9226 0005 0024 4185 2000 0050 z opisem: “Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Kościelnej nr 2 i nr 4 w Mińsku Mazowieckim” z nazwą oferenta.

Dowody wniesienia poszczególnych wadiów podlegają przedłożeniu Komisji Przetargowej przed otwarciem danego przetargu.

Za dzień wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Wadium wniesione przez uczestnika, który wygrał przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadia wpłacone przez osoby przystępujące do pierwszego przetargu, które nie wygrają go, zostaną im niezwłocznie zwrócone (także w przypadku: odwołania lub unieważnienia przetargu, oraz zakończenia przetargu wynikiem negatywnym),jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia jego odwołania lub zamknięcia. 

12. Sposób ustalenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego: nieruchomości nie będą oddane w użytkowanie wieczyste.

13. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości lub oddania  użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej: Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi (zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy 
o gospodarce nieruchomościami).

14. Dane teleadresowe, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące przetargu: Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki lub pod numerem tel. 25  759 53 51 lub 25  759 53 23.

15. Dodatkowe informacje

Pierwszy przetarg ustny ograniczony na zbycie przedmiotowej nieruchomości odbył się 19 stycznia 2023 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.

Zastrzega się możliwość zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.

O wyniku przetargu Przewodniczący Komisji Przetargowej poinformuje wszystkich oferentów.

Przystępujący do przetargu powinni zapoznać się we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność ze stanem prawnym i faktycznym przedmiotu przetargu, w tym z jego parametrami, aktualnym oraz możliwym przyszłym sposobem zagospodarowania.

Rozpoznanie wszelkich warunków faktycznych i prawnych niezbędnych do realizacji planowanej inwestycji, leży w całości po stronie przystępującego do przetargu i stanowi obszar jego ryzyka.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). Nabywca zobowiązany jest do ustalenia we własnym zakresie, czy nabycie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu wymaga takiego zezwolenia.

Przystępujący do przetargu zobowiązany jest przedłożyć Komisji Przetargowej przed otwarciem przetargu dowód wniesienia wadium oraz dokument tożsamości, a w przypadku występowania w imieniu osoby prawnej lub fizycznej – dokumenty upoważniające do reprezentacji. W przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, a podlegających wpisom do rejestrów – aktualny wpis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwo oraz dowód osobisty osoby reprezentującej. W przypadku nabycia nieruchomości do majątku małżeńskiego wspólnego, do dokonania czynności przetargowych konieczna jest obecność drugiego małżonka lub jednego z nich ze stosownym pełnomocnictwem potwierdzonym notarialnie zawierającym zgodę drugiego małżonka na nabycie nieruchomości.

Osoba ustalona, jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest wpłacić, nie później niż na 3 dni przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej, kwotę równą 100% ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu, pomniejszoną o wniesione w pieniądzu wadium. Za datę wpłaty uważa się wpływ wymaganych należności na rachunek Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Nieuiszczenie tych kwot spowoduje odstąpienie od zawarcia umowy i przepadek wadium.

O miejscu i terminie zawarcia umowy nabywca zostanie zawiadomiony najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Koszty aktu notarialnego ponosi kupujący.

Budynek kamienicy nie podlega obowiązkowi sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej na podstawie art. 3 ust. 4 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków.

Z chwilą wydania nieruchomości, tj. z dniem zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, nabywca zobowiązany będzie do ponoszenia wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. 

Stosownie do art. 36 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840), podejmowanie działań, które mogłyby doprowadzić do zmiany wyglądu zabytku, wymaga uzyskania pozwolenia konserwatora zabytków.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych podanych w ofercie jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki 
z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@umminskmaz.pl. Dane osobowe są przetwarzane w celu sprzedaży nieruchomości na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) oraz w celach archiwizacyjnych przez okres wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz aktów wykonawczych do tej ustawy (Dz. U. z 2020 r, poz. 164 ze zm.). Podanie danych jest obowiązkowe. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania oraz w zakresie wynikającym z treści art. 17 i 18 RODO - usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administrator danych osobowych nie przetwarza danych osobowych w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu. Dane osobowe zawarte we wniosku będą udostępniane podmiotowi świadczącemu usługę serwisowania oprogramowania.

(RODO- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie szczególnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L 119 z 4.05.2016, str. 1)

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Repertuar Kina MUZA

Repertuar kina MUZA od 03 do 13 lutego 2023 r.

Piątek, 03-02-2023

19:30 „Duchy Inisherin”

Sobota, 04-02-2023

15:00 „Mumie”
17:00 „Niebezpieczni Dżentelmeni”
19:15 „Duchy Inisherin”

Niedziela, 05-02-2023

12:00 „Mumie”
14:00 „ Avatar: Istota wody”
17:30 „Duchy Inisherin”
19:45 „Niebezpieczni Dżentelmeni”

Sobota, 11-02-2023

15:00 „Zadziwiający kot Maurycy”
17:00 „Asterix i Obeliks: Imperium smoka”
19:30 „Pokusa”

Niedziela, 12-02-2023

11:00 „Zadziwiający kot Maurycy”
13:00 „Asterix i Obeliks: Imperium smoka”

Poniedziałek, 13-02-2023

15:30 „Mumie”
17:15 „Asterix i Obeliks: Imperium smoka”
19:30 „Pokusa”

  • plakat z informacjami

Weekendowy rozkład jazdy 3-5.02.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

03.02 piątek 

08:00 – 17:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

04.02 sobota

11:00 – Rozgrywki Mińskiej Ligii Rummikub / MBP / zapisy online 

12:15 – Tango / MDK / warsztaty / zapisy / wydarzenie płatne

05.02 niedziela

12.15 – Tango / MDK / warsztaty / zapisy / wydarzenie płatne

12:00 – 16:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

Zapraszamy na muzyczny karnawał!

Burmistrz Marcin Jakubowski oraz dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały zapraszają na Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki. W programie przeboje muzyki popularnej, ale także muzyczne nowości.

Wstęp wolny

12 lutego, godz. 18.00, Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej

  • plakat na czarnym tle, po śroku maska, po środku tytuł główny Koncert karnawałowy,na dole informacje dotyczące wydarzenia

Kolejny sukces MAGNET-u

5 lutego br. w siedzibie Automobilklubu Polski odbyło się uroczyste Zakończenia Sezonu 2022 w Sportach Motorowych, Turystyce, Pojazdach Zabytkowych i Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego Zarządu Okręgowego PZM w Warszawie. Podczas uroczystości uhonorowano najlepszych kierowców, pilotów oraz kluby zrzeszone w okręgu warszawskim. W gronie uhonorowanych zawodników znalazła się liczna reprezentacja mińskich motocyklistów z Klubu Dawnych Motocykli MAGNET. Na podium znaleźli się: Zbigniew Padzik – 1. miejsce w klasie PRE 1960, Adam Marczuk – 1. miejsce w klasie w klasie PRE 1980, Dariusz Jackiewicz – 2. miejsce w klasie PRE 1980, Sławomir Zagórski – 1. miejsce w klasie POST 1980, Piotr Wojdyga – 2. miejsce w klasie POST 1980, Agata Wojdyga – 1. miejsce w klasyfikacji pilotów w klasie POST 1980.

mat. KDM Magnet

  • osoby siedzące, dwie stoją na podium trzymają puchary, w tyle na stole przykrytym bialym obrusem,
  • dwie osoby stoją na podium trzymaja puchary, w tle stoja puchary na stole
  • flaga mińska mazowieckiego żółto niebieska trzymana przez osoby, przed flaga stoi 6 pucharów

Bal karnawałowy w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na bal karnawałowy 17 lutego o godzinie 12:00

Zapisy w Oddziale dla Dzieci

nr tel. 25 740 50 87

https://fb.me/e/2kxEbQ6fG

  • po lewej stronie informacje dotycząće wydarzenia z tytułem głównym bal karnawałowy, po prawej stronie zdjęcie konfetti,...

Akademia Pływania MOSiR Sp. zo.o.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o. o. zaprasza wszystkich chętnych do zapisów do Akademii Pływania MOSiR.
Plan zajęć oraz zapisy pod linkiem http://mosir.org.pl/akademia-plywania/zapisy/?fbclid=IwAR0zgV-8fXpvh3r2Dt0BVXFmmO3v2OBS19r6iskMD2uQjoKlt1Y-E1-FrnY

  • plakat z tytułem głównym na górze Akademia Pływania MOSiR Sp. zo.o. po środku informacje dotyczące przedsięwzięcia poniżej...

Skatepark coraz bliżej!

6 lutego burmistrz Marcin Jakubowski podpisał umowę na budowę Centrum Sportów Miejskich w Mińsku Mazowieckim. Wykonawcą jest konsorcjum firm Ziel-Bud Wojciech Rukat i TECHRAMPS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.

Wydarzenie miało miejsce w sali Zespołu Szkół Turystyczno-Gastronomicznych, a wzięli w nim udział: członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, starosta miński Antoni J. Tarczyński, wicestarosta miński Witold Kikolski, radni Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, dyrektor Zespołu Szkół Turystyczno-Gastronomicznych Rafał Skrzeczyński oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Adam Trześkowski.

Na inwestycję Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. 

Centrum Sportów Miejskich to m.in.: skatepark z elementami parkour, pumtrack, boisko do streetballa, utwardzony teren do musztry i ćwiczeń dla klas wojskowych. Powstała infrastruktura sportowa będzie nowoczesnym obiektem sportowym zapewniającym wysoki standard użytkowania. Umożliwi organizację zawodów o zasięgu nie tylko ogólnopolskim.

Całkowita wartość zadania wynosi 10 085 558,95 zł, a przyznane dofinansowanie to kwota 3 960 000 zł.

  • cztery osoby siedzą przy stole kobieta i trzech mężczyzn, jeden z mężczyzn podpsiuje dokumenty
  • soby pozuja do zdjęcia , po lewej stronie tablica z jakiego budżetu sfinansowane przedsięwzięcie,
  • pięć osób przy stole , czterech mężczyzn siedzi, jedna kobieta stoi trzyma ręcę złożóne przemaiwa, na stole leżą dokumenty...
  • cztery osoby siedzą przy stole trzech mężczyzn i jedna kobieta. Dwóch mężczyzn podpisuje dokumenty
  • osoby stoją, rozmawiają z tytłu na biurku poczęstunek na talerzach
  • sześć osób stoi na boisku pokrytym śniegiem, pięciu mężczyzn i jedna kobieta
  • zdjęcie boiska pokrytego śniegiem kosz do kosykówki
  • cztery osoby stoją trzymają plansze w rękach
  • trzy osoby na zdjęciu dwóch mężczyzn ściskają dłonie trzymajać w drugich dokumenty
  • sześć osób stoi na boisku pokrytym sniegiem, mężczyzna wskazuje kierunek dłonią
  • tablica informacyjnamazowsze dla zrównoważonego rozwoju budowa centrum sportów miejskich zadanie współfinansowane ze...

Spotkanie Klubu Czytelnika w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spotkanie "Klubu Czytelnika" wokół książki "Ten się śmieje, kto ma zęby" Zyty Rudzkiej 27 lutego o godzinie 18:00

Czytelnia

Wstęp wolny

https://fb.me/e/2mwb0rcLc

  • po lewej stronie informacje dotycząće wydarzenia, po prawej stronie zdjęcie dwóch kobiet tulących się

"Jak to jest być sobą!" warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży 13+ w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 24 lutego o godzinie 12:00 na warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży 13+. Spotkanie poprowadzi psycholog/terapeuta uzależnień od zachowań behawioralnych i substancji psychoaktywnych z Pracowni Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji "EGO". 

Zapisy w czytelni
Nr tel. 25 740 51 04

https://fb.me/e/2Ix6qs2VU

  • po lewej stronie informacje dotycząće wydarzenia po prawej stronie zdjęcie splecionych dłoni

Ferie z planszówką w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na ferie z planszówką 13 i 20 lutego o godzinie 13:00

Gralnia
Wstęp wolny
Wiek 13+

Kinoteka dla dzieci w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza najmłodszych na Kinotekę 14 i 21 lutego o godzinie 12:00

Wstęp wolny

Kreatywna planeta - kordonkowe obrazki w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na kreatywne warsztaty 16 lutego o godzinie 12:00

Wiek 7-12 lat
Zapisy w Oddziale dla Dzieci
Nr tel. 25 740 50 87

https://fb.me/e/2IChU6yMO

  • z lewej storny informacje dotyczące wydarzenia po prawej stronie zdjęcie kolorowych kordonków

Teatrzyk Maska - „Misio Tulisio”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spektakl pod tytułem: „Misio Tulisio” - bajka o przyjaźni i wzajemnym szacunku 15 lutego o godzinie 12:00

Zapisy w Oddziale dla Dzieci
Nr tel. 25 740 50 87

https://fb.me/e/5oDRDfROI

Teatrzyk Maska - „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spektakl pod tytułem: „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości” 22 lutego o godzinie 12:00

Zapisy w Oddziale dla Dzieci
Nr tel. 25 740 50 87

https://fb.me/e/3e56RnKOK

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi 18 i 25 lutego o godzinie 11:00

Zapisy w Oddziale dla Dzieci
Nr tel. 25 740 50 87

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim ul. Siennicka 17

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim ul. Siennicka 17.

Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2021r. poz. 1449 ze zm.).

Oferty należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Konstytucji 3 Maja 1 w zamkniętych kopertach z podanym imieniem, nazwiskiem, adresem zwrotnym, adresem e-mail i numerem telefonu kandydata oraz dopiskiem: „Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej 17” w terminie do dnia 24 lutego 2023 r. do godz. 14.00.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia.

"DOBRO JEST W TOBIE" - relacja filmowa

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z koncertu "Dobro jest w Tobie" - w podziękowaniu nieobojętnym. Było to wzruszające wydarzenie, którym samorząd wyraził wdzięczność dla mińszczan udzielających pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Aplikacja do rozliczeń PIT

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP przy wykorzystaniu 1,5% podatku za rok 2022. Aplikacja jest bezpłatna w pełni funkcjonalna i gotowa do użycia.

  • mazowasze dla działkowców

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2023

Miasto Mińsk Mazowiecki informuje iż Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił program Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2023. 

Stowarzyszenia ogrodowe prowadzące rodzinne ogrody działkowe na terenie Miasta Mińsk Mazowecki zainteresowane udziałem w programie mogą składać wnioski do Urzędu Miasta celem pozyskania środków finansowych z powyższego programu. 

Szczegółowe informacje:

https://mazovia.pl/pl/bip/komunikaty/mazowsze-dla-dzialkowcow-2023-nabor-wnioskow.html 

Wnioski należy składać do 28.02.2023 r. 

Wnioski o udzielenie dotacji należy złożyć w wersji papierowej osobiście w: 

a) Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, 

b) za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu wersji papierowej do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki – ostateczny termin to 28.02.2023 r.) na adres Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki,  ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Dodatkowych informacji w zakresie procedury składania wniosków udziela Zespół ds. strategii i pozyskiwania funduszy tel. 25 759 53 43.

Utrudnienia na linii R2

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych ze zleconą przez PKP PLK budową tunelu w Sulejówku, od 13 lutego 2023 r., ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie odbywał się po jednym czynnym torze. 

Z tego względu pasażerów linii R2 czekają bardzo duże utrudnienia. Część połączeń Kolei Mazowieckich zostanie odwołanych. Z dotychczasowych 104 pociągów na trasie Mińsk Mazowiecki – Warszawa będą kursować 73. W relacji Mińsk Mazowiecki – Mrozy pojadą 64 pociągi, natomiast  na odcinku Mrozy – Siedlce będzie ich 56. Zmianie ulegnie też rozkład jazdy pociągów. Utrudnienia potrwają do 11 marca 2023 r.

W celu zminimalizowania niedogodności w podróżowaniu, wynikających z prowadzonych prac, zostało wprowadzone dodatkowe zatrzymanie 3 pociągów Intercity oraz 2 pociągów przyspieszonych KM w stacji Sulejówek Miłosna:

· IC 11116 Terespol – Warszawa Wschodnia (SM p. 07:23),
· IC 11105 Warszawa Wschodnia – Terespol (SM p.16:32),
· IC 12121 Warszawa Wschodnia – Lublin Główny (SM p.17:32),
· KM 11121 Warszawa Centralna – Siedlce (SM p.15:03),
· KM 10161 Warszawa Centralna – Siedlce (SM p.16:02).

Ponadto od poniedziałku, 13 lutego do 11 marca, pomiędzy stacjami Warszawa Rembertów 
i Sulejówek Miłosna zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza ZS2. Połączenia ZKA będą kursowały co 15 min w szczycie komunikacyjnym oraz co pół godziny poza szczytem i w weekendy.

W tym okresie będzie również obowiązywało honorowanie biletów Kolei Mazowieckich 
w autobusach linii:

· 173 – na odcinku Warszawa Wschodnia – Aleja Piłsudskiego (Sulejówek),
· 514 – na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów,
· ZS2 – na całej trasie linii zastępczej.

Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, który znajduje się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy

mat: informacja prasowa PKP

Skąd nasz ród? Warsztaty genealogiczne w MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na warsztaty genealogiczne. Przyjdź i poznaj historię własnej rodziny!
12 i 26 stycznia o godzinie 18:30. Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
Bilet 15 zł - do kupienia przed warsztatami oraz online na: https://ekobilet.pl/.../skad-nasz-roda--warsztaty... 

Szczegóły: https://fb.me/e/3j0oLfvBQ

  • po lewej stronie w kole stare zdjęcia, po prawej informacje z tytułem głównym skąd nasz ród warsztaty genealogiczne

Rodzinna GIBOTEKA w MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na Rodzinna Gibotekę 24 lutego o godzinie 19:00 w sali baletowej (drugie piętro).    

Wstęp wolny

Szczegóły: https://fb.me/e/3VRkCDrSW

Blisko - dyskusyjne spotkania filmowe w MDK

Miejski Dom kultury zaprasza 25 lutego o godzinie 18:00 na dyskusyjne spotkania filmowe – nowy cykl, podczas którego wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty prezentujemy odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu.
Projekcjom towarzyszą prelekcje, spotkania i dyskusje filmowe, które prowadzi Karol Jachymek - kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nagrodzone Grand Prix w Cannes Blisko Lukasa Dhonta to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. 

Bilet: 20 zł.

Szczegóły: https://fb.me/e/2DY2srPFj

  • po lewej stronie w kole chłopiec przechadzajacy się w zielonej strawie po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia z...

Mariusz Kałamaga "Żarty z Wąsem" - Stand Up w MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na Stand Up „Żarty z Wąsem” - program z jakim Mariusz Kałamaga i Jacek Noch wystąpią 24 marca (piątek) o godzinie 20:00
Mariusz Kałamaga przez lata związany był z kabaretem Łowcy.B, a od 2015 roku współprowadzi poranny program „Wstawaj, szkoda dnia” w RMF FM. Od kilku lat błyszczy na polskiej scenie stand-upu. Porusza ważne tematy, zwracając uwagę na to co głupie, nonsensowne i kontrowersyjne.
Jacek Noch to zwycięzca open-mic'a programu „Tylko Dla Dorosłych”. Występował też na scenie programu Kuby Wojewódzkiego. Ma ogromny dystans do siebie i do życia, dosłownie hipnotyzuje optymizmem widownię.
BILETY (60zł) dostępne od dzisiaj: https://ekobilet.pl/.../mariusz.../507835-bilety-na-spektakl

Szczegóły: https://fb.me/e/2zYDWEY6K

  • po lewej stronie w kole mężczyzna z wąsem poprawiający sobie muchę, po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia z...

Bezpłatne przejazdy pociągami KM w ramach Programu "Zima w mieście"

W okresie ferii zimowych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” w granicach 1. i 2. strefy biletowej ZTM, grupy zorganizowane, biorące udział w Programie „Zima w Mieście”, mogą bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich. Aby grupa mogła korzystać z nieodpłatnych przejazdów, powinna posiadać prawidłowo wypełnioną Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie w ramach Warszawskiego Programu Lato/ Zima w Mieście. Ponadto, dzieci i młodzież muszą posiadać ważne legitymacje szkolne. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać także opiekun lub opiekunowie grup.  Z grupą dzieci i młodzieży do 10 osób bezpłatnie podróżować może 1 opiekun, z grupą  od 11 do 20 osób, 2 opiekunów, z grupą od 21 do 30 osób, 3 opiekunów, natomiast z grupą powyżej 30 osób, 4 opiekunów. Ponadto, nieodpłatny przejazd obejmuje również każdego opiekuna bądź asystenta dziecka z niepełnosprawnościami.

mat: informacja prasowa KM

Szkolne przygody Tosi i Plastusia spektakl dla dzieci w MDK

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 5 marca o godzinie 16:00 na spektakl teatralny dla najmłodszych "Szkolne przygody Tosi i Plastusia”.

W spektaklu występują:
Hanna Łubieńska 
Jakub Piprowski
Martyna Janczewska
Dorota Sadowska
Tekst: Maria Kownacka
Adaptacja: Ola Lis 
Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Muzyka: Mateusz Lipiński 
Światło i dźwięk: Karolina Nowaczyk

Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat. 
Czas trwania 50 min
Bilet 30 zł. ekobilet.pl/mdkminsk/szkolne-przygody-tosi-i-plastusia--teatr-w-palacu--spektakl-dla-dzieci-46663/507470-bilety-na-spektakl

Szczegóły: https://fb.me/e/3jph1sCsZ

  • po lewej stronie w kole kobieta tuli misia po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia teatr w pałacu spektakl dla...

Weekendowy rozkład jazdy 10-12.02.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

10.02 piątek 

08:00 – 17:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

19:00 – Co nam w duszy gra? / MDK / koncert multimedialny / wstęp wolny

12.02 niedziela

12:00 – 16:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

16:00 – O smoku wawelskim / MDK / teatr w pałacu / wydarzenie płatne

18:00 – Koncert karnawałowy / MSA / sala koncertowa MSA / wstęp wolny

Awaria przewodu wodociągowego w ulicy Szpitalnej

PWiK informuje, że z powodu awarii przewodu wodociągowego w ulicy Szpitalnej wstrzymano dostawę wody do budynków przy ul. Szpitalnej na odcinku od ul. Siennickiej do ul. Braci Śniadeckich.

To był muzyczny karnawał!

To był muzyczny karnawał! Od Astora Piazzolli po Edit Piaf, od tanga po marsz - wspaniały karnawałowy koncert dała Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki pod batutą Marcina Ślązaka. Publiczność nie zawiodła i wypełniła całkowicie salę koncertową Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały. 

Muzycy sprawili, że ten chłodny wieczór stał się ciepły i radosny. A pomiędzy orkiestrą i publicznością dało się wyczuć przywiązanie i wspólny nastrój. Czekamy na więcej!

  • orkiestra siedzi na scenie i gra
  • orkiestra siedzi na scenie i gra kobieta spiewa na stojąco
  • orkiestra siedzi na scenie i gra

Wychowanie przez działanie

W „Papieskiej trójce ”niezmiennie od wielu lat jednym z priorytetów jest wychowanie dobrego człowieka. Szkoła stwarza wiele okazji, by działać na rzecz innych.

Tylko w minionym 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zorganizowano kilkanaście akcji charytatywnych, by kształcić w uczniach postawę empatii, zrozumienia, otwartości na potrzeby innych i zaangażowania społecznego.

- Mieliśmy przed laty pomysł, aby nasza szkoła nosiła imię Dobrego Człowieka. Najlepiej oddawałoby ono nasze dążenia i cel pracy wychowawczej – mówi dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki.

To dlatego właśnie szkoła przy Budowlanej stworzyła tradycję pomagania, organizując co roku koncerty charytatywne „Trochę słońca”. W minionym roku odbyły się aż dwie edycje koncertu – jedna w kwietniu (zaległa, odłożona z powodu pandemii) i druga w grudniu. Oba wydarzenia przyniosły prawie 25 tys. zł, które są i będą systematycznie przeznaczane na pomoc potrzebującym wsparcia finansowego uczniom „papieskiej trójki”. Ale od zebranych kwot ważniejsze jest zaangażowanie całej społeczności szkoły w przygotowania i organizację tych wydarzeń. Na scenie występują uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, wspólnie tańczą, śpiewają, przygotowują małe arcydzieła na kiermasz. Wszystko zgodnie z sentencją Konfucjusza: „powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Skuteczność tej metody wychowawczej potwierdza choćby udział w koncercie absolwentów.

Koncert to działanie zaplanowane i przygotowywane z dużym wyprzedzeniem, ale okazję do pomagania stwarzają też wydarzenia życia codziennego. W roku 2022 wojna w Ukrainie czy choroba uczennicy też zmobilizowała społeczność szkoły przy Budowalnej do wspólnych działań. Już 28 lutego w szkole zainicjowano działalność punktu noclegowego dla uchodźców. Przez kilka tygodni działania, z tej formy wsparcia skorzystało ponad 96 osób, m.in. z Łucka, Charkowa, Żytomierza, Zaporoża, spod Kijowa czy z partnerskiej Borodianki. Zebrano też ponad 12 tys. zł, by pomagać ukraińskim uchodźcom. Każdy, kto włączał się w akcję pomocy, robił to bezinteresownie, charytatywnie, w swoim czasie. Podobnie solidarność społeczności szkoły widoczna była w walce o zdrowie uczennicy chorej na nowotwór. Choroby niestety nie udało się pokonać, ale każdy, kto mógł działał – sprzedawano ciasta, lemoniadę, Rada Rodziców zorganizowała piknik charytatywny i kiermasz świąteczny. Wszystko na rzecz Darii. To trudne doświadczenie jednoczyło uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnych działań.

Poza tym w szkole działa prężnie Szkolne Koło Wolontariatu. Tylko w ciągu jednego roku młodzi ludzie organizowali się wielokrotnie, by pomagać. Młodsi uczniowie zbierają plastikowe nakrętki, by pomóc niepełnosprawnej dziewczynce. Co miesiąc ważą swoje „zbiory” i wręczają puchar przechodni klasie, która nazbierała najwięcej. Dwa razy do roku starsi uczniowie pomagają przy świątecznych zbiórkach żywności organizowanych przez Bank Żywności. Raz do roku każdy uczeń daje 2 zł ze swojej skarbonki na zbiórkę na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Wąsach – Falbogach. W grudniu zebrano ok. 80 kg artykułów higienicznych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kisielanach-Żmichach. A do tego w szkolnej świetlicy wielki słój napełnia się drobnymi monetami w ramach projektu „Góra grosza”. W styczniu grupa wolontariuszy z puszkami przemierza miasto pod opieką nauczycieli, by w niedzielę zbierać do puszek datki podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tamtym roku zebrali ponad 18 tys. zł, w tym roku także kwestowali. I żadna pogodna nie jest im straszna. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać zbiórkę świec na rzecz Ukrainy czy zbiórkę karmy, misek czy kocy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska, bo im przecież też trzeba pomagać. Jeszcze inną formą wsparcia, nie mniej ważną, jest też ofiarowanie czasu – w styczniu uczniowie z koła teatralnego przygotowali przedstawienie i wystawili je z okazji Dnia Babci i Dziadka w ośrodku w Grębiszewie, dla starszych osób. Występowali, śpiewali, zawieźli piękne laurki – to też forma uczenia empatii. 

Pomaganie może stać się okazją do kształtowania wielu przydatnych w życiu kompetencji – planowania, współpracy, liderstwa, samodzielnego myślenia czy rozwiązywania problemów albo zarządzania sobą. A świadomość, że robi się coś dla innych, daje ogromne poczucie satysfakcji i spełnienia. Współpraca szkolnego środowiska przyniosła nie tylko finansowe (zebrano w różnych akcjach w ciągu roku 2022 - prawie 104 tys. zł) i rzeczowe wsparcie dla potrzebujących, ale co najważniejsze pokazała, jak wielu członków naszej szkolnej społeczności zasługuje na miano “ dobrego człowieka”.

mat. Izabela Saganowska

  • dzieci z Dyrektorem stoją na scenie, część dzieci siedzi na przodzie dzieci zbierając konfetii z podłogi
  • osoby stoją pod namiotem na pikniku, przed nimi stoi stolik z dwoma warnikami, owoce kawa, hebrata mleko cukier
  • na korytarzu w szkole dzieci kupują ciasta podczas kiermaszu
  • Dzieci pozują do zdjęcia część soti, część klęczy poaluszkami okazują na środku puchar, po lewej stronie przy dzieciach...
  • dzieci pozują do zdjęcia na dworze wśród nich J. Owsiak

Wieczór z Katarzyną Bulicz-Kasprzak w MBP

9 marca o godz. 18:30 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z autorką powieści obyczajowych, która o ludziach niepoukładanych, pełnych trosk i trudnych doświadczeń potrafi pisać z niezwykłą wrażliwością, a także z humorem. Katarzyna Bulicz-Kasprzak na swoim koncie ma osiemnaście powieści. Z pewnością większość czytelników kojarzy jej twórczość z cyklem „Saga wiejska”. 

Inspiracją do spotkania w MBP będzie najnowsza powieść tej pisarki „Cała prawda”, która zyskała miano komedii romantycznej. Fabuła nie jest banalną opowieścią. Cechuje ją wartka akcja i przesympatyczni charakterni bohaterowie, którzy swoim urokiem od pierwszych stron lektury przekonują do siebie czytelników. 

Kasia Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego podjęła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała biologię i polonistykę. Studia polonistyczne kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również roczny kurs scenariuszowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mieszka i pracuje w podwarszawskim Sulejówku. 

  • po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia, po prawej stronie stare zdjęcie dworku z tytułem Saga wiejska tom 1...

Piotr Lipiński "Kroków siedem do końca" spotkanie autorskie w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie 2 marca o godz. 18:30. Inspiracją do rozmowy będzie przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O powojennym podziemiu antykomunistycznym opowie Piotr Lipiński, autor reportaży historycznych publikowanych przez Wydawnictwo „Czarne”.  

Tematem przewodnim spotkania będzie książka "Kroków siedem do końca". Jest to historia ostatnich dni antykomunistycznego podziemia, sprawiająca wrażenie szpiegowskiego thrillera. Pomiędzy 1945 a 1948 rokiem istniały cztery komendy konspiracyjnej organizacji "Wolność i Niezawisłość". Jej żołnierzy zwalczał Urząd Bezpieczeństwa, a stalinowskie sądy skazywały na karę śmierci. W 1948 roku powstała V Komenda, której udało się przetrwać aż do roku 1952. Wydelegowała na Zachód kurierów, których przeszkoliło CIA. Tak przygotowywano się do wybuchu III wojny światowej.
Kilkadziesiąt lat później okazało się, że V Komenda była mistyfikacją. Prowokację - największą w historii tajnych służb Polski Ludowej - przeprowadzili funkcjonariusze i agenci Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Co zaskakujące, wśród prowokatorów znaleźli się byli żołnierze Armii Krajowej. Dlaczego przeszli na stronę komunistów? V Komenda to największa tajemnica powojennego podziemia.

Piotr Lipiński – rocznik 1967. Za sprawą reportażu „Mięso, a w środku rzeźnik” znalazł się wśród stu najlepszych polskich reporterów XX wieku.
Przez niemal dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Ostatnio pisze w "Newsweeku". Specjalizuje się w historii polskiego komunizmu. Publikował w pismach „Polityka”, „Po prostu”, „Press”, „Kontynenty”, „Na Przełaj”. „Radar” „Corriere della Sera”, „Lidove Noviny”.
W ostatnich latach jego książki ukazywały się głównie w wydawnictwie „Czarne”. To biografie władców PRL-u: "Cyrankiewicz. Wieczny premier" (nominacja do nagrody historycznej imienia Kazimierza Moczarskiego), "Bierut. Kiedy partia była bogiem", "Gomułka. Władzy nie oddamy" oraz "Bicia nie trzeba było ich uczyć"  o procesie zbrodniarza stalinowskiego Adama Humera.
Współautor "Absurdów PRL-u" oraz "Niepowtarzalnego uroku likwidacji", zbioru reportaży o Polsce lat dziewięćdziesiątych.
Kilkakrotnie wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do nagrody Grand Press. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za zrealizowany dla TVP 1 dokument "Co się stało z polskim Billem Gatesem".

 

  • Po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia po prawej stare zdjęcie odcisków palców na nich tekst Piotr Lipiński...

„Wrócimy po was. Historie alpejskie”

Piękno gór od zawsze fascynuje i przyciąga ludzi. Jednak góry mają swoje tajemnice… Elżbieta Sieradzińska w swojej najnowszej książce pt. „Wrócimy po was. Historie alpejskie” odsłania przed nami sześć niesamowitych opowieści, których tłem są Alpy i ich sekrety. Te napisane przez życie historie, w swoim czasie nie schodziły z pierwszych stron gazet we Francji, w Szwajcarii i we Włoszech, a każda z tych tajemnic odcisnęła swój ślad w świadomości społecznej. Losy bohaterów do dziś budzą wiele pytań. Wczorajszy wieczór autorski Elżbiety Sieradzińskiej zorganizowany w naszej Bibliotece nie rozwiązał wszystkich zagadek, ale z pewnością zachęcił obecnych na spotkaniu do wnikliwej lektury jej najnowszej książki.
Na sali wypełnionej po brzegi publicznością, rozmawialiśmy między innymi o niebezpiecznej pracy ratowników górskich oraz o odpowiedzialności za siebie i innych, jaką ponosi każdy, kto decyduje się wyruszyć na spotkanie z górskim żywiołem. „Ludzie w górach giną i będą ginąć. Ludzie się nie zmieniają i góry też nie” – te słowa Elżbiety Sieradzińskiej, podsumowują ważną część wczorajszej rozmowy o tym, jak istotna jest ostrożność i świadomość ryzyka, kiedy planujemy górską wyprawę, ale też kiedy wyruszamy ratować innych. Ważne, żeby być odpowiedzialnym i rozważnym na tyle, aby ta podróż nie okazała się być tą ostatnią w naszym życiu.
Spotkanie poprowadziła Hanna Mirska-Grudzińska, Redaktor Naczelna Wydawnictwo Marginesy.
Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność i z całego serca polecamy lekturę „Wrócimy po was. Historie alpejskie” Elżbiety Sieradzińskiej.

mat: MBP

  • kobiet siedzi na fotelu przed małym stolikiem, w ręku trzyma długopis. Na stoliku książka. Na fotelu za plecami stoją dwa...
  • dwie kobiety stoja przed fotelami przy kobietach małe stoliki, na jednym stoi woda w dzbanku i szklanka, na drugim książka...
  • zdjęcie sali po lewej stronie dwie prowadzące jedna mówi cos do mikrofonu, po lewej stronie krzesła na których siedzą...
  • dwie kobiety siedzą na fotelach jedna mówi coś do mikrofonu, po prawej stronie widzowie
  • widzowie siedzący na krzesłach tyłem do zdjęcia
  • kobieta siedzi na fotelu podpisuje książkę naokoło osoby
  • usmiechnięta kobieta stoi z rożowymi różami w ręku naokoło osoby
  • kobieta siedzi na fotelu, podpisuje książkę przy stoliku
  • dwie kobiety pozują do zdjęcia

Zakochaj się w Mińsku Mazowieckim!

14 lutego zaprosiliśmy mińszczan do przekazywania sobie serdeczności. Miejski witacz ozdobiło wielkie walentynkowe serce, a w donicach czekały serca dla mieszkańców. Można było wziąć serduszko z witacza i serdeczności podać dalej. Trzy pierwsze osoby, które zrobiły sobie zdjęcie w tym, charakterystycznym już dla naszego miasta miejscu, otrzymały drobne upominki.  
Niech nasze relacje będą zawsze pełne serdeczności!

  • kobieta stoi tyłem do napisu Mińsk Mazowiecki, trzyma w reku serce czerwone na patyku
  • dwie dłonie biorą serca czerwone na patykach z doniczek z trawą

Fundusz solidarności z Ukrainą - dotacje na działania integracyjne w społecznościach lokalnych

Fundacja Batorego zaprasza organizacje społeczne, które podejmują działania na rzecz adaptacji i integracji uchodźców i uchodźczyń w środowisku lokalnym do składania wniosków o dotację w FUnduszu SOlidarności z Ukrainą.

Szczegóły: https://www.batory.org.pl/dotacje/fundusz-solidarnosci-z-ukraina/

Tango - warsztaty w MDK

Zapraszamy na warsztaty tanga argentyńskiego w MDK! Tym razem sobotnie spotkanie warsztatowe, będzie miało charakter Open Level, zaś niedzielne dedykowane jest dla tych, którzy już tańczą tango.
Sobota - Open level
Abrazo. Będziemy tańczyć o tym, co kryje się w tangowym objęciu.
O "sile" Abrazo, która w tak znaczący sposób wpływa a w zasadzie definiuje resztę naszego tańca.
O chwili, w której odrzucamy wszystko, co niewygodne dla partnera z którym tańczymy i stajemy się jednym.
Niedziela - Dla już tańczących tango
Muzyka Osvaldo Pugliese. Pionierskie wykorzystanie synkopy i kontrapunktu. Kilka współgrających linii melodycznych w jednym utworze utworze, przesuwanie rytmu. O muzykalności, do tych pełnych dramaturgii i zwrotów Tang Pugliese.
Sobota 11.03 g.12-15 - Bilety
Niedziela 12.03 g. 12-15 - Bilety
Zachęcamy do zapisów w parach - tango to taniec opowiadający historię, której nie da się wyrazić w pojedynkę!
Zajęcia poprowadzą pasjonaci tanga: Sylwia Jarek-Jaworska i Marcin Świstak. Energia Tanga: 
https://www.facebook.com/kulturaenergiatanga

  • po lewej stronie w kole mężczyzna i kobieta ubrani na czarno tańczą po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem w PM nr 6

6 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 6 zorganizowano spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz byłym Rzecznikiem Praw Dziecka. Gość opowiedział dzieciom o swojej książce pt. ”Opowieści o tym, co w życiu ważne” oraz zaprezentował prawdziwy Order Uśmiechu. Styczeń był bardzo aktywnym miesiącem dla dzieci. 18 stycznia Grupa V „Starszaki” wystąpiła dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 25 stycznia Grupa VI „Zuchy” zaprezentowała seniorom z Domu Dziennego Pobytu spektakl jasełkowy na plebanii przy kościele św. Antoniego dla seniorów.

                                                                                                                                                                       na podst. inf. Eweliny Pukackiej

  • dzieci w przebraniach odgrywają na scenie jasełka
  • dzieci siedzą na podłodze przed nimi przemaiwa mężczyzna
  • czwórka dzieci w przebraniach aniołków trzyma lampy w rękach

Robert Zgutka – spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 23 lutego o godzinie 18:30 na spotkanie autorskie z mińskim poetą – Robertem Zgutką, którego tomik wierszy został wydany przez Muzeum Ziemi Mińskiej. Spotkanie poprowadzi dr Paweł Jaskulski, który na co dzień pracuje w Dziale Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Oddział Doboru i Selekcji Księgozbioru Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. Pan Paweł napisał znakomitą recenzję wydawniczą, w której rekomenduje wiersze do publikacji pisząc, że: “odkryto talent Roberta Zgutki – poety nad wyraz dojrzałego jak na debiutanta”.

Fragment recenzji wydawniczej:

Wiersze Zgutki są komunikatywne, a to niezwykle ważne przy debiucie. Czytelnik nie
musi wykazywać się nadmierną finezją interpretacyjną, aby nie stracić kontaktu z przekazem
poetyckim. Utrzymanie koncentracji ułatwia konkret czasoprzestrzenny. Zgutka lubi sięgać
po nazwy miesięcy, tym samym pory roku, w sytuacjach lirycznych nie stroni od realizmu,
nie wspominając już o ważkiej roli Mińska Mazowieckiego. Całość poddaje się ogólnej
interpretacji wymierzonej w obraz życia prowadzonego z dala od wydarzeń z pierwszych
stron gazet, od stolicy, a także w portret lokalnego społeczeństwa, jego kondycji psychicznej
na czele z głównym bohaterem, który nosi w sobie ciężkie brzemię codzienności i opowiada
o nim poprzez wiersze innym, stając się niejako poetyckim rzecznikiem prasowym Mińska
Mazowieckiego, okolic, a może całej prowincjonalnej Polski.

Wstep wolny

Szczegóły: https://mbpmm.pl/robert-zgutka-spotkanie-autorskie/

  • po lewej stronie informacje z tytułem głównym Apotkanie autorskie Robert Zgutka, po prawej stronie czarne zdjęcie w prawym...

Disco lodowisko - bal przebierańców

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. zo.o. zaprasza w sobotę 18 lutego na Lodowisko Miejskie. Będzie moc atrakcji dla wszystkich. Start 17:30. Każda przebrana osoba wstęp wolny.

  • plakat z tytułem głównym Disco lodowisko po środku napis Bal przebierańców po spodem balony kolorowe maski

„Program Wsparcia Domów Opieki Medycznej” na 2023 r.

7 lutego 2023 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 203/384/23 ogłosił otwarty konkurs na realizatorów „Programu Wsparcia Domów Opieki Medycznej” na 2023 r.

Przedmiotem konkursu jest wybór realizatorów „Programu Wsparcia Domów Opieki Medycznej” na 2023 r. Pełny tekst programu stanowi załącznik do uchwały nr 202/384/23 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 7 lutego 2023 r. w sprawie przyjęcia do realizacji „Programu Wsparcia Domów Opieki Medycznej” na 2023 r.

Zadanie polega na utworzeniu i prowadzeniu domu opieki medycznej w formie dziennej dla osób z chorobami otępiennymi.

Celem głównym zadania jest wsparcie deinstytucjonalizacji opieki nad osobami chorymi na zespoły otępienne poprzez wydłużenie czasu pozostania osoby chorej w środowisku zamieszkania. Z programu mogą skorzystać osoby z postawioną diagnozą choroby/zespołu otępiennego w fazie łagodnej i średniozaawansowanej choroby

Dom opieki medycznej będzie funkcjonował przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 9 godzin dziennie w sposób ciągły, w godzinach dostosowanych do potrzeb pacjentów i ich rodzin. Świadczenia w ramach DOM udzielane są nieodpłatnie. W ramach DOM nie będzie finansowana farmakoterapia

Oferentem w konkursie mogą być podmioty wykonujące działalność leczniczą w myśl ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. W przypadku, gdy oferent nie jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą w myśl ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, musi złożyć ofertę w partnerstwie z podmiotem wykonującym działalność leczniczą w myśl ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. W przypadku złożenia oferty w partnerstwie, świadczenia zdrowotne wykonuje tylko podmiot wykonujący działalność leczniczą.

Oferty należy składać do dnia  3 marca 2023 r. 

Więcej informacji oraz pliki do pobrania znajdziecie Państwo na stronie: https://zdrowemazowsze.mazovia.pl/aktualnosci/konkurs-ofert-na-realizatorow-programu-wsparcia-domow-opieki-medycznej

Weekendowy rozkład jazdy 17-19.02.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

17.02 piątek 

08:00 – 17:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

18.02 niedziela

11:00 Warsztaty dla rodzin z dziećmi / warsztaty / MBP / zapisy

19.02 niedziela

12:00 – 16:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

Minimalne składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2023 roku

Od 2022 roku obowiązują trzy nowe terminy przekazywania dokumentów rozliczeniowych i płatności składek. To 5. 15. i 20. dzień danego miesiąca. Przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych.

-Termin do 5. dnia następnego miesiąca dotyczy jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, czyli m.in. urzędów gmin i miasta. Dla pozostałych płatników składek termin zależy od tego, czy posiadają osobowość prawną, czy też nie.  Na przykład dla spółek kapitałowych, spółdzielni, fundacji — jest to termin do 15. dnia następnego miesiąca. Natomiast dla pozostałych płatników składek, m.in. jednoosobowych firm i innych podmiotów bez osobowości prawnej - to termin do 20. dnia następnego miesiąca. Przypominam o comiesięcznym składaniu dokumentów ubezpieczeniowych – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Przedsiębiorcy stosujący zasady ogólne

Minimalna wysokość podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców opodatkowanych na zasadach ogólnych jest ustalana na okres roku składkowego, czyli od 1 lutego danego roku do 31 stycznia roku następnego. Jej wysokość odpowiada minimalnemu wynagrodzeniu za pracę, jakie obowiązuje w pierwszym dniu roku składkowego.

A zatem za styczeń 2023 r. najniższa podstawa wymiaru składki nadal wynosi  3010 zł (czyli minimalne wynagrodzenie z roku 2022 r.), gdzie minimalna składka to kwota 270,90 zł. Nowa kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 3490 zł będzie stanowiła najniższą podstawę wymiaru składki dopiero od należności za luty 2023 r. i będzie obowiązywała aż do stycznia 2024 r. Minimalna składka w tym okresie to 314,10 zł.

Co ważne, nie będzie ona podwyższana od 1 lipca 2023 r. wraz z kolejnym w tym roku wzrostem kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę do kwoty 3600 zł.

Przedsiębiorcy stosujący kartę podatkową

Podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców stosujących kartę podatkową opłacanej w danym roku kalendarzowym stanowi kwota minimalnego wynagrodzenia obowiązująca na dzień 1 stycznia 2023 r.

Oznacza to, że ci przedsiębiorcy opłacają składkę na ubezpieczenie zdrowotne od stycznia do grudnia 2023 r. od podstawy wymiaru wynoszącej 3490 zł, tj. w wysokości 314,10 zł.

Nie będzie ona podwyższana od 1 lipca 2023 r. wraz z kolejnym w tym roku wzrostem kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę do kwoty 3600 zł.

Przedsiębiorcy na ryczałcie

Natomiast na ryczałcie ewidencjonowanym podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie zależeć od przychodu i przeciętnego wynagrodzenia. Jeśli przychody z działalności gospodarczej nie przekroczyły od początku roku 60 tys. zł,  to podstawa wymiaru składki zdrowotnej będzie liczona od 60 proc. prognozowanego wynagrodzenia.

W przypadku uzyskania przychodów powyżej 60 tys. zł, ale nie więcej niż 300 tys. zł podstawa wymiaru składki zdrowotnej będzie liczona od 100 proc. prognozowanego wynagrodzenia. 

Natomiast jeżeli przychody przekroczą 300 tys. zł, to podstawa będzie liczona od 180 proc. prognozowanego wynagrodzenia. To oznacza, że składka zdrowotna w zależności od przychodu będzie wynosić 376,16 zł albo 626,93 zł albo 1128,48 zł.

mat: informacja prasowa ZUS

Informacja o ogłoszeniu I przetargu ustnego ograniczonego - nieruchomości przy ul. Zofii Kalinowskiej

Mińsk Mazowiecki, dnia 16 lutego 2023 roku

PG.6840.8.2022

I n f o r m a c j a


Stosownie do art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) - i n f o r m u j ę, że ogłosiłem pierwszy przetarg ustny ograniczony do właścicieli nieruchomości przyległych (działki ewidencyjne nr 4441/1, 4442, 4450 i 4451 w Mińsku Mazowieckim), na sprzedaż nieruchomości położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Zofii Kalinowskiej składającej się z niezabudowanych działek gruntu nr 4441/3 i 4441/4 o powierzchni łącznej 0,0208 ha, położonej przy ul. Zofii Kalinowskiej w Mińsku Mazowieckim, stanowiąca własność Miasta Mińsk Mazowiecki, oznaczonej według ewidencji gruntów jako klasoużytek Bp – zurbanizowany niezabudowany/w trakcie zabudowy. Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonego uchwałą Nr XX/223/04 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19.07.2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. 2004 r., nr 223, poz. 5975) wyżej opisana nieruchomość położona jest w terenie mieszkalnictwa jednorodzinnego wszystkich typów jako przeznaczenie podstawowe; usługi nieuciążliwe wbudowane w budynki mieszkalne jako przeznaczenie dopuszczone maksymalnie na 10% terenu - MN.

Ogłoszenie o przetargu podano do wiadomości publicznej poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, na terenie miasta w sposób zwyczajowo przyjęty oraz poprzez umieszczenie na stronach internetowych tego Urzędu.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Ogłoszenie o I przetargu ustnym ograniczonym - nieruchomość przy ul. Zofii Kalinowskiej

Ogłoszenie

Na podstawie art. 38 ust 1 oraz art. 37 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021 r. poz. 2213)

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI 
OGŁASZA 
PIERWSZY PRZETARG USTNY OGRANICZONY 
DO WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI PRZYLEGŁYCH
NA SPRZEDAŻ PRAWA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI 
POŁOŻONYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM 
PRZY UL. ZOFII KALINOWSKIEJ

Cena wywoławcza netto: 95.000,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt pięć złotych) do ceny sprzedaży doliczony zostanie podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień sprzedaży.

Wadium:  9.500, 00 zł. (słownie: dziewięć tysięcy pięćset złotych).

Postąpienie: o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, przy czym nie może być ono niższe niż 950,00 zł (1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych).

1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: Nieruchomość składająca się z niezabudowanych działek gruntu nr 4441/3 i 4441/4 o powierzchni łącznej 0,0208 ha, położonej przy ul. Zofii Kalinowskiej w Mińsku Mazowieckim, stanowiąca własność Miasta Mińsk Mazowiecki zgodnie z księgą wieczystą nr SI1M/00015076/6, oznaczonej według ewidencji gruntów jako klasoużytek Bp – zurbanizowany niezabudowany/w trakcie zabudowy.

2. Opis nieruchomości: Niezabudowane działki gruntu nr 4441/3 o powierzchni 0,0044 ha i 4441/4 o powierzchni 0,0164 ha położona przy ul. Zofii Kalinowskiej w zachodniej części Mińska Mazowieckiego o kształcie trapezu. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Zofii Kalinowskiej. Nieruchomość jest w zasięgu sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej, które znajdują się w pasie drogowym ul. Zofii Kalinowskiej.

3. Przeznaczenie nieruchomości i sposób ich zagospodarowania: Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonego uchwałą Nr XX/223/04 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19.07.2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. 2004 r., nr 223, poz. 5975) wyżej opisana nieruchomość położona jest w terenie mieszkalnictwa jednorodzinnego wszystkich typów jako przeznaczenie podstawowe; usługi nieuciążliwe wbudowane w budynki mieszkalne jako przeznaczenie dopuszczone maksymalnie na 10% terenu - MN.

4. Termin zagospodarowania nieruchomości: Nie wyznacza się terminu na zagospodarowanie nieruchomości.

5. Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat:  nieruchomości nie będą oddane w użytkowanie wieczyste, użytkowanie, najem lub dzierżawę, wobec czego nie określa się: wysokości stawek procentowych z tytułu użytkowania wieczystego, wysokości opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy, terminu i zasad aktualizacji opłat.

6. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: sprzedaż w trybie przetargu ustnego ograniczonego do właścicieli nieruchomości przyległych zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Mińska Mazowieckiego nr 1051/415/22 z dnia 20 grudnia 2022 r.

7. Uzasadnienie wyboru formy przetargu: Przetarg ograniczony do właścicieli nieruchomości przyległych (działki ewidencyjne nr 4441/1, 4442, 4450 i 4451 w Mińsku Mazowieckim), ponieważ zbywana nieruchomość nie może zostać zagospodarowana jako odrębna nieruchomość, ze względu na swoje wymiary oraz powierzchnię.

8. Cena wywoławcza: 95.000,00 zł, do ceny sprzedaży doliczony zostanie podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień sprzedaży.

9. Obciążenia nieruchomości: Nieruchomość jest wolna od obciążeń.

10. Zobowiązania, których przedmiotem są nieruchomości: nieruchomość objęta niniejszym ogłoszeniem nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.

11. Termin o miejsce przetargu: 12 kwietnia 2023 r. godz. 1000 w pokoju nr 6 w siedzibie Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1, Mińsk Mazowiecki.

12. Wysokość wadium, forma, termin i miejsce jego wniesienia: 9.500,00 zł (słownie: dziewięć tysięcy pięćset złotych), w pieniądzu, w terminie do 6 kwietnia 2023 r. na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki nr 33 9226 0005 0024 4185 2000 0050 z opisem: “Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Zofii Kalinowskiej w Mińsku Mazowieckim” z nazwą oferenta.

Dowody wniesienia poszczególnych wadiów podlegają przedłożeniu Komisji Przetargowej przed otwarciem danego przetargu.

Za dzień wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Wadium wniesione przez uczestnika, który wygrał przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadia wpłacone przez osoby przystępujące do pierwszego przetargu, które nie wygrają go, zostaną im niezwłocznie zwrócone (także w przypadku: odwołania lub unieważnienia przetargu, oraz zakończenia przetargu wynikiem negatywnym),jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia jego odwołania lub zamknięcia. 

13. Sposób ustalenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego: nieruchomość nie będzie oddana w użytkowanie wieczyste.

14. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości lub oddania  użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej: Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi (zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami).

15. Dane teleadresowe, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące przetargu: Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki lub pod numerem tel. 25  759 53 51 lub 25  759 5323.

16. Dodatkowe informacje: 

Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu winny zgłosić pisemnie uczestnictwo w przetargu w terminie do dnia 6 kwietnia 2023 r. do godz. 16.00 wraz z kopią dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty wadium. Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1, najpóźniej na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.

Zastrzega się możliwość zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.

O wyniku przetargu Przewodniczący Komisji Przetargowej poinformuje wszystkich oferentów.

Przystępujący do przetargu powinni zapoznać się we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność ze stanem prawnym i faktycznym przedmiotu przetargu, w tym z jego parametrami, aktualnym oraz możliwym przyszłym sposobem zagospodarowania.

Rozpoznanie wszelkich warunków faktycznych i prawnych niezbędnych do realizacji planowanej inwestycji, leży w całości po stronie przystępującego do przetargu i stanowi obszar jego ryzyka.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). Nabywca zobowiązany jest do ustalenia we własnym zakresie, czy nabycie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu wymaga takiego zezwolenia.

Przystępujący do przetargu zobowiązany jest przedłożyć Komisji Przetargowej przed otwarciem przetargu dowód wniesienia wadium oraz dokument tożsamości, a w przypadku występowania w imieniu osoby prawnej lub fizycznej – dokumenty upoważniające do reprezentacji. W przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, a podlegających wpisom do rejestrów – aktualny wpis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwo oraz dowód osobisty osoby reprezentującej. W przypadku nabycia nieruchomości do majątku małżeńskiego wspólnego, do dokonania czynności przetargowych konieczna jest obecność drugiego małżonka lub jednego z nich ze stosownym pełnomocnictwem potwierdzonym notarialnie zawierającym zgodę drugiego małżonka na nabycie nieruchomości.

Osoba ustalona, jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest wpłacić, nie później niż na 3 dni przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej, kwotę równą 100% ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu, pomniejszoną o wniesione w pieniądzu wadium. Za datę wpłaty uważa się wpływ wymaganych należności na rachunek Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Nieuiszczenie tych kwot spowoduje odstąpienie od zawarcia umowy i przepadek wadium.

O miejscu i terminie zawarcia umowy nabywca zostanie zawiadomiony najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Koszty aktu notarialnego ponosi kupujący.

Z chwilą wydania nieruchomości, tj. z dniem zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, nabywca zobowiązany będzie do ponoszenia wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych podanych w ofercie jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki 
z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@umminskmaz.pl. Dane osobowe są przetwarzane w celu sprzedaży nieruchomości na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) oraz w celach archiwizacyjnych przez okres wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz aktów wykonawczych do tej ustawy (Dz. U. z 2020 r, poz. 164 ze zm.). Podanie danych jest obowiązkowe. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania oraz w zakresie wynikającym z treści art. 17 i 18 RODO - usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administrator danych osobowych nie przetwarza danych osobowych w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu. Dane osobowe zawarte we wniosku będą udostępniane podmiotowi świadczącemu usługę serwisowania oprogramowania.

(RODO- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie szczególnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L 119 z 4.05.2016, str. 1)

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

ReBuild Ukraine 2023

16 lutego burmistrz Marcin Jakubowski i rzeczniczka prasowa Alicja Cichoń spotkali się przedstawicielami władz Borodinaki, miasta partnerskiego w Ukrainie, które ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji militarnej. Okazją do rozmowy było międzynarodowe forum ReBuild Ukraine 2023 (Odbuduj Ukrainę 2023) w Warszawie poświęcone odbudowie Ukrainy. 

Celem ReBuild Ukraine jest przyspieszenie finansowania odbudowy ukraińskich społeczności i miast dotkniętych agresją militarną Federacji Rosyjskiej.

  • Mężczyzna stoi przed mównica na scenie, po jego prawej stronie flagi
  • osoby pozują do zdjęcia

Wodny Tor Przeszkód - ferie z MOSiR Sp. zo.o.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. zo.o. zaprasza do wspólnej zabawy na wodnym torze przeszkód! Przez cały weekend od 12.00 do 20.00!

Korzystanie z toru przeszkód po zakupie biletu wstepu wg cennika.

  • plakat z tytułem głównym na środku Ferie z MOSiR Wodny Tor Przeszków 18-19 lutego

Publiczny komunikat o możliwym naruszeniu ochrony danych osobowych

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, zgodnie z art. 34 ust.  1  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informuje o naruszeniu ochrony danych osobowych, w związku z identyfikacją zdarzenia  polegającego na ataku złośliwego oprogramowania szyfrującego pliki, znajdujące się w infrastrukturze Węzła Regionalnego na poziomie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (informacje Urzędu Marszałkowskiego zawarto w komunikacie).

Zdarzenie to doprowadziło do utraty dostępności danych osobowych, które są przetwarzane w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki. Obecnie nie potwierdzono wycieku Państwa danych osobowych ani nie odnotowano ich ujawnienia przez osoby nieuprawnione, jednak istnieje prawdopodobieństwo takiego wycieku. 

Środki zastosowane/proponowane przez administratora w celu zaradzenia naruszeniu ochrony danych osobowych (w tym środki w celu zminimalizowania jego ewentualnych negatywnych skutków)

Informujemy, że po otrzymaniu zawiadomienia od Urzędu Marszałkowskiego incydent został zgłoszony do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego CSIRT NASK oraz zgłoszono naruszenie ochrony danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego złożył również powyższe zawiadomienia oraz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Aktualnie wciąż trwają prace zmierzające do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania systemów w możliwie najkrótszym czasie. 

Przepraszamy za ewentualne niedogodności, których mogli Państwo doświadczyć w związku z zaistniałą sytuacją.

Konsekwencje naruszenia
Zdarzenie skutkuje przede wszystkim brakiem możliwości korzystania z systemu EZD Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją, w tym brakiem dostępu do wszystkich danych przetwarzanych w tym systemie.

Dotychczasowe czynności nie potwierdziły, aby Państwa dane zostały wykorzystane w sposób nieuprawniony, jednak nie można wykluczyć takiego prawdopodobieństwa. W związku tym, informujemy Państwa o możliwych konsekwencjach naruszenia ochrony danych osobowych, takich jak: 

•    próby uzyskania na Państwa szkodę pożyczek w instytucjach pozabankowych, bez konieczności okazywania dokumentu tożsamości; 
•    wykorzystanie Państwa danych osobowych do próby wyłudzenia ubezpieczenia; próby wyłudzenia od Pani/a dodatkowych danych osobowych poprzez podszywanie się pod inną osobę lub instytucję; 
•    wykorzystanie Państwa danych do uwierzytelnienia (weryfikacji tożsamości),  
•    próby ukrycia swojej tożsamości.

Co mogą Państwo zrobić, żeby zminimalizować negatywne skutki naruszenia?

Zalecamy, aby zachowali Państwo ostrożność w sytuacji odbierania połączeń telefonicznych od nieznanych numerów telefonów; w usługach, gdzie nr PESEL jest hasłem dostępowym, rozważyli zastosowanie uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Mogą Państwo skorzystać z możliwości założenia konta w Biurze Informacji Kredytowej S.A. celem monitorowania prób zaciągnięcia zobowiązań finansowych z wykorzystaniem Państwa danych. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zapewnia to monitorowania wszystkich potencjalnie zaciąganych pożyczek, a jedynie te które są objęte zakresem BIK. Obecnie na rynku dostępne są również inne usługi umożliwiające podobny monitoring, należą do nich m.in. system Bezpieczny Pesel, Chroń Pesel.

Jeżeli dowiedzą się Państwo o upublicznieniu lub wykorzystaniu Państwa danych przez osobę nieuprawnioną, prosimy o natychmiastowe zawiadomienie policji oraz o przekazanie tej informacji do inspektora ochrony danych w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki – Marty Nowakowskiej (ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki, adres e-mail: iod@umminskmaz.pl  lub sekretariat@umminskmaz.pl)

„Słoneczny cień” Ladislav Steininger

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wystawę grafiki, malarstwa i rzeźby pt. "Słoneczny cień" współczesnego czeskiego artysty Ladislava Steiningera. Wystawa będzie czynna od 26 lutegodo 19 marca 2023 roku. Wernisaż 25.02 (sobota) o godzinie 17.00 przy ul. Stefana Okrzei 16.

Ladislav Steininger rozpoczął działalność artystyczną w pierwszej połowie lat 80. XX wieku, prezentując głównie grafikę i linoryty. Obecnie odkrywa tajniki drzeworytu, który w dalszej jego twórczości będzie przeważał. Uprawia też malarstwo i rzeźbę. Poprzez mocny akcent liryzmu usiłuje wyrazić wezwania życia, pragnień, radości i smutku. A wyjątkowo oryginalnym elementem jego twórczości są przestrzenne struktury drewniane.

Twórczość artystyczna Steiningera jest drogą poszukiwań, odnajdywania oraz poznawania samego siebie. Jest ogromnym pragnieniem uchwycenia głębszych znaczeń, których często nie dostrzegamy w szybkim tempie życia".

Jindřich Gola

  • plakat z tytułem głównym Słoneczny cień grafika malarstwo rzeźba

24 lutego 2023 roku to 365 dzień wojny w Ukrainie

24 lutego 2023 roku to 365. dzień wojny w Ukrainie. Tego dnia, o godzinie 19.00, chcielibyśmy spotkać się, by zamanifestować nasze pragnienie pokoju i pokazać nasze niegasnące wsparcie dla cierpiących Ukraińców.

Zapraszamy mieszkańców miasta, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy wspierają uchodźców w naszym mieście do  wspólnego spotkania na Starym Rynku i symbolicznego zapalenia świec. W tym samym czasie, świece zapłoną w wielu miejscach w Ukrainie także w naszym partnerskim mieście Borodianka. Pokażmy  naszą solidarność.

Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert pieśni ukraińskich. Młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich z terenu miasta i klasy EPAS z ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie okażą także swoje zrozumienie i wsparcie dla Ukrainy.  

Rocznica napaści zbrojnej na granice Ukrainy niech będzie dniem naszej refleksji nad pokojem w świecie.

 

Wydarzenie współorganizowane przez EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki  

 

  • zdjęcie zniszczonej Ukrainy, łączące dłonie z tytułem głównym Solidarni z Ukrainą

Delegacja z Borodianki

W dniach 16-17 lutego, Mińsk Mazowiecki odwiedziła delegacja Borodianki, partnerskiego miasta w Ukrainie.

16 lutego ukraińska delegacja wzięła udział w międzynarodowej wystawie i konferencji ReBuild Ukraine 2023. Wydarzenie poświęcone było procesom naprawczym na Ukrainie i miało na celu wymianę inspiracji i ofert odbudowy i rozwoju ukraińskich miast i gmin zniszczonych w czasie wojny.

Drugi dzień wizyty władz Borodianki rozpoczęliśmy od spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej z mieszkańcami naszego partnerskiego miasta, którzy schronili się w Mińsku Mazowieckim przed dramatem wojny w Ukrainie. Burmistrz Marcin Jakubowski przedstawił burmistrzowi oraz radnym Borodianki  formy pomocy, jaką zaoferowaliśmy, mówił o integracji międzykulturowej, o wyzwaniach i wsparciu naszych działań przez lokalny biznes i organizacje społeczne. Rozmawiano o możliwościach odbudowy, marzeniach o powrocie do domu i partnerstwie miedzy naszymi miastami

Był też czas na wizytę w kilku miejskich obiektach, które mogą być wzorem przy odbudowie Borodianki. Pokazaliśmy nowoczesną oczyszczalnię ścieków, siedzibę PWiK Mińsk Mazowiecki oraz byliśmy w nowej elektrociepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. 1 PLM. Wszystkie spotkania wsparte były merytoryczną rozmową o rozwiązaniach technologicznych na miarę XXI w. i o możliwościach, jakie dają pozyskane środki europejskie na inwestycje i rozwój.

  • osoby siedzą w czerwonych fotelach w półokręgu
  • mężczyzna siedzi na beżowym fotelu, obok kobieta siedzi w czerwonym fotelu tezymają w dłoniach mapę
  • mężczyzna wręcza stojącemu obok drugiemu mężczyźnie obrazek
  • osoby stoją w półkolu pozują do zdjęcia

Grand Prix Polski w Kickboxingu

W dniach 13–15 stycznia  w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny odbył się ogólnopolski turniej Kickboxingu zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Walhalla oraz Walhalla Fight Club– „Grand Prix Polski w Kickboxingu”. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki.

Na turniej przyjęto łącznie blisko 500 zgłoszeń z 36 klubów z całej Polski. Podczas zawodów rozegrano niemal 500 walk w kategoriach wiekowych: dzieci, kadeci, juniorzy i seniorzy w konkurencjach walk ciągłych Kick-Light i Light-Contact oraz walk przerywanych Pointfighting oraz dla najmłodszych walka na pałki piankowe.

Nie zabrakło klubów z Warszawy, Piaseczna, Częstochowy, Bydgoszczy, Góry Kalwarii, Stanisławowa czy Dębego Wielkiego. Zaprezentowała się również ponad 30 osobowa reprezentacja Mińska Mazowieckiego z Klubu Walhalla. Pierwsi zawodnicy przyjechali już w piątek w godzinach popołudniowych w celu zweryfikowania wagi oraz rejestracji zgłoszeń.  Walki zarówno w sobotę jak i niedzielę trwały od godziny 9:00 do 18:00. Turniej odbył się przy asyście 25 licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Kickboxingu pod przewodnictwem Sędziego Głównego, szefa wyszkolenia strefy wschodniej Krzysztofa Żychlińskiego, a nad wszystkim czuwał delegat i członek zarządu PZKB Krzysztof Kaproń. Na turnieju gościliśmy prezesa Polskiego Związku Kickboxingu, który nadzorował pracę organizatora  i sędziów.

Zawody ze względu na duże zainteresowanie wśród zawodników po raz pierwszy trwały 2 dni i rozegrane były na 4 planszach. Jest to zarówno dla miasta jak i organizatora turnieju dużym sukcesem. Jak dodają organizatorzy przedsięwzięcia – Kamil i Weronika Chłopik, tegoroczny turniej odbył się spokojnie, bez większych zakłóceń, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przy takim przedsięwzięciu nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia. Z całego serca chcielibyśmy również podziękować osobom, które wspierają nas od wielu lat i bez których impreza by się nie odbyła, a także zawodnikom, zawodniczkom i przyjaciołom klubu Walhalla.

Statystycznie to był już 15. ogólnopolski turniej sportów walki, a 17. impreza sportowa zorganizowana przez Klub Walhalla z Mińska Mazowieckiego.

Podziękowania dla partnerów i sponsorów turnieju.

oprac. na podst. mat. Klubu

  • osoby pozują do zdjęcia
  • zawodnik razem z sędzią rozmawiają
  • zawodnicy walczą na macie przed nimi sędzia
  • zawodnicy walczą

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Fundacja Dziękujemy za Wolność przedstawia harmonogram tegorocznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Jednocześnie zaprasza do udziału w Biegu "Tropem Wilczym" organizowanym w ramach obchodów.

 

  • plakat z harmonogramem wydarzeń Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Bieg „Tropem Wilczym”

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie!
W pierwszej edycji uczestniczyło w nim kilkunastu pasjonatów historii, ale to dzięki nim wszystko się zaczęło.

Bieg Tropem w Mińsku Mazowieckim organizowany jest przez fundację Dziękujemy za Wolność w ramach Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy

Miejsce: Park Dernałowiczów
Dystans: 1963 m i 5 km

Przebieg:
9.00 – 9:50 - Rejestracja zawodników hol Pałac Dernałowiczów
10:00 – 12:30 - Bieg „Tropem Wilczym”

Zgłoszenia do 3 marca na adres mail organizatora:

fundacja.dziekujemyzawolnosc@gmail.com

UWAGA: W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, dystans

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ 

  • Na białym tle informacje. Po środku odcisk łapy psa. Po lewej na brązowym tle dwójka biegaczy

Warsztaty Parkour VI

W weekend 18-19 lutego na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbywały się Warsztaty Parkour VI – wydarzenie sportowo rekreacyjne zrzeszające pasjonatów sztuki przemieszczania się z całej Polski. Szczecin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kielce czy Białystok – ludzie z każdego zakątka kraju przyjechali by wspólnie trenować, wymieniać się doświadczeniem i spędzić niezapomniane chwile w Mińsku Mazowieckim. Podczas eventu nie zabrakło zajęć dla najmłodszych oraz części edukacyjnej od trenerów dla trenerów – zajęcia oraz wykłady prowadzili trenerzy z Totem Training Collective.  To już siódma edycja wydarzenia, które ma głównie charakter edukacyjny, jednak nie zabrakło drobnej nutki rywalizacji. W konkurencji Best Trik, która polegała na wykonaniu najciekawszej, najbardziej efektownej i wymagającej sekwencji ruchów wygrał Konrad Kapek młody traceur z Jastrzębia Zdroju. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego oraz przy wsparciu merytorycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Parkour, na której czele stoi Piotr Lichota. 

 

mat. organizatorów

  • dziewczynka skacze z materaca
  • nastolatek skacze przez przedzkody
  • nastolatek skacze przez przedzkody
  • roześmiani chłopcy przytulają się

Bezpłatna pomoc prawna - informator

Zachęcamy do zapoznania się z treścią informatora na temat dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji.

Dokument został opracowany w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i jest przeznaczony do wykorzystania jako materiał promocyjny w działaniach informacyjnych podmiotów organizujących pomoc prawną.

LVII sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Informujemy, że LVII sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, odbędzie się 27 lutego 2023 r. (poniedziałek) o godz. 15.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Tadeusza Kościuszki 3.

Zapraszamy mieszkańców do udziału oraz oglądania transmisji na kanale YT miasta.

 

Porządek obrad:

1.    Otwarcie sesji.

2.    Podjęcie uchwał:

a)    w sprawie zmian w budżecie Miasta Mińsk Mazowiecki na rok 2023;

b)    w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2023 – 2033;

c)    w sprawie rozpatrzenia ponownej skargi;

d)    w sprawie przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

3.    Zamknięcie obrad.

Weekendowy rozkład jazdy

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

25.02 sobota

17:00 Blisko /DYSKUSYJNE SPOTKANIA FILMOWE / MDK / bilety

17:00 Wernisaż wystawy „Słoneczny cień” Ladislava Steiningera / MZM / ul. S. Okrzei 16

26.02 niedziela

12:00 – 16:00 wystawa „Słoneczny cień” Ladislava Steiningera / MZM / ul. S. Okrzei 16

27 lutego - Światowy Dzień NGO

27 lutego to Światowy Dzień NGO. Składamy wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia wszystkim, którzy dają swoim społecznościom czas, idee, energię i pieniądze.

Niech ten dzień będzie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta inspiracją do aktywnego angażowania się w organizacje pozarządowe, a także okazją do uczczenia i zapamiętania ich pracowników, wolontariuszy, członków i sympatyków.

W pracy każdej organizacji ważne jest współdziałanie ze środowiskiem lokalnym. Dziękujemy za ogromny wkład w społeczne, kulturalne i sportowe życie miasta i już dziś zapraszamy na spotkanie lokalnych NGO, które odbędzie się 14 marca o godz. 18.00 w Sali Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będzie to okazja do poznania Federacji Mazovia - organizacji zrzeszającej NGO działające na Mazowszu, a także czas na wymianę doświadczeń z aktualnej współpracy.

Szczegóły spotkania wkrótce!

  • Chmura kolorowych napisów: NGO, cel, odpowedzialność, relacje, współpraca, czas wymiana, ludzie, działanie

„Słoneczny cień” Ladislav Steininger

To było święto przyjaźni i sztuki. W sobotę, 25 lutego w Muzeum Ziemi Mińskiej otwarto wystawę Ladislava Steiningera z Krnov, naszego partnerskiego miasta w Czechach. Dzięki jego przyjaźni z mińskim twórcą Krzysztofem Rusieckim, możemy już po raz kolejny gościć go w Mińsku Mazowieckim. Tym razem artysta pokazuje swoje prace powstałe z inspiracji zwykłymi przedmiotami. Dał w nich nowe życie staremu parkietowi, niepotrzebnym już instrumentom czy elementom drewnianych krzeseł. Inspiracją jest dla niego wszystko: popękany uliczny chodnik, gałęzie drzew, drewniane odpady. Jak mówi: "mnie to czyni szczęśliwym, a ja to bardzo lubię".

Podczas wernisażu, z rąk zastępczyni burmistrza Katarzyny Łaziuk artysta otrzymał symboliczne gniazdo nawiązujące do jego grafik, podarowanych naszemu miastu z okazji 600-lecia. Dla Ladislava Steiningera miasta mają w sobie zawsze ukryty skarb. U nas tym skarbem jest przyjaźń.

Wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej, przy ulicy Okrzei 16, będzie czynna do 19 marca. Zapraszamy.

  • osoby stoją w półkolu na białych ścianach wisza obrzy
  • osoby zwiedzaja wystawę
  • zdjęcie zaproszenia z tytułem głównym słoneczny cień Ladislav Steininger
  • trzech mężczyzn stoi dwóch z nich trzyma kijki w dloniach
  • zdjęcie kwiatów w środku gniazdo

Solidarni z Ukrainą

24 lutego Mińsk Mazowiecki upamiętnił ofiary wojny w Ukrainie. Dokładnie w rocznicę rosyjskiego ataku sprzed roku mieszkańcy spotkali się na Starym Rynku o godz. 19:00. Zamanifestowali pragnienie pokoju i pokazali  niegasnące wsparcie dla cierpiących Ukraińców. Wśród obecnych była też liczna grupa gości z Ukrainy, którzy schronili się w Mińsku Mazowieckim przed wojną. Symbolicznie zapalono świece, wśród których były te „okopowe” przywiezione tydzień temu przez p.o. burmistrza Gieorgija Yerko – wykonane przez Ukrainki dla chłopców walczących w okopach.

Podczas wydarzenia połączono się telefonicznie z partnerskim miastem Borodianka w Ukrainie. Przedstawicielka borodiańskiej społeczności przekazała mińszczanom płynące prosto z serca, co dało się w jej głosie usłyszeć, słowa podziękowania za ogromną pomoc i wsparcie, za udostępnienie swych domów i mieszkań, za dary kierowane do przyjeżdżających uchodźców oraz za te wysyłane do Ukrainy. Nie dało się nie zauważyć łez w oczach słuchających. W tym samym czasie mieszkańcy Borodianki zebrali się, by na jednych z ruin położyć kwiaty i zapalić świeczki. Z pamięcią o pomordowanych.

Wydarzeniu towarzyszyło wykonanie pieśni ukraińskich, tych charakterystycznych dla czasu dramatu wojennego. Śpewali: Анна Мяло i zespół BLITSØ BAND. Młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich z miasta i klasy EPAS z ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie towarzyszyli mińszczanom w okazaniu wsparcia dla Ukrainy. Rocznica napaści zbrojnej na granice Ukrainy była dniem naszej refleksji nad pokojem w świecie. Wydarzenie współorganizowane było przez EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki.

Treść wystąpienia burmistrza Marcina Jakubowskiego.

Dziś mija rok od bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę. W zdradzieckim, niczym nieuzasadnionym ataku na suwerenne i niepodległe państwo, Rosjanie użyli całej swej potęgi militarnej i propagandowej.  Dokładnie rok temu, kiedy pierwsze bomby spadały na ukraińskie miasta, mieszkańcy polskich miast, w tym i naszego, wyruszyli w kierunku polsko-ukraińskiej granicy, wioząc pomoc humanitarną i przywożąc w drodze powrotnej tysiące uchodźców, przed którymi otwieraliśmy swoje domy i serca.  Ukraińcy już od pierwszych dni wojny poczuli, że nie są sami. Że pomimo ogromu zniszczeń, niewyobrażalnych zbrodni wojennych dokonywanych na ludności cywilnej, pomimo przetaczającej się przez ich kraj już okrągły rok  pożogi wojennej, nie są w niej sami. Mają bowiem azyl, w którym mogą się schronić. Mają przyjaciół, którzy podzielą się z nimi wszystkim, czym mogą. Mają sojuszników gwarantujących nieprzerwane dostawy sprzętu i broni.  Słowo „solidarność” nabrało po raz kolejny w naszej historii nowego znaczenia.  I po raz kolejny spowodowało, że Polacy znaleźli się na ustach całego świata doceniającego naszą spontaniczną i bezinteresowną pomoc. Wojna jednak nadal trwa i jest to wojna o przyszłość i kształt wolnego świata. Jeśli będziemy wciąż trwali razem, przetrwamy. Jeśli będziemy solidarni, zwyciężymy!

  • przemówienie na Starym Rynku naokoło uczestnicy
  • osoby z flagami
  • koło ułożone ze świec naokoło ludzie zapalający kolejne świecie
  • plakat napisany po ukraińsku
  • osoby stoją, spiewaja naokoło zapalonych świec
  • osoby śpiewające trzymaja transparenty
  • osoby pozują do zdjęcia z flagami, transparentami
  • osoby stoją, jedna kobieta pozuje do zdjęcia trzymając w rekach transparent Dziękujemy za wsparcie ukrainy
  • ludzie śpiewają, dwóch chłopców trzyma transparent Z całego serca ziękujemy za wszystko co dla nas robicie!
  • kobieta w ciemności zapala świecę
  • mur na którym leżą czerwone goździki
  • ludzie stoja w półkolu niektórzy trzymają czerwone goździki

Powitanie wiosny z MOSiR

19 marca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim spółka z o. o. zaprasza na aktywne powitanie wiosny "Koniec śniegu wiosna w biegu". Obowiązują zapisy

Szczegóły: https://www.facebook.com/MOSiRMM

  • kobieta w białej bluzce bez rękawów, w bialych szortach skacze do gór na tle lasu z tytułem glównym koniec sniegu wiosna w...

Koncert z okazji Dnia Kobiet

W Dniu Kobiet, zapraszamy serdecznie na muzyczną opowieść o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata.

W Miejskiej Szkole Artystycznej wystąpią przed Państwem charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr Steczek. Koncert zainspirowany jest kobietami-boginiami z mitologii nordyckiej i poprzez dźwięk i obraz przeniesie nas w świat nieodgadnionych skandynawskich przestrzeni, barw i tajemnic.

Duet "Stechek" tworzą dwaj kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni i multiinstrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl. Jako nieliczni, na scenie wykorzystują: skrzypce, fortepian, akordeon, duduk, zurnę, fujarę, shakuhachi, ney czy ukulele.

Drogie Panie,  niech piękno muzyki uczyni ten wieczór wyjątkowym, a Wasza siła i mądrość inspiruje świat i  daje Wam satysfakcję i radość każdego dnia.

Zapraszamy! 

Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Urzędzie Miasta od 1 marca.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paweł Steczek jest twórcą muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych, założycielem zespołów: Button Hackers, Medulla, Discovery & Movie, STECHEK, Swing Feelings Life, autorem muzyki do wieloodcinkowego serialu filmowego FLOTA DUCHÓW napisanego dla Discovery Channel. Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara "W Ciemności”.

Pracuje z NOSPR w Katowicach, Orkiestrą AUKSO, Filharmonią w Gorzowie, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Łódzką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią w Szczecinie, jako solista aranżer i kompozytor.

Piotr Steczek współpracował jako skrzypek z Orkiestrą Kameralną Aukso. Współpracował z takimi artystami i zespołami, jak: John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Krzysztof Kobyliński, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Tulia, Krystyna Czubówna, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Kasia Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Kapela ze Wsi Warszawa, Volosi.

  • plakat z tytułem głównym Koncert z okazji Dnia Kobiet

Visions 2045 - szkoły inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miast

Miasto Mińsk Mazowiecki przystąpiło do projektu  Visions 2045 - szkoły inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miast, finansowanego ze środków EUKI - Europejskiej Inicjatywy na rzecz ochrony klimatu (European Climate Initiative). Do udziału w projekcie zostały wytypowane: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5.

Projekt rozpoczął się 1 listopada br. i będzie trwał do końca kwietnia 2025 r., a jego celem jest towarzyszenie szkołom w ich drodze do neutralności klimatycznej. Instytucje te odgrywają szczególną rolę w realizacji unijnych celów klimatyczno-energetycznych będąc nie tylko konsumentami energii i znaczącymi emitentami CO2, ale przede wszystkim miejscem edukacji przyszłych pokoleń. Zaplanowane w projekcie podejście holistyczne ma na celu uczynienie szkół inicjatorami i wzorami w procesie zmniejszania śladu węglowego poprzez ich zaangażowanie w osiąganie lokalnych celów w zakresie klimatu i energii we współpracy z władzami lokalnymi. 

Projekt Visions 2045 zakłada zintegrowane działania mające wesprzeć dążenie miast do neutralności klimatycznej poprzez:

- Przeprowadzenie audytu klimatycznego w szkołach i obliczenie śladu węglowego budynków szkolnych z wykorzystaniem dedykowanego kalkulatora,

- Realizację kompleksowego cyklu warsztatów dla nauczycieli i pracowników technicznych placówek oświatowych (szkolenia lokalne oraz wizyta studyjna w Niemczech),

- Zorganizowanie dla nauczycieli i uczniów warsztatów wizyjnych, których efektem będzie przygotowanie szkolnych Planów zmierzania do neutralności klimatycznej (tzw. map drogowych) oraz wdrożenie w szkołach pilotażowych działań klimatycznych,

- Opracowanie dla szkół oraz dla pracowników samorządów lokalnych materiałów metodycznych, umożliwiających wdrażanie wypracowanych rozwiązań na szerszą skalę,

- Organizację ukierunkowanych, krajowych oraz międzynarodowych wydarzeń podnoszących świadomość lokalnej społeczności oraz budowanie lokalnej sieci kontaktów i wymiany doświadczeń.

PARTNERZY PROJEKTU:

Independent Institute for Environmental Issues (UfU) – Berlin, Niemcy

National Trust Ecofund – Sofia, Bułgaria

Energy Agency of Savinjska, Saleska and Koroska Region (KSSENA) – Velenje, Słowenia

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) – Kraków, Polska  

LVIII sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Informujemy, że LVIII sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, odbędzie się 13 marca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Tadeusza Kościuszki 3.

Zapraszamy mieszkańców do udziału oraz oglądania transmisji na kanale YT miasta.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad LVI sesji.

3. Przedstawienie przez Komisję Rewizyjną protokołów z kontroli:

a) realizacji zadań w zakresie rzeczowym i finansowym w Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim w roku 2022;

b) zadania pn. „Przebudowa ulicy Świętokrzyskiej”.

4. Analiza sprawozdania z realizacji zadań Miasta, zawierającego wnioski ze współpracy samorządu miejskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi uprawnionymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2022 r.

5. Analiza przebiegu działań w celu pozyskania funduszy unijnych i innych środków zewnętrznych.

6. Informacja Burmistrza Miasta z działalności w okresie między sesjami Rady, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady oraz sprawozdanie z realizacji zadań inwestycyjnych Miasta na dzień 27 lutego 2023 r.

7. Podjęcie uchwał:

a) w sprawie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki – Obszar A,

b) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości położonej w Mińsku Mazowieckim przy Skwerze Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego pod stację ładowania samochodów elektrycznych,

c) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości położonej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Tadeusza Kościuszki pod stację ładowania samochodów elektrycznych,

d) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości położonej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Szczecińskiej pod stację ładowania samochodów elektrycznych,

e) w sprawie określenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Mińsk Mazowiecki na 2023 rok,

f) w sprawie przyjęcia przez Miasto Mińsk Mazowiecki do realizacji w 2023 roku zadania z zakresu administracji rządowej polegającej na utrzymaniu grobów i cmentarzy wojennych na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki,

g) w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Miasta Mińsk Mazowiecki do Klastra Energii Powiatu Mińskiego.

8. Wolne wnioski i komunikaty.

9. Zamknięcie obrad. 

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i I klas szkół podstawowych

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024 potrwa od 1 marca od godz. 8:00 do 14 marca do godz. 15:00.
 
Więcej informacji w zakładce: MIASTO/EDUKACJA/REKRUTACJA

Wieczór autorski z Robertem Zgutką

Jaka jest przewaga poezji nad prozą? Jakie cechy powinna posiadać poezja, aby dotrzeć do zakamarków naszej duszy i pozostawić tam po sobie choćby minimalny ślad? Ci, którzy szukali odpowiedzi na powyższe pytania, z pewnością czują się usatysfakcjonowani wczorajszym wieczorem autorskim z Robertem Zgutką, który bardzo merytorycznie i ciekawie poprowadził dr Paweł Jaskulski, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pracownik działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek.
W rozmowie z Robertem Zgutką, prowadzący spotkanie poruszył tematykę literackich inspiracji i wielkiej wartości, jaką jest obcowanie z liryką. Autor powiedział, że wiersze pisze od wielu lat i zdradził, że nie przepada za rymami w poezji. Mówił o swoim przywiązaniu do Mińska Mazowieckiego i tęsknocie za dawnym jego obliczem - mniej zurbanizowanym, mniej zaludnionym, w którym ludzie tworzyli społeczność, a każdy znał każdego. Dopełnieniem rozmowy były przejmująco zaprezentowane przez Panią Izabelę Rombel oraz Panią Renatę Bakułę wiersze naszego Gościa.
Debiutancki tomik "Czyńcie miłość" mińskiego poety został wydany przez Muzeum Ziemi Mińskiej.

mat: MBP

  • mężczyzna przemawia do mikrofonu
  • osoby siedza w fotelach
  • spotkanie autorskie
  • osoby podchodzą stoając po autograf
  • dwóch mężczyzn siedzi w fotelach przemawiają
  • spotkanie autorskie

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 




 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim