Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MARZEC 2023

Nowa jakość zarządzania ruchem pacjentów w mińskim szpitalu

15 marca burmistrz Marcin Jakubowski uczestniczył w prezentacji Centrum Diagnostyczno-Konsultacyjnego, które jest całkiem nowym miejscem w przestrzeni mińskiego szpitala. Centrum jest efektem modernizacji pomieszczeń zespołu wejścia głównego na poziomie wysokiego parteru: gabinety lekarskie, gabinety diagnostyczno-zabiegowe, pomieszczenia sekcji statystyki i dokumentacji medycznej oraz pomieszczenia pomocnicze.

Do dyspozycji pacjentów oddaje się 3 gabinety lekarskie oraz 2 gabinety diagnostyczno- zabiegowe. W wejściu głównym do szpitala, po prawej stronie, znajduje się Rejestracja medyczna / Punkt przyjęć planowych do szpitala. W tym miejscu Pacjent będzie mógł zarejestrować się do poradni specjalistycznych oraz na badania obrazowe RTG, TK, USG, endoskopię oraz badania laboratoryjne.

W nowej lokalizacji mieści się punkt poboru krwi dla dzieci i dorosłych, który funkcjonuje również w weekendy, jest gabinet psychologów Zespołu interwencyjno–terapeutycznego, gabinet pielęgniarki epidemiologicznej, pracownia mammografii, USG oraz RTG. Przestrzeń konsultacyjno-zabiegowa to 3 gabinety lekarskie i 2 gabinety diagnostyczno-zabiegowe, gdzie będą świadczone usługi medyczne w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci i dorosłych oraz gabinety konsultacyjne dla pacjentów ze skierowaniami do szpitala.

Główną ideą powstania Centrum diagnostyczno-konsultacyjnego było usprawnienie zarządzania ruchem pacjentów zgłaszających się do szpitala. Zlokalizowanie na jednym poziomie badań diagnostycznych oraz gabinetów konsultacyjnych ułatwi logistykę procesów diagnostycznych i leczniczych pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Uruchomienie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej obok SOR pozwoli na sprawniejsze kierowanie pacjentów do odpowiednich specjalistów z uwzględnieniem trybów przyjęć oraz rodzaju i ciężkości dolegliwości.

oprac. na podst. inf. SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim

  • zdjęcie wyremontowanego korytarza szpitalnego
  • zdjęcie osób stojących na wyremontowanym korytarzu szpitalnym
  • zdjęcie wyremontowanego korytarza szpitalnego

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim