Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MARZEC 2023

Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii życia codziennego

Muzeum Ziemi Mińskiej i Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek zapraszają na wystawę pt. „Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii życia codziennego”.
Wystawa 23.03-27.04.2023
Wernisaż 22.03 godz. 18.00
W ramach wystawy będą odbywały się warsztaty zielarskie „Kompozycje herbaciane” dla grup przedszkolnych i szkolnych (zapisy telefoniczne: 797 579 572).

Czym zajmowała się modystka a czym zielarka? Czy garncarz tworzy wyłącznie garnki? Do czego służy lutnikowi dusza? Co dziś oprawia introligator? Wystawa „Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii życia codziennego” odpowiada na te i wiele innych pytań. To fascynująca podróż w przeszłość – zarówno dla osób, które doskonale pamiętają popularne niegdyś zakłady rzemieślnicze czy usługowe, jak i dla bardzo młodych odbiorców, którzy dopiero odkrywają świat miniony – czasy dzieciństwa swoich rodziców czy dziadków.

Osiemnaście dioram przedstawiających dawne, klasyczne warsztaty i pracownie wykonała specjalnie na tę wystawę artystka-miniaturzystka Elżbieta Marcinkowska-Wilczyńska. Powstałe prace są przykładem niezwykle rzadkiej w Polsce dziedziny sztuki i rzemiosła artystycznego, jaką jest tworzenie domów dla lalek i miniatur.

Każda z miniaturowych ekspozycji przedstawia obraz jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów. Są wśród nich profesje niemal już zapomniane – jak praczka, abażurnik czy zielarka, ginące i rzadkie – jak parasolnik, zegarmistrz, introligator, kowal, szewc, garncarz, szwaczka kołder, lutnik czy modystka, a także te rzadkie, lecz nadal praktykowane – jak piekarz, krawcowa, stolarz czy fotograf.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert fortepianowy.
Wystąpi Lew Popiel-Machnicki, laureat Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego z nagrodą: recitalem w Żelazowej Woli
W programie utwory Chopina i Szymanowskiego.

Więcej informacji: 
http://mzm-minskmaz.pl/dawne-zawody-w-miniaturze.../

  • plakat z tytułem głównym intrygująca lekcja historii życia codziennego, po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia,...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim