Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2023

Zapraszamy na wystawę prac uczniów z klasy 3 P z Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim

Uczniowie prezentują na wystawie prace wykonane w tym roku szkolnym. To ich pierwsza przygoda z grafiką warsztatową i artystyczną.

Prace wykonane są w trzech technikach graficznych. Druk wypukły – linoryt, druk wklęsły – sucha igła, druk płaski – monotypia z elementami koloru. Inspiracją do powstania prac była twórczość uznanych i profesjonalnych artystów. Niedościgłym mistrzem linorytu jest nieustannie dla każdego uczniowskiego pokolenia Józef Gielniak. 
Prace z monotypii to próba podążania za poszukiwaniami twórczymi Marii Jaremy. Jej eksperymentami i zmaganiami z formą organiczną, z formą i kształtem ciała ludzkiego, ciała w ruchu i w tańcu.  Jednocześnie inspiracją do prac z monotypii byli artyści z ART. Color Ballet. 
Sucha igła to projekty indywidualnych autorskich ekslibrisów. Na wystawie zaprezentujemy również projekty kart do gry. Jest to projekt figur karcianych do jednego koloru. Temat i bohaterów kart jako postacie króla, królowej i waleta oraz Jokera uczniowie wybierali samodzielnie. Mamy przeróżne projekty i koncepcje. Są karty z postaciami z Alicji w Krainie Czarów, karty - typy charakterologiczne, Karty przedstawiające różne marki samochodów, damy w strojach XIX wiecznych, karty przedstawiające stany emocjonalne oraz wizerunki zwierząt i ludzi,  karty w stylu Steampunk.

Wszystkie prace zaprojektowane i wykonane  zostały na zajęciach projektowania graficznego, pod opieką Lidii Nowak Chomicz.

13 czerwca o godz. 12.00, odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a (II piętro), wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów klasy 3p Liceum Sztuk Plastycznych im. E.A. Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Warto zobaczyć piękne grafiki! Zapraszamy na wystawę do Galerii od 13.06 do 12.09.2023 r. w godzinach pracy biblioteki.

  • grafika przestawiająca różne postacie, abstrakcje, zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim