Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2023

Visions 2045 - szkoły inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miast

Miasto Mińsk Mazowiecki bierze udział w projekcie  Visions 2045 - szkoły inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miast,  finansowanym ze środków EUKI - Europejskiej Inicjatywy na rzecz ochrony klimatu (European Climate Initiative).
W projekcie biorą udział tylko dwa miasta z Polski: Mińsk Mazowiecki i Zamość. Z naszego miasta wytypowane zostały: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5. Ponadto udział w projekcie biorą partnerzy z Niemiec, Bułgarii i Słowenii. 

Celem projektu jest towarzyszenie szkołom w ich drodze do neutralności klimatycznej poprzez edukowanie przyszłych pokoleń i uczynienie szkół inicjatorami i wzorami w procesie zmniejszania śladu węglowego. Zaangażowanie w osiąganie lokalnych celów w zakresie klimatu i energii odbywa się we współpracy z władzami lokalnymi.
Dotychczas w ramach projektu, przeprowadzono audyt klimatyczny w szkołach i obliczono ślad węglowy budynków szkolnych z wykorzystaniem dedykowanego kalkulatora. W prace nad zgromadzeniem danych zostali zaangażowani nauczyciele, pracownicy szkół, rodzice oraz uczniowie. Z osiągniętymi rezultatami można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miasta lub kontaktując się z odpowiednią szkołą (koordynator projektu tel. 25 759 53 23).
Ponadto odbyło się spotkanie przedstawicieli wytypowanych szkół, miejskich spółek komunalnych oraz pracowników urzędu, na którym wymienione zostały doświadczenia, omówiono m.in. plany działań zmniejszających sukcesywnie ślad węglowy w różnych obszarach aktywnosci zaangażowanych jednostek i pomysły jak je wprowadzić w życie.

Zaplanowano warsztaty dla nauczycieli i pracowników technicznych placówek oświatowych, a następnie szkolenia lokalne oraz wizytę studyjną w Niemczech, o czym będziemy informować na bieżąco.

  • plakat z kolorowym napisem głównym DZIAŁAMY RAZEM by urzeczywistnić wspólną wizję, treść znajduje się w PDF pod artykułem
  • treść z plakatu znajduje się w PDF pod artykułem
  • Grupa osób  przy stole konferencyjnym patrzy na prezentowane na dużym ekranie zdjęcia. Dwie kobiety stoją przodem do grupy.

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim