Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2023

„Fotosista – w nie tak starym kinie…” - wystawa w MZM

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na wystawę i wernisaż wystawy „Fotosista – w nie tak starym kinie…”. Wystawa trwać będzie od 8/9 do 29 września i równocześnie będzie miała miejsce w GCK w Mrozach i MZM w Mińsku Mazowieckim. Łącznie prezentowanych będzie 70. fotofgrafii i fotosów filmowych, które zostały podzielone na dwie ekspozycje. Wystawa rozpocznie się wernisażem w GCK w Mrozach 8/09 o godzinie 18.00, na drugi zapraszamy 9/09 o godzinie 17:00 do MZM w Mińsku Mazowieckim, podczas którego gośćmi specjalnymi będą Anna Seniuk i Emilia Krakowska.

Jerzy Troszczyński przez ponad dwie dekady pracy zawodowej wykonał kilkadziesiąt tysięcy fotografii, które są znane wszystkim miłośnikom filmu w Polsce i nie tylko. Od końca lat 50 do roku 1977 fotografował większość planów filmowych i publikował w czasopismach dotyczących kinematografii. Jego zdjęcia i reportaże zamieszczał m.in. „Ekran”, „Magazyn filmowy”, „Film”. Stworzył niezapomniane dla miłośników kina kadry. Grywał epizody u swoich ulubionych reżyserów, występował jako iluzjonista. Był wiceprezesem Polskiego Związku Artystów Iluzji i zasiadał w jury podczas międzynarodowych festiwali iluzji w Karlowych Warach. Kochał życie i był go ciekawy. Odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie – w wieku 45 lat pokonała go choroba. Duża część pozostałych po nim negatywów zasiliła na początku lat 80 zbiory Filmoteki Narodowej zaś część prac pozostawała nieznana i nieodkryta przez ostatnie 45 lat. Przygotowana przez nas i stale rozbudowywana wystawa ma na celu prezentację odnalezionych niedawno i w większości nieznanych publicznie zdjęć i fotosów z największych i największych polskich planów filmowych, a także pięknych serii portretowych najznakomitszych i najbardziej kochanych polskich aktorów filmowych, teatralnych i reżyserów.
http://znakipamieci.pl/fotosista-w-nie-tak-starym-kinie-2/
www.kulturalnemrozy.pl
www.mzm-minskmaz.pl

Wystawa została zorganizowana we współpracy:
GCK Mrozy
MZM w Mińsku Mazowieckim
Powiat Miński
Znaki Pamięci
ZPAF 
Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Szczegóły: „Fotosista – w nie tak starym kinie…”

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego.

  • po środku klatki filmowe na ich tle dwa zdjęcia kobiet, na dole loga, na górze informacje które znajdują się w treści...

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim