Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2023

Czyste, zielone miasto z SP nr 3

W środę 20 września uczniowie kilku klas 1-4 Szkoły Podstawowej nr 3 mieli niezwykłą okazję udziału w zajęciach poprowadzonych w nowoczesnym elektrycznym autobusie, który na ulice naszego miasta wyjedzie dopiero w styczniu. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z komunikacji miejskiej, jak działają autobusy elektryczne, jak można otworzyć drzwi takiego pojazdu, ile jest w nim miejsc siedzących i ile dla pasażerów stojących. Dla naszych uczniów istotne były też wyjaśnienia dotyczące numerów linii autobusowych w mieście oraz wiadomość, że przejazdy autobusami miejskimi są bezpłatne. Fascynujący był również pokaz działania specjalnej platformy, dzięki której do autobusu mogą wjeżdżać osoby na wózku inwalidzkim, czy wchodzić rodzice z wózkami dziecięcymi. Dzieci usłyszały zachętę do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki której nasze miasto mogłoby być mniej zakorkowane. Uczniowie zostali również zaproszeni na niedzielny piknik, podczas którego organizowane będą przejazdy autobusami elektrycznymi, którymi mińszczanie będą jeździć od nowego roku. Dziękujemy panom prowadzącym zajęcia za profesjonalny pokaz, za wyjaśnienie uczniom wszelkich zagadnień związanych z tym, jak ważne dla ekologii jest stosowanie pojazdów elektrycznych. Mińsk Mazowiecki staje się zielonym miastem! Podczas krótkich prelekcji udało się połączyć to, co przyjemne z tym, co pożyteczne.

W piątek 22 września uczniowie z klas 5, 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w wydarzeniu „Czyste, Zielone Miasta” zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Uczniowie skorzystali z różnych atrakcji - zagrali w ekologiczną grę przygotowaną przez miejski punkt Europe Direct, rozwiązywali ekologiczne zagadki, chodzili po ścieżce sensorycznej oraz odpowiadali na pytania quizu przyrodniczego przygotowanego przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Wielu uczniów wróciło z pikniku z sadzonkami drzew lasotwórczych. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl  oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska). To było ekologiczne spotkanie wśród drzew mińskiego parku przy pięknej pogodzie. Bo uczyć się można w różnych miejscach i na różne sposoby. 

mat. Agnieszka Kożuchowska

  • grupa dzieci pozuje do zdjęcia na tle elektycznego autobusu Komunikacja Miejska Mińsk Mazowiecki
  • grupa osób pozuje na przodzie autobusu elektrycznego M4 Plac Dworcowy
  • grupa osób pozuje na przodzie autobusu elektrycznego M4 Plac Dworcowy, po lewej stronie za siatką boisko i drzewa
  • dzieci siedzą na siedzeniach w autobusie
  • czterech chłopców siedzi na leżakach, przed nimi leży na trawie plansza do gry, na planszy duz agranatowa kostka do gry, w...
  • grupa dzieci stoi przeds stołem na którym stoją koszyki i pojemniki z flagą zielony MMz, w tle drzewa
  • grupa dzieci gra dużą kostką w grę planszową która leży na trawie, w tle rozłożóny namiot miejski i drzewa
  • chlopiec w kapeluszu słomianym pozuje do zdjęcia w rękach trzymając sadzonki drzew, w tle drzewa i osoby

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim