Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LISTOPAD 2023

Zwierzę Natchnione/Muzyka Końca Lata - koncert w MDK

9 grudnia o godzinie 19:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na koncert "Zwierzę Natchnione/Muzyka Końca Lata".

Zwierzę Natchnione współtworzą znajomi ze Skarżyska-Kamiennej, Mostek i Krakowa. Muzyka pełna jest smętnych gawęd, motywów rytualnych i transowych zapętleń.Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia.
Wiosną 2023 roku pojawi się nowy album zespołu pod tytułem „Ładny skrawek świata”.

Zwierzę Natchnione o sobie:
"Ktoś kiedyś określił to, co robimy mianem muzyki medytacyjnej, ktoś inny neofolkiem. Nie chcielibyśmy wiązać się z żadnym z tych określeń, ale być może jest to jakiś trop. Na pewno istotą muzyki Zwierzęcia jest melodyjność, piosenkowość. Poza nią pojawia się dość często skłonność do transu, raz w formie rytualnego, monotonnego pulsowania, innym razem sennych gawęd. Można też dosłuchać się wielu motywów orientalnych, chociaż całokształt kojarzy się bardziej z czymś lokalnym, czymś z tutejszych borów i lasów".

Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką "Made in Mińsk Mazowiecki", założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.
Zespół ma na koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

Bilet: 40 zł

Szczegóły: Zwierzę Natchnione/Muzyka Końca Lata

  • po lewej stronie w kole rysunek farbami na tle granatowego nieba duż słońce przed nim na dwóch łapach wilk, po prawej...

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim