Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2023

Rock nad Srebrną: HAGE-O, Muzyka Końca Lata, Pankor

16 grudnia o godzinie 19:30 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na koncert Rock nad Srebrną: HAGE-O, Muzyka Końca Lata, Pankor.
Jedną z idei wystawy „Od Dujera do Dujera. Złote lata rocka nad Srebrną” było pobudzenie życia muzycznego naszego miasta. Powspominaliśmy, teraz czas pograć i się pobawić przy żywej muzyce. Podczas drugiego z cyklu koncertów usłyszymy dwie kapele z Mińska i zwariowaną ekipę ze stolicy.
𝗛𝗔𝗚𝗘-𝗢 to gitarowe trio z Warszawy, aktywne od 2019 r. Nazywa swoje brzmienie warm-core – to dobrze oddaje charakter ich muzyki, która potrafi podnieść na sercu nawet największych cyników warszawskiej sceny niezależnej. Na pierwszych koncertach rozdawali słuchaczom śpiewniki, co było trafnym ruchem – ciężko o bardziej piosenkową muzykę. Kontrapunktowy songwriting wokalisty i gitarzysty Maćka Pepłońskiego przywodzi na myśl japońską muzykę gitarową rzędu Tricot czy The Cabs, ale jego wyjątkową liryczną i muzyczną przebojowość ciężko jest przyrównać do czegokolwiek, bo nikt na świecie wcześniej po prostu tak nie grał. To, w połączeniu z bezbłędną sekcją rytmiczną basisty Grzegorza Maciąga i perkusisty Julka Horodyskiego (Dłonie) oraz idiosynkratycznym poczuciem humoru, zdobyło HAGE-O cult following jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty długogrającej.

𝗠𝘂𝘇𝘆𝗸𝗮 𝗞𝗼𝗻́𝗰𝗮 𝗟𝗮𝘁𝗮 to zespół założony w 2002 roku w Mińsku Mazowieckim pod wpływem deszczowej końcówki sierpnia i książek Bohumila Hrabala. Jego liderem jest Bartosz Chmielewski, uznawany za jednego z ciekawszych tekściarzy swojego pokolenia. Grupa wypłynęła na ogólnopolskie wody za sprawą tras z zespołem Happysad, dzięki entuzjazmowi Pawła Dunina-Wąsowicza, szefa nieodżałowanego pisma Lampa oraz przychylności redaktorów radiowej Trójki. Ważnym albumem w dziejach zespołu była płyta „PKP Anielina”, wydana nakładem cenionej niezależnej wytwórni Thin Man Records. To z niej pochodzi utwór „Dokąd”, który trafił do reklamówki TVN, był grany przez amerykańską rozgłośnię w Seattle oraz znalazł się na międzynarodowej składance piosenek. Zespół Muzyka Końca Lata od początku budował własną stylistykę czerpiąc garściami ze skarbnicy muzyki gitarowej. Krzepi serca wymykającą się zaszufladkowaniu mieszanką indie rocka, power popu, psychodelii, głosów lasu, northern soulu, a nawet disco! Grupa doczekała się swojej sylwetki w serwisie Culture.pl, opisującym najciekawsze zjawiska polskiej kultury.

𝗣𝗔𝗡𝗞𝗢𝗥 - mińscy punkowcy budzą się z uśpienia, by zagrać koncert po dłuższej przerwie. Ostre, acz niepozbawione humoru i ironii teksty, granie do przodu.

Bilety

Szczegóły: Rock nad Srebrną: HAGE-O, Muzyka Końca Lata, Pankor

  • po lewej w kole rysunek mężczyzny z długimi włosami z gitarą, który stoi na murku, w tle woda i wyspa z drzewem

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim