Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2024

Maluszkowe sensoharce w MDK

5 lutego o godzinie 17:00 i 29 lutego o godzinie 10:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lata z opiekunami "Maluszkowe sensoharce".

Na zajęciach bawią się dzieci i dorośli, dzieci doświadczają świata, budują relacje między sobą, uczą się przez zabawę. Dorośli są obecni i zaangażowani w zabawy z dziećmi, inspirują się do pracy w domu, mogą usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące rozwoju dzieci, pracują razem z dziećmi na zajęciach.

Maluszkowe sensoharce to zajęcia skierowanie na wszechstronny rozwój dzieci. Składają się z trzech części:

  1. Zabawy integracyjne, muzyczne i ruchowe. Indywidualne i grupowe zabawy rozwojowe: zabawy matematyczne, językowe, rozwijające logiczne myślenie. Indywidualna praca rodziców z dziećmi.
  2. Swobodna zabawa - niezbędna do integracji nabytych wiadomości i prawidłowego budowania relacji z rówieśnikami.
  3. Zabawy sensoryczne i plastyczne: zabawy brudne i czyste, wzrokowe, słuchowe, dotykowe. Zabawy plastyczne: wspólne tworzenie zabawek, materiałów do pracy w domu, tworzenie czegoś z niczego. 

Na lutowych sensoharcach każdemu spotkaniu będą towarzyszyły określone przedmioty, które poprowadzą nas przez całe zajęcia. Celem zajęć jest również pokazanie rodzicom jak cennymi pomocami dydaktycznymi mogą być proste przedmioty: jak wiele można z nimi zrobić.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Podgórska - terapeuta pedagogiczny, pedagog kreatywności. Ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Trenerka 1 stopnia Sensoplastyki®, Trenerka 1 stopnia Smyko-multisensoryki, Trenerka Wczesnego Kreatywnego Rozwoju, ukończyła szkolenie z Dziecięcej Matematyki, Matematyki Multisensorycznej. W swojej pracy lubi łączyć sensorykę, naukę i zabawę. Jej zainteresowaniem zawodowym jest twórczość i kreatywność. Pracuje z maluchami, dziećmi z trudnościami w nauce matematyki i dziećmi zdolnymi. Mama Leny i Zosi.

Zajęcia trwają 90 minut

Bilet: 30 zł dostepny na Maluszkowe sensoharce w MDK

  • Po lewej stronie w kole kolaż zdjęć dzieci bawiących się sensorycznie. Po prawej stronie informacje dotyczące wydarzenia

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim