Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2024

Oratorium "Słowo stało się ciałem"

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza 28 stycznia 2024 r.o godzinie 19:00 do wysłuchania oratorium "Słowo stało się ciałem" w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

To już trzecia, po Psalmach i Drodze Krzyżowej, wokalno-instrumentalna kompozycja Adama Mikulskiego.Tym razem uwaga kompozytora skupia się na tematyce Bożego Narodzenia.

Kościół Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim będzie gospodarzem kolejnego wykonania utworu tworzonego przez recytatorów, solistów, chór przy akompaniamencie fortepianu, kontrabasu i perkusji. Adam Mikulski, kompozytor, dyrygent, instrumentalista, od urodzenia związany z Sulejówkiem, w swoich dotychczasowych kompozycjach ujął słuchaczy pięknem muzycznych motywów, ich przystępnością, a zarazem interesującą harmonią, barwą brzmienia. Także różnorodnością środków muzycznych, z jakich korzysta.

W oratorium "Słowo stało się ciałem" usłyszymy m.in. zarówno nawiązanie do przedwiecznych sekwencji Akatystu, jak i brzmienia kojarzące się z muzyką rozrywkową, z lekką domieszką polskiej tradycji kolędowej. Z pozoru oddalone od siebie muzyczne światy kompozytor łączy z wielką świadomością i starannością, stawiając zawsze na pierwszym miejscu Słowo i przesłanie z niego płynące. Kompozycja wykorzystuje wybrane teksty polskiego przekładu Pisma Świętego - Biblii Tysiąclecia, a także teksty z Mszału Rzymskiego i Liturgii Godzin. Będą one prezentowane zarówno w formie wokalno-instrumentalnej, jak i recytowanej.

Wykonawcy/Soliści: Natalia Zubkowicz - Cepiel, Tomasz Cepiel, Bartosz Lisik, Kamil Gałązka.

Recytacja: Natalia Zubkowicz - Cepiel, Aleksander Sabak, Tomasz Sznabel, Grzegorz Sęktas, Jan Sabak, Piotr Skowron, Bogdan Larisc.

Przychotowanie Chórów: Natalia Zubkowicz - Cepiel, Zuzanna Gulewicz, Wiktoria Pereyma, Julia Dobrowolska, Monika Pszkit, Tomasz Cepiel, Bartosz Lisik, Wojciech Karaś.

Zespół instrumentalny: Dominika Czajkowska - Ptak - piano, Michał Zuń - bas, Krzysztof Niezgoda - perkusja Chór Kameralny Miasta Sulejówek Międzyparafialny chór Ichthis Chór Cantate Domino Chór Kameralny MTM Chór Quercetum Dei Chór Miasta i Gminy Mroz.

Dyrygent: Michał Śmigielski

Wstęp wolny

  • Ciemno-grantowe tło. Księżyc, gwiazdy, chmury. Na dole postacie na wielbłądach przed stajenką.

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim