Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LUTY 2024

II rocznica wybuchu wojny w Ukrainie

24 lutego mijają dwa lata, jak Ukraina została zaatakowana przez wojska rosyjskie. Wojna trwa. Jesteśmy świadkami zniszczenia kraju i jego dorobku, a przede wszystkim ludzkich tragedii. Jako miasto partnerskie ukraińskiej Borodianki wspieramy jej mieszkańców i uchodźców z całej Ukrainy. Od pierwszych dni wojny mińszczanie otworzyli swoje serca i domy, przyjęli Ukraińców, wysyłali pomoc humanitarną, pomagali znaleźć pracę, nadal wolontarystycznie uczą języka polskiego. 

Dziś ukraińska społeczność w Mińsku Mazowieckim wciąż jest liczna. Ukraińcy tu mieszkają, pracują, uczą się, przychodzą na wydarzenia kulturalne i sportowe, organizują spotkania integracyjne dla młodzieży. Ukraińskie artystki i artyści zapraszają mińszczan na koncerty i wystawy. Jednak tęsknią za swoim krajem i pozostawionym w Ukrainie życiem. W geście solidarności z naszymi sąsiadami spotkamy się 24 lutego o godzinie 17.00 w Alei Borodianki w Parku im. Rodziny Dernałowiczów, by zapalić symboliczne znicze i pokazać na fotografiach dzisiejszą Borodiankę. Zdjęcia wykonała dla nas Alla Nosachova Kriminskay, mieszkanka Borodianki, która odwiedziła Mińsk Mazowiecki w 2023 roku podczas konferencji "Mosty zaufania" zorganizowanej wraz ze Związkiem Miast Polskich.

Nasze miasto uczestniczy w projekcie Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR) realizowanym wspólnie ze Związkiem Miast Polskich: Bridges of Trust 2.0: Odbudowa Ukrainy poprzez partnerstwa z samorządami z UE.

Zapraszamy mieszkańców miasta, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy wspierają uchodźców w naszym mieście do wspólnego spotkania i refleksji nad potrzebą pokoju i wolności.

Wydarzenie współorganizowane przez EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki

  • Zdjęcie zniszczonego przez wojnę budynku z suchymi gałęziami z przodu. Solidarni z Ukrainą

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim