Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LUTY 2024

Konferencja "Razem przeciwko depresji"

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję "Razem przeciwko depresji", która odbędzie się 6 marca, w godzinach 10.00 - 13.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

Depresja może dotknąć każdego.
Depresja jest prawdziwą chorobą.
Depresję można skutecznie leczyć.
Depresja ma wiele twarzy.

Te stwierdzenia przyświecają serii działań, jakie realizujemy w ramach Aliansu przeciw depresji, by wesprzeć naszą lokalną społeczność w obszarze edukacji dotyczącej zdrowia psychicznego. Jest to jedna z wielu inicjatyw, które wspiera Unia Europejska. Metodę aliansu sprowadził do Polski ekspert Team Europe dr Piotr Toczyski, który będzie gościem konferencji. Miasto zawiązało Alians przeciw depresji z Powiatem Mińskim, angażując do wspólnych działań miejskie i powiatowe instytucje.
W minionym roku zaprosiliśmy mieszkańców na wykład dr. Piotra Toczyskiego, lekarzy na szkolenie online dotyczące wytycznych leczenia depresji w POZ,  a młodzież na warsztaty. W ramach działań Mińskie Centrum Profilaktyki udostępnia lokalny telefon wsparcia, w którym konsultacji udziela wykwalifikowany pedagog i terapeuta. Wkrótce zrealizujemy kolejne działania zachęcające osoby chore i ich bliskich do szukania pomocy specjalistów i wzajemnego wsparcia.

Dziś, zapraszamy Państwa, nauczycieli, uczniów, psychologów i pedagogów, pracowników miejskich i powiatowych instytucji, a także wszystkich zainteresowanych tematem depresji do udziału w konferencji "Razem przeciw depresji".

6 marca spotkamy się, by rozmawiać o tej chorobie i możliwych działaniach. Konferencja przygotowana jest przez Europe Direct Mińsk Mazowiecki, Miasto Mińsk Mazowiecki i Powiat Miński przy wsparciu przedstawicieli Aliansu przeciw depresji z Powiatu Piaseczyńskiego. Nasze działania wspiera Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerom dziękujemy za wspólne działanie. 

Wstęp na konferencję jest otwarty. Zapraszamy zarówno młodzież (delegacje ze wszystkich mińskich szkół), jak i specjalistów oraz przedstawicieli seniorów, którzy także są grupą szczególnie zagrożoną depresją. Przygotowaliśmy panel dyskusyjny oraz warsztaty z naszymi gośćmi. Będą także stoiska informacyjne lokalnych instytucji pomocowych oraz uczestników/partnerów konferencji.
Działajmy razem przeciw depresji. Niech przestanie być tematem tabu, a osoby dotknięte kryzysem zdrowia psychicznego zyskują odwagę, by sięgać po pomoc.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o szkoleniu i zapraszanie do udziału.

  • Na górze rysunek nastolatki skulonej z dłońmi wokół twarzy. Naokoło informacje zawarte w treści artykułu

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim