Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LUTY 2024

Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet

Wkrótce Dzień Kobiet i z tej okazji zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert – gorące światowe tanga w wykonaniu wybitnych artystów.
2 marca o godz. 20.00 na scenie Sali koncertowej im. P. Skrzyneckiego wystąpią artyści Warszawskiej Opery Kameralnej:

  • Alicja Węgorzewska
  • Placido Domingo Jr
  • Marek Kaliszuk
  • Zespół Tango Attack

Tango towarzyszyło ludzkości przez cały trudny XX wiek, który był pełen szybkich zmian  gospodarczych, politycznych, społecznych, zniszczenia świata dotychczas wyznawanych wartości. 

Nasza bohaterka, wielka gwiazda, po latach postanawia udzielić wywiadu. Jak postać z piosenki zespołu Maanam, Lady Gladys poprzez tango opowiada swoje losy: walkę o argentyński paszport, niezbędny do wyjazdu z okupowanej Warszawy, deportację do Oświęcimia i w końcu ucieczkę do Buenos Aires, w którym próbowała zapomnieć o bolesnej przeszłości, zbudować wszystko od nowa, a jednocześnie odnaleźć dawną siebie. 
Teraz powraca do Polski i do melodii, które ją ukształtowały, rozbudziły wrażliwość i zrosły się z jej duszą. Nawet dziennikarz prowadzący wywiad ulegnie ich magii. Śpiewając, odnajdą wspólny język. Bo jak zwykłymi słowami opowiedzieć taką historię?

W roli Ducha Tanga pojawi się Plácido Domingo Jr. – tenor znany z aranżacji pieśni włoskich, hiszpańskiej zarzueli czy nowych wersji argentyńskich tang. Hadrian Filip Tabęcki i zespół Tango Attack będą towarzyszyć w sentymentalnej podróży Gladys, granej przez Alicję Węgorzewską, mistrzynię łączenia konwencji operowej z lżejszym repertuarem; w tym przypadku przebojów tanga w nowych aranżacjach. Marek Kaliszuk, jako młody dziennikarz, stanie się świadkiem i jednocześnie uczestnikiem opowieści.

Przed Państwem wieczór pełen przebojów z lat międzywojennej Polski przeplatanych nostalgicznymi dźwiękami obozowych tang wyśpiewanych w jidysz („Miasteczko Bełz”, „Rebeka”). Plácido Domingo Jr. przypomni natomiast największe argentyńskie szlagiery Piazzolli i Gardela.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Urzędzie Miasta od 27 lutego.

Uwaga! Tym razem miejsca są numerowane.

Na koncert z okazji 25-Lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zapraszają: Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Alicja Węgorzewska, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Marcin Jakubowski, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

  • Kobieta i mężczyzna przytuleni do siebie. Mężczyzna w garniturze z krawatem, kobieta w czarnej balowej sukni z czerwonymi...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim