Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2024

„Jesteśmy Europą” – piknik europejski 1 maja 2024

Obecność w Unii Europejskiej to wiele korzyści dla całej Polski i poszczególnych regionów. Przez 20 lat naszego członkostwa w UE w całej Polsce, na Mazowszu i w naszym mieście zaszło wiele zmian, dzięki którym podniósł się komfort życia mieszkańców. Dzięki pomocy z Unii Europejskiej  poprawiły się warunki komunikacyjne, rozwinął się niskoemisyjny transport, przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków, powstały nowe przestrzenie zielone. Zrealizowaliśmy wiele programów edukacyjnych i kulturalnych.

Bycie częścią europejskiej wspólnoty ma jednak nie tylko wymiar materialny. To przede wszystkim pielęgnowanie wspólnych wartości takich jak godność, wolność, demokracja, równość, prawa człowieka, różnorodność, tolerancja, sprawiedliwość i solidarność. 

W naszym mieście działa Punkt EUROPE DIRECT, który z ramienia Komisji Europejskiej przybliża europejskie zagadnienia i zachęca mieszkańców do udziału w debatach na temat przyszłości UE. 

Rada Europy doceniła działania Mińska Mazowieckiego przyznając miastu trzy wyróżnienia w ramach Nagrody Europy. W 2022 roku Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyznało naszemu miastu nagrodę „Plaque of Honour”.  

1 maja będziemy wspólnie świętować 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy mińską społeczność do udziału w pikniku europejskim „Jesteśmy Europą”.

Wyruszcie z nami w podróż po Europie, poznając europejskie wartości i kraje, z którymi mamy partnerskie relacje: Francję, Czechy, Litwę i Ukrainę. W programie pikniku będą między innymi międzykulturowe animacje, piosenki i tańce z młodzieżą z miast partnerskich, Centrum Młodzieżowego Międzyczas i mińskich Klubów EPAS. Będą także warsztaty kulinarne i fotobudka w stylu retro z Muzeum Ziemi Mińskiej, animacje z Miejską Biblioteką Publiczną, a także Mińsk Mazowiecki w technologii VR w namiocie Miejskiego Domu Kultury, a w parku będzie kursował tricykl.

Uczestnicy pikniku będą zbierać pieczątki na podróżnym bilecie, a na koniec odbiorą nagrodę!

Piknik zakończymy europejskim hymnem, kolorową niespodzianką i radosnym koncertem MM Big Band w amfiteatrze MDK. 

Nie może Was tam zabraknąć! 

1 maja 2024 r. - plac przed Pałacem Dernałowiczów

  • godz. 15.00 – 17.30 animacje piknikowe
  • godz. 17.30 - hymn i kolorowa niespodzianka
  • godz. 18.00 – koncert MM Big Band

Do zobaczenia!

Dziękujemy uczniom i nauczycielce Lidii Nowak-Chomicz z Liceum Plastycznego im. Michała Elwiro Andriollego za opracowanie logotypu wydarzenia.

  • Rysunek akwarele para w ubraniu stoi tyłem z plecakami na plecach. Mężczyzna trzyma dużą walizkę podróżną. Przed nimi na...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim