Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI PAŹDZIERNIK 2021

Mińscy karatecy na Mistrzostwach Europy

W dniach 24-25 września w Świnoujściu odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin, w których udział wzięli zawodnicy z 18 europejskich krajów. Rozegrano konkurencje w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13).

Oficjalnego otwarcia ME dokonali: prezydent EKF Antonio Pinero, sekratarz Generalny EKF Andrzej Drewniak, prezes PZK Maciej Sokołowski, wiceprezydent Świnoujścia oraz prezydent miasta Ahlbeck w Niemczech.

Miński Klub Karate reprezentowało 6 karateków: Nina Bartnicka, Aleksandra Zęgota, Sandra Kosiec, Kinga Adamska, Daria i Mikołaj Kwiatkowscy. Pod okiem czujnych trenerów: sensei Tomasza Bartnickiego, Macieja Wójcickiego i Jarosława Fruby zawodnicy przygotowywali się bardzo pracowicie przez wiele miesięcy i z całą mocą Klub stwierdza, że godnie wystąpili.

Mińscy karatecy wracają z dwoma brązowymi medalami w konkurencji kumite i z ogromnym apetytem na więcej. Nie spoczywają na laurach i już przygotowują się do następnych zawodów.

W listopadzie wystąpią w Krakowie na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushinkai.

oprac. na podst. inf. KK Kyokushinkai

  • Mińscy karatecy na Mistrzostwach Europy

Piknik HSC

26 września, przed Urzędem Miasta odbył się piknik Human Smart City. Podczas wydarzenia  odbyła się prezentacja wypracowanych partycypacyjnie projektów przestrzeni wspólnych. Członkowie zespołu opowiadali o pracy nad  procesem i koncepcjami oraz odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące planów realizacji przedsięwzięć.

Z funduszy HSC zostanie zrealizowana koncepcja przestrzeni w dzielnicy zwanej Serbinowem. Został już wybrany wykonawca zadania i teraz czekamy na efekty jego pracy.

  • Piknik Human Smart City
  • Piknik Human Smart City
  • Piknik Human Smart City
  • Piknik Human Smart City
  • Human Smart City
  • Piknik Human Smart City

Nowe konsultacje z NGO

Konsultacje w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z publicznych szaletów miejskich w Mińsku Mazowieckim.

Dziękujemy za Twój udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane jest raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.

Spis powszechny to najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań danego kraju.

Udział w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań był obowiązkowy. Jest to związane ze strategicznym znaczeniem tego badania dla funkcjonowania systemów informacyjnych państwa, lokalnych samorządów oraz biznesu. Uzyskane podczas spisu powszechnego dane są opracowywane i przedstawiane w postaci agregatów danych o różnych przekrojach i na różnych poziomach podziału terytorialnego i administracyjnego kraju. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. W przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.

Wyniki spisów powszechnym umożliwiają również dokonywanie porównań międzynarodowych. W przypadku krajów należących do Unii Europejskiej, dane statystyczne zbierane podczas spisów powszechnych mają bezpośrednie przełożenie na wysokość dotacji unijnych oraz liczbę miejsc w Parlamencie Europejskim.

Spisy powszechne w niepodległej Polsce przeprowadzane są od 1921 r. Z wynikami tych badań można zapoznać się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego: https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/narodowe-spisy-powszechne/.
Pierwsze wyniki zakończonego właśnie Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane już w styczniu 2022 r.

Koniec Spisu Powszechnego to okazja do podziękowania wszystkim, którzy wypełnili obowiązek spisowy i wzięli udział w badaniu. Realizacja spisu wymagała wysiłku ze strony pracowników statystyki publicznej oraz pracowników Gminnych Biur Spisowych. Duże znaczenie dla powodzenia spisu miało zaangażowanie lokalnych społeczności i instytucji oraz innych liderów społeczności lokalnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 6 miesięcy nieustanie przypominali, że wszyscy #LiczymySięDlaPolski i każdy z nas powinien wziąć udział w spisie powszechnym.

Przypominamy, że oprócz Narodowego Spisu Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), który zakończył się 30 września 2021 r., statystyka publiczna prowadzi również liczne badania, m.in. ankietowe.
Wykaz oraz harmonogram badań ankietowych wraz z zakresem danych zbieranych w badaniach dostępny jest na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/harmonogram.htm.

Gwarantujemy, że stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji.

Państwa udział w badaniach statystycznych prowadzonych przez GUS jest niezwykle ważny i cenny dla statystyki publicznej.
Biorąc udział w badaniach statystycznych, mają Państwo wpływ na proces podejmowania strategicznych decyzji, które obejmują różne aspekty naszego życia, takie jak praca, edukacja, opieka zdrowotna.

Spotkanie z Hanną Sobczuk

A gdyby tak uciec od nostalgicznej jesieni na przykład do słonecznej i roztańczonej Hiszpanii? Uczestnikom wrześniowego spotkania w Bibliotece, udało się choć na krótki czas przenieść myślami na ulice barwnych murali Grenady i poczuć cudowny artystyczny klimat tego miejsca. A wszystko to dzięki opowieściom Hanny Sobczuk, która 30 września odwiedziła nas w ramach cyklu „Biblioteka Podróży”. Hania wędruje przez świat zawsze z pozytywnym nastawieniem do ludzi i odwiedzanych miejsc.  Prowadzi inspirujący blog, na którym porusza tematy związane ze swoimi podróżami, spisuje przemyślenia i pokazuje piękne kadry z odległych zakątków świata. Niektóre z jej zdjęć mieliśmy okazję oglądać właśnie podczas spotkania w Bibliotece.

Po bogatej prezentacji fotografii i licznych anegdotach o hiszpańskiej mentalności, stołach wyposażonych w zabawny „system grzewczy” oraz nielegalnych uprawach marihuany, rozmowom o podróżach nie było końca. Uczestnicy mieli do prowadzącej wiele pytań. Dziękujemy przybyłym za obecność, a wszystkich tych, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie, polecamy zajrzeć na bloga Hanny Sobczuk, pod adres:  www.plecakiwalizka.com

  • Spotkanie z Hanną Sobczuk w MBP
  • Spotkanie z Hanną Sobczuk w MBP
  • Spotkanie z Hanną Sobczuk w MBP
  • Spotkanie z Hanną Sobczuk w MBP
  • Spotkanie z Hanną Sobczuk w MBP

DOMEK z sercem

CYKL CHARYTATYWNYCH WARSZTATÓW TWÓRCZYCH MUZEUM DOMKÓW LALEK, GIER I ZABAWEK
MAZOWSZE ŁĄCZY POKOLENIA - DOMEK Z SERCEM

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza dwie rodziny do udziału w charytatywnych warsztatach twórczych z Muzeum Domków dla lalek, Gier i Zabawek z Warszawy.
Z pomocą opiekunów artystycznych, każda z rodzin własnoręcznie wykona i ozdobi domek dla misia.
Wszelkie narzędzia i materiały zapewnia organizator.
Uczestnicy otrzymają dyplomy pamiątkowe.

DOMKI ZOSTANĄ PRZEKAZANE MAŁYM PACJENTOM MAZOWIECKICH PLACÓWEK OPIEKI ZDROWOTNEJ.
Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia, dla grup od 4 do 6 osób. Spotkanie warsztatowe trwa 6 godzin.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

ZAPISY: tel. 25 752 25 81
DATA: 2.10.2021 (Sobota)
MIEJSCE: MZM Dział 7 PUL
GODZ. 10.00-16.00
ul. gen K. Sosnkowskiego 4

Więcej szczegółów na stronie MuzeumDomków.pl
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • Akcja Domek z sercem - informacja

Domel połamany, ale na wysokiej lokacie!

W ostatni weekend września odbyła się finałowa runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na wielkopolskim torze Poznań. Nie zabrakło na niej reprezentanta naszego miasta Mariusza Domalewskiego.
Podczas tego wydarzenia miały zostać rozdane tytuły mistrzowskie. Niestety, awaria silnika na słowackiej rundzie pozbawiła Mariusza Domalewskiego dużej liczby punktów, więc nie było szans na odrobienie straty. Mimo wszystko, mocno zmotywowany od początku weekendu, zapowiadał, że nie będzie taryfy ulgowej dla przeciwników. Ciężkie warunki pogodowe w piątkowych treningach napawały optymizmem ponieważ "Domel" od początku był bardzo szybki. Kwalifikacje w sobotni poranek tylko to potwierdziły, a miński zawodnik zajął wysokie 7. miejsce w swojej klasie.
Wyścig nr 1 przebiegał pod kontrolą naszego zawodnika, co pozwoliło mu na zajęcie świetnego 5. miejsca w swojej klasie.
Niedzielna rozgrzewka przy niskiej temperaturze pokazała dobre tempo Mariusza Domalewskiego, a popołudniowy wyścig nr 2 miał zakończyć mijający sezon wyścigowy.
Wszystko zaczęło się po myśli mińszczanina, jednak po kilku okrążeniach i walce o najniższy stopień podium zaliczył groźnie wyglądający uślizg kół. Powoduje to odpalenie poduszki powietrznej, w którą wyposażony jest kombinezon zawodnika, a on sam przez kolejne okrążenia kontynuuje jazdę. Poduszki powietrzne, w które wyposażone są współczesne kombinezony, redukują znacząco ryzyko obrażeń i złamań, na jakie narażeni są zawodnicy. Jedynym wyjściem było odczekanie aż powietrze zejdzie do tego stopnia, że będzie Domel będzie mógł znów swobodnie poruszać się na motocyklu. Po czasie wszystko wróciło do normy, a nasz zawodnik kontynuował jazdę, próbując odrobić pozycję, którą stracił po tym incydencie. 
Podczas pogoni dochodzi do kolejnego mocnego uślizgu tylnego kola i "Domel" łamie żebra, uderzając mocno o wystający element zawieszenia. Pomimo bólu i problemu z oddychaniem, udaje mu się dokończyć wyścig, dowożąc wysokie 5. miejsce w swojej klasie.
Sezon wyścigowy 2021 dobiega końca, a miński zawodnik kończy na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.


fot. archiwum Mariusza Domalewskiego

  • Mężczyzna w kasku z podniesionymi rękami do góry
  • Motocyklista na torze wyścigowym
  • Motocyklista na torze wyścigowym
  • Motocykliści na torze wyścigowym
  • Motocyklista na torze wyścigowym
  • Motocyklista na torze wyścigowym

Wycieczka z TPMM

Najbliższa sobota, 9 października, przyniesie drugą tegoroczną autokarową wycieczkę organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.

Tym razem uczestnicy krajoznawczej wyprawy odwiedzą takie podwarszawskie miejscowości jak Kobyłka, Zielonka, Marki i Ząbki. Koszt udziału w wyjeździe wynosi 60 złotych (w tym wynajem autokaru, usługi przewodnickie). Wyjazd wesołego pojazdu nastąpi o godzinie 8:30 sprzed siedziby TPMM (ul. Piłsudskiego 27).

Zapisy do udziału w przedsięwzięciu przyjmowane są pod numerem telefonu 512 517 774. (tpmm)

Aktualny repertuar Kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 8 - 16 października 2021.

www.muzakino.pl

  • Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 8 - 16 października 2021.

XII Turniej NO GI Fight Grappler

W najbliższy weekend 9-10 października nasze miasto będzie gościło zawodników rywalizujących na XII Turnieju NO GI Fight Grappler Cup oraz kadrę Polski walczącą na Pucharze Polski w grapplingu. Zawody odbędą się kolejno w sobotę 9.10 i niedzielę 10.10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miński Klub Sportowy MMA TEAM. Podczas zawodów wystąpią przedstawiciele Mińska Mazowieckiego poczynając od najmłodszych grapplerów po doświadczonych seniorów. 

  • XII Turnieju NO GI Fight Grappler

Treningi piłki siatkowej

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY OLIMP zaprasza dziewczęta ze szkół podstawowych na treningi piłki siatkowej do hali SP nr 1 przy ul. Kopernika 9.

  • MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY OLIMP zaprasza dziewczęta ze szkół podstawowych na treningi piłki siatkowej

Zmiany w kierownictwie WKU

4 października na uroczystej zbiórce odbyło się pożegnanie ppłk. Krzysztofa Gemzy, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim. Jednocześnie nastąpiło przekazanie obowiązków mjr. Pawłowi Majchrowskiemu. Miasto na uroczystości reprezentowała zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska, która w imieniu samorządu miejskiego podziękowała ppłk. Gemzie za wieloletnią współpracę, a przejmującemu obowiązki mjr. Majchrowskiemu życzyła wytrwałości i powodzenia w niełatwej misji stania na straży bezpieczeństwa obywateli.

fot. WKU w Mińsku Maz.

  • Pożegnanie ppłk. Krzysztofa Gemzy, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim i przekazanie obowiązków mjr...
  • Pożegnanie ppłk. Krzysztofa Gemzy, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim i przekazanie obowiązków mjr...
  • Pożegnanie ppłk. Krzysztofa Gemzy, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim i przekazanie obowiązków mjr...

30 lat Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich na koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki, który odbędzie się 17.10.2021r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej MSA. Podczas urodzin usłyszycie znane i lubiane utwory, ale nie zabraknie miejsca na muzyczne nowości.

Wystąpią z nami soliści: Basia Majewska, Karolina Świętochowska oraz Szymon Kusarek.
Gwiazdą wieczoru będzie Natasza Urbańska.
Wejściówki będą do odbioru w sekretariacie MSA od 11.10.2021r.

  • 30 lat Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki

Wykaz obejmujący nieruchomości przy ul. Chełmońskiego i Piłsudskiego

Stosownie do art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) – niniejszym informuję, że w dniu 05 października 2021 r. ustaliłem i podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący część miejskiej działki gruntu Nr 458/10 przy ul. Józefa Chełmońskiego (stanowiska handlowe Nr 6 i 44 na targowisku miejskim) oraz działkę gruntu Nr 2118/13 przy ul. Józefa Piłsudskiego, przeznaczone do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym na okresy dłuższe niż trzy lata, na rzecz ich dotychczasowych dzierżawców.

 

Szkolenia dla firm

W załączeniu zamieszczamy plakat informujący o prowadzonych szkoleniach z zakresu prewencji wypadkowej przez II Oddział ZUS w Warszawie.

  • Szkolenia z zakresu prewencji wypadkowej

Fotorelacja z Teatralnego Weekendu z MDK

Pod koniec września gościliśmy w Mińsku teatry uliczne, które na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury realizowały swoje spektakle w przestrzeni naszego miasta pod wspólną nazwą "TEATRALNY WEEKEND".
W załączeniu zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

24.09  - spektakl - Kroniki podwórkowe | Teatr Przedmieście z Rzeszowa | PLAC STARY RYNEK
25.09  - spektakl - Opowieści Ziemi | Teatr Ognia LOS FUEGOS oraz Andrzej Siek | PLAC STARY RYNEK
26.09  - spektakl - Poza czasem | Teatr Akt z Warszawy | DZIEDZINIEC MDK
26.09  - spektakl - Dziadek do orzechów |Teatr dla dzieci. Scenariusz i reżyseria Alina Więckiewicz | DZIEDZINIEC MDK

  • 242737490_4300190870065390_5985536221494706074_n
  • 242822737_4300190660065411_30998909820466415_n
  • 242823045_4300191063398704_1516325567236381934_n
  • 242899657_4300191590065318_2391637358576136778_n
  • 242900653_4300191603398650_1810898993542260109_n
  • 242901300_4300191853398625_7225401669076309581_n
  • 242909748_4300191030065374_4637824418069671325_n
  • 242970909_4300191570065320_7084937281010446403_n
  • 242703755_4303442303073580_7268502851367335351_n
  • 242900055_4303442113073599_8881507275486793402_n
  • 242913136_4303442119740265_2290857042360013665_n
  • 242914458_4303442069740270_282889337290206263_n
  • 242918435_4303441536406990_6260363875240463761_n
  • 242922745_4303441673073643_3100096217157284479_n
  • 242930530_4303442999740177_8926093742319601847_n
  • 242941773_4303443029740174_8315560779788570668_n
  • 242944159_4303442786406865_282884584796412273_n
  • 242982703_4303442613073549_6986896490079955139_n
  • 243023342_4306547346096409_2564067759225808870_n
  • 243116149_4303441269740350_2839841029430482955_n
  • 242897867_4306547386096405_2053370021800366034_n
  • 243023138_4306547849429692_8946089685070417815_n
  • 243023342_4306547346096409_2564067759225808870_n
  • 243023696_4306548306096313_4224590822529099529_n
  • 243024582_4306546132763197_2586048629237438216_n
  • 243025729_4306548166096327_5354954958072733909_n
  • 243026824_4306548192762991_3250339438780704970_n
  • 243030975_4306547666096377_8661015478814981615_n
  • 243037461_4306548466096297_1463483733605437522_n
  • 243039966_4306546329429844_3552058475643459000_n
  • 243042864_4306547112763099_5361585077284539658_n
  • 243090775_4306546969429780_8800199742307316079_n
  • 243152733_4306546769429800_304897239697708096_n
  • 243157866_4306547862763024_3071986176258385416_n
  • 243167007_4306547366096407_8475825117663418657_n
  • 243296308_4306548436096300_4443315299403873449_n

Skąd nasz ród? Warsztaty genealogiczne.

Gdzie szukać źródeł genealogicznych?
Jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne?
Jak poznać dzieje swojej nieruchomości?

Przyjdź na warsztaty genealogiczne i poznaj historię własnej rodziny! Pomożemy Ci w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, w tym z opublikowanych w internecie metryk parafialnych!

Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE
7 i 28 października (czwartek), godz. 18:30 | MDK Mińsk Mazowiecki
Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
Bilet 5 zł (do kupienia przed warsztatami).

WARSZTATY przeniesione z 21 na 28 października.

  • Skąd nasz ród? WARSZTATY GENEALOGICZNE

Włodarze Mińska Mazowieckiego - spotkanie autorskie

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Lillą Małgorzatą Kłos w MBP w Mińsku Mazowieckim  21.10.2021 o godzinie 18.30. Podczas spotkania zostaną rozlosowanie książki z podpisami burmistrzów Marcina Jakubowskiego i Zbigniewa Grzesiaka również inne publikacje muzealne. Na gości będzie czekał słodki poczęstunek.

  • Włodarze Mińska Mazowieckiego spotkanie autorskie w MZM

Stand-up Macieja Adamczyka

Pewnie wszyscy wiecie, że syndrom sztokholmski to stan, który pojawia się m.in. u ofiar porwań i wyraża się odczuwaniem sympatii do osób ich przetrzymujących. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że syndrom sztokholmski może się pojawić w momencie zostania rodzicem.* Ja o tym nie wiedziałem, dlatego wolałbym, żeby mój syn nie oglądał tego stand-upu. Rodzicielstwo to nie "maluszek wnoszący mnóstwo szczęścia do mojego życia" tylko… zresztą, co ja będę pisał.
 
Macie dziecko? Zapraszam. Będziecie się super bawić.
Spodziewacie się dziecka? Zapraszam. Może uda wam się uniknąć jakiegoś mojego błędu.
Wasza druga połówka chce dziecko? Zapraszam. Raz na zawsze wybijcie jej ten pomysł z głowy.
Nie chcecie dzieci? Zapraszam. Przekonajcie się dlaczego to jest najlepszy pomysł, na jaki mogliście wpaść.
 
*Nie jest to potwierdzone żadnym badaniem, po prostu tak się czuję. Jakbym pomagał porywaczowi osiągnąć jego cel. Wydarzenie dla osób dorosłych. Brak zgody na nagrywanie audio/video.

Wystąpi Maciek Adamczyk
Support: Agnieszka Matan - głównie występuje w piwnicach lub w taksówkach.
Nie wie, jak żyć, ale robi, co może. Stand-up / Maciek Adamczyk / Mińsk Mazowiecki / 8.10.2021 r. / 19:00
 

 

  • Stand-up Macieja Adamczyka

"Sweat" - KINO KAMERALNE w MDK

"Sweat" to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów.
- komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes.

„Sweat” opowiada o trzech dniach z życia Sylwi Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie
sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

BILETY dostępne na: https://ekobilet.pl/.../kino.../449604-bilety-na-spektakl

  • Sweat | KINO KAMERALNE MDK

Teatr w Pałacu - "Pchła Szachrajka"

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

Kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka.

Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu.
Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Teatr Żelazny
Reżyseria Dariusz Wiktorowicz
Scenografia Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Pracownia plastyczna Katarzyna Kosietzki
Występują Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada/ Michał Kirker

​Czas trwania 50 min

MDK, 10.10.2021 r., godz. 11:00.

BILET 15 ZŁ /OSOBA

  • Pchła Szachrajka teatr w MDK

Trójbój Rakietkowy MOSiR

Zapraszamy na Trójbój Rakietkowy - 10.10.2021 r.  Boiska wielofunkcyjne MOSiR-u. Szczegóły na plakacie i w załączonym regulaminie.

  • Trójbój rakietkowy MOSiR

Wyjaśnienia dot. Narodowego Spisu Powszechnego

Szanowna Pani / Szanowny Panie,

Dziękujemy za wykazane zainteresowanie uczestnictwem w Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – największym badaniu statystycznym obejmującym całą populację ludności i mieszkań naszego kraju.

Informujemy, że tegoroczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwał 6 miesięcy i został ostatecznie zakończony 30 września 2021 r. (o godzinie. 24.00). Obecnie nie ma już możliwości wzięcia w nim udziału.

Nadmieniamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 był obowiązkowy, a obowiązek ten wynikał wprost z ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2021 poz. 1143).

Wyjaśniamy, że czynem zabronionym była odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlegająca penalizacji zgodnie z art. 57 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 955). Możliwość nałożenia kary grzywny dotyczy respondentów, którzy odmówili udziału w badaniu.

Zakłada się, że wobec osób, które nie mogły lub nie zdążyły w ustawowym terminie udzielić informacji w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, nie będą kierowane wnioski o ukaranie.

  • Dziękujemy za udział w NSP 2021

Ludzki Głos - KINO KAMERALNE w MDK

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. „Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Ten na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat z powodzeniem łączy dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły. Niepodrabialny styl twórcy „Porozmawiaj z nią” wydaje się być skrojony na miarę gwiazdy Jarmuscha czy Guadagnino, jak obłędna czerwona suknia Balenciagi, w której blada Tilda Swinton przemierza plan filmu Almodóvara.
 
Jej bohaterka – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

23.10, godz. 18.00, MDK, bilet: 10 zł .
  • Ludzki głos | KINO KAMERALNE MDK

Jesienne witraże - warsztaty rodzinne

Spotkajmy się w pracowni witrażowej pełnej pięknych kolorowych szkieł i sprzętu do ich cięcia i obróbki. Uczestnicy warsztatów będą mogli dotknąć i poznać tradycję pracy z kolorowym szkłem i smak pracy witrażownika. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają witraż z jesiennymi motywami  - okienną zawieszkę z kolorowego szkła witrażowego w secesyjnej technice Tiffany`ego. Bezpośredni kontakt z autentycznym rzemiosłem i atrakcyjnym materiałem to niepowtarzalna okazja do doświadczania radości tworzenia oraz cieszenia się efektem pracy swoich rąk.
1 bilet = 1 witraż.
Jeśli rodzice również chcą wykonać swoją pracę, prosimy o zakupienie odpowiedniej ilości biletów.
Dzieci do 8 r.ż. wykonują pracę pod opieką rodziców.

Miejski Dom Kultury
w Mińsku Mazowieckim 
ul. Warszawska 173
25 758 39 17
  • Jesienne witraże - warsztaty rodzinne

Warsztaty tańca flamenco w MDK

Warsztaty tańca flamenco dla osób początkujących i nie tylko! Zapraszamy wszystkich, którzy po prostu chcą spróbować.
Podczas warsztatów poznamy rytm, który pozwala odkryć tajniki flamenco, podstawowe kroki, koordynację ruchu, choreografię i improwizację.
Flamenco to emocje – żal, miłość, radość, smutek, tęsknota, ale także nienawiść czy zemsta - zaśpiewana, wytańczona, wygrana na strunach hiszpańskiej gitary, oddana silnym rytmem cajonu, kastanietów, czy po prostu wyklaskana.
Warsztaty poprowadzą: Bogumiła Delimata i Cristo Osorio
BILETY 16 paź:
https://ekobilet.pl/.../warszta.../449559-bilety-na-spektakl
BILETY 17 paź:
https://ekobilet.pl/.../warszta.../449560-bilety-na-spektakl

  • Flamenco | WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Samorządowy Lider Programu Mieszkanie Plus 2021

W środę w Katowicach podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów burmistrz Marcin Jakubowski odebrał dla naszego miasta wyróżnienie Samorządowy Lider Programu Mieszkanie Plus 2021.

  • Samorządowy Lider Programu Mieszkanie Plus 2021
  • Samorządowy Lider Programu Mieszkanie Plus 2021
  • Samorządowy Lider Programu Mieszkanie Plus 2021

PEC z nagrodą Grand Prix Ekostrateg 2020/2021

Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Rafał Czerechow wspólnie z radnymi miasta Tomaszem Płochockim i Jerzym Mrozem,  reprezentowali miasto Miasto Mińsk Mazowiecki na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, podczas którego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. otrzymało nagrodę Grand Prix Ekostrateg 2020/2021. Nagrodę w ICE Kraków Congress Centre odebrał osobiście Prezes spółki - Jarosław Belkiewicz.

  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej  otrzymało nagrodę Grand Prix Ekostrateg 2020/2021.

Pokazy strażackie na Placu Stary Rynek

Pokazy strażackie organizowane są w związku ze 140. rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

W niedzielę 10.10.2021 w godzinach 11:00 - 15:00 na Placu Stary Rynek będziemy dostępni dla mieszkańców z naszym sprzętem, atrakcjami dla dzieci, a także wykonamy pokazy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa drogowego.

OSP Mińsk Mazowiecki
https://www.facebook.com/ospminskmaz/photos/a.1957595344505395/2915335228731397

 

 

  • Pokazy strażackie na Placu Stary Rynek

Powiatowy Konkursu Pięknego Czytania Prozy Stanisława Lema

Czytanie pozwala rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, poszerzać horyzonty intelektualne, a także przenosić się w inne wymiary i przestrzenie. Dlatego tak ważne stają się przedsięwzięcia promujące czytelnictwo. Jednym z nich będzie X Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Stanisława Lema organizowany - jako impreza cykliczna - przez Bibliotekę Pedagogiczną i Szkoły Salezjańskie.

W szranki konkursowe mogą stanąć wszyscy miłośnicy twórczości science fiction Stanisława Lema. Uczestnicy będą walczyć o zwycięstwo w czterech kategoriach wiekowych: kl.  I-III , IV- VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński.

Miłośnicy literatury mają więc niebywała okazję zaprezentować swoje talenty, popularyzować twórczość Lema, rozwijać kulturę czytelniczą, a nade wszystko udowodnić, że czytanie może być wspaniałą przygodą duchową, bez której nie da się po prostu żyć.  
Organizatorzy zapraszają na eliminacje powiatowe, które odbędą się w dniach 15-16 listopada w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły konkursu na stronie internetowej minsk-maz@bpsiedlce.pl  

 

  • Powiatowy Konkursu Pięknego Czytania Prozy Stanisława Lema

Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz

7 października odbyło się niezapomniane spotkanie autorskie z ambasadorką obchodów 600-lecia naszego miasta. Cieszymy się, że mińską bibliotekę odwiedziła Krystyna Gucewicz – pisarka, poetka, dziennikarka, krytyk sztuki, autorka scenariuszy widowisk teatralnych, programów telewizyjnych i filmów, która od 20 lat przygotowuje i prowadzi „Ostry Dyżur Poetycki” w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Na spotkaniu nie zabrakło humoru i ciepłych wspomnień o minionym okresie. Mieliśmy niebywałą okazję raz jeszcze posłuchać o fantazji, która dawniej pchała ludzi do kąpieli nago w morzu o poranku, do pokazowego, wspólnego gwizdania na przeciwności losu i do szczerych rozmów o sztuce i literaturze przy dobrym trunku aż po świt.

Książka „Wakacje Gwiazd PRL. Cały ten szpan” Krystyny Gucewicz to nie tylko sentymentalna podróż do miejsc, w których dawniej czas spędzała śmietanka towarzyska PRL-u, ale przede wszystkim okazja do opowiedzenia humorystycznych anegdot o ludziach i ich stylu życia w tych charakterystycznych czasach. Zachęcamy do lektury.

  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz
  • Spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz

Noc Bibliotek 2021

Na tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek wybrano słowa „Czytanie wzmacnia”. Decyzja ta nie jest przypadkowa. Katarzyna Górkiewicz, ekspertka edukacyjna wydarzenia, motywuje ten wybór tymi słowami: „Ostatnie półtora roku wywróciło naszą rzeczywistość do góry nogami. Pandemia odebrała nam poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Warto oprzeć się na tym, co przywraca nam zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Na tym, czego pandemia nie dosięgła i nam nie odebrała. Zacznijmy więc od szukania tego, co pozostało stabilne, co daje bezpieczeństwo, wsparcie i nadzieję. Nikogo w tym gronie nie zdziwię, pisząc, że widzę tu wyjątkową pozycję dla książek i czytania. Biblioteka jest tym właśnie wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać wzajemne wzmocnienie sobie i społeczności – czytelnikom i czytelniczkom.”

W duchu idei „wzmacniania” mińska biblioteka przygotowała szereg aktywności. Naszym celem było zachęcenie do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale również towarzyszących im dorosłych. 9 października „Noc Bibliotek” otworzyliśmy Teatrzykiem Kamishibai przedstawionym przez pracownię „Do góry nogami”, wysłuchaliśmy baśni i bawiliśmy się kreatywnie, poznając swoje emocje i wzmacniając rodzinne więzi. Potem był czas na zabawę. Dzieciaki szukały skarbów w wyznaczonym miejscach w budynku biblioteki. Trzymając w rękach latarki, mogły poczuć się jak prawdziwi detektywi. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze sportowcami: Jakubem Popławskim i Rafałem Kazimierczakiem. Odbyła się prawdziwa rozgrzewka piłkarska. Dzieciaki zadawały gościom pytania. Na wyciszenie emocji biblioteka wyświetliła film „Operacja człowiek w czerni”. Po seansie na sali pojawiła się nasza Panda Minka, która wręczyła uczestnikom zabawy książkowe podarunki.

Noc Bibliotek 2021 już za nami. Bawiliśmy się świetnie, oglądając teatrzyk i szukając skarbów w ciemnej bibliotece, ćwicząc w piłkarskiej rozgrzewce i zajadając popcorn podczas filmowego seansu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.   

 

  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja

Pamięć o nauczycielach

Katarzyna Łaziuk (kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w UM) złożyła dziś w imieniu mieszkańców Mińska Mazowieckiego kwiaty będące symbolicznym uczczeniem pamięci nauczycieli, którzy poświęcili życie za krzewienie polskości w czasie II wojny światowej i okupacji.

Pomnik poświęcony nauczycielom Tajnej Organizacji Nauczycielskiej odsłonięto w 2005 r. przy budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  • Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu składa kwiaty pod pomnikiem ZNP
  • Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu przed pomnikiem ZNP

Koncert DGZZ i UNPLUGGED ORCHESTRA

Już niedługo, bo 28 października, zagramy wyjątkowy koncert z orkiestrą smyczkową na 600-lecie Miasta Mińsk Mazowiecki. Bardzo ciekawi nas jak to zabrzmi! Wykonamy też utwór, z podopiecznymi Stowarzyszenia ”Dzieciom Radość”  z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie szczególnie Mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic.
DGZZ

Źródło: https://www.facebook.com/zespol.dgzz

  • Koncert DGZZ i UNPLUGGED ORCHESTRA

„Iluzoryczne światy” Anny Gibały

30 obrazów… bukiety, portrety zwierząt. Część obrazów z okresu 2011-2018, kilkanaście nowych, z czasu Covid.
„(…) Powstają z myśli, które mnie nurtują, chcą zaistnieć i skonfrontować się. Kiedy temat trafia na białe podobrazie, doznaje przeobrażeń. Od pośpiesznego szkicu bez dbałości o kolor i detal, przez dobór tonacji i barw, do tworzenia klimatu wydobywając szczegóły, kiedy to obraz maluje się już sam. Na tym etapie daję mu odpocząć, by nabrać dystansu do własnego przekazu.”

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Iluzoryczne światy” Anny Gibały, 29 października (pt.) o godzinie 18:30 w galerii MDK Mińsk Mazowiecki.

  • „Iluzoryczne światy” Anny Gibały

Konkurs plastyczny "W kosmicznej baśni"

Rok 2021 to Rok Stanisława Lema. Właśnie w tym roku - 12 września 2021 r - mija równo 100 lat od dnia, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych pisarzy - eseista, futurolog i filozof XX w. Najczęściej tłumaczony polski pisarz, jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, a łączny nakład wyniósł ponad 30 milionów egzemplarzy.

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "W kosmicznej baśni", który jest jednym z działań organizowanych przez MDK Mińsk Mazowiecki w ramach Roku Stanisława Lema.

Szczegóły na stronie: http://mdkmm.pl/konkurs_lem/

  • Konkurs plastyczny "W kosmicznej baśni"

#Przystanek_Historia w nowej odsłonie

Mamy nadzieję, że dzięki takim rozwiązaniom będziecie mogli w upalne dni odetchnąć w cieniu nie tylko historii.

Zazielenione wiaty przystankowe to rozwiązania stosowane w miastach, gdzie realizowane są plany adaptacji do zmian klimatu. Jednym z nich jest rozszerzenie terenów zielonych w przestrzeni publicznej z zastosowaniem rozwiązań dotychczas nieznanych na tych terenach.

Takim rozwiązaniem są instalacje pokrywające ściany i dach przystanków, a na nich pnący się bluszcz, będący rośliną zimozieloną, zachowującą zielone liście także jesienią i zimą.

Dzięki tym nasadzeniom wiaty w upalne dni pełnią funkcję „zielonych wysp”, pochłaniają pyły, powstające ze spalin samochodów oraz w wyniku funkcjonowania instalacji grzewczych, retencjonują wodę i zmieniają punktowo mikroklimat przy ciągach pieszych pokrytych kostką betonową i jezdniach z nagrzewającą się nawierzchnią asfaltową.

Projekt zrealizowaliśmy z inicjatywy pana Mariusz Żyła, dziękujemy za świetną inicjatywę oraz za merytoryczne wsparcie.

#miastoogród

  • #Przystanek_Historia w nowej, ekologicznej odsłonie

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

INFORMACJA  DOTYCZĄCA  PRZYZNAWANIA MEDALI  ZA  DŁUGOLETNIE  POŻYCIE  MAŁŻEŃSKIE.
 
Zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 16 października 1992r. o orderach i odznaczeniach, Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal przyznawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Organem uprawnionym do przedstawienia Prezydentowi RP wniosku w sprawie nadania medalu  mieszkańcom miasta Mińsk Mazowiecki jest Wojewoda Mazowiecki.

Wniosek o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przedstawia się Prezydentowi RP nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Czas oczekiwania na przyznanie medali trwa kilka miesięcy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Kancelaria Prezydenta RP przesyła Jubilatom podpisany przez Prezydenta RP list gratulacyjny. Urząd Stanu Cywilnego po otrzymaniu medali powiadamia Jubilatów o planowanym terminie uroczystego wręczenia odznaczeń. Podczas uroczystości medale przyznane przez Prezydenta RP wręcza Burmistrz Miasta.

Organizacja uroczystości jubileuszowych nie podlega opłacie skarbowej. Osoby, które nie zgłaszały jubileuszu po przeżyciu wspólnie 50 lat i nie otrzymały medalu mogą zgłosić chęć otrzymania medalu od Prezydenta RP również później. Osoby przedstawiane do odznaczenia Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie muszą spełniać warunek niekaralności.

Urząd Stanu Cywilnego w Mińsku Mazowieckim występuje do Wojewody Mazowieckiego z inicjatywą (projektem wniosku) nadania medali w sytuacji, gdy zamieszkali na terenie miasta Mińsk Mazowiecki Jubilaci lub ich najbliższa rodzina zgłoszą zgodę na wystąpienie z takim wnioskiem.

Fot: https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/medal-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie/

  • Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Sprzęt dla OSP

485 głosów dało mińskiej OSP 1. miejsce w Budżecie Obywatelskim 2021 (głosowanie odbyło się w 2020 roku).
10 października odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu pożarniczego zakupionego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przekazano również sprzęt zakupiony ze wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Równolegle odbyły się pokazy strażackie na Starym Rynku.

  • Strażacy OSP na sStarym Rynku z Burmistrzem Miasta
  • Nowy sprzęt gasniczy i ratowniczy OSP

Obwieszczenie Burmistrza

OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
o  przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki

           Na podstawie  art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r.  o planowaniu i zagospodarowaniu     przestrzennym  (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 741 ze zm.), art. 39 ust. 1 i art. 40 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku  i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 247 ze zm.), zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Mińsk Mazowiecki uchwały Nr XXXIII.312.2021 z dnia 27 września 2021 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki, dotyczącej terenu o łącznej powierzchni ok. 27 ha, obejmującego działki nr ewid. 2417/75, 2420, 2417/76. 2417/78, 2417/73, 2417/72, 2417/77, 2417/83, 2417/82, 2417/80, 2417/81, 2417/74, 2417/69, 2417/75, 2417/71 oraz północną część działki nr ewid. 3219 i wschodnią cześć działki nr ewid. 2417/62, obręb nr 0001 w rejonie ul. Jana Łupińskiego i ul. ppłk. Mariana Skrzyneckiego w mieście Mińsk Mazowiecki, w granicach jak na zamieszczonym  poniżej rysunku.

D+4NMdC9r5MLAAAAAElFTkSuQmCC

Zainteresowani mogą składać wnioski dotyczące ww. planu miejscowego oraz wnioski i uwagi w postępowaniu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko do wyżej wymienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w formie pisemnej, ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres boi@umminskmaz.pl, kierując je do Burmistrza   Miasta  Mińsk  Mazowiecki na  adres:  Mińsk  Mazowiecki ul. Konstytucji 3 Maja 1, w terminie do dnia 12 listopada 2021 r. Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

            Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji czynności o których mowa w art. 17 pkt 4, 9 i 12-14 oraz art. 17 pkt 1 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Więcej informacji związanych z wykonywaniem obowiązku, o którym mowa w art. 13 RODO uzyskacie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki w zakładce Gospodarka przestrzenna (www.bip.minsk-maz.pl).

Mińsk Mazowiecki, dnia 5 października 2021 r.  

 

Trwa budowa łącznika

Trwa budowa łącznika ulic Łąkowej, Dźwigowej i Mrozowskiej, prosimy o zachowanie ostrożności.
  • Trwa budowa łącznika ulic Łąkowej, Dźwigowej i Mrozowskiej
  • Trwa budowa łącznika ulic Łąkowej, Dźwigowej i Mrozowskiej
  • Trwa budowa łącznika ulic Łąkowej, Dźwigowej i Mrozowskiej
  • Trwa budowa łącznika ulic Łąkowej, Dźwigowej i Mrozowskiej

Klarnetowy koncert w MDK

Zapraszamy na koncert muzyki klarnetowej - w programie między innymi F. Mendelssohn - Barholdy, F. Schubert, J. Strauss, L. Walters, E. Grieg i A. Piazzolla muzyka klezmerska i inne.

Wystąpią:

Janusz Komuda
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I – st w Mińsku Mazowieckim, Państwową Szkołę Muzyczną II –st im. Józefa Elsnera w Warszawie oraz Akademie Muzyczne w Łodzi i Gdańsku. Wieloletni nauczyciel gry na klarnecie w Miejskiej Szkole Artystycznej I –st. im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. Wykształcił wielu absolwentów, którzy z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia oraz akademiach muzycznych. Czynny muzyk grający od wielu lat w Miejskiej Orkiestrze Dętej, z którą koncertował również jako solista w kraju i za granicą. Brał udział w nagraniu płyty orkiestry w profesjonalnym studiu nagrań Polskiego Radia i Telewizji S-4, z utworem wykonywanym solo. Występuje także z Miejską Orkiestrą Kameralną. Od początku istnienia do dziś działa w strukturach Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

Bartłomiej Łuszczyk
Naukę gry na klarnecie rozpoczął w 1999 roku w Miejskiej Szkole Artystycznej I st. w Mińsku Mazowieckim, w klasie Janusza Komudy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Brał udział w wielu kursach i seminariach dla klarnecistów oraz zespołów kameralnych, m.in. u profesora Michela Lethiec z Konserwatorium Paryskiego.
Współpracując z Orkiestrą Koncertową Victoria, Miejską Orkiestrą Dętą oraz Miejską Orkiestrą Kameralną miał okazję koncertować w Austrii, Czechach, Niemczech i Rosji. Obecnie pracuje jako realizator dźwięku.

Daniel Wiśniewski 
Ukończył Miejską Szkołę Artystyczną I st. im. K. R. Domagały w Mińsku Mazowieckim w klasie fortepianu. Przez kilka lat uczył się na klarnecie jako instrumencie dodatkowym pod kierunkiem Janusza Komudy. Przez wiele lat grał w Miejskiej Orkiestrze Dętej naszego miasta. Ukończył studia prawnicze i obecnie jest adwokatem. Posiada własną kancelarię adwokacką w Mińsku Mazowieckim. Zamiłowanie do muzyki pozostało. Nabyte umiejętności gry na klarnecie przeniósł także na klarnet basowy.

Anna Kornacka
pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji (Niemcy). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania). Koncertowała z Filharmonią Opolską i Orkiestrą Polskiego Radia, nagrała utwory Grażyny Bacewicz dla Polskiego Radia. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu i akompaniuje w Miejskiej szkole Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim.

MDK, WTOREK, 26 PAŹDZIERNIKA 2021, GODZ. 19:00. WSTĘP WOLNY.

  • Koncert klarnetowy w MDK

Mistrzostwo Polski Pojazdów Zabytkowych

Tegoroczny sezon Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kategorii motocykli przyniósł duży sukces motocyklistom z Klubu Dawnych Motocykli MAGNET. Po serii rajdów odbywających się w Soczewce k.Płocka, Firleju, Istebnej, Lutomiersku k.Łodzi i w Łebie miński klub w klasyfikacji drużynowej zdobył Mistrzostwo Polski Pojazdów Zabytkowych.

Indywidualnie I miejsce i tytuł Mistrza Polski w klasie post-1960 zdobył Tomasz Budzyński na motocyklu MZ ES 250/1 z 1961 roku a V miejsce Jakub Cieńkowski na motocyklu MZ ES 250/2 z 1968 roku. W klasie post-1970 II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski Adam Marczuk na motocyklu MZ TS 250 z 1975 roku a IV miejsce Piotr Wojdyga na motocyklu Moto Guzzi V50 II z 1981 roku. W klasie post-1945 III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski zdobył Piotr Podstawka na motocyklu AWO Turist z 1960 roku. Oprócz nich punkty do klasyfikacji klubowej zdobywali Daniel Gągol, Jerzy Dąbrowski, Jarosław Duda, Michał Radulski, Marcin Lipiński, Kamil Deska i Jacek Prawdzik. Bardzo udany sezon 2021 będzie miał zwieńczenie na uroczystej gali mistrzów Polskiego Związku Motorowego, która odbędzie się na początku grudnia i gdzie zostaną wręczone puchary i szarfy mistrzowskie.

minskmaz.com
fot. z arch. KDM

Miejski Punkt Konsultacyjny

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia oferty wsparcia terapeutycznego ukierunkowanego na osoby dotknięte przemocą w rodzinie, zaprasza do korzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Punkcie Konsultacyjnym „STOP przemocy”.

Oferujemy poradnictwo:
– psychologiczne
– z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
– prawne
– rodzinne.

Miejski Punkt Konsultacyjny „STOP przemocy”, prowadzony w ramach projektu socjalnego, działa w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie od sierpnia do grudnia 2021r.

https://minskmaz.mops.pl/2021/informacje/miejski-punkt-konsultacyjny-2/

  • Miejski Punkt Konsultacyjny

Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organizowany przez Fundację "Czas Sztuki" w najbliższy weekend.

17.10 o godz.18.00 w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne w ramach Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego. Tym razem zapraszamy na koncert muzyki klasycznej poświęcony Fryderykowi Chopinowi w 172. rocznicę śmierci tego kompozytora.

Podczas koncertu wystąpi wybitny pianista Mischa Kozłowski. W programie koncertu znajdą się piękne kompozycje Fryderyka Chopina.

 

  • Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego

Nieodpłatna sekcja badmintona

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o. o. serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach badmintona! Spotykamy się w niedziele wg poniższego terminarza od 11.30 do 14.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Dąbrówki 10 w Mińsku Mazowieckim.

Terminarz na 2021 rok:

24 i 31 października

7, 21, i 28 listopada

5 i 19 grudnia

Terminarz na 2022 rok zostanie podany wkrótce! Zapraszamy! 

www.mosir.org.pl

  • Nieodpłatna sekcja badmintona 2021/2022

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

Lektura najnowszej książki Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk pt. „Sąsiedzi. Osiedle Sielanka” przypomina, że życie jest pełne kontrastów, a z pozoru zwyczajna codzienność, może być ciekawa, a nawet bardzo zabawna.  Niebawem, bo już 28 października, o godz. 18:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z autorką, która opowie nam o swojej twórczości. Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór.

Cieszymy się, że tak utalentowana pisarka, jaką niewątpliwie jest Małgorzata Gutowska – Adamczyk pochodzi z Mińska Mazowieckiego, jak również, że została ambasadorką obchodów 600 – lecia naszego miasta.

Więcej informacji o autorce znajdziecie tutaj:
https://www.minsk-maz.pl/plik,6656,malgorzata-gutowska-adamczyk-portfolio.pdf

 

 

  • Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Art Deco z kolekcji Mariusza Żyły

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na 3. wystawę z serii 6 wielkich kolekcji na 600-lecie Miasta Mińsk Mazowiecki pt ART DECO z kolekcji Mariusza Żyły. Wystawa potrwa od 22.10.2021 do 21.12.2021 r. Podczas wernisażu 22.10. o godz. 18.00 na fortepianie zagra Małgorzata Lewandowska, tematem przewodnim będą lata 20. i 30. XX wieku w muzyce filmowej.

  • Art Deco z kolekcji Mariusza Żyły

Prawie 4 mln złotych na Centrum Sportów Miejskich

3,96 mln zł dla Mińska Mazowieckiego od samorządu Mazowsza na budowę CENTRUM SPORTÓW MIEJSKICH.
12 października radni #Sejmik #Mazowsze w odpowiedzi na wnioski złożone przez jednostki samorządu terytorialnego przyjęli uchwałę o dofinansowaniu z budżetu Mazowsza kolejnych 150 nowych przedsięwzięć na łączną kwotę 256 mln zł dotyczących infrastruktury drogowej, infrastruktury edukacyjnej, kultury oraz innych zadań.
 
Link do informacji z tabelą https://bit.ly/3iYcUOa
fot. UMWM
  • fot. z arch UMWM

Schemat sieci komunikacji miejskiej

Poniżej zamieszczamy  schemat sieci komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim, również w wersji pdf do pobrania.

  • Schemat sieci komunikacji miejskiej

Zakończono budowę ul. Huberta

W ramach inwestycji wybudowano odcinek drogi o długości 248 m, który zamyka ciąg komunikacyjny łączący  ul. Przemysłową (droga powiatowa) i drogę gminną ul. Huberta na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.
Realizacja zadania umożliwi mieszkańcom miasta i gminy bezpieczniejszy  i szybszy dojazd do placówek usługowo-handlowych, instytucji, urzędów, placówek oświatowych i opieki zdrowotnej.  
Wykonawcą zadania była  firma R.D.B Roboty Drogowe i Brukarskie Mirosław Krysiuk. Roboty rozpoczęto w czerwcu, a zakończono w październiku 2021 r.
Całkowity koszt inwestycji to ok. 1,1 mln zł.
W ramach inwestycji  wykonano:
-   jezdnię o szerokości 6,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego,
-  obustronne chodniki, zjazdy i miejsca parkingowe z betonowej kostki brukowej,
- sieć kanalizacji deszczowej o średnicy 315 mm,
- nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Nadzór nad robotami drogowymi sprawował Arkadiusz Bogucki z ZDM Sp. z o.o., nad robotami związanymi z budową sieci kanalizacji deszczowej Jerzy Nieścioruk.
Dokumentacja projektowa została wykonana  w 2018 r. przez firmę Projektowanie  i Nadzór Robót Drogowych Jakub Król, a sfinansowali ją przedsiębiorcy prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Huberta.

  • ul. Huberta
  • ul. Huberta
  • ul. Huberta
  • ul. Huberta

Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

Przypominamy o obowiązku respektowania zapisów ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, która  weszła w życie 19 lipca 2019 r., z mocą obowiązywania od 6 września 2021 r. Te dwa lata były dla nas wszystkich okresem przygotowania  do wdrożenia jej zapisów i wytycznych.

Prosimy pamiętać, że powyższa ustawa jest kompatybilna z drugą ustawą, która weszła w życie również w 2019 r. – ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Prosimy również o zapoznanie się z jej przepisami i wdrożenie ich w życie.

Zwracamy uwagę, że zapisy ustawy o zapewnianiu dostępności będą wymogiem określonym w ogłaszanych przez Miasto konkursach ofert na realizację zadań publicznych. Wymogi te będą również zawierane w umowach podpisywanych z Miastem, adekwatnie do realizowanego zadania i jego charakteru.

Poniżej zamieszczamy linki do w/w ustaw oraz poradnik w formie pdf „Jak wdrażać ustawę o zapewnianiu dostępności?” przygotowany na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w którym zawarte są informacje o sposobach  zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

W przypadku pytań i wątpliwości służymy wsparciem. 

Osoba do kontaktu:

Marta Chróst

/25 759 53 36/

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami - https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001696/U/D20191696Lj.pdf

Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000848/O/D20190848.pdf

Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”

13 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień dla pierwszoklasistów, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami.

Uroczystość pasowania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów kapłan Jan Opala, Prezes Stowarzyszenia na Piątkę Dariusz Świętochowski oraz przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Gorczyca. Na tę wyjątkową chwilę zaproszenie przyjęła też zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska, która z promiennym uśmiechem wspierała uczniów „Piątki”.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu dyrektor Ewa Szczerba wraz z burmistrz Elizą Bujalską i Ryszardem Gorczycą dokonali aktu pasowania.
Na zakończenie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach całej społeczności szkolnej i przybyłych gości.

oprac. na podst. mat. SP nr 5

 

  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”
  • Pasowanie pierwszoklasistów w „Piątce”

Wykaz obejmujący nieruchomości przy ul. ulicy Mleczarskiej

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący nieruchomość, położoną w Mińsku Mazowieckim, stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczoną do sprzedaży:

  1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: Działka gruntu Nr 3394/12 o powierzchni 0,3643 ha, położona
    w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Mleczarskiej, księga wieczysta Nr oraz działka gruntu Nr 3394/13 o powierzchni 4,6475 ha, położona w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Mleczarskiej, księga wieczysta Nr.
  2. Opis nieruchomości: Działki zabudowane budynkami magazynowymi i budynkiem przemysłowym. Dostęp do drogi publicznej od ul. Mleczarskiej. Droga utwardzona. Istniejące uzbrojenie: sieć wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektroenergetyczna, gazowa, ciepłownicza.
  3. Przeznaczenie terenu i sposób jej zagospodarowania: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XV/105/07 z 20 grudnia 2007 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. nr 37, poz. 1347 z 22.03.2008 r. poz. 1347) teren oznaczony symbolem 12(P) – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów.

- nieprzekraczalna wysokość zabudowy - 14 m, maksymalnie 4 kondygnacje;

- nie ustala się minimalnej wielkości działki;

- minimalna powierzchnia biologicznie czynna – 20%.

  1. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego nieruchomości
  2. Cena nieruchomości, obowiązująca do dnia 19.09.2022 r. - 2.938.774,00 zł.
  3. Termin zagospodarowania nieruchomości; Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat; Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2.: nie dotyczy.

 

Niniejszy wykaz wywieszony zostanie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres 21 dni tj. od dnia 15 października 2021 r. do dnia 4 listopada 2021 r., a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

Obwieszczenie Wojewody

WOJEWODA  MAZOWIECKI                                 

 Siedlce, 14 października 2021 r.

 

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65 ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez Powiat Miński, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonej w obrębie Czarnogłów, gmina Dobre, oznaczonej na mapie do celów prawnych przyjętej do ewidencji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Mińsku Mazowieckim w dniu 23.10.2020 r. pod nr P.1412.2020.6412 jako działka nr 345/1 o pow. 0,0017 ha, zajętej w dniu 31 grudnia 1998 roku pod część pasa drogi publicznej (wojewódzkiej) - Nr 36308 relacji: Kałuszyn – Czarnogłów – Wiśniew.

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać dodatkowe wyjaśnienia, wnioski – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki – Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Delegatura – Placówka Zamiejscowa w Siedlcach ul. Piłsudskiego 38, 08-110 Siedlce; za pośrednictwem poczty mailowej na adres pjanczuk@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-uslugi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego zawiadomienia.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

 

                                                      Z up. WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

                                                                               Joanna Mróz

                                                                                                       Starszy Inspektor Wojewódzki

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki

Popularna Dwójka to jedna z najstarszych placówek w mieście i powiecie. Jej istnienie datuje się od 1921 roku, gdy utworzono Siedmioklasową Publiczną Szkołę Powszechną Żeńską. Dąbrówka przeszła długą drogę: od placówki zorganizowanej w wynajętych mieszkaniach prywatnych w różnych częściach miasta, poprzez porosyjski barak koszarowy, do nowoczesnego, trzykondygnacyjnego budynku z wielofunkcyjnym obiektem sportowym. W jubileuszowym roku szkolnym 2021/2022 ponad 700 uczniów Dąbrówki zdobywa w niej wiedzę w 13 klasach I-III oraz w 19 klasach IV-VIII.

Przez lata szkoła przechodziła reformy, przybywało jej oddziałów, zmieniali się dyrektorzy, nauczyciele. Jednak Jubilatka szczęśliwie dotrwała do dnia dzisiejszego i mogła obchodzić swoje święto. Z tej okazji obecny gospodarz Dąbrówki dyrektor Sławomir Domański oraz kierująca placówką przez 39 lat emerytowana dyrektorka Bogusława Bednarska, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi przyjęli wiele gratulacji, podziękowań i życzeń, m.in. od posłanki na Sejm RP Kamili Gasiuk-Pihowicz, posła na Sejm RP Czesława Mroczka, reprezentanta posłanki na Sejm RP Teresy Wargockiej, burmistrza Marcina Jakubowskiego, starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Mirosława Krusiewicza, radnych Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z przewodniczącym Dariuszem Kulmą na czele, prezesa mińskiego oddziału ZNP Stanisława Mejszutowicza, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, księży.

14 października był wyjątkowy dla społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (a ten Dąbrówka tworzy od 2015 r. z Przedszkolem Miejskim nr 2) z jeszcze jednego powodu – tego dnia został oficjalnie otwarty nowoczesny budynek przedszkola, którego budowę rozpoczęto 24 lutego 2020 roku, a w którym bezpiecznie i atrakcyjnie będzie spędzać czas 200 dzieci. Zastąpił on wysłużoną siedzibę z 1986 roku.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie z okazji 100-lecia Dąbrówki statuetek „Zasłużony dla Szkoły Podstawowej nr 2”. Otrzymali je: Andrzej Dziugieł, Agnieszka Karpińska, Mirosław Krusiewicz, Bożena Kuczerenko, Danuta Kurek, Bożena Macheta, Krzysztof Michalik, Anna Pakuła, Agnieszka Siporska.

Okrągłe urodziny Dwójki stały się też okazją do miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W czasie gali mińscy nauczyciele, którzy szczególnie angażują się w proces edukacji młodych pokoleń, odebrali z rąk burmistrza Marcina Jakubowskiego nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

W części artystycznej wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Dąbrówka, Zespół Taneczny Duet, grupa teatralna Kryształki, a także absolwenci SP 2. Na zakończenie dyrektor Sławomir Domański serwował zaproszonym gościom jubileuszowy tort.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom gali, że zaszczycili nas swoją obecnością w tym szczególnym dla naszej placówki dniu, że jak zawsze okazali się niezastąpionymi przyjaciółmi. Liczymy, że w następnych latach będą nas wspierać i dopingować w kolejnych działaniach podejmowanych dla dobra i rozwoju naszej szkoły.

  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Otwarcie nowego przedszkola miejskiego
  • Budynek nowego przedszkola miejskiego
  • Budynek nowego przedszkola miejskiego
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki
  • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki

30 lat Miejskiej Orkiestry Dętej

Jak co roku, w październiku, Miejska Orkiestra Dęta Mińsk Mazowiecki zaprosiła swoich przyjaciół i sympatyków na koncert jubileuszowy. W tym roku wydarzenie to związane było z 30. rocznicą założenia Orkiestry. Podczas występu w roli dyrygentów mogliśmy podziwiać: znanego wszystkim Marcina Ślązaka (który od 13 lat prowadzi orkiestrę) oraz Adriannę Ostrowską – flecistkę i świeżo upieczoną absolwentkę wydziału artystycznego UMCS.

Licznie zgromadzona w Miejskiej Szkole Artystycznej publiczność mogła usłyszeć znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej wykonane przez Orkiestrę oraz solistów: Barbarę Majewską, Karolinę Świętochowską i Szymona Kusarka.

Podczas części oficjalnej medalami zostali odznaczeni muzycy, którzy  w zespole są od początków jego istnienia. Odznaczenia otrzymali: Sławomir Tkacz, Janusz Komuda, Jan Czerwiński, Zbigiew Nojszewski, Jacek Janiszewski oraz Andrzej Rogala.

Tradycją jest, że na okrągłe urodziny muzycy MOD zapraszają do współpracy gwiazdy polskiej sceny. Podczas 20. jubileuszu orkiestry występował śp. Zbigniew Wodecki, na 25. jubileuszu gościła Krystyna Prońko. W tym roku gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska. Artystka w brawurowy sposób wykonała polskie i zagraniczne utwory muzyki rozrywkowej, między innymi „Już nie zapomnisz mnie”, „All that jazz” czy „I feel good”. Muzycy i gwiazda wieczoru zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.  Na zakończenie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na symboliczny urodzinowy tort urodzinowy.

Wielki ukłon w kierunku Marcina Ślązaka za pomysł, przygotowanie i realizację tak wspaniałego jubileuszu. Należy dodać, że Miejska Orkiestra Dęta na stałe wpisała się w życie kulturalne Mińska Mazowieckiego i chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić oficjalnych uroczystości bez jej udziału. Wielokrotnie była także ambasadorem miasta poza granicami Polski m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach, na Litwie i w Rosji. 

fot. z arch. MOD, Wiesław Ślązak

  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej
  • 30. lat Miejskiej Orkiestry Dętej

Kolejny koncert Fundacji "Czas Sztuki"

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organizowany przez Fundację "Czas Sztuki" w najbliższy weekend.

24.10 o godz.13.00 w Kościele św. Trójcy w Latowiczu odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne w ramach Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego. Tym razem zapraszamy na koncert muzyki klasycznej poświęcony pieśniom z XVII i XVIII wieku.
Podczas koncertu wystąpi duet:
Katarzyna Wiwer - sopran
Maciej Bator - pozytyw
W programie znajdą się kompozycje takich kompozytorów jak: Giulio Caccini, Giovanni Battista Bononcini, Claudio Monteverdi, Henry Purcell i anonimowe pieśni z Kancjonałów sióstr Benedyktynek ze Staniątek.

Koncert odbędzie się po mszy świętej.

 

  • Koncert organizowany przez Fundację "Czas Sztuki"

Mińsk Mazowiecki z wizytą  w Sulejówku

Razem cieszmy się i świętujmy 600 - lecie Mińska Mazowieckiego!  23 października wystawa „Mińsk na kółkach” w ramach VIII Powiatowego Forum Kultury gościć będzie w Sulejówku. Plac przed Muzeum Józefa Piłsudskiego przy Alei Piłsudskiego 29 od godz. 14.00 do 17.00. Zapraszamy!

  • Mińsk Mazowiecki z wizytą w Sulejówku.

Na Serbinowie powstanie wspólna przestrzeń dla mińszczan

W październiku 2021 r. rozpoczęto roboty budowlane  związane z budową terenu rekreacji publicznej -  przestrzeni wspólnej w dzielnicy I  na działce o numerze ewidencyjnym 2416/49 w Mińsku Mazowieckim w ramach projektu pn. „Human Smart Cities Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności 
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, w ramach projektu pn. „Mińsk Mazowiecki – miasto inteligentnych dzielnic”.

Wykonawcą robót wyłonionym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zamówień publicznych jest Adam Bujakiewicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Adam Bujakiewicz „A&M PARTNERS, EKO-PARTNER” z  Warszawy.
Umowna wartość inwestycji  1 003 655,46 zł brutto.  Planowany termin zakończenia to 30 grudnia 2021 r. 
 

  • Na Serbinowie powstanie wspólna przestrzeń dla mińszczan
  • Na Serbinowie powstanie wspólna przestrzeń dla mińszczan

Międzynarodowy Dzień Mediacji

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji  oraz Tygodnia Mediacji,  uprzejmie  informujemy,  że 21 października 2021 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim zaplanowany jest dyżur mediatora – p. Agnieszki Słońskiej oraz w budynku Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim zaplanowany dyżur mediatora p. Anny Zubczyńskiej – Wyrobek.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w w/w przedsięwzięciu.

  • Plakat promujący Miedzynarodowy Dzień Mediacji
  • Ulotka informacyjna promująca Miedzynarodowy Dzień Mediacji
  • Ulotka informacyjna promująca Miedzynarodowy Dzień Mediacji

Inauguracja roku akademickiego MUTW

7 października słuchacze Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już po raz 16. rozpoczęli rok akademicki. Grono słuchaczy powiększyło się o 45 osób.

Zaszczytem dla nas był udział znamienitych gości: posła Czesława Mroczka, starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, zastępczyni burmistrza Elizy Bujalskiej, wójta gminy Mińsk Mazowiecki Antoniego Janusza Piechoskiego, dyrektorów mińskich placówek kulturalnych, członków Rady Programowej MUTW.                               

Wykład inauguracyjny na temat 600-lecia miasta wygłosiła zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska. Ciekawie dobierała wątki tworzenia naszej więzi lokalnej. Dyskutanci zwrócili uwagę na udział seniorów w kształtowaniu naszej tożsamości. Wstawki multimedialne podkreślały istotne zadania społeczności miasta w roku 600-lecia. Wykład był wielowątkowy, interesująco przedstawiony i cieszył się zainteresowaniem słuchaczy.

Zastępczyni burmistrza podziękowała Jadwidze Maciejewskiej za wieloletnią pracę na rzecz stowarzyszenia oraz pogratulowała Aleksandrze Dziwulskiej wyboru na funkcję prezesa.

mat. MUTW

 

  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW
  • Inauguracja roku akademickiego MUTW

XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu

Na początku października  nasze miasto było gospodarzem dwudniowych zawodów: XII Turnieju NO GI GRAPPLER CUP, który odbył się 9 października oraz Pucharu Polski w Grapplingu - 10 października. Obydwie imprezy zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

W sobotnich zmaganiach startowali seniorzy, młodzież i dzieci, zaś niedzielna rywalizacja należała do czołówki zawodników, będących jednocześnie w szeregach kadry narodowej Polskiego Związku Zapaśniczego. W sumie nasze miasto odwiedziło ponad pół tysiąca zawodników z całej Polski. W Turnieju NO GI Fight Grappler Cup mogliśmy zobaczyć naszych rodzimych sportowców, którzy zajęli następujące lokaty:

1. miejsca: Kacper Ostrowski, Aleksander Kozłowski, Kacper Budkiewicz, Laura Pachacz, Bartłomiej Rogala, Ivan Novyk, Damian Wieczorek
2. miejsca: Aleksander Wąsowski, Kacper Pernach, Andrzej Frankiewicz, Radosław Kubicki, Ewa Jabłońska, Adam Szuba, Kamil Kliczbor, Piotr Pióro
3. miejsca: Marcel Gołębiewski, Wiktor Budkiewicz, Kacper Ostrowski, Aleksander Hain, Stanisław Chwesiuk, Maksymilian Pachacz, Lena Kępska, Jakub Woźniak, Kacper Horoszko, Jan Chwesiuk, Jarosław Bodecki, Katarzyna Rogala, Liwia Jabłońska, Antoni Rosa, Bartosz Czerwiński, Jarosław Całka.

Drużynowo zajęliśmy 4. miejsce na ponad 40 zgłoszonych klubów. Podczas Pucharu Polski w Grapplingu mogliśmy podziwiać zmagania m.in. legendy polskiego BJJ Piotra Bagińskiego, Kubę Witkowskiego i Zofię Szawernowską.

Zawody sportowe odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego, Powiatu Mińskiego ze starostą Antonim Janem Tarczyńskim na czele oraz prezesa MOSiR Roberta Smugi. Składamy serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc i wsparcie.

mat. KW Grappler

 

  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu
  • XII Turniej NO GI GRAPPLER CUP i Puchar Polski w Grapplingu

Dotacja na usuwanie azbestu

W dniu 5 października 2021 roku podpisano umowę dotacji Nr 2915/21/OZ/DA na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.

Całkowity koszt netto realizacji zadania wyniesie 28 621,35 zł. Procentowy udział środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w realizacji tego zadania wyniesie 70%. Pozostały wkład wniesie Miasto Mińsk Mazowiecki.

W tym roku    zdemontowane i przekazane do utylizacji zostaną 3453 m2, tj. 51,795 Mg pokryć dachowych, wykonanych z płyt cementowo–azbestowych w różnym stopniu uszkodzenia.

O dofinansowanie zadania mogli ubiegać się właściciele nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim (osoby fizyczne) nieprowadzący działalności gospodarczej.

Azbest zaliczany jest do substancji o udowodnionym działaniu rakotwórczym szkodliwym dla człowieka, w związku z powyższym zasadne jest, aby dokonać jego demontażu i przekazania do utylizacji.
 
Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki dofinansowano w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 20 034,95 zł.

 

 

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

Aktualny repertuar Kina MUZA

W załączeniu repertuar kina MUZA od 22 do 30 października 2021. Zapraszamy.
www.muzakino.pl

  • Aktualny repertuar kina MUZA

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

20 października na www.minsk-maz.pl w zakładce BUDŻET OBYWATELSKI opublikowaliśmy wyniki głosowania nad projektami, których realizacja przewidywana jest na 2022 rok.
Wybrane do realizacji w 2022 roku zostały projekty, które zmieściły się w przewidywanej puli środków finansowych i zdobyły największą ze wszystkich liczbę głosów:
1. Siłownia na Piątkę - 833 głosy
2. Ważna sprawa! Szatnia to podstawa! - 494 głosy
3. Powiększenie bazy sportowo-rekreacyjnej Miasta Mińsk Mazowiecki poprzez zakup mobilnych urządzeń do jazdy na rolkach, hulajnogach, deskorolkach, rowerach bmx oraz przenośnej strefy parkour - 359 głosów
4. Wybieg dla psów - 335 głosów
Pozostałe projekty otrzymały następującą liczbę głosów: Festiwal młodzieżowy „(Pełno)letnio” – 236 głosów, Modernizacja boiska do koszykówki przy ul. Wyszyńskiego – 196 głosów,  Strefa Przyjazna Owadom – 191 głosów, Zielone przystanki autobusowe – 180 głosów.
Autorom wniosków gratulujemy, a głosującym dziękujemy za aktywność.
Jak głosowali mińszczanie?
- łącznie oddano 2851 głosów
- 2824 - głosy ważne / 27 - głosy nieważne
- 2650 (94%) - głosy internetowe / 174 (6%) - głosy papierowe
- 1544 (58%) - kobiety / 1106 (42%) mężczyźni

Więcej informacji oraz opisy projektów znaleźć można na stronie https://minskmaz.budzet-obywatelski.org/wyniki

 

  • Wyniki głosowania w Budzecie Obywatelskim na 2022

Spotkania w Punkcie Europe Direct

W Punkcie EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki prowadzimy działania edukacyjne, informacyjne i służące zaangażowaniu obywateli. Przybliżamy europejskie zagadnienia mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic, zachęcamy także do udziału w debatach
na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozmawialiśmy o Europie i działalności naszego Punktu na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a 15 października z okazji Erasmus Days gościliśmy delegację uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunką Katarzyną Trojanek.

Rozmawialiśmy o rezultatach projektów POWER i Erasmus+, w których uczniowie mieli już okazję uczestniczyć, a także o działalności punktu, programach europejskich dla młodzieży i współpracy. Dzięki grze dotyczącej Zielonego Ładu uczniowie mogli poznać jego znaczenie i założenia. Podzieliliśmy się także unijnymi materiałami dydaktycznymi i publikacjami.

 

  • Uczestnicy spotkań przy tablicy EUROPE DIRECT
  • Dzieci czytają publikacje unijne
  • Materiały unijne
  • Publikacje unijne

Zarzadzenie Burmistrza z 22.10.2021

Zarządzenie dot. zamknięcia konkursu ofert na wybór realizatora Programu Polityki Zdrowotnej „Profilaktyka raka szyjki macicy i innych chorób wywołanych przez zakażenie wirusem HPV dla Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2021-2022” w latach 2021-2022.

Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

UWAGA! Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych.

30.10.2021r.
Autobusy linii M1 i M4 kursują według rozkładu jazdy dnia powszedniego.
Autobusy linii M2 i M3 kursują według rozkładu sobotniego.

31.10-1.11.2021 r.
Autobusy linii M1 i M4 kursują według rozkładu jazdy dnia powszedniego.
Autobusy linii M2 i M3 kursują według rozkładu świątecznego.

Szczegóły i rozkład jazdy autobusów na
facebook.com/mobilnyminsk/
www.minsk-maz.pl

 

  • Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

Ogłoszenie Burmistrza

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki ogłasza rozpoczęcie dodatkowego naboru na członków Komitetu Rewitalizacji dla Miasta Mińsk Mazowiecki

            Zasady wyznaczania składu Komitetu Rewitalizacji dla Miasta Mińsk Mazowiecki określa Rozdział 2 Uchwały Nr XVII.186.2016 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 27 czerwca 2016 roku w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji dla Miasta Mińsk Mazowiecki.

Formularz zgłoszeniowy kandydata wraz z załącznikami należy złożyć
w zamkniętej kopercie z dopiskiem ,,Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji dla Miasta Mińsk Mazowiecki” w terminie do dnia 19 listopada 2021 roku godz. 15:00 w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, Biuro Obsługi Interesanta pokój nr 4 lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Kandydat na członka Komitetu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy i tylko jako przedstawiciel jednej kategorii podmiotów wskazanych w § 2 pkt 2-6 Uchwały Nr XVII.186.2016 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 27 czerwca
2016 roku.

Wykaz dokumentów, które należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego:

I. przedstawiciel mieszkańców obszaru rewitalizacji:

  • lista poparcia (załącznik nr 2)

II. przedstawiciel podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze miasta:

  • lista poparcia (załącznik nr 3),
  • oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej (załącznik nr 7),

III. przedstawiciel podmiotów prowadzących na obszarze miasta działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych i grup nieformalnych:

  • lista poparcia (załącznik nr 4),
  • oświadczenie o byciu członkiem organizacji pozarządowej (załącznik nr 8)

IV. przedstawiciel właścicieli/użytkowników wieczystych nieruchomości/podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych:

  • lista poparcia (załącznik nr 5),
  • oświadczenie o byciu właścicielem/użytkownikiem wieczystym nieruchomości (załącznik nr 9),

V. przedstawiciel mieszkańców terenów nie wchodzących w skład obszaru rewitalizacji:

  • lista poparcia (załącznik nr 6).

Pytania dotyczące naboru można kierować na adres: boi@umminskmaz.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 25 759 53 43.

 

12. Festiwal Piotra Skrzyneckiego

Zapraszamy na pięciodniowe święto muzyki, teatru, literatury i sztuki - 12. Festiwal Piotra Skrzyneckiego!

16 listopada (wt.)
godz. 10.00-12.00 Kreatywne pisanie i krótkie formy z Loesje | warsztaty
godz. 19.00 Sekret panny Kazimiery | spektakl

 17 listopada (śr.)
 godz. 10.00-12.00 Kreatywne pisanie i krótkie formy z Loesje | warsztaty
 godz. 20.00 Cohen i Kobiety | Lipnicka, Kukulska, Damięcka

18 listopada (czw.)
godz. 10.00-12.00 Kreatywne pisanie i krótkie formy z Loesje | warsztaty
godz. 20.00 Intymne | recital Teatr Witkacego

19 listopada (pt.)
godz. 10.00-12.00 Kreatywne pisanie i krótkie formy z Loesje | warsztaty
godz. 15.00 Przegląd Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego | wstęp wolny | MDK
godz. 20.30 Artur Andrus | recital kabaretowy

20 listopada (sob.)
godz. 11.00-13.30 Gra miejska z Loesje | drużyny rodzinne
godz. 19.00 Piwnica Pod Baranami | koncert galowy

BILETY dostępne na: https://ekobilet.pl/mdkminsk
ZAPISY na warsztaty: promocja@mdkmm.pl

  • 12. Festiwal Piotra Skrzyneckiego

Ścieżki Niepodległości

11 listopada świętować będziemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach oficjalnych i tych mniej formalnych.  Świętujmy razem i cieszmy się Niepodległą!

Szczegóły programu:

12.30 Msza św. w intencji ojczyzny ( Parafia NNMP)
13.30 - oficjalne uroczystości (Pomnik Niepodległości), przemówienia, złożenie wiązanek.
14.00 - 16.30 - wspólne świętowanie ( Stary Rynek)
•    gra miejska „Ścieżkami niepodległości”
•    warsztat wykonywania kotylionów i przypinek
•    wystawa „ Kobiety Niepodległości”
•     stylizowane zdjęcia
•     herbatka i suchary ( ulubione ciastka Józefa Piłsudskiego)
•    koncert i śpiewanie pieśni legionowych ( MZM, Dział 7. PUL)

Po oficjalnych uroczystościach przed Pomnikiem Niepodległości czekamy na Państwa na Starym Rynku od 14.30 do 17.00 z ofertą działań artystycznych.

Z Wydziałem Promocji i Kultury wykonać można kotyliony, przypinki  oraz stylizowane zdjęcia z rekwizytami z czasów II Rzeczypospolitej!

Na gości czekać będą również członkowie Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Na plenerowej wystawie poświęconej kobietom Niepodległości zaprezentujemy wybrane postaci, bojowniczki o niepodległość i emancypację.  Chcemy przypomnieć  zasługi cichych bohaterek naszej niepodległości.

Zapraszamy także na spacer Ścieżkami niepodległości. Z kartą, którą Państwo otrzymacie, można odwiedzić MBP, MZM i MDK. Miejskie instytucje kultury zadbały o atrakcje dla dużych i małych!

MBP zaprasza do świętowania z książką. Razem będziemy czytać  fragmenty „Brakującej połowy dziejów” Anny Kowalczyk oraz „Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” Kamila Janickiego. Pojawią się także biblioteczne nowości o tematyce historycznej i edukacyjne książki dla najmłodszych.

Specjalną atrakcją będzie udział w społecznej akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą!”. W bibliotece  będzie można nadać wyjątkową pocztówkę do swoich bliskich czy przyjaciół z najlepszymi życzeniami z okazji tego radosnego święta. Niech pocztówka uwolni pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr!

W MDK  najmłodsi obejrzą krótki, edukacyjny film pt. „Co wydarzyło się 100 lat temu?”. Za przykładem króla Maciusia I stworzą wspólną wizję państwa, w którym każdy ma prawo do „fajności”. Dorośli natomiast poznają historię obrazu Wojciecha Kossaka  „Józef Piłsudski na Kasztance” i zwiedzą pokoik ostatniej właścicielki pałacu - Józefiny Dorii Dernałowicz.

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na sesję zdjęciową z popiersiem Piłsudskiego. Następnie wizerunek zostanie przeniesiony na kubek, który będzie można otrzymać jako pamiątkę ze spaceru. Pracownicy MZM podziela się ciekawymi informacjami na temat artefaktów muzealnych  związanych z Piłsudskim.

A po zebraniu pieczątek z trzech instytucji kultury, potwierdzających Państwa obecność i udział w spacerze, ponownie zapraszamy na Stary Rynek po odbiór nagrody, łyk gorącej herbaty z sokiem i ulubione ciastko Marszałka, czyli suchary.

Radośnie świętujmy Dzień Niepodległości!

 

  • Ścieżki Niepodległości 11 listopada świętować będziemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarza w dniach 30.10-1.11.2021

W Mińsku Mazowieckim w dniach 30 października – 1 listopada 2021 r. zostanie zamknięty odcinek ulicy Przemysłowej pomiędzy rondem ks. Dziąga (skrzyżowanie ulic Budowlanej i Kościelnej) a rondem ks. Sikory (przy ul. Żwirowej).

Umożliwiony będzie dojazd dla osób niepełnosprawnych, starszych, dla komunikacji miejskiej oraz osób handlujących. Dodatkowo zostanie zapewniona większa ilość kursów na liniach komunikacji miejskiej M1 i M4 z możliwością dojazdu pod cmentarz.

Na ul. Kazimierza III Wielkiego i ul. Struga zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy pomiędzy ulicami Kościelną a Żwirki.

Ul. Reja będzie drogą bez przejazdu do ul. Przemysłowej.

Na ul. Czarnieckiego zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania oraz zakazy wjazdu z możliwością dojazdu dla mieszkańców ulic.

Parkingi będą wyznaczone na terenach przy cmentarzu po stronie wysypiska śmieci (wjazd od strony skupu złomu) oraz na terenach pobliskich szkół, na ul. Przemysłowej przy PUP i na samej ulicy Przemysłowej.

Schemat czasowej organizacji ruchu zamieszczamy poniżej:

 

  • Czasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarza w dniach 30.10-1.11.2021

Listopad 2021 w MBP

09, 23.11 -  10:15 - Klubikowe Książkowe Wtorki  (ODDZIAŁ DLA DZIECI)

13,20.11 -  09:00 - Warsztaty z Latarnikiem Polski Cyfrowej (CZYTELNIA)

15.11 -  18:00 - Klub Czytelnika (CZYTELNIA)

17.11 - 10:15, 11:30 - Eko warsztaty dla dzieci z Fundacją EBU (SALA KONFERENCYJNA)

18.11 - 18:30 - Spotkanie autorskie z Anną Ziobro (SALA KONFERENCYJNA)

19.11 - 11:00 - EBUsiowy Piątek (ODDZIAŁ DLA DZIECI)

23.11 - 18:00 - Rozmowy przy wspólnym stole (CZYTELNIA)

27.11 - 14:00 - V Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną"

30. 11 - Urodziny Jana Himilsbacha przy ławeczce (PLENER)

  • Zapraszamy do miejskiej Biblioteki Publicznej w listopadzie.

Aktualny repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach od 29.10 do 6.11.2021 r.
Szczegóły na plakacie i na stronie www.muzakino.pl

  • Repertuar Kina MUZA w dniach od 29.10 do 6.11.2021 r.

LISTOPAD w MDK

Listopad w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

  • 4.11 (czw.) - Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE
  • 6.11 (sob.) - TANGO | warsztaty
  • 6.11 (sob.) - Jeźdźcy sprawiedliwości | KINO KAMERALNE
  • 7.11 (niedz.) - TANGO | warsztaty
  • 13.11 (sob.) - Polański, Horowitz. Hometown | KINO KAMERALNE
  • 16-20.11 (wt.-sob.) - 12. Festiwal Piotra Skrzyneckiego

Kreatywne pisanie i krótkie formy z Loesje | warsztaty
Sekret panny Kazimiery | spektakl
Cohen i Kobiety | Lipnicka, Kukulska, Damięcka
Intymne | recital Teatr Witkacego
Artur Andrus | recital kabaretowy
Gra miejska z Loesje | drużyny rodzinne
Piwnica Pod Baranami | koncert galowy

  • 25.11 (czw.) - Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE
  • 26-28.11 (pt.-niedz.) Weekend z Lemem | SPEKTAKL, KONCERT, WARSZTATY, SPOTKANIA, FILMY

Osoby, które zakupiły bilet NORMALNY COVID SAFE proszone są o okazanie Certyfikatu COVID (potwierdzenie szczepienia), przed wejściem na salę.

BILETY na wszystkie wydarzenia dostępne na: https://ekobilet.pl/mdkminsk

  • LISTOPAD w MDK Mińsk Mazowiecki!

Dzieciom Radość

Daniel Gałązka z Zespołem & Unplugged Orchestra oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie przygotowali niezwykłą niespodziankę na 600-lecie Mińska Mazowieckiego, której ukoronowaniem był koncert 28 października w Miejskiej Szkole Artystycznej.

Stowarzyszenie Dzieciom Radość koordynowało działania artystyczne wokół przedsięwzięcia. Projekt obejmował  warsztaty muzyczne dla dzieci, koncerty, konkurs i wystawę prac plastycznych. Michał Śmigielski i Julia Dobrowolska stworzyli aranżacje utworów dla muzyków orkiestry smyczkowej Unplugged Orchestra.

Niezwykle wzruszającym momentem koncertu był wspólny występ muzyków i uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Na twarzach młodych artystów widzieliśmy ogromną radość i satysfakcję. Jak mówi znane powiedzenie, kiedy cieszy się dziecko, cieszy się cały świat. RADOŚĆ to misja stowarzyszenia, która urzeczywistniła się podczas wczorajszego koncertu. Wszyscy jesteśmy zadowoleni i wdzięczni za to muzyczne spotkanie, emocje i atmosferę wspólnoty. Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać tak wartościowe wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu, a publiczności za obecność i życzliwe przyjęcie.

fot. z arch. UM, Stowarzyszenia "Dzieciom Radość" Ignaców i DGZZ

  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • 249326371_259267259467956_1881511894724016216_n
  • 248384198_1556619651343487_3856598370865425047_n
  • 248372601_164080159274435_1046966340244315117_n
  • 249774370_2179993218805224_9157315097991315920_n
  • 246603862_511903276991763_3728071324090831065_n
  • 246440349_221496433385894_5367939019547841191_n
  • 246935071_274949307867511_7010954265820393324_n
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego
  • DGZZ & Unplugged Orchestra na 600 lecie Mińska Mazowieckiego

Koncert jubileuszowy MTM

Mińskie Towarzystwo Muzyczne ma zaszczyt zaprosić na jubileuszowy koncert z okazji dwudziestolecia działalności stowarzyszenia.
Uroczystość odbędzie się 8 listopada 2021 r. o godz. 19.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Jana Pawła II 23.

Prezes MTM: Janusz Sadoch, Sekretarz: Rafał Ostrowski.

Wystąpią:
Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, Oktet Wokalny Manufaktura Dźwięku, Emil Ławecki, Kwartet Klarnetowy Janusza Komudy, Big Band Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, La Flaca, Świt Nad Miastem

 

  • Koncert jubileuszowy MTM

Ogłoszenie o wykazie

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący udział ¼ części w nieruchomości, położonej w Mińsku Mazowieckim, przy ul. Spółdzielczej, przeznaczony do sprzedaży:

1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: udział ¼ części w nieruchomości składającej się:

  • z działki gruntu Nr 2106 o powierzchni 461 m2 oraz dwóch budynków mieszkalnych i jednego budynku gospodarczego, obu w złym stanie technicznym, a także
  • z działki gruntu Nr 2107 o powierzchni 665 m2 oraz dwóch budynków mieszkalnych i dwóch budynków gospodarczych, wszystkie w złym stanie technicznym,

położonej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Spółdzielczej 3 i 3a, stanowiącej współwłasność Miasta Mińsk Mazowiecki i osób fizycznych, , zgodnie z księgą wieczystą.

2. Opis nieruchomości: Nieruchomość ta ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta, z bezpośrednim dostępem do ulicy Spółdzielczej. Ulica ta jest utwardzona i posiada uzbrojenie w sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczową, energii elektrycznej, gazociąg.

3. Przeznaczenie terenu i sposób jego zagospodarowania: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonego uchwałą Nr XX/223/04 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19 lipca 2004 r. (Dz.Urz.Woj.Maz. Nr 223, poz.5975) nieruchomość ta, położona jest w terenie przeznaczonym pod usługi nieuciążliwe jako przeznaczenie podstawowe; mieszkalnictwo wielorodzinne i jednorodzinne intensywne jako przeznaczenie dopuszczone, pod warunkiem nie więcej niż 40% udziału funkcji mieszkaniowej w wykorzystaniu tego terenu (UM).

Sposób zagospodarowania:

  • powierzchnia biologicznie czynna: nie mniej niż 25% powierzchni terenu;
  • linie zabudowy zgodnie z rysunkiem planu: dla kondygnacji powyżej parteru – jako obowiązujące, dla parteru jako nieprzekraczalne (nie dotyczą remontów i modernizacji istniejących budynków, usytuowanych w części lub w całości pomiędzy linią rozgraniczającą terenu, a liniami zabudowy określonymi w planie);
  • wysokość zabudowy: maksymalnie 4 kondygnacje i nie więcej niż 14 m od poziomu terenu do najwyższego punktu budynku;
  • maksymalna wysokość poziomu parteru (dla zabudowy zlokalizowanej wzdłuż ulic) - 0,50 m od poziomu terenu;
  • ukształtowanie dachów nawiązujące do dachów zabudowy sąsiedniej, z preferencją dachów wysokich, tzn. o spadku połaci w stosunku do poziomu powyżej 30°;
  • na terenach z zabudową wielorodzinną: dopuszcza się lokalizację obiektów usług nieuciążliwych wolnostojących, pod warunkiem nie więcej niż 20% takiego zagospodarowania terenu oraz zakazuje się realizacji wolnostojącej zabudowy gospodarczej;
  • na terenach z zabudową jednorodzinną: na każdej działce dopuszcza się lokalizację wyłącznie jednego budynku mieszkalnego; dopuszcza się lokalizację obiektów usług nieuciążliwych, jako wbudowanych, pod warunkiem nie więcej niż 10% takiego zagospodarowania terenu oraz zakazuje się realizacji zabudowy gospodarczej, z wyjątkiem garaży (o wysokości nie przekraczającej 1 kondygnację – z wyłączeniem terenów wzdłuż ulic, gdzie garaże należy lokalizować jako wbudowane);
  • obsługa komunikacyjna: z istniejącego układu ulic, ciągów pieszo-jezdnych, a parkingi w ilościach według zasady i wskaźników ustalonych w § 27 (tj.: potrzeby w zakresie parkowania inwestorzy i właściciele posesji zapewniają na terenach własnych, stosując następujące wskaźniki: 25 miejsc parkingowych / 100 mieszkańców w zabudowie wielorodzinnej; 2 miejsca parkingowe / 1 dom jednorodzinny oraz 25 miejsc parkingowych / 1000 m2 pow. użytkowej usług).

4. Cena wywoławcza, obowiązująca do dnia 26.01.2022 r.: 200.500,00 zł, zwolniona z podatku VAT zgodnie z art.43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2021 r., poz. 685 z późn. zm.).

5. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: przetarg ustny ograniczony (na rzecz innych współwłaścicieli tej nieruchomości).

6. Termin zagospodarowania nieruchomości; Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat; Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2.: nie dotyczy.

Niniejszy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 28 października 2021 r. do dnia 17 listopada 2021 r, a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

/-/ Marcin Jakubowski

Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Badmintonie sezon 2021-2022

Zapraszamy do udziału w Grand Prix Mińska Mazowieckiego w badmintonie w sezonie 2021/2022

Organizatorzy:
• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. z o. o.
tel.: 25 752 24 46, e-mail: mosir@mosir.org.pl,
Dział marketingu, imprez i sportu młodzieżowego, tel.: 25 7527513, imprezy@mosir.org.pl
Osoba bezpośrednio odpowiedzialna za przeprowadzenie rozgrywek: Bogdan Wasilonek,
tel.: 603 466 536

Terminy i miejsce rozgrywek:
• terminy: 14.11.2021, 12.12.2021, 9.01.2022, 6.02.2022, 6.03.2022 oraz 3.04.2022
- Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie,
• sala sportowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr1 przy ul. Dąbrówki 10, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Kategorie:
• OPEN
• Skrzaty – rocznik 2010 i młodsi
• Młodziki – rocznik 2007-2009
• Kobiety
Harmonogram godzinowy turniejów:
• Skrzaty i młodziki – 10.30-11.00 - rozgrzewka i zgłoszenia, 11.00 - początek gier
• Kobiety – 12.30 - rozgrzewka i zgłoszenia, 13.00 - początek gier
• OPEN - 14.30 - zgłoszenia i rozgrzewka, 15.00 - początek gier

Więcej informacji na www.mosir.org.pl

  • Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Badmintonie sezon 2021-2022

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 




 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim