Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI SIERPIEŃ 2023

Wakacyjna scena disco - Silent Disco

5 i 19 sierpnia o godzinie 20:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wakacyjną scenę disco - Silent Disco.

Silent Disco - 3 kolory słuchawek, 3 kanały, Ty wybierasz do jakiej muzyki zatańczysz! Impreza, na której jest cicho, nie słychać muzyki, ale ludzie tańczą. Do tego w różnym rytmie. Każdy z uczestników ma na uszach futurystyczne słuchawki, które świecą w jednym z trzech kolorów. Kolory odpowiadają wybranym kanałom, czyli konkretnej muzyce granej przez jednego z DJ-ów. W dowolnym momencie można zmienić kanał i posłuchać jednego z trzech DJ stojących za konsoletami. Każdy z nich prezentuje inny styl i inną muzykę.
Na jednej imprezie bawisz się przy różnej muzyce. Wystarczy jeden ruch i zmieniasz to czego słuchasz na inny kanał i bawisz się dalej.

Wstęp wolny. Taras MDK

Szczegóły: Silent Disco

Prosimy pamiętać, żeby mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

 • po lewej stronie kobieta tańczy ze słuchawkami na uszach , po prawej stronie informacje znajdujące się w treści artykułu...

Wakacyjne kino plenerowe - "Hiszpański romans"

12 sierpnia o godzinie 20:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wakacyjne kino plenerowe - "Hiszpański romans".

„Hiszpański romans” – pełen humoru film Woody’ego Allena to opowieść bogata w niespodzianki, romanse i sercowe kłopoty. Najnowsze dzieło reżysera to również pełen miłości hołd dla kina, które potrafi przyczynić się do wielkich zmian w życiu każdego z nas.
Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowopoznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!
czas trwania: 92 min
gatunek: komedia
film dla widzów od 15 lat
wstęp wolny, taras MDK

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali kameralnej MDK Mińsk Maz. (I piętro).

Szczegóły Hiszpański romans

 • po lewej stronie zamyslona kobieta siedzi nałóżku za jej plecami stoi mężczyzna trzymający się za boki, po prawej stronie...

Wakacyjna scena dziecięca - "Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa"

13 sierpnia o godzinie 16:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wakacyjną scenę dziecięcią, spektakl pt. "Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa".

Bohater przed­staw­ienia, Adaś Niezgódka, to chło­piec, któremu nic się nie udaje. Gdy trafia do Akademii Pana Kleksa spo­tyka różne postaci z bajek… Kaczkę Dzi­waczkę, Pająka, który tak naprawdę nie jest taki zły, na jakiego wygląda oraz Dzika. Adaś szy­bko się z nimi zaprzy­jaź­nia i przeżywa różne bajkowe przy­gody. Nowopoz­nani przy­ja­ciele odkry­wają w nim niesamowite umiejęt­ności, a przeżyte przy­gody dodają mu wiary i pewności siebie.
Bajka tworzy piękne obrazy, Pan Kleks przenosi wszys­tkie dzieci­aki w świat magii, czaruje kolory w swoich Klek­sowych probówkach, przy­go­towuje z Adasiem kwia­tową zupę pełną cud­nych aro­matów, zaprasza na scenę odważne dzieci­aki, którym zadaje bajkowe pyta­nia, a każde z nich zostaje obdarowane od pana Kleksa jedynym w swoim rodzaju PIEGIEM!
czas trwania: 60 minut
wstęp wolny, taras MDK

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali kameralnej MDK Mińsk Maz. (I piętro).

Szczegóły: Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa

 • z lewej strony osoba za drzewem i liśćmi z dłońki skierowanymi przed siebie i otwartymi ustami, po prawej informacje...

Wakacyjna Scena Plenerowa - Late Clock

13 sierpnia o godzinie 19:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wakacyjną scenę plenerową, koncert "Late Clock".

Muzyka Late Clock to połączenie grunge-u i stonera, bluesa i rocka z elementami muzyki pop. Mocne gitarowe riffy przeplatamy z dźwięcznym i melodyjnym wokalem, energiczną perkusją i soczystym basem. 
Z miksu tych gatunków muzycznych i osobowości zespołu powstał najnowszy album “Broken”, który już niebawem ujrzy światło dzienne. Można w nim usłyszeć inspiracje polskim rockiem lat ‘90, Wielką Czwórką z Seattle i brytyjskim hard rockiem.

Zespół jest z Warszawy i gra rocka już od 2014 roku. Od 2021 roku skład tworzą:
Sylwia Drabik - wokal
Jacek Półtorak - gitara
Piotr Dąbrowski - bas
Sylwester Dmuchowski - perkusja

wstęp wolny, taras MDK

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali kameralnej MDK Mińsk Maz. (I piętro).

Szczegóły: Late Clock 

 • po lewej stronie zdjęcie trzech mężczyzn i kobiety, po prawej informacje znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na...

Wakacyjne kino plenerowe - "Książe"

26 sierpnia o godzinie 20:00 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wakacyjne kino plenerowe - "Książe".

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.
czas trwania: 91 min
gatunek: Dramat, Komedia
film dla widzów od 12 lat
wstęp wolny, taras MDK

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali kameralnej MDK Mińsk Maz. (I piętro).

Szczegóły: Książe

 • po lewej stronie starsza kobieta i mężczyzna siedzą na ławce, mężczyzna trzyma w prawej dłoni fajkę, po prawej stronie...

Sierpień w MBP

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w sierpniu:

CODZIENNIE Kiermasz Książek Używanych
PON-CZW 11:00 Plenerowa Czytelnia
WTORKI 11:00 Głośne czytanie dla najmłodszych
ŚRODY 11:00 Mobilna Biblioteka – Książka jedzie w miasto
PIĄTKI 11:00 Kinoteka dla dzieci
SOBOTY 11:00 Warsztaty rodzinne

03.08. (czw.) 11:00 - Ceramika – warsztaty dla dzieci (zapisy)
03.08. (czw.) 18:30 - Mika Urbaniak – spotkanie autorskie
07.08. (pon.) 11:00 - Tworzymy grę planszową Moje miasto (zapisy w Czytelni)
07.08. (pon.) 16:30 - Spacer zmysłowo – literacki (zapisy)
10.08. (czw.) 10:00 - Zakładki z makramy – warsztaty dla dzieci (zapisy)
17.08. (czw.) 11:00 - Dogoterapia – spotkanie dla młodzieży 13+
21.08. (pon.) 16:30 - Spacer zmysłowo – literacki (zapisy)
22.08. (wt.) 13:00 - Teatr Maska „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” (zapisy)
23.08. (śr.) 13:00 - Kinoteka z audiodeskrypcją
24.08. (czw.) 11:00 - Haft ozdobny – warsztaty dla dzieci (zapisy)
26.08. (sob.) 14:00 - PIKNIK CZYTELNICZY
31.08. (czw.) 11:00 - Wakacyjne lampiony – warsztaty dla młodzieży 13+ (zapisy w Czytelni)

Na zajęciach liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Czytelnia tel. 25 740 51 04
Oddział dla Dzieci tel. 25 740 50 87

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasto Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • plakat z sierpniowym harmonogramem wydarzeń w MBP, treśc znajduje się w artykule dotyczącym wydrzenia, w lewym górnym rogu...

Ceramika – warsztaty dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 3 sierpnia o godzinie11:00 na kreatywne i relaksacyjne warsztaty książkowo-plastyczne. Tematem przewodnim będzie ceramika. Wspólnie z pracownią “Do góry nogami” będzie można odkrywać piękno wokół nas i rozwijać plastyczne zdolności.

Zajęcia bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Na zajęcia obowiązują zapisy w Oddziale dla Dzieci (tel. 25 740-50-87). Ilość miejsc ograniczona. 

Szczegóły: Ceramika – warsztaty dla dzieci

 • po prawej stronie dziecko trzyma w dłoniach glinę nad stołem z gliną i materiałami, po lewej informacje zawarte na plakacie...

Mińskie Wrażenia – spacer i warsztaty dla dzieci

7 i 21 sierpnia o godzinie 16:30 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spacer literacki z cyklu Mińsk - czuję to! w ramach akcji Lato w mieście 2023 - wakacje z Biblioteką.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci nr tel. 25 740 50 87

 • po prawej stronie dwie dziewczynki stoją tyłem na ścieżce w lesie, trzymają się za ręce jedna trzyma w dłoni długi patyk,...

Targ Janowy

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim zaprasza 3 września w godzinach 9:30 – 16:00 na Targ Janowy na Placu Stary Rynek.

Więcej informacji pod nr tel. 797 579 572 oraz pod adresem andrzejmuzeum@onet.pl

 • po lewej stronie mężczyzna w okularach, nad nim rysunki straganów, informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści...

Festiwal młodzieżowy w Międzyczasie

Centrum Młodzieżowe "Międzyczas" zaprasza 11 sierpnia (piątek) od 15:00 do 21:00 na Festiwal Młodzieżowy, który odbędzie się w Parku Miejskim w Mińsku Mazowieckim.

Wydarzenia w ramach festiwalu:

 • gry i zabawy
 • strefa piękności
 • międzykulturowe rozmowy
 • strefa muzyczna

Od godziny 18:00 koncerty grup muzycznych. Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy Wszystkich.
 
Partnerzy Festiwalu:
MDK Mińsk Mazowiecki
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim
Fundacja Rozwoju Młodzieży Idea
Fundacja EBU
Europe Direct Minsk Mazowiecki
PSSE Mińsk Mazowiecki

 • na górze zdjęcie kolorowych, rozmazanych świateł w tle dłonie podniesione do góry z napisem Międzyczas, poniżej informacje...

M1 wraca na trasę podstawową

W związku z zakończeniem wymiany nawierzchni ulic Nowy Świat, Bagnista i Boczna od 2 sierpnia autobusy linii M1 wracają na trasę podstawową z wyjątkiem odcinka Chełmońskiego – Litewska, na który autobusy wrócą od 4 sierpnia. Przystanek Boczna nie funkcjonuje do 4 sierpnia.

Sierpień w MDK

W sierpniu zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury:

 • 1.08 (wt.) - Wędrówka Nabu | SPEKTAKL | 79. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego - szczegóły na: https://www.minsk-maz.pl/1275,aktualnosci-lipiec-2023...
 • 4.08 (pt.) - Oficer i Szpieg | KINO DLA SENIORA szczegóły na: http://mdkmm.pl/bez-kategorii/8-04/
 • 5.08 (sob.) - Silent Disco | WAKACYJNA SCENA DISCO | святкова дискотека
 • 6.08 (niedz.) - [łan] SLOW day | MDK Mińsk Mazowiecki
 • 7.08 (pon.) - Joga w plenerze | WAKACYJNE WARSZTATY
 • 11.08 (pt.) - Festiwal Młodzieżowy | Międzyczas
 • 12.08 (sob.) - Hiszpański romans | WAKACYJNE KINO PLENEROWE
 • 13.08 (niedz.) - Wyprzedaż garażowa i antykwaryczna | MDK Mińsk Mazowiecki
 • 13.08 (niedz.) - Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa | WAKACYJNA SCENA DZIECIĘCA | SPEKTAKL
 • 13.08 (niedz.) - Late Clock | WAKACYJNA SCENA PLENEROWA | KONCERT
 • 14.08 (pon.) - Joga w plenerze | WAKACYJNE WARSZTATY
 • 19.08 (sob.) - Silent Disco | WAKACYJNA SCENA DISCO | святкова дискотека
 • 20.08 (niedz.) - Sława Przybylska i Janusz Tylman | KONCERT | 81. ROCZNICA LIKWIDACJI GETTA W MIŃSKU MAZOWIECKIM
 • 21.08 (pon.) - Joga w plenerze | WAKACYJNE WARSZTATY
 • 25.08 (pt.) - Fambelmanowie | KINO DLA SENIORA szczegóły na: https://www.minsk-maz.pl/1275,aktualnosci-lipiec-2023?tresc=26703
 • 26.08 (sob.) - Książę | WAKACYJNE KINO PLENEROWE
 • 27.08 (niedz.) - Wyprzedaż garażowa i antykwaryczna | MDK Mińsk Mazowiecki
 • 27.08 (niedz.) - Jubileusz 10 lat Teatr po Godzinach Mińsk Mazowiecki
 • 28.08 (pon.) - Joga w plenerze | WAKACYJNE WARSZTATY

Wszystkie wydarzenia znajdziecie na: https://www.facebook.com/mdkmmz/events/

 • plakat z sierpniowym harmonogramem wydarzeń w MDK, treśc znajduje się w artykule dotyczącym wydrzenia, na górze napis...

Dogoterapia pies to świetny terapeuta - spotkanie dla młodzieży w MBP

17 sierpnia o godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza młodzież w wieku 13+ na spotkanie poświęcone tematowi dogoterapii. Zajęcia poprowadzi terapeuta, który wyjaśni rolę zwierząt domowych w procesie leczenia wielu zaburzeń, takich jak depresja, uzależnienia i nerwica. Spotkanie ma za zadanie wspiercie osób potrzebujących w ich zmaganiach z zaburzeniami oraz kształtowanie u wszystkich uczestników umiejętności wyrażania emocji.
Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Wstęp wolny.

 • po prawej stronie kobieta klęczy przed psem trzymając go dłońmi przytula głowę do jego głowy, po lewej stronie informacje...

Zakładki z makramy - warsztaty dla dzieci w MBP

10 sierpnia o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na warsztaty dla dzieci „Zakładki z makramy”, w ramach akcji „Lato w Mieście 2023 – wakacje z Biblioteką”.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci nr tel. 25 740 50 87

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • po prawej stronie na stole dłonie plotą makramę obok nożyczki, po lewej informacje znajdują się w treści artykułu...

Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem - spektakl dla dzieci w MBP

22 sierpnia o godzinie 12:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spektakl dla dzieci „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” w wykonaniu Teatru Maska, w ramach akcji „Lato w Mieście 2023 – wakacje z Biblioteką”.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci nr tel. 25 740 50 87

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • po prawej stronie kukiełki w oknach, po lewej stronie informacje które znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na...

Wakacyjne lampiony - warsztaty dla młodzieży 13+ w MBP

31 sierpnia o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na warsztaty dla młodzieży 13+ „Wakacyjne lampiony”, w ramach akcji „Lato w Mieście 2023 – wakacje z Biblioteką”.

Zapisy w Czytelni nr tel. 25 740 51 04

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • lampiony

Haft ozdobny - warsztaty dla dzieci 10+ w MBP

24 sierpnia o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza  na warsztaty dla dzieci 10+ „Haft ozdobny”, w ramach akcji „Lato w Mieście 2023 – wakacje z Biblioteką”.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci nr tel. 25 740 50 87

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • po prawej stronie na obrusie nożyczki, spleciona mulina, okrąg, po lewej stronie informacje które znajdują się w treści...

Czytajmy, bo warto!

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz przynosi czytającym mnóstwo innych korzyści. Dlatego zachęcamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim i czytania książek nie tylko sobie, ale również dzieciom. Dzięki temu pomożemy im wyrobić nawyk codziennego czytania, a to świetny sposób na szybszy rozwój i lepszą pamięć. Więcej informacji o korzyściach, płynących z czytania dzieciom i z dziećmi można znaleźć na stronach Fundacji ABCXXI, prowadzącej kampanię Cała Polska czyta dzieciom  https://calapolskaczytadzieciom.pl/  oraz Instytutu Książki, który popularyzuje program „Mała książka – wielki człowiek” http://wielki-czlowiek.pl/. W tym programie w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku w minionym roku szkolnym udział wzięło 26 dzieci. Zapraszamy małych i dużych, stałych i nowych czytelników do odwiedzenia biblioteki.

Zapraszamy także na Piknik czytelniczy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną 26 sierpnia. Biblioteka Pedagogiczna będzie miała tam swoje stoisko, przy którym każdy z Państwa będzie miał możliwość uwolnienia książki i dzielenia się radością czytania w ramach ogólnopolskiej akcji Bookcrossing Polska. Do zobaczenia!

 • zdjęcia okładek książek, na górze logo biblioteki z tytułem Czytajmy, bo warto, nowości biblioteki pedagogicznej, na dole...
 • zdjęcia okładek książek o powstaniu, na górze tytul rocznica wycbuchu powstania warszawskiego, Pamiętamy oraz logo...
 • zdjęcia książek, naokoło kolorowe mazaje w kształcie iglo, na górze tytuł główny Ilustracje mówią, na dole w lewym rogu...
 • rysunki misia i króliczków w balonach, zdjęcia okładek książek, tytuł nowości dla dzieci po nim logo biblioteki, na dole w...

Weekendowy Park Rozrywki z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Spółka z o. o. zaprasza na kolejny Weekendowy Park Rozrywk 5 i 6 sierpnia 2023.

W programie:

 • Dmuchana zjeżdżalnia
 • Dmuchany tor przeszkód
 • Eurobungee
 • Dmuchany plac zabaw dla dzieci
 • Strefa gier i zabaw
 • Gastronomia

20 zł za osobę za 2,5 h zabawy. Do jednego dziecka jeden opiekun gratis, maksymalnie trójka dzieci na jednego opiekuna.

Bloki godzinowe:

 • 9.30 - 12.00
 • 12.30 - 15.00
 • 15.30 - 18.00

Wszystko pod dachem na boiskach wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego 56.

Maksymalnie 200 osób na blok godzinowy. Dla każdego dziecka granita lub lemoniada gratis.

Szczegóły: MOSiR Sp. zo.o.

 • na górze rysunek dmuchanego zamku poniżej w kółkach zdjęcia dzieci, z tyułem głównym weekendowy park rozrywki,, informacje...

Twarze depresji dla szkół 2. edycja

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest priorytetem nas wszystkich! Fundacja "Twarze Depresji" uruchamia 2. edycję programu „Twarze depresji dla Szkół” dla nauczycieli szkół podstawowych, dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden. 

Programem objętych zostanie pół tysiąca nauczycieli – wychowawców szkół podstawowych. Zapisy ruszyły i potrwają do 6.09.2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie online nt. zdrowia psychicznego uczniów odbędzie się 12.09.2023 r. w godzinach 9:00 - 12:00

Nauczyciele otrzymają broszurę psychedukacyjną ze scenariuszami 10 lekcji wychowawczych.

Szczegóły: Twarze depresji dla szkół 2. edycja

Pytania prosimy kierować na adres: szkola@twarzedepresji.pl

 • z lewej strony zdjęcie kobiety i dzieci siedzących przy ławce, poniżej logo fundacji twarze depresji i nationale...

Drodzy mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, do dzieła!

Od 21 sierpnia możecie zgłaszać swoje pomysły w Budżecie Obywatelskim. Uruchomiliśmy już platformę Miński Budżet Obywatelski 2023. A w najbliższych tygodniach na ulicach miasta będziemy odpowiadać na Wasze pytania. Wypatrujcie mińskiego parasola!

Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w gminie w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że: 

 • mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu z zakresu: infrastruktury i bezpieczeństwa drogowego, kultury, sportu i rekreacji oraz zieleni i zadrzewień, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji;
 • propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie.

Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?

Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój Mińska Mazowieckiego!

Dotychczas dzięki decyzjom mieszkańców zrealizowano: 

 • Ogród rekreacyjny przy Szkole Podstawowej Nr 5 zaprojektowany przez uczniów klas I-III w programie Minecraft.
 • Plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 3.
 • Rolkowisko z wypożyczalnią rolek oraz zakupem ramp do wjazdu na rolkach oraz zakup tablicy wyników do hokeja na lodzie i rolkach.
 • Remont ul. Klimaszewskiego - ułożenie kostki betonowej.
 • Nawodnienie jedynego pełnowymiarowego boiska trawiastego w Mińsku Mazowieckim.
 • Centrum Młodzieżowe MIĘDZYCZAS w Miejskim Domu Kultury.
 • Mobilny parkour park wraz z rozbudową mobilnego skateparku dla rolkarzy.
 • Rozbudowa monitoringu miejskiego przy ul. Topolowej na odcinku od ul. Parkowej do ul. Tuwima.
 • Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
 • Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy dworcu autobusowym.
 • Siłownia przy SP nr 5.

Kto może wziąć udział?

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Jak włączyć się w Budżet Obywatelski?

Możesz zgłosić własny projekt: Dowiedz się, jak zgłosić projekt

Możesz zagłosować na najlepsze Twoim zdaniem propozycje: Sprawdź, jak oddać głos

 • po prawej stronie grafika kolorowych nakrętek, jedną z nich podtrzymuje dwóch mężczyzn, na górze logo Miasta i Mińskiego...

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziękujemy, że 1 sierpnia zechcieliście uczcić z nami pamięć o powstańcach warszawskich. Przytłoczeni beznadzieją wojny, zdesperowani i po prostu pragnący życia i wolności w swoim kraju i w swoim mieście zdobyli się na dramatyczną walkę.

W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego tradycyjnie spotkaliśmy się przy pierwszym miejskim pomniku ufundowanym w hołdzie bohaterom 1944 roku, czyli przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy.

Wśród delegacji upamiętniających rocznicę złożeniem kwiatów m.in. wiceburmistrz Robert Smuga i kierowniczka wydz. PKiS w UM Magdalena Mól, prezydium Rady Miasta z radnymi - przewodniczący Dariusz Kulma, wiceprzewodniczący Mariusz Żyła, wiceprzewodniczący Grzegorz Cyran, radny Robert Gałązka i radny Maciej Cichocki, wicestarosta Witold Kikolski, sekretarz gminy Jolanta Damasiewicz, dyrektorka ZSZ nr 2 Agnieszka Paja wraz z przedstawicielami Rady Rodziców, dyrektorka MBP Karolina Wieczorek oraz dyrektor SP nr 6 Krystian Matuszewski, prezes MOSiR Tomasz Płochocki i prezes MKS Mazovia Andrzej Kuć oraz prezes mińskiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych Józef Jedynak.

Wicedyrektor ZSZ nr 2 Jerzy Gańko wprowadził nas w atmosferę rocznicy, przytaczając zarys charakteru powstania.

Każdego roku staramy się zwrócić uwagę na inny aspekt powstania. W tym roku szczególnie przypominamy dramat ludności cywilnej i uchodźców. Na planszy u wejścia do parku pokazaliśmy kilka fotografii dokumentujących jak ludność cywilna Warszawy (blisko 650 tys. osób) była wypędzana z miasta i skazana na poniewierkę. Szczególnie tragiczne były losy osób w zaawansowanym wieku, chorych oraz dzieci.
Od 6 sierpnia do 10 października 1944 r. Warszawiacy musieli opuścić swoje domy, nie znając często losu bliskich i tracąc dorobek życia. Zdecydowana większość wypędzonych została skierowana do podwarszawskich obozów przejściowych – przede wszystkim do obozu Dulag 121 w Pruszkowie. Stamtąd blisko 150 tys. osób wywieziono na roboty przymusowe w głąb Rzeszy lub do niemieckich obozów koncentracyjnych.
Pozostałych wysiedleńców – przeważnie starców, kobiety i dzieci – przesiedlono do zachodnich dystryktów Generalnego Gubernatorstwa i pozostawiono tam bez środków do życia.

W Jednodniówce przygotowanej przez dr Lillę Kłos i Joannę Wilczak przypominamy w jaki sposób mińszczanie pomagali wtedy uciekinierom ze stolicy.
Po prawie 80 latach historia się powtarza. Dziś pomagamy uchodźcom z Ukrainy. Znów kobiety, osoby starsze, dzieci skazane są na ucieczkę, szukanie pomocy, niepewność i trudne decyzje.
Uchodźcy z innych objętych wojną krajów wciąż starają się dostać do Europy. Wszędzie tam są wśród nich dzieci.  
Dziękujemy za obecność podczas spektaklu grupy ”Opowieści z Walizki” pt. „Wędrówka Nabu” na podstawie opowiadania Jarosława Mikołajewskiego.
Historia niestety się powtarza.

„Czasem w historii nasza codzienność przegląda się jak w lustrze. Dobrze jest to dostrzegać. Dziękujemy za to wrażliwej, uważnej społeczności Mińska. Wasze oczy prowadziły nas wczoraj po ścieżkach opowieści. Dziękujemy”
Opowieści z Walizki

 • zdjęcie tablicy "W hołdzie tym co wolność Ojczyzny ukochali nad życie i dla przykładu tym co po nich żyć będą ZSZ nr 2 w...
 • ogórd przed szkołą, krzyż i ściana z symbolem powstańczym
 • grupa ludzi z parasolami i kwiatami
 • delegacja trzech osób-dwóch mężćzyzn i kobieta która trzyma kwiaty idą pod pomnik
 • grupa ludzi stojących pod buydynkiem z lewej strony kobieta trzyma znicz, mężczyzna bukiet kwiatów, stoją pod parasolem
 • dwie siedzące po turecku kobiety na scenie, nad nimi rozwiszone sznurki, przed jedna z nich gong
 • dwie kobiety stoja na scenie wśród nich rozwieszone sznurki, na scenie krzesło i pled foliowy
 • dwie kobiety ściskają się na scenie, wśród nich rozwieszone sznurki na nich przyczepiona lalka

Twórcze warsztaty rodzinne w MBP

5 sierpnia, o godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci, tel. 25 740 50 87. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki, określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. 

Szczegóły: Twórcze warsztaty rodzinne

 • po prawej stronie zdjęcie pędzli w kubkach stojących na stole, po lewej stronie informacje znajdują się w treści artykułu...

Zwiedzaj Warszawę i Mazowsze z Mazobiletem!

Weekendowe podróże po Mazowszu i Warszawie z jednym biletem już możliwe! Z Mazobiletem w weekendy można bez ograniczeń podróżować po stolicy metrem, tramwajami i autobusami, a poza Warszawą – pociągami KM, SKM i WKD. Dziś władze Mazowsza i Warszawy podpisały porozumienie w tej sprawie.

Oferta będzie obowiązywać w każdy weekend od piątku od godz. 19 do poniedziałku do godz. 8. Podróżni, którzy kupią Mazobilet, będą mogli jeździć pociągami Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny BIS”), Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz autobusami KM na trasie stacja Modlin – Lotnisko Modlin, a także środkami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusami, tramwajami, metrem) w pierwszej i drugiej strefie biletowej. 

Do skorzystania z nowej oferty zachęca wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Mazobilet to dla mieszkańców naszego regionu świetna okazja do zwiedzenia Warszawy i Mazowsza. Trwają wakacje, więc przy planowaniu letnich weekendowych podróży warto pomyśleć o zamianie samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu.

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski podkreśla, że stolica stawia na komunikację publiczną i dobre połączenia. – Inwestujemy w tabor, zbudowaliśmy 11 nowych stacji metra, nowe linie SKM. Zależy nam, żeby połączenia w całej metropolii były jak najlepsze, by wszyscy jej mieszkańcy mogli się swobodnie poruszać. Chcemy ułatwić wszystkim mieszkańcom Mazowsza zwiedzanie Warszawy, warszawiakom dać możliwość, by mogli odpocząć na Mazowszu i poznać jego zakątki.

Mazobilet to bilet imienny, który można kupić w kasach biletowych KM, biletomatach (od 7 sierpnia), a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich oraz przez internet (System IKM). Może być zakupiony przez jednego pasażera lub grupę liczącą od 2 do 5 osób (jedna z nich musi wpisać swoje dane na bilecie). Bilet dla jednej osoby będzie kosztować 49 zł, a dla grupy do 5 osób – 99 zł. – Mazobilet to kolejna wspólna oferta przewozowa miasta st. Warszawy i Mazowsza. Pokazuje to, że samorządy potrafią współpracować i wdrażać inicjatywy, które służą przede wszystkim mieszkańcom – dodaje Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, radny województwa i przewodniczący klubu KO w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Natomiast Robert Stępień prezes zarządu Kolei Mazowieckich podkreśla, że Mazobilet to kolejna oferta promująca podróże pociągami. – Cieszę się, że Spółka KM może w niej uczestniczyć, ponieważ wielokrotnie zachęcaliśmy mieszkańców Mazowsza oraz przyjezdnych do odkrywania walorów tego regionu. Jako samorządowy przewoźnik pasażerski stale dążymy do polepszania warunków i komfortu podróży. W ubiegłym miesiącu odebraliśmy ostatnie pojazdy FLIRT z największego zamówienia 
w historii polskiej kolei, o wartości ponad 2 mld zł. A na tym nie koniec, ponieważ w planach mamy kolejne inwestycje, zarówno taborowe, jak i te dotyczące zapleczy technicznych – zaznacza Robert Stępień. 

W aplikacji 10 proc. taniej
Mazobilet to niejedyna atrakcyjna oferta przygotowana przez Koleje Mazowieckie. Od września osoby podróżujące pociągami KM będą mogły skorzystać ze specjalnej promocji obowiązującej w aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich. Podróżni przy zakupie biletów okresowych za jej pośrednictwem otrzymają 10 proc. zniżki. Promocją zostaną objęte bilety: odcinkowe (miesięczne, kwartalne), sieciowe (miesięczne, kwartalne i roczne) i strefowe KM (miesięczne i kwartalne). Promocja będzie obowiązywać od początku września do końca listopada, z możliwością jej przedłużenia. 

Kolejne inwestycje kolejowe
Koleje Mazowieckie sukcesywnie realizują kolejne projekty inwestycyjne związane z zakupem nowoczesnych pojazdów. Ostatnio został zakończony rekordowy kontrakt w historii nie tylko spółki KM, lecz także polskiej kolei, na dostawę 61 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ER160 FLIRT. Nowe pociągi są komfortowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz przewozu wózków dziecięcych czy rowerów. Zostały wyposażone w nowoczesne toalety, klimatyzację oraz defibrylatory. Kursują one na trasach: Warszawa – Działdowo, Sochaczew – Warszawa – Celestynów, Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki, Czachówek Południowy – Warszawa – Modlin, a także Warszawa – Tłuszcz.

Koleje Mazowieckie planują zakup nowoczesnych pojazdów szynowych. Ogłoszono przetarg na 97 pojazdów, w tym 15 pięcioczłonowych lub porównywalnych elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezt) z opcją dostawy dodatkowych 10 sztuk, 16 sztuk dwuczłonowych ezt, 6 sztuk dwuczłonowych elektryczno-akumulatorowych zespołów trakcyjnych (eazt), 50 sztuk pięcioczłonowych ezt lub porównywalnych.

materiał prasowy Koleii Mazowiecich Sp. zo.o.

FLEX Program 2024/2025 - bezpłatne stypendium dla młodzieży w USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Rekrutacja na wyjazdy w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczęła się już 1 sierpnia i potrwa do 19 września 2023. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum. Finaliści będą mieszkać u amerykańskich rodzin goszczących i staną się uczniami lokalnych szkół średnich. Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny. 

Alumni, którzy wzięli udział w Programie podkreślają, że dzięki rocznemu pobytowi w USA stali się bardziej samodzielni, odpowiedzialni, zaradni oraz poznali swoje mocne i słabe strony. Dzięki obcowaniu z kulturą i językiem Stanów Zjednoczonych, doceniają różnorodność oraz wielokulturowość. Uczniowie po powrocie do Polski chętnie angażują się w działalność społeczną na szczeblu krajowym i lokalnym. 

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń/uczennica pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy liceum/technikum, który/a:

 • ma polskie obywatelstwo
 • urodził/a się między 15.07.2006 a 15.07.2009 (osoby z niepełnosprawnością: 15.02.2006-15.07.2009)
 • zna język angielski w stopniu komunikatywnym
 • spełnia wymogi dot. uzyskania wizy J-1 oraz nie spędził/a więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA. 
   

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

 • Podróż z miejsca zamieszkania do USA oraz powrót do Polski
 • Miesięczne stypendium $200 na własne wydatki
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
 • Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
 • Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
 • Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej). 

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 19 września 2023: http://ais.americancouncils.org/flex. Uczniowie mają 10 dni na wypełnienie formularza od momentu rejestracji.

Do I etapu rekrutacji rokrocznie przystępuję ok. 3 tys. chętnych, a ok. 40 z nich zostaje zaproszonych do wyjazdu na Program FLEX. W poprzednich latach nasi stypendyści mieszkali w różnych stanach: od Oregonu po Maine, od Arizony po Montanę. Chodzili do różnych szkół średnich, biorąc udział w zawodach sportowych, udzielając się w wolontariacie, a rok spędzony w USA był dla nich niezapomnianym przeżyciem. 

Niektóre relacje Alumnów z pobytu w USA można przeczytać na stronie: https://poland.americancouncils.org/aktualnoci. Na profilu FLEX Poland można śledzić ich losy oraz bieżące informacje na temat rekrutacji. Program FLEX jest również obecny na Instagramie: FLEX Poland.

Więcej informacji:

https://poland.americancouncils.org/flex 

http://discoverflex.org 


Informacja dla uczniów z niepełnosprawnościami: 

https://www.discoverflex.org/applicants-with-disabilities 

Projekt jest administrowany przez American Councils for International Education. Zapraszamy do kontaktu: flex.pl@americancouncils.org Informacji można również zasięgnąć telefonicznie pod numerami: 570 353 512, 533 353 597 oraz 530 097 051.

Aktualizacja zmian w rozkładzie jazdy PKP od 11 czerwca 2023 r.

Od 12 sierpnia do 2 września 2023 r., w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK S.A., pasażerów linii R2 (Warszawa – Łuków) czekają bardzo duże utrudnienia. Od 12 do 20 sierpnia ze względu na  budowę przystanku Józefin nastąpi zmniejszenie liczby pociągów.

Za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Natomiast od 21 sierpnia rozpocznie się wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Sulejówek Miłosna oraz na odcinkach Mińsk Mazowiecki  – Sulejówek – Warszawa Rembertów.  Spowoduje to odwołanie wszystkich połączeń SKM Warszawa do/z Sulejówka i części uruchamianych przez KM. W wybranych terminach ostatnie w dobie pociągi KM zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Więcej informacji pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/aktualizacja-zmian-w-rozkladzie-jazdy-od-11-czerwca-2023-r-0

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-25-vi-2-ix-2023r

mat: Rzecznik Prasowy Kolei Mazowieckich

Oliwia Związek z zespołem WKS Śląsk Wrocław zdobyła mistrzostwo Polski.

Mińszczanka, Oliwia Związek od sezonu 2022/2023 występuje w barwach WKS Śląsk Wrocław, do którego trafiła ze Świtu Barcząca. W ciągu roku wywalczyła sobie miejsce w składzie zespołu U17, a w rundzie wiosennej zadebiutowała w Orlen Ekstralidze .

Wystąpiła w meczach pierwszego zespołu WKS-u, a w wygranym 2:0 meczu z GKS-em Katowice zdobyła premierową drugą bramkę. 
W swojej dotychczasowej sportowej karierze, Oliwia osiągnęła niebagatelny sukces grając z zespołem U17 w finale Centralnej Ligii Juniorek do lat 17. Mecz z Górnikiem Łęczna zakończył się wynikiem 4:3. Oliwia strzeliła 4 bramki na wagę zwycięstwa i dla defensorek z Łęcznej była nie do zatrzymania. 
Spotkanie Juniorek U17 było wspaniałą reklamą kobiecego futbolu. Mecz był pełen emocji, zwrotów akcji i bramek. Wrocławianki pokazały niesamowity charakter i miały w składzie Oliwię!
Oliwia Związek została MVP spotkania finałowego (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) Centralnej Ligii Juniorek do lat 17, a piłkarki Śląska Wrocław U17 odniosły historyczny sukces zdobywając złoto i sięgając po pierwszy tytuł Mistrza Polski .

W trakcie sezonu Oliwia reprezentowała Polskę biorąc udział w rozgrywkach meczowych Kadry Narodowej w Portugalii, Rumunii oraz w międzynarodowym turnieju Dallas Texas International Girls Cup w Stanach Zjednoczonych. 

Życzymy Oliwii sukcesów i radości z uprawiania sportu. Mamy też nadzieję, że będzie inspiracją dla młodych mińszczanek. Dziewczyny, do piłki!

mat. Grażyna Związek

 • uśmiechnięta nastolatka trzyma puchar w dłoniach, stoi na boisku
 • nastolatka z usmiechem na twarzy biegnie po boisku piłkarskim
 • tabela wyników meczu

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5

A04XnRsZB695AAAAAElFTkSuQmCC

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

W lipcu 2023 roku ukończono drugi etap termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 5. Polegał on na kompleksowej wymianie instalacji elektrycznej w całym budynku szkoły oraz  wykonaniu nowej instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na poszyciu dachowym. Roboty wykonała firma ITMAR Marcin Pietrzak z Ciechanowa.

Inwestycję zrealizowaną w ramach projektu „Termomodernizacja  Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowano w kwocie 456 924,24zł. Całkowita wartość drugiego etapu wynosi 1 278 898,59zł.

Wymianę drzwi zewnętrznych wykonała firma Instal Diament Artur Kaniewski z Warszawy. Wymeniono główne drzwi wejściowe oraz cztery boczne drzwi wejściowe do szkoły. Zamontowane przeszklone drzwi aluminiowe zostały wyposażone w zamek antypaniczny i system klucza MKS.

Wymianę okien wykonała firma P. U. P. H. Eltex Roman Tylus z Nowej Dęby. Wymieniono 67 okien w budynku szkoły. Nowe okna wykonana są z PVC w kolorze białym. Wymieniono także okna w dużej sali gimnastycznej na okna z aluminium otwierane za pomocą siłowników. 

W ramach projektu wykonywana jest również wymiana centarlanego ogrzewania  wraz z grzejnikami, rozbudowa wentalcji mechanicznej w dużej sali gminastycznej oraz zasilenie centralnego ogrzewania nowym źródłem ciepła: pompami ciepła powietrze/woda. Wykonawcą tego etapu jest firma HEK Sp. z o.o.

Konkurs Mazowiecki Menedżer Kultury

Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Mazowiecki Menedżer Kultury, dla osób zarządzających publiczną instytucją kultury działającą na terenie województwa mazowieckiego, jej działem, oddziałem, filią, świetlicą lub jednostką organizacyjną.

Informacje o Konkursie https://www.mazowieckieobserwatorium.pl/mmk-konkurs/

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur. Aby zgłosić Kandydatkę/ Kandydata do nagrody należy do 15 sierpnia uzupełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu. Instytut skontaktuje się ze zgłoszoną kandydatką/kandydatem aby potwierdzić uczestnictwo w konkursie i celem uzupełnienia dodatkowych informacji przez kandydatkę/kandydata.

Weekendowy rozkład jazdy 4-6.08.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych i sportowych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

4.08 piątek 

18:00 Oficer i szpieg / Kino dla Seniora MDK / sala kinowa / wstęp wolny

5.08 sobota

09:30 -18:00 Weekendowy Park Rozrywki / MOSiR – boiska wielofunkcyjne ul. Wyszyńskiego 56 / wydarzenie płatne 

11:00 Twórcze warsztaty rodzinne / MBP / zapisy w Oddziale dla Dzieci

20:00 Silent Disco / wakacyjna scena disco / MDK / wstęp wolny, taras MDK

6.08 niedziela

09:30 -18:00 Weekendowy Park Rozrywki / MOSiR – boiska wielofunkcyjne ul. Wyszyńskiego 56 / wydarzenie płatne 

14:00 – 20:00 [łan] SLOW DAY / warsztaty| targi lokalnych marek | koncert / MDK / wstęp wolny

 

Poszukiwane, poszukiwani... streetworkerzy!

Z młodymi ludźmi trzeba pobyć, mieć dla nich czas, niekiedy wesprzeć w realizacji pomysłów, a czasem wskazać gdzie mogą szukać pomocy. Szukamy 2 osób, które będą pracowały z dziećmi i młodzieżą na uliacach naszego miasta.
Jeśli masz doświadczenie i czujesz, że to praca dla Ciebie złóż ofertę w Urzędzie Miasta. Szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu na stronie: https://www.minsk-maz.pl/1275,aktualnosci-lipiec-2023?tresc=26732

 • usmiechnięte nastolatki siedzą na betonie, na górze tytuł poszukiwany poszukiwana streetworker, na dole herb mińska...

Stadion sportowy 19-23 sierpnia będzie nieczynny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. zo.o. informuje, że w związku z renowacją bieżni w dniach 19-23 sierpnia Stadion Sportowy przy ul. Budowlanej 2A będzie nieczynny.

103. Rocznica Bitwy Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Bitwa Warszawska należy do najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Ze względu na jej długofalowe konsekwencje – obronę polskiej niepodległości i powstrzymanie rozlania się rewolucji bolszewickiej na całą Europę – uznawana jest za 18. najważniejszą bitwę w dziejach świata.

To heroiczne zwycięstwo nad Armią Czerwoną było efektem doskonałej strategii dowódców i jednocześnie symbolicznym "cudem" dzięki wsparciu sił boskich. Ówcześni mińszczanie byli świadkami tej historii.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach rocznicowych, podczas których będziemy rozdawać pocztówkę przedstawiającą porcelanową rzeźbę, jedną ze 100 głów z instalacji „Ściana Wolności” rzeźbiarza Stanisława Bracha, która znajduje się w zbiorach w Muzeum Ziemi Mińskiej.

Program:

17.45 ZBIÓRKA POCZTÓW SZTANDAROWYCH / KOŚCIÓŁ NNMP, UL. KOŚCIELNA 1
18.00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA
19.00 UROCZYSTOŚCI PRZED POMNIKIEM NIEPODLEGŁOŚCI / PLAC STARY RYNEK
- OKOLICZNOŚCIOWE PRZEMÓWIENIA
- APEL POLEGŁYCH
- SALWA HONOROWA
- ZŁOŻENIE KWIATÓW 

OPRAWA MUZYCZNA ORKIESTRA DĘTA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI

 • głowa posągu Józefa Piłsudskiego, 103. rocznica bitwy warszawskiej 1920, informacjezawarte na plakacie znajdują się w...

Spotkanie autorskie z Miką Urbaniak

3 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna gościła w swoich progach Mikę Urbaniak. Jej obecność w bibliotece pokazuje, że zdrowie psychiczne i nasz emocjonalny stan to zagadnienia, o których można, a nawet trzeba rozmawiać. Takie spotkania są bezcenne, otwierają oczy i uczą odwagi, aby stanąć w prawdzie i zadbać o swój wewnętrzny świat. 

W ten piękny wieczór, usłyszeliśmy wiele ważnych zdań. Artystka opowiadała otwarcie o swoich doświadczeniach związanych z nadużywaniem alkoholu oraz chorobą dwubiegunową. Mówiła o pobycie w szpitalu psychiatrycznym, o kojącym pisaniu pamiętników, o okresach depresji i procesie zdrowienia, którego istotnym elementem było wsparcie kochających ją ludzi.

Na pytanie prowadzącej o to, co poradziłaby osobie będącej w kryzysie psychicznym, Mika odpowiedziała bez wahania: „trzeba szukać dobrych ludzi, pozwolić sobie pomóc”. Szukajmy wokół siebie takich właśnie ludzi i z nimi budujmy nasz psychiczny dobrostan. 

Ten wyjątkowy wieczór autorski, zainspirowany książką „Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości” poprowadziła Joanna Kostyra - inicjatorka wydarzenia. Dziękujemy wszystkim obecnym za tak liczne przybycie i  aktywność podczas spotkania.

Wieczór autorski został zorganizowany w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki, określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.     

 • trzy kobiety pozują do zdjęcia, z lewej kobieta trzyma książkę, po środku bukiet
 • dwie kobiety siedzą na fotelach pomiędzy nimi stolik

Przerwa technologiczna Aquaparku Miejskiego w dniach 28.08-17.09.2023

MOSiR sp. z o.o. informuje, że w związku z przerwą technologiczną między 28.08 a 17.09 Aquapark Miejski będzie nieczynny.

81. rocznica zagłady mińskich Żydów

„… można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie
nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem...”
ks. Jan Twardowski

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach 81. rocznicy zagłady mińskich Żydów. Motywem przewodnim tegorocznego upamiętnienia będzie figura drogi, tej dosłownej i metaforycznej. Uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w spacerze historycznym drogą życia i śmierci żydowskich rodzin Mińska Mazowieckiego. Rozważać będziemy współczesne drogi dochodzenia do świata wolnego od obojętności i nienawiści, a uznającego wartość i znaczenie szacunku dla drugiego człowieka. W trakcie uroczystości głównych na cmentarzu żydowskim przypomnimy historie niektórych członków społeczności żydowskiej z prośbą o zachowanie ich w pamięci i poniesienie w dalszą drogę. Spełnimy w ten sposób najczęstszą prośbę ofiar i ocalonych.

program obchodów 20 sierpnia 2023 r.:

12.00 -13.00 czytamy imiona i nazwiska żydowskich mieszkańców Mińska Mazowieckiego / Plac Stary Rynek
16.00 Spacer historyczny – Śladami życia i śmierci / początek spaceru przy kładce ul. Kolejowa / PKP
17.30 Uroczystości główne upamiętniające zagładę mińskich Żydów / cmentarz żydowski
18.00 Wystawa zdjęć / Skwer Władysława Bartoszewskiego
19:00 Piosenki w języku jidisz / Występują: Sława Przybylska i Janusz Tylman / Taras MDK /

ul. Warszawska 173

 • treść plakatu znajduje się w artykule

10 lat Teatru Po Godzinach

W niedzielę 27 sierpnia o godzinie 16:00 z okazji 10-lecia działalności miński Teatr po Godzinach zaprasza na uroczyste obchody jubileuszu.

Na tarasie Miejskiego Domu Kultury imprezę zainaugurują „Parady” Jana Potockiego. „Parady” to cykl burleskowych scenek nawiązujących wyraźnie do włoskiej komedii dell’arte. Siłą napędową akcji i tematem wiodącym jest miłość, a ta – jak wiadomo – różne potrafi przybrać oblicza. Śmiały humor sytuacyjny i językowy u Potockiego nie ustępuje miejsca błyskotliwym, par excellence psychologicznym obserwacjom natury ludzkiej.
Bezpośrednio po premierze zapraszamy do hallu w Miejskim Domu Kultury na wernisaż wystawy „10 lat TpG”, podczas którego będzie okazja, aby spotkać się z artystami teatru.
W jubileuszowym spektaklu wystąpią: Iwona Adamska, Paulina Dobosz, Iwona Karwowska, Wiktor Komorzycki, Anna Obszarna, Maria Padzik, Andrzej Papis, Ula Rosołek, Iwona Ruszczak, Radek Stosio i Magdalena Zygnerska.
Reżyseria: Andrzej Papis
Scenografia i kostiumy: Andrzej Papis i Anna Obszarna
Muzyka: Joseph Marchand, oh! trio
Przekład tekstu: Józef Modrzejewski

Wstęp wolny, bez ograniczeń wiekowych.

Szczegóły: 10 lat Teatru Po Godzinach

 • po lewej stronie w kole podzielonym na kwadraty zdjęcia osób, po prawj stonie informacje które znajdują się w treści...

Wystawa malarstwa, rysunku i rzeźby Grażyny Sanigórskiej

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim zaprasza na wystawę malarstwa, rysunku i rzeźby współczesnej artystki Grażyny Sanigórskiej. Na wystawie prezentowane będą prace na papierze oraz rzeźby w brązie. Głównym motywem wystawy są portrety oraz prace surrealistyczne w technice mieszanej. Wśród obrazów będzie można zobaczyć między innymi portret Jadwigi Siudzińskiej, znanej pedagog z Mińska Mazowieckiego, matki artysty Jacka Siudzińskiego.
Wystawa czynna od 6 sierpnia (niedziela) do 3 września (niedzela).

Spotkanie z artystką zaplanowane jest podczas finisażu 3 września (niedziela) o godzinie 16.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. S. Okrzei 16.

Kurator: Beata Sajewska

Szczegóły: Wystawa malarstwa, rysunku i rzeźby Grażyny Sanigórskiej

 • rysunek kobiety czytającej książkę, inforamcje zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na stronie

Piknik czytelniczy w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na "Piknik czytelniczy".

Brakuje Wam pomysłu, jak pożegnać lato aktywnie i z humorem? Dołączcie do nas, my znamy sposoby na urozmaicenie ostatnich chwil wakacji. 26 sierpnia zapraszamy na coroczny „Piknik Czytelniczy”. Startujemy o 14:00.

Czekają na Was różnorodne warsztaty twórcze:

– robienie bransoletek z nieoczywistych materiałów,

– projektowanie i wykonywanie mydełek

– ozdabianie słoików

– robienie wianków

– produkowanie zabawek na szydełku i na drutach.

Możecie na Piknik zabrać swoje roślinki i dzielić się nimi w ramach naszego Plantcrossingu.

Razem z nami w Pikniku udział wezmą: Koło Gospodyń Wiejskich „Głęboczanki”, TPMM, PWiK oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Z pewnością zainteresuje Was także nasz projekt o nazwie „BookArt – drugie życie starych książek”, czyli artystyczne pomysły na dekoracje 3D. Najmłodszych uczestników zaprosimy na spektakl Teatru Maska pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”.

Tradycyjnie wydarzeniu będzie towarzyszył Bookcrossing, a także animacje, gry i zabawy dla najmłodszych. Czeka na Was również bezpłatna kawa, wata cukrowa i popcorn. A wszystko odbędzie się w pełnej zieleni, odświeżonej scenerii skweru przy Pl. Kilińskiego. Liczymy na Waszą obecność, na piękną pogodę i dobrą zabawę!

Udział w Pikniku jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Wydarzenie jest organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki, określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Szczegóły: Piknik czytelniczy

 • po lewej stronie zdjęcie koszyka piknikowego w środku książka obok książka i na niej okulary, wszystko leży na kocu na...

Informacja dla wyborców, którzy na swój wniosek zostali wpisani do rejestru wyborców

Zgodnie z art. 19 § 2 Kodeksu wyborczego wyborca ujęty w stałym obwodzie głosowania na swój wniosek, który zostanie następnie zameldowany na pobyt stały pod innym adresem, jest z urzędu ujmowany w stałym obwodzie głosowania właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wyborców, którzy są w wymienionej sytuacji o sprawdzenie, w którym obwodzie głosowania są ujęci. W przypadku, gdy stale zamieszkują pod innym adresem, powinni złożyć do urzędu gminy właściwego dla stałego miejsca zamieszkania wniosek o ujęcie w obwodzie głosowania właściwym dla miejsca zamieszkania.

Jednocześnie informuję, że wyborcy zameldowani na pobyt stały z urzędu ujmowani są  w stałym obwodzie głosowania właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały.

Burmistrz Miasta
Mińsk Mazowiecki

Półkolonie z Hufcem ZHP "Lato z Herosami"

Komenda Hufca ZHP "Mazowsze" zaprasza na półkolonie "Lato z Herosami".

W ofercie:

 • zajęcia w godzinach 9:00 - 16:00
 • atrakcyjny program wypoczynku
 • opieke wykwalifikowanej kadry
 • jeden ciepły posiłek dziennie
 • wycieczki i grupy terenowe po najbliższej okolicy
 • biwak na terenie hufca
 • wiele innych atrakcji

Termin półkolonii: 14 - 18 sierpnia. Zapisy od 7 sierpnia 2023 od godziny 14:00 w siedzibie Hufca. Koszt 250 zł.

Miejsce: Komenda Hufca ZHP "Mazowsze", ul. Kościelna 3, Mińsk Mazowiecki

Zadanie publiczne pn. Półkolonie "Harcerskie Lato w Mieście 2023" dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 • grafika gladiatora jadącego na rydwanie, na dole posągi z dzbanami, informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści...

14.08 Miejska Biblioteka Publiczna nieczynna

 14 sierpnia (poniedziałek) Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim będzie nieczynna.

Lista osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w przetargu ustnym ograniczonym

Mińsk Mazowiecki, dnia 9 sierpnia 2023 r.

Lista osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w przetargu ustnym ograniczonym

Stosownie do § 15 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U.2021.2213 t.j.) komisja przetargowa podaje do publicznej wiadomości listę osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w przetargu ustnym ograniczonym do właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości przyległych na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości obejmującej działki: Nr 2648/14 oraz Nr 2648/16, położonych w Mińsku Mazowieckim w rejonie ul. Wesołej, stanowiących własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

W wyznaczonym terminie zgłoszenie oraz wpłatę wadium dokonał jeden podmiot i tym samym został zakwalifikowany do udziału w przetargu:

 1. Remex Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, jako użytkownik wieczysty nieruchomości sąsiedniej.

Komisja przetargowa:

 1. Jolanta Kozak-Piwowarczyk – Przewodniczący komisji
 2. Renata Piekut – członek komisji
 3. Anna Wasińska – członek komisji

Listę osób zakwalifikowanych wywieszono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki oraz opublikowano na stronie internetowej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Mazowiecka Sportowa Senioriada 2023

Mazowieckie Towarszystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Miasto i Gmina Mrozy zapraszają 9 września 2023 r. w godzinach 10:00 - 15:00 na Mazowiecką Sportową Senioriadę 2023.

Celem organizacji imprezy jest upowszechnienie sportu i rekreacji wśród seniorów; tworzenie warunków dla aktywności fizycznej seniorów; podniesienie sprawności fizycznej osób starszych, promocja zdrowego stylu życia, podniesienie jakości życia - aspekt integracji społecznej oraz rozszerzenie możliwości kontaktu z rówieśnikami.

Miejsce: Hala sportowa w Mrozach, ul. Licealna 7

Zgłoszenia należy przekazać na karcie zgłoszenia w wersji elektronicznej do 1 września 2023 r. na adres e- mail: tkkfmazowieckie@o2.pl

Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, czapka, woda. Podczas imprezy wydawana będzie bezpłatnie kiełbasa z grilla.

Rywalizacja sportowa:

 • strzelanie z łuku
 • pchnięcie kulą
 • skok w dal
 • biegi
 • ergometry wioślarskie
 • strzelanie z broni pneumatycznej
 • inne konkurencje rekreacyjne dla każdego
 • scena dla seniora
 • pokazy i występy artystyczne

Organizator zapewnia opiekę medyczną. Uczestnicy imprezy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Udział w imprezie bezpłatny.

Informacje: Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej www.tkkf-mazowieckie.pl

e-mail:tkkfmazowieckie@o2.pl tel.22 834 76 98 w godz:12.00-16.00, 602 742 519 w godz.10.00-16.00

 • po środku dwóch usmiechniętych mężczyzn na łące przybijają sobie piątki, inforamcje zawarate na plakacie znajdują się w...

14.08 Muzeum Ziemi Mińskiej i Dział 7 PUL nieczynne

 14 sierpnia (poniedziałek) Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim i Dział 7 PUL będą nieczynne. 

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Zespołu Interdyscyplinarnego

Na podstawie art. 9a ust. 3 pkt 6, ust. 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz. U. z 2021 r. poz.1249 z późn.zm.), w związku z treścią § 4  Uchwały Nr LXII.539.2023 Rady Miasta w Mińsku Mazowieckim z dnia 26 czerwca 2023 r. w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego (Dz. Urz. Woj. Maz. z dnia 10 lipca 2023 r. poz. 8158), ogłaszam nabór kandydatów na członków Zespołu interdyscyplinarnego, będących przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów działających na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej.   

Pisemne wnioski w sprawie zgłaszania kandydatów na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia w formie należy dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1, przesłać pocztą lub przesyłką kurierską na adres: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, w terminie do 31 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenie o  publikuje się poprzez jego zamieszczenie: 

 1. w Biuletynie Informacji Publicznej,
 2. na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki,
 3. na stronie internetowej miasta Mińsk Mazowiecki.

Burmistrz Miasta
Marcin Jakubowski

Moje Miasto...Mińsk Mazowiecki - tworzenie gry planszowej warsztaty z MBP

28 sierpnia o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na młodzież 13+ na warszataty - tworzenie gry planszowej cz. 2 "Moje Miasto...Mińsk Mazowiecki".

Zapisy w czytelni tel. 25 740 51 04

Zajęcia bezpłatne

 • po prawej stronie pionki do gry w szachy i warcaby, kostka do gry, pionki leżące na planszach do gier, po lewej stronie...

14.08 komunikacja miejska kursuje według sobotniego rozkładu jazdy

Informujemy, że 14 sierpnia (poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy.

 • po środku w kole zdjęcie autobusu miejskiego, na górze informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu...

Weekendowy rozkład jazdy 11-13.08.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

11.08 piątek 

09:00-17:00 Grażyna Sanigórska – rysunek, malarstwo, rzeźba / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

15:00 – 21:00 Festiwal Młodzieżowy w Międzyczasie / Międzyczas / Park Miejski w Mińsku Mazowieckim / wstęp wolny 

12.08 sobota

20:00 Hiszpański romans / wakacyjne kino plenerowe / MDK / wstęp wolny, taras MDK

13.08 niedziela

9:00 – 14:00 Wyprzedaż garażowa i antykwaryczna / MDK / Park Miejski w Mińsku Mazowieckim / wstęp wolny

12:00-16:00 Grażyna Sanigórska – rysunek, malarstwo, rzeźba / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

16:00 Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa / wakacyjna scena dziecięca / MDK / spektakl / wstęp wolny, taras MDK

19:00 Late Clock / wakacyjna scena plenerowa / MDK / koncert / wstęp wolny, taras MDK

2. Festiwal Młodzieżowy w ramach Międzynarodowego Dnia Młodzieży

W piątek 11 sierpnia, współorganizowaliśmy z Centrum Młodzieżowym Międzyczas drugi Festiwal Młodzieżowy z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży.

Europejski Rok Umiejętności, Europejski Zielony Ład, europejskie strategie i programy na rzecz młodzieży – to tematyka jaka poruszaliśmy w strefie dyskusyjno-informacyjno-edukacyjnej Punktu EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki. 

Rozmawialiśmy również o zdrowiu psychicznym, zachęcaliśmy do zapoznania się z publikacjami na temat depresji rekomendowanymi przez dr Piotra Toczyskiego w ramach #aliansuprzeciwdepresji, które obok publikacji KE były dostępne w naszym punkcie. 

Ponadto, w ramach „rozmów demokratycznych” w nawiązaniu do zbliżających się wyborów europejskich w czerwcu 2024 roku, zachęcaliśmy wszystkich odwiedzających do udziału w konkursie DEMOKRACJA W DZIAŁANIU i do przystąpienia do społeczności WSPOLNIE.EU. 

Dużą popularnością cieszyła się również przygotowana przez nasz punkt europejska Jenga – quiz wiedzy o UE, europejskich projektach, politykach, programach i priorytetach. Nagrody dla uczestników quizu zostały ufundowane przez KE oraz Punkt ED. 

Dziękujemy Centrum Młodzieżowemu Międzyczas za zaproszenie do współpracy i możliwość współtworzenia tego niesamowitego wydarzenia przygotowanego przez Młodych dla Młodych! 

Zapraszamy za rok!

 • niebiesko-żółty namiot pod którym stoi grupa dziewcząt, oglądająca publikacje rozłożone na stole
 • niebiesko-żółty namiot przy którym stoją dwie młode osoby, trzecia siedzi na krześle i rozmawia z siedzącą obok kobietą...
 • chłopiec stojący po prawej stronie przygląda się granatowym materiałom promocyjnym, rozłożonym na ławkach
 • chłopiec siedzi na krześle, wyciąga klocek z wieży i rozmawia z siedzącą obok kobietą trzymajacą w ręku plik kartek
 • trzy młode osoby przyglądają się granatoym materiałom promocyjnym, rozłożonym na ławkach
 • chłopiec i dziewczynka pozują do zdjecia na tle rollup'a, trzymają w rekach czarne koszulki
 • czworo dzieci pozuje do zdjęcia stojąc pod zółto-niebieskim namiotem promocyjnym
 • zdjęcie rollup'a z napisem "dołącz do spoleczności, wspolnie.eu"
 • dziewczyna próbuje wyciągnąć drewniany klocek z wieży stojacej na stole z publikacjami dotyczącymi Unii Europejskiej

Zakaz kąpieli w niecce rekreacyjnej

W związku z decyzją nr 295.2023 z dnia 14.08.2023 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim po poborze próbek wody basenowej w dniu 10.08.2023 MOSiR sp. z o.o.
1) informuje o wystąpieniu zanieczyszczenia bakteriologicznego w niecce basenu rekreacyjnego w postaci Pseudomonas aerugiosa
2) informuje o przekroczonej ogólnej liczbie mikroorganizmów w niecce jacuzzi
3) wprowadza zakaz kąpieli w niecce rekreacyjnej, zjeżdżalni oraz jacuzzi od dnia 14 sierpnia 2323 r. g. 13.30 do czasu wyeliminowania zanieczyszczenia bakteriologicznego wody basenowej.
 
Basen sportowy oraz sauny działają zgodnie z harmonogramem.
Za utrudnienia przepraszamy.

Okresowe spadki ciśnienia wody

PWiK informuje, że 18 sierpnia br. (piątek) w godzinach 9:00-16:00 w Mińsku Mazowieckim mogą wystąpić okresowe spadki ciśnienia wody. Spowodowane jest to pracami inwestycyjnymi na magistrali wodociągowej.

Moc biegania dla Frania

Bieg ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz Frania Witowskiego, który zmaga się z miopatią miotubularną. Celem organizatorów jest pozyskanie funduszy na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt dla chłopca. Serdecznie zapraszamy wszystkich na bieg dla dorosłych na dystansie 5 km oraz dla młodzieży na 2,5 km. Dodatkowo biegi dla dzieci oraz marsz z kijami!

Impreza odbędzie się 15 września  2023 roku w Parku Miejskim, start od godziny 18:00.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/977591546786287

Link do zapisów: https://dostartu.pl/moc-biegania-dla-frania-v9457

 • plakat z kolorowymi figurami geometrycznymi na żółtym tle, w lewym górnym rogu zdjęcie niemowlaka, w lewym dolnym rogu...

Streetballowy finał wakacji

Mińska Liga Koszykówki zaprasza na Streetballowy finał wakacji. Turnej odbędzie się 20 sierpnia na boisku SP nr 3 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Budowlanej 2.
Start o godz. 09:00.  

 • pomarańczowa abstrakcyjna grafika w tle z koszykarzem oraz piłkami do kosza, informacje zawarte na plakacie znajdują się w...

103. Rocznica Bitwy Warszawskiej 

17 sierpnia uczciliśmy wspólnie 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Bitwa ta, stoczona w sierpniu 1920 roku pomiędzy nacierającą Armią Czerwoną a Wojskiem Polskim uznawana jest przez historyków za jedną z najbardziej znaczących bitew świata. 

W historii sztuki wojennej Bitwa Warszawska jest przykładem rozstrzygającego manewru, którego efekt końcowy osiągnięty został myślą przewodnią dowódcy, rzetelną pracą sztabu oraz wysokimi umiejętnościami oficerów i żołnierzy na polu walki.

Kiedy do niej doszło, trwały walki o określenie granic II Rzeczpospolitej, prowadzone były prace unifikujące trzy dawne zaborowe części kraju w zakresie prawnym, gospodarczym, infrastrukturalnym.
Tym bardziej więc ten ogromny i skuteczny wysiłek zbrojny budzi podziw i zasługuje na upamiętnienie. Ówcześni mińszczanie byli świadkami i uczestnikami tej historii.

W uroczystościach rocznicowych udział wzięli przedstawiciele posłanek na sejm Kamili Gasiuk-Pihowicz i Teresy Wargockiej oraz posła na sejm Czesława Mroczka. Wśród gości byli przedstawiciele samorządu: starosta miński Antoni Jan Tarczyński, wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski, burmistrz Marcin Jakubowski oraz jego zastępcy Katarzyna Łaziuk i Robert Smuga. Obecni byli przedstawiciele Rady Miasta z przewodniczącym Dariuszem Kulmą i wiceprzewodniczącym Mariuszem Żyłą, proboszczowie mińskich parafii, dyrektorzy szkół, przedszkoli, miejskich instytucji kultury, miejskich spółek, a także reprezentanci organizacji pozarządowych, kombatanci, seniorzy, harcerze i mieszkańcy.

Uroczystość współorganizowali przedstawiciele 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, za co serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich służb mundurowych obecnych podczas obchodów. Były to: Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Towarzystwo pamięci 7 Pułku Ułanów.

Dowódca Kompanii Honorowej porucznik Emil Młodawski złożył meldunek Zastępcy Dowódcy Garnizonu Podpułkownikowi Ryszardowi Gorczycy. Podporucznik Dawid Jamroży odczytał Apel pamięci, a kompania honorowa oddała salwę honorową. Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Dziękujemy za obecność szczególnie wszystkim pocztom sztandarowym, które pomimo upalnej pogody przybyły na uroczystość.

Wydarzenie odbyło się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka.

 Za pomoc techniczną dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury, za wsparcie merytoryczne Muzeum Ziemi Mińskiej, a za czuwanie nad bezpieczeństwem policjantom z Powiatowej Komendy Policji.

Podczas spotkania rozdawaliśmy pocztówkę przedstawiającą porcelanową rzeźbę, jedną ze 100 głów z instalacji „Ściana Wolności”  rzeźbiarza Stanisława Bracha, która znajduje się w zbiorach w Muzeum Ziemi Mińskiej.

 

Wystąpienie burmistrza Marcina Jakubowskiego:

Szanowni Państwo,

Na przestrzeni ponad 1000 letniej historii Polski wielokrotnie nasi przodkowie stawali na polach bitewnych wobec obcych najazdów, aby bronić wolności 
i niepodległości Ojczyzny. 

Niektóre wojny wykraczały w swoich skutkach poza wyłączny interes Rzeczypospolitej. Tak było podczas słynnej Odsieczy Wiedeńskiej 1683 roku skutecznie zatrzymującej inwazję turecką na Europę Środkowo-Wschodnią. 
I tak się stało w 1920 roku kiedy na polach bitewnych na północ i wschód od Warszawy wojska polskie wspierane zaciągiem ochotników obroniły nie tylko wolność odradzającej się po zaborach Polski, ale również wolność całej Europy.  Ideologia bolszewizmu bowiem nakazywała w swej doktrynie: nieść płomień rewolucji na cały świat. Bitwa Warszawska zatrzymała ten najazd.

W tej tak nieodległej historii jest również znaczące miejsce dla Mińska Mazowieckiego. 
Na przedpolach miasta rozegrała się bitwa, w której (po raz pierwszy na świecie) jednocześnie wzięły udział wszystkie formacje wojskowe: piechota, kawaleria, oddziały pancerne i lotnictwo. 
Tutaj wizytowali linię frontu bohaterowie tamtego czasu, m.in.:  Piłsudski, Haller, Weygand.

Mińsk Mazowiecki widnieje na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
A my z dumą i wdzięcznością upamiętniamy zasługi naszych rodaków, którzy obronili wówczas wolność ojczyzny. 

Niestety każda wojna to przede wszystkim ofiary. Zaś te wywołane przez niegdyś bolszewicką a dziś putinowską zarazę, wiążą się zawsze z wielką ofiarą wśród ludności cywilnej. Nie tylko historia ale i teraźniejszość zobowiązuje nas, by mówiąc o walce o wolność  wspomnieć dzisiejszych obrońców swojej ojczyzny, naszych sąsiadów Ukraińców. W ostatnich tygodniach dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Romana Budovskiego, który od lat mieszkał i pracował w Polsce, w naszym mieście. 
W maju tego roku pojechał do swojego kraju dopełnić formalności urzędowych związanych z zabraniem córki do Polski i niestety musiał tam zostać, walczyć za swój kraj. To nie był jego wybór. 30 lipca 2023 roku został zastrzelony. Był jedynym opiekunem i żywicielem pięcioletniej Nikoli.  Miał plany przed sobą! Chciał zapewnić swojemu dziecku lepsze życie.

My, mieszkańcy Mińska Mazowieckiego niejednokrotnie pokazaliśmy, jak wielka jest nasza szczodrość. I tym razem do małej Nikoli i jej babci pojedzie pomoc. 
Tylko tak, poprzez naszą wzajemną solidarność i podtrzymywanie wiary w zwycięstwo możemy oddać cześć wszystkim walczącym za wolność.

Dziękuję Państwu za Waszą otwartość, szczodrość i pomoc. 

Na zakończenie, pragnę podkreślić ogromne znaczenie dla naszego miasta stacjonujących u nas jednostek wojska polskiego. Dziękujemy im za ich poświęcenie i oddanie w służbie dla naszego kraju. Obchodzone przedwczoraj Święto Wojska Polskiego jest doskonałą okazją, aby złożyć im najserdeczniejsze życzenia, docenić ich wkład w nasze bezpieczeństwo i rozwój oraz zapewnić, że zawsze będziemy z nimi, wspierając ich trudną i odpowiedzialną misję.

Niech żyje Mińsk Mazowiecki! Niech żyje Polska! 

Dziękuję wszystkim za waszą dzisiejszą obecność. 

 • na pierwszym planie harcerski poczet sztandarowy stojący w wejsciu do kościoła, w tle rozświetlony ołtarz
 • poczty sztanadowe i flagowe jednostek wojskowych stoją w ołtarzu bocznym kościoła
 • orkiestra w białych koszulkach przechodzi przez jezdnię grając
 • poczty sztanadowe i flagowe jednostek maszerują pod pomnik
 • kompania honorowa oraz poczet sztandarowy miasta maszerują pod pomnik
 • zastępca dowódcy garnizonu salutuje oraz przyjmuje meldunek od służb mundurowych
 • poczty sztandarowe jednostek mundurowych z pochylonymi sztandarami
 • Trójka młodych harcerzy stoi w poczcie sztandarowym, chłopiec w środku trzyma sztandar
 • Burmistrz stoi przy mównicy i wygłasza przemówienie, w tle orkiestra dęta
 • mieszkańcy miasta siedzą na ławkach i słuchają przemówień
 • widok na zgromadzonych gosci, przemaiwiającego burmistrza, pomnik i orkiestrę
 • Burmistrz stoi przy mównicy i wygłasza przemówienie, w tle orkiestra dęta
 • posterunek honorowy stoi pod pomikiem niepodległosci
 • Kobieta stoi przy mównicy i wygłasza przemówienie, w tle orkiestra dęta
 • żołnierz w galowym mundurze stoi przy mównicy i odczytuje apel pamięci
 • widok na kompanie honorową oraz miński poczet sztanadowy w tle budynek kościoła
 • reprezentacja służb munrurowych niesie wieniec pod pomnik
 • trzech mężczyzn - reprezentacja samorządów stoi przy pomniku niepodległości
 • dwóch mężczyzn i kobieta idą w kierunku pomnika niepodległości złożyć wieniec
 • kobieta składa wieniec przy pomniku niepodległości
 • dwóch mężczyzn z wieńcem stoi przy pomniku niepodległości
 • trzech mężczyzn idzie w kierunku pomnika niepodległości złożyć wieniec
 • dwóch mężczyzn i kobieta z wieńcem stoją przy pomniku niepodległości
 • młoda kobieta w mundurze harcerskim stoi przy pomniku niepodległości
 • trzy kobiety stoją przy pomniku niepodległości
 • dwie kobiety oraz mężczyzna stoją przy pomniku niepodległości
 • dwie kobiety oraz mężczyzna stoją przy pomniku niepodległości pochyjaląc głowy
 • mężczyźni w mundurach stojący wśród publiczności salutują
 • widok na posterunek honorowy, który stoi pod pomikiem niepodległosci ze złożonymi wieńcami i kwiatami
 • orkiestra dęta gra utwór, w tle budynek kościola
 • widok na zgromadzonych gosci, którzy wsłuchują się w grający utwór
 • kobiety i meżczyzna pozują do zdjecia przes pomnikiem niepodległosci

Rajd rowerowy „Na dwóch kółkach wokół powiatu mińskiego”

W dniach 2-3 września 2023 r. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej organizuje Rajd rowerowy „Na dwóch kółkach wokół powiatu mińskiego”. Głównym celem wydarzenia jest upowszechnianie kultury fizycznej oraz przedstawienie najciekawszych atrakcji przyrodniczych i kulturowych znajdujących się we wszystkich gminach powiatu mińskiego.

Start: 2 września, zbiórka godz. 7.30; odjazd godz. 8.00 – Stadion Miejski ul. Sportowa 1 w Mińsku Mazowieckim

Zakończenie pierwszego dnia rajdu oraz start dnia drugiego – Mazowieckie Sioło Julianówka, Julianów 14, 05-332 Siennica

Meta: 3 września, godz. 15.00 - 19.00 – OSP w Zamieniu, ul. Osiedlowa 1 w Zamieniu

Długość trasy: ok. 200 km rozłożone na dwa dni (dzień 1 – ok. 109 km; dzień 2 – ok. 88 km)

Ilość dostępnych miejsc dla uczestników: 40 (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Każdy z uczestników ma obowiązek zapoznać się z regulaminem rajdu oraz podpisać i przesłać go wraz z uzupełnioną kartą zgłoszeniową na adres sekretariat@lotziemiminskiej.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia 2023 r. do godz. 16.00. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Poniżej link do wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/events/664180905594735/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22home%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22groups_highlight_units%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

 • grafika z rowerem pod którym znajduje się niebieska mapa powiatu, indormacje na plakacie zawarte są w treści artykułu

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Zespół fundacji Psyche Strefa Pozytywnych Myśli zaprasza mieszkańców na bezpłatne konsultacje psychologiczne, realizowane w ramach zadania publicznego, organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego, z dofinansowania ze środków Wojewody Mazowieckiego.

W okresie 07.09 - 29.12 w dni robocze w godzinach 17.00-19.00, uruchomiona zostanie infolinia pomocy psychologicznej - wsparcie dla osób doświadczających kryzysu psychicznego. Pod telefonem o numerze 22 355 20 08 dyżurować będą specjaliści z zakresu psychologii.

Wszystkie działania prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z zakresu psychologii, psychoterapii.

Projekt trwa do 31.12.2023.

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Weekendowy rozkład jazdy

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych i sportowych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

19.08 sobota

21:00 wakacyjna scena disco - Silent Disco/ taras MDK/ wstęp wolny

20.08 niedziela

12:00 - 81. rocznica zagłady mińskich Żydów

program:

12.00 -13.00 czytamy imiona i nazwiska żydowskich mieszkańców Mińska Mazowieckiego / Plac Stary Rynek
16.00 Spacer historyczny – Śladami życia i śmierci / początek spaceru przy kładce ul. Kolejowa / PKP
17.30 Uroczystości główne upamiętniające zagładę mińskich Żydów / cmentarz żydowski
18.00 Wystawa zdjęć / Skwer Władysława Bartoszewskiego
19:00 Piosenki w języku jidisz / Występują: Sława Przybylska i Janusz Tylman / Taras MDK /

12:00-16:00 Grażyna Sanigórska – rysunek, malarstwo, rzeźba / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

09:00 Streetballowy finał wakacji/ turniej koszykówki /Mińska Liga Koszykówki / boisko SP nr 3

Ogłoszenie o I przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości w rejonie ul. Warszawskiej

Ogłoszenie

Na podstawie art. 38 ust 1 oraz art. 37 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344 ze zm.) zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021 r. poz. 2213)

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
OGŁASZA
PIERWSZY PRZETARG USTNY OGRANICZONY
DO WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI PRZYLEGŁYCH
NA SPRZEDAŻ PRAWA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI
POŁOŻONEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM
W REJONIE UL. WARSZAWSKIEJ 

Cena wywoławcza netto: 60.219,30 zł (słownie złotych: sześćdziesiąt tysięcy dwieście dziewiętnaście 30/100) do ceny sprzedaży doliczony zostanie podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień sprzedaży.

Wadium: 6.0000, 00 zł. (słownie: sześć tysięcy złotych).

Postąpienie: o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, przy czym nie może być ono niższe niż 610,00 zł (1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych).

 1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: Nieruchomość składająca się z niezabudowanej działki gruntu nr 1172/7 o powierzchni 0,0094 ha, położonej w rejonie ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, stanowiąca własność Miasta Mińsk Mazowiecki zgodnie z księgą wieczystą nr SI1M/00034501/4, oznaczonej według ewidencji gruntów jako klasoużytek Bp – zurb. niezabud./w trakcie zabud.
 2. Opis nieruchomości: Niezabudowana działka gruntu nr 1172/7 o powierzchni 0,0094 ha położona w rejonie ul. Warszawskiej w środkowej części Mińska Mazowieckiego o kształcie zbliżonym do trapezu, bez bezpośredniego dostępu do drogi publicznej.
 3. Przeznaczenie nieruchomości i sposób ich zagospodarowania: Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonego uchwałą Nr XLV/423/22 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 20.06.2022 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. z 29.07.2022 r., poz. 8058) wyżej opisana nieruchomość położona jest w terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej nieuciążliwej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej MN/U-mw.
 4. Termin zagospodarowania nieruchomości: Nie wyznacza się terminu na zagospodarowanie nieruchomości.
 5. Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat:  nieruchomości nie będą oddane w użytkowanie wieczyste, użytkowanie, najem lub dzierżawę, wobec czego nie określa się: wysokości stawek procentowych z tytułu użytkowania wieczystego, wysokości opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy, terminu i zasad aktualizacji opłat.
 6. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: sprzedaż w trybie przetargu ustnego ograniczonego do właścicieli nieruchomości przyległych zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Mińska Mazowieckiego nr 1207/476/23 z dnia 15 czerwca 2023 r.
 7. Uzasadnienie wyboru formy przetargu: Przetarg ograniczony do właścicieli nieruchomości przyległych (właściciele działek ewidencyjnych nr 1171, 1164, 1172/9 oraz 1172/8 w Mińsku Mazowieckim), ponieważ zbywana nieruchomość nie może zostać zagospodarowana jako odrębna nieruchomość, ze względu na swoje wymiary oraz powierzchnię.
 8. Cena wywoławcza: 60.219,30 zł, do ceny sprzedaży doliczony zostanie podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień sprzedaży.
 9. Obciążenia nieruchomości: Nieruchomość jest wolna od obciążeń.
 10. Zobowiązania, których przedmiotem są nieruchomości: nieruchomość objęta niniejszym ogłoszeniem nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.
 11. Termin o miejsce przetargu: 28 września 2023 r. godz. 1000 w pokoju nr 116 w siedzibie Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1, Mińsk Mazowiecki.
 12. Wysokość wadium, forma, termin i miejsce jego wniesienia: 6.000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych), w pieniądzu, w terminie do 25 września 2023 r. na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki nr 33 9226 0005 0024 4185 2000 0050 z opisem: “Przetarg na sprzedaż nieruchomości w rejonie ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim” z nazwą oferenta.
  Dowody wniesienia poszczególnych wadiów podlegają przedłożeniu Komisji Przetargowej przed otwarciem danego przetargu.
  Za dzień wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.
  Wadium wniesione przez uczestnika, który wygrał przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadia wpłacone przez osoby przystępujące do pierwszego przetargu, które nie wygrają go, zostaną im niezwłocznie zwrócone (także w przypadku: odwołania lub unieważnienia przetargu, oraz zakończenia przetargu wynikiem negatywnym),jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia jego odwołania lub zamknięcia.
 13. Sposób ustalenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego: nieruchomość nie będzie oddana 
  w użytkowanie wieczyste.
 14. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości lub oddania użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej: Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi (zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami).
 15. Dane teleadresowe, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące przetargu: Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki lub pod numerem tel. 25 759 53 51 lub 25 759 53 23.
 16. Dodatkowe informacje: 

Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu winny zgłosić pisemnie uczestnictwo w przetargu w terminie do dnia 25 września 2023 r. do godz. 16.00 wraz z kopią dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty wadium. Zgłoszenie powinno zawierać własnoręczny podpis oferenta. Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1, najpóźniej na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.

Zastrzega się możliwość zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.

O wyniku przetargu Przewodniczący Komisji Przetargowej poinformuje wszystkich oferentów.

Przystępujący do przetargu powinni zapoznać się we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność ze stanem prawnym i faktycznym przedmiotu przetargu, w tym z jego parametrami, aktualnym oraz możliwym przyszłym sposobem zagospodarowania.

Rozpoznanie wszelkich warunków faktycznych i prawnych niezbędnych do realizacji planowanej inwestycji, leży w całości po stronie przystępującego do przetargu i stanowi obszar jego ryzyka.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). Nabywca zobowiązany jest do ustalenia we własnym zakresie, czy nabycie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu wymaga takiego zezwolenia.

Przystępujący do przetargu zobowiązany jest przedłożyć Komisji Przetargowej przed otwarciem przetargu dowód wniesienia wadium oraz dokument tożsamości, a w przypadku występowania w imieniu osoby prawnej lub fizycznej – dokumenty upoważniające do reprezentacji. W przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, a podlegających wpisom do rejestrów – aktualny wpis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwo oraz dowód osobisty osoby reprezentującej. W przypadku nabycia nieruchomości do majątku małżeńskiego wspólnego, do dokonania czynności przetargowych konieczna jest obecność drugiego małżonka lub jednego z nich ze stosownym pełnomocnictwem potwierdzonym notarialnie zawierającym zgodę drugiego małżonka na nabycie nieruchomości.

Osoba ustalona, jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest wpłacić, nie później niż na 3 dni przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej, kwotę równą 100% ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu, pomniejszoną o wniesione w pieniądzu wadium. Za datę wpłaty uważa się wpływ wymaganych należności na rachunek Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Nieuiszczenie tych kwot spowoduje odstąpienie od zawarcia umowy i przepadek wadium.

O miejscu i terminie zawarcia umowy nabywca zostanie zawiadomiony najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Koszty aktu notarialnego ponosi kupujący.

Z chwilą wydania nieruchomości, tj. z dniem zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, nabywca zobowiązany będzie do ponoszenia wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych podanych w ofercie jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@umminskmaz.pl. Dane osobowe są przetwarzane w celu sprzedaży nieruchomości na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344 ze zm.) oraz w celach archiwizacyjnych przez okres wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz aktów wykonawczych do tej ustawy (Dz. U. z 2020 r, poz. 164 ze zm.). Podanie danych jest obowiązkowe. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania oraz w zakresie wynikającym z treści art. 17 i 18 RODO - usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administrator danych osobowych nie przetwarza danych osobowych w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu. Dane osobowe zawarte we wniosku będą udostępniane podmiotowi świadczącemu usługę serwisowania oprogramowania.

(RODO- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie szczególnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L 119 z 4.05.2016, str. 1)

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Dogoterapia w MBP

17 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim gościła p. Małgorzatę Kędziorek - oligofrenopedagoga, terapeutę pedagogicznego, zootechnika i instruktora szkolenia psów, która opowiedziała nam czym jest dogoterapia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m. in. na czym polegają zajęcia z psim terapeutą i jak wygląda szkolenie psów. Poznali również podstawowe informacje na temat opieki nad czworonogami. W zajęciach uczestniczyła także Kamelia rasy Cavalier king charles spaniel oraz owczarek amerykański - Alfa. 

Wydarzenie było bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasto Mińsk Mazowiecki określonych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 • osoby siedza na podłodze, obok dwa psy i torby
 • dzieci siedza w półkolu, w środku leży pies ze smyczą. Dzieci głaszczą psa
 • dzieci siedza w kole, w środku pies na smyczy wącha środek torby, obok kaganiec, miska, piłki

Referat Oświaty Urzędu Miasta informuje

Rodzicu, Opiekunie/nko!

Zapisując dziecko do przedszkola lub instytucji opieki nad dzieckiem do lat 3, sprawdź czy dany podmiot jest w wykazach na stronie miasta: www.minsk-maz.pl w zakładce: miasto / edukacja lub zadzwoń do Referatu Oświaty Urzędu Miasta 25 759 53 34, 33, 75

 • na górze w prawym rogu logo miasta, po środku rysunek rodziny pod parasolem, informacje zawarte na plakacie znajdują się w...

Otwarte spotkania z ekonomią społeczną

3 września w ramach projektu „Popularyzacja ekonomii społecznej w świadomości mieszkańców Mazowsza – subregion 1" sfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza organizacje pozarządowe na otwarte spotkania z ekonomią społeczną z towarzyszącymi im Ryneczkami Pracy na Plac Stary Rynek w Mińsku Mazowieckim, korzystając z gościnności Organizatorów tegorocznego Targu Janowego.

Udział bezpłatny, a dodatkowo istnieje możliwość zaprezentowania i sprzedaży produktów lub zareklamowanie usług.

Kontakt: W razie chęci dołączenia oraz ustalenia bliższych szczegółów, prosimy o kontakt: jtawicka@frso.pl

Zgłoszenia do 28 września

 • na dole stoiska, na górz girlandy z kul, informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na...

Informacja o wyniku przetargu na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości

Mińsk Mazowiecki, dnia 21 sierpnia 2023 roku

I n f o r m a c j a

Stosownie do § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004  r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U.2021.2213 t.j.) informuję, że w dniu 11 sierpnia 2023 r. w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przeprowadzono pierwszy przetarg ustny ograniczony do właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości przyległych na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości obejmującej działki: Nr 2648/14 oraz Nr 2648/16, położonych w Mińsku Mazowieckim w rejonie ul. Wesołej, stanowiących własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

Wadium w wymaganej wysokości oraz zgłoszenie uczestnictwa w przetargu złożył 1 oferent - Remex Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim i został on przez Komisję Przetargową dopuszczony do uczestniczenia w przetargu. 

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 529.000,00 złotych, a najwyższa osiągnięta w przetargu 534.290,00 zł, z tym że użytkownik wieczysty winien będzie wnieść opłatę pierwszą w wysokości 25% wylicytowanej ceny nieruchomości oraz opłaty roczne w wysokości 3% ceny wylicytowanej nieruchomości, powiększone o należny podatek VAT.

Wygrywającym przetarg, a tym samym ustalonym w drodze przetargu użytkownikiem wieczystym został podmiot – Remex Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim.

Informację niniejszą podaje się do publicznej wiadomości na okres 7 dni począwszy od 21 sierpnia 2023 r. roku poprzez wywieszenie w siedzibie tut. Urzędu Miasta oraz publikację na stornach internetowych urzędu.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Piknik integracyjny polsko-ukraiński w Międzyczasie

24 sierpnia w godzinach 17:00 - 19:00 Międzyczas zaprasza na piknik integracyjny polsko-ukraiński przed Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim.

24 sierpnia to dzień w którym wspólnie w jednym miejscu świętować będziemy - Dzień Niepodległości Ukrainy.

Wydarzenie dla wszystkich bez względu na wiek.

Szczegóły: Piknik integracyjny polsko-ukraiński

 • rysunek czterech osób siedzących na kocu na polanie jedzących owoce, obok kosze piknikowe, poniżej loga, informacje zawarte...

Zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej od 3.09.2023 r.

Od 3 września 2023 r. nastąpi zmiana rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Szczegóły w zakładce komunikacja miejska.

 • po środku w kole zdjęcie autobusu miejskiego, na górze informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu...

Obywatele Republiki - Przemyk, Wiraszko, Zioła, Badach, Biolik z Zespołem koncert w ramach 15.Festiwalu Himilsbacha

Podczas 15. Festiwalu Himilsbacha 10 września 2023 r. o godzinie 19:15 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na koncert "OBYWATELE REPUBLIKI".

To wyjątkowy projekt międzypokoleniowy, który połączył muzyków Zespołu pod nazwą Republika i artystów, którzy niejednokrotnie poruszających utworów wykonywanych przez Grzegorza Ciechowskiego słuchali w młodości.
Na jednej scenie spotkają się: Leszek Biolik i muzycy zespołu Elements, oraz wokaliści: Renata Przemyk, Michał Wiraszko, Piotr Zioła, Kuba Badach.
Wyjątkowe połączenie artystycznych energii i doświadczeń życiowych pozwoliło stworzyć nowe, świeże interpretacje znanych i cenionych piosenek autorstwa Grzegorza Ciechowskiego i Leszka Biolika, Zbigniewa Krzywańskiego i Sławka Ciesielskiego – uwielbianych do dziś przez fanów legendarnego Zespołu.

Piosenki, które usłyszymy podczas koncertu, nie są zwyczajne. Są ponadczasowymi perełkami pokazującymi kunszt twórczy Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego.
To niezwykłe opowieści o życiu, miłości, przemijaniu, radościach i smutkach dnia codziennego, ukazującymi również relacje wewnętrzne twórcy i walkę z samym sobą. To także wyjątkowo trafny obraz rzeczywistości, w której powstawały, a jednocześnie zadziwiająca celna diagnoza czasów współczesnych.

Miejsce koncertu: Sala koncertowa MSA ul. Jana Pawła II 23, Mińsk Mazowiecki
BILETY (80 zł.) dostępne na: https://ekobilet.pl/.../obywate.../529024-bilety-na-spektakl

Szczegóły: Obywatele Republiki

 • po lewej stronie posąg mężczyzny po prawej na górze w kołach zdjęcia artystów, poniżej informacje,które znajdują się w...

Piknik sportowo-rekreacyjny na koniec wakacji z MOSiR

Nieuchronnie wakacje dobiegają końca, ale to nie powód do smutku. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacj Sp. zo.o. zaprasza 3 września w godzinach 13:00 - 19:00 na piknik sportowo - rekreacyjny na koniec wakacji.

W programie moc ekstremalnych, nieodpłatnych atrakcji:

 • skoki na bungee
 • dmuchańce
 • ścianka wspinaczkowa
 • występy taneczne
 • warsztaty
 • ekstremalne pokazy sceniczne
 • konkurencje w ramach mińskiego dnia rodziny
 • wielkie bańki mydlane
 • animacje i wiele, wiele innych.

Za opłatą widokowe loty helikopterem oraz stoiska gastronomiczne. To wszystko w towarzystwie przyjemniej muzyki.

Zapraszamy na Stadion Sportowy przy ul. Budowlanej 2A w Mińsku Mazowieckim. Moc nagród do rozdania.

Szczegóły: Piknik sportowo-rekreacyjny na koniec wakacji z MOSiR

 • zdjęcie rodziny , dziecka przechadzającego się między dmuchańcmi, informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści...

Andrzej Poniedzielski występ w ramach 15. Festiwalu Himilsbacha

Podczas 15. Festiwalu Himilsbacha 9 września 2023 r. o godzinie 19:15 Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na występ Andrzeja Poniedzielskiego "BA - Piosenki znane i nieznane, a wszystkie w całkiem nowej aranżacji".

Andrzej Poniedzielski to satyryk, poeta, aktor, konferansjer, a gdy trzeba - gitarzysta. Zdarzały mu się również epizody improwizatorskie w kultowym serialu “Spadkobiercy”. Jest autorem wielu piosenek napisanych m. in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert czy Dawida Podsiadło. W 2016 roku artysta został nagrodzony tytułem Ambasadora Polszczyzny.
Wieczór kabaretowy "BA" to inteligentny i zarazem łagodny humor. Osobowość i teksty Andrzeja Poniedzielskiego mają wyjątkowy urok, który doskonale wybrzmiewa ze sceny i nawiązuje niesamowity kontakt z publicznością. To zarazem podróż do poezji pełnej marzeń, tęsknot i miłości.

MIejsce: Taras MDK Mińsk Mazowiecki

Wstęp wolny

Szczegóły: BA - Piosenki znane i nieznane, a wszystkie w całkiem nowej aranżacji

 

 • po lewej stronie posąg mężczyzny po lewej na górze w kole zdjęcie artysty, poniżej inforamcje,które znajdują się w treści...

Food Truck Festivals w Mińsku Mazowieckim vol. 4

Na terenie Miejskiego Domu Kultury w terminie 8 - 10 września zapraszamy na Food Truck Festivals. Serwowane będą najpyszniejsze dania kuchni niemalże z całego Świata.

Zapraszamy w piątek w godzinach 15-21, w sobotę 12-21, w niedzielę 12-19

Szczegóły: Food Truck Festivals

 • po lewej stronie rysunek food trucka, po prawej stronie zdjęcia jedzenia, informacje zawarte na plakacie znajdują się w...

Weekendowy rozkład jazdy 25-27.08.2023

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

25.08 piątek 

09:00-17:00 Grażyna Sanigórska – rysunek, malarstwo, rzeźba / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

18:00 Kino dla Seniora „Fabelmanowie” / MDK / sala kinowa / wstęp bezpłatny bez zapisów 

26.08 sobota

14:00-17:00 Piknik czytelniczy / MBP / wstęp wolny / skwer przy Pl. Kilińskiego

20:00 „Książe” / wakacyjne kino plenerowe / MDK / wstęp wolny, taras MDK

27.08 niedziela

12:00-16:00 Grażyna Sanigórska – rysunek, malarstwo, rzeźba / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

9:00 – 14:00 Wyprzedaż garażowa i antykwaryczna / MDK / Park Miejski w Mińsku Mazowieckim / wstęp wolny 

16:00 10 lat Teatru po Godzinach - "Parady" premiera spektaklu, wernisaż wystawy jubileuszowej / MDK / jubileusz / wstęp wolny

Bal na zakończenie wakacji z MBP

1 września, o godzinie 12:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza młodych czyteników na Bal na zakończenie wakacji, który poprowadzi Wodzirej Art!

Zapisy w Oddziale dla Dzieci tel. 25 740 50 87.

Wydarzenie jest bezpłatne, organizowane w ramach wykonywania zadań Miasta Mińsk Mazowiecki.

Szczegóły: Bal na zakończenie wakacji

 • po prawej stronie tańczą dzieci, po prawej informacje które znajdują się w treści artykułu zamieszczonego na stronie

Badanie opinii społecznej

Centrum Młodzieżowe Międzyczas w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej, rozwoju miasta Mińsk Mazowiecki.

Badania przeprowadzane są we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury. Informacje uzyskane z ankiety posłużą w przygotowaniu pytań do przyszłego projektu. Dlatego już dziś zapraszamy na serię spotkań, a pierwsze z nich odbędzie się 08.09.2023r. od godziny 17:00 w Centrum Młodzieżowym Międzyczas w Mińsku Mazowieckim w piwnicy pałacu Dernałowiczów, ul. Warszawska 173.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.

Link do ankiety: Badanie opinii społecznej

Dzień Niepodległości Ukrainy

W czwartek 24 sierpnia świętowaliśmy Dzień Niepodległości Ukrainy w ramach pikniku integracyjnego polsko-ukraińskiego. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wielu pokoleń, zarówno z Polski, jak i Ukrainy, którzy o godz. 19:00 połączyli ręce, tworząc ludzki łańcuch pokoju - symbol jedności ludzi wolnego świata #StandForFreedom! 

Dzień Niepodległości Ukrainy został ustanowiony 24 sierpnia 1991 roku przez Radę Najwyższą Ukrainy. To symboliczna data przywrócenia temu krajowi suwerenności i rocznica uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy w 1991 r. Polska i Kanada jako pierwsze uznały niepodległość tego kraju.

24 sierpnia 2023 r. to nie tylko 32. rocznica  Dnia Niepodległości Ukrainy, ale też  547. dzień bestialskiej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, na którą nie ma naszej zgody! Dlatego z całego serca życzymy naszym wschodnim sąsiadom siły i determinacji w walce o wolność i niezależność. Ukraina z wielkim poświęceniem broni dziś demokratycznych wartości i ideałów! Wierzymy, że wolna Ukraina, obudowana ze zniszczeń, będzie cieszyć się dobrobytem w europejskiej wspólnocie. 

Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!

 • część osób stoi z przodu leżą na leżakach przed sceną naokoło stoły z jedzeniem
 • osoby przechadzają się między stołami na których leży jedzenie, część osób leży na leżakach
 • dwie dziewczynki stoją przy stole, wyjmują z koszyka lizaki i flagę, w tle baner UE
 • osoby na placu przed pałacem trzymają się za ręcę tworzą łańcuch, pomiędzy nimi leżaki i stoły
 • zdjęcie osób trzymających się za ręcę tworząc łańcuch
 • cztery osoby pozują do zdjęcia obok flagi mińska mazowieckiego
 • chłopiec i dziewczynka stoją przy stole z ulotkami i flagami, w tle baner
 • osoby stoją naokoło stołu na którym w koszyku stoją flagi i lizacki, lemoniada i jedzenie, w tle flagi
 • osoby stoja naokoło stołu z ulotkami, ciastkami i lemoniadą, w koszyku flagi i lizaki, obok roll-up
 • dwie osoby klęczą na kocu układją mape z puzli, obok plecak na sznurki
 • dzieci i nastolatki stoją na scenie w amfiteatrze
 • mężczyzna przemawia na scenie, po jego lewej stronie kobieta, po prawej flagi
 • dzieci stoją i siedzą na scenie, na przodzie sceny flagi, poniżej sceny stoły z jedzeniem i gadżetami pomiędzy przechadzają...

Piknik Czytelniczy aktywnie, wesoło, twórczo

26 sierpnia odbył sie Piknik Czytelniczy. Było aktywnie, wesoło i twórczo. Na uczestników Pikniku czekało wiele warsztatów i animacji. Wspólnie robiliśmy bransoletki, mydełka, ozdabialiśmy słoiki, robiliśmy wianki, a nawet produkowaliśmy zabawki na drutach oraz za pomocą szydełka.

W ramach naszego projektu o nazwie „BookArt - drugie życie starych książek” powstały cudowne dekoracje 3D. Dużym zainteresowaniem cieszył się także nasz Plantcrossing. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli na Piknik swoje roślinki.

Najmłodszych uczestników Pikniku zaprosiliśmy na spektakl Teatru Maska pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery” oraz pirackie animacje. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył Bookcrossing, czyli nasza „Mobilna Biblioteka”. Była też bezpłatna kawa, herbata, wata cukrowa i popcorn.

Podczas Pikniku Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski wręczył nagrody najbardziej aktywnym Czytelnikom i wolontariuszom biblioteki. Cieszymy się, że w naszym mieście tak wiele osób kocha książki i dzieli z nami czytelniczą pasję.

Razem z nami w Pikniku udział wzięli: KGW "Głęboczanki", Delikatesy HerbataczyKawa, Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Pwik Mińsk Mazowiecki oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach wykonywania zadań Miasto Mińsk Mazowiecki. 

mat: MBP w Mińsku Mazowieckim

 • trzy osoby stoją na scene, mężczyzna przemawia do mikrofonu
 • grupa osób siedzi na dywanach i krzesłach słucha przedstawienia
 • grupa osób siedzi na kocu i plotą wianki z kwiatów polnych, obok stoi dziewczynka z wiankiem na włosach, w tle osoby na...
 • dzieci i dorośli stoją i siedzą wokół stołu robią koraliki
 • osoby stoja przy stole z odnóżkami kwiatów
 • grupa dzieci pozuje do zdjęcia przed namiotem MBP

Dofinansowanie zabiegów sterylizacji/kastracji/chipowania zwierząt w ramach zadania p.n. Zapobieganie bezdomności zwierząt w mieście Mińsk Mazowiecki

Rusza nabór do programu "Dofinansowanie zabiegów sterylizacji/kastracji/chipowania zwierząt w ramach zadania p.n. Zapobieganie bezdomności zwierząt w mieście Mińsk Mazowiecki"

 1. Do programu mogą zgłaszać swoje zwierzęta tylko mieszkańcy miasta Mińsk Mazowiecki.
 2. Realizacja zadania do dnia 20 października 2023 r. lub do wyczerpania przeznaczonej puli środków.
 3. Jeden właściciel może zgłosić do zabiegu tylko jedno zwierzę!
 4. Mieszkańcy nie ponoszą kosztów zabiegów!
 5. Zakres usługi sterylizacji/kastracji zwierząt obejmuje:
  1. wizytę kwalifikującą w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt  - Citovet ul. Okrzei 12b, Mińsk Mazowiecki,
  2. wykonanie standardowego zabiegu sterylizacjj/kastracji w narkozie,
  3. zapewnienie psu/kotu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia psa/kota z narkozy, w tym w razie potrzeby podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku,
  4. potwierdzenie wykonania zabiegu sterylizacjj/kastracji odpowiednią adnotacją w książeczce zdrowia zwierzęcia lub wydaniem właścicielowi zwierzęcia zaświadczenia o dokonanym zabiegu.
  5. wizytę kontrolną, w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, obejmującą badanie kliniczne.
   Uwaga!
   Jeśli w trakcie wizyty kwalifikującej po badaniu klinicznym stwierdzona zostanie konieczność wykonania badań dodatkowych (np.: EKG, RTG, USC, badanie krwi, moczu) miasto Mińsk Mazowiecki nie pokrywa ich kosztów, jak również nie ponosi kosztów wykonania innych dodatkowych zabiegów/usług. Decydujące zdanie w sprawie rodzaju koniecznych badań ma lekarz weterynarii, który będzie przeprowadzał zabieg.
 6. Zakres usługi chipowania zwierząt tj. wszczepienia elektronicznego identyfikatora zwierzętom obejmuje:
  1. ocenę stanu zdrowia zwierzęcia, sprawdzenie czy zwierzę nie jest oznakowane i czy elektroniczny identyfikator przeznaczony do wszczepienia jest sprawny, przed dokonaniem zabiegu wszczepiania elektronicznego identyfikatora;
  2. wszczepienie elektronicznego identyfikatora;
  3. umieszczenie danych właścicieli zwierząt w międzynarodowej bazie danych.
 7. Procedura:
  • Pobierz wniosek o zabieg w Urzędzie lub na stronie Miasta Mińsk Mazowiecki, wypełnij go.
  • Przyprowadź zwierzę na zabieg do Citovet ul. Okrzei 12b, Mińsk Mazowiecki. 

Pamiętaj zabrać:

 • wypełniony wniosek o wykonanie zabiegu sterylizacji/ kastracji/ chipowania,
 • książeczkę zdrowia zwierzęcia lub inny dokument potwierdzający Twoje prawa do zwierzęcia,
 • dokument potwierdzający aktualne szczepienie zwierzęcia przeciw wściekliźnie!

Zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w mieście Mińsk Mazowiecki” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

ABd9PJFIWb3qAAAAAElFTkSuQmCCAFnyG1X31pXZAAAAAElFTkSuQmCC

Dofinansowanie do odbioru azbestu

„Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Mińsk Mazowiecki” dofinansowano dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 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