Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2020

Specjalne przedświąteczne wydanie gazety samorządowej "MIM"

Oddajemy Państwu specjalne przedświąteczne wydanie gazety samorządowej. Niestety, aktualna sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że pominęliśmy tradycyjny druk, publikując „MIMa” tylko w internecie.

Chcielibyśmy w ten sposób uchronić Państwa od wychodzenia z domu po gazetę do urzędu lub sklepów. Ten „MIM” nie zawiera wszystkich działów i treści, ale umieściliśmy w nim ważne informacje dotyczące epidemii. Są też życzenia od burmistrza i rady seniorów. Młodszym mieszkańcom proponujemy wydrukowanie i dostarczenie tym członkom rodziny lub sąsiadom, którzy nie mają dostępu do internetu. Miłej lektury!

 • MIM_WYDANIE_SPECJALNE_2020_Strona_01
  MIM 2020 WYDANIE SPECJALNE
 • katka-wielkanoc-poziom_do-druku

10.rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem obchodzimy w niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie.

 W 2010 roku w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską , ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski , wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Siłą Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Cisza, z jaką w samotności składamy dziś kwiaty, jest niezwykle wymowna.

Pamięć i cześć ofiarom!

 • 29072

Prośba Burmistrza miasta o wypełnienie ankiety dotyczącej elektromobilności.

W związku z otrzymanym dofinansowaniem na opracowanie „Strategii elektromobilności dla Miasta Mińsk Mazowiecki” oraz trwającymi pracami nad przygotowaniem dokumentu zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety mającej na celu zidentyfikowanie potrzeb, oczekiwań i problemów związanych z transportem na terenie miasta.

Ankietę można wypełnić elektronicznie, poprzez wejście w poniższy link:

https://forms.gle/Cffb2FGL5pqwCJeGA

Miasto Mińsk Mazowiecki dziękuje bohaterom!

Pamiętacie, jak wiele radości dało nam wspólne zaśpiewanie tej piosenki rok temu? Poczuliśmy, że jesteśmy wspólnotą. Dziś, w tym szczególnym dniu, wróćmy do tego utworu, niech nasz świat na nowo się zarumieni, zalśni w słońcu kolorami całej ziemi.

Tym utworem chcemy podziękować tym wszystkim, którzy narażają swoje życie i zdrowie, aby zapewnić nam bezpieczeństwo.

Bądźmy wspólnotą, choć tymczasem na odległość! 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniamy ofiary mordu popełnionego wiosną 1940 r. przez funkcjonariuszy sowieckiego NKWD na Polakach, więzionych w obozach specjalnych w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.

Oddajemy cześć ofiarom mordu dokonanego przed 80 laty na kilkunastu tysiącach polskich oficerów przez sowieckich oprawców. Upamiętniamy  96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która miała miejsce  w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej i zabrała przedstawicieli Państwa Polskiego, którzy na pokładzie samolotu Tu-154M udali się do Katynia, by swoją obecnością oddać hołd pomordowanym oraz przypomnieć światu o zbrodni, która przez dziesiątki lat była okryta zmowę milczenia.

 • KATYN-FB_1

Obejrzyjmy wirtualną wystawę "Zbrodnia katyńska"

Obejrzyjmy wirtualną wystawę "Zbrodnia katyńska" w załączeniu...

O tarczy antykryzysowej dla NGO

W związku z  wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce pojawiły się też pierwsze formy wsparcia, dostępne dla podmiotów ekonomii społecznej.

Na co mogą liczyć organizacje pozarządowe bez działalności gospodarczej? Na co podmioty ekonomii społecznej z działalnością gospodarczą? Które wsparcie można łączyć ze sobą? Gdzie i kiedy trzeba złożyć wnioski?

O tzw. tarczy antykryzysowej dla sektora ekonomii społecznej opowie 16 kwietnia 2020 r. o godzinie 10.00 Mirosława Hamera - prawniczka, animatorka, doradczyni biznesowa dla przedsiębiorstw społecznych, która od  ponad 10 lat współzarządza Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Spotkanie potrwa 45 minut, będzie możliwość zadawania pytań ekspertce.

Na FB utworzyliśmy wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2713760948721306/ gdzie pojawi się informacja o tym jak wziąć udział w spotkaniu (nie będzie konieczna rejestracja!)

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

 

Już jutro, 16 kwietnia, kolejna partia maseczek trafi do Państwa skrzynek na listy!

Już jutro,16 kwietnia (czwartek) do mieszkańców Mińska Maz. dostarczona zostanie kolejna partia maseczek. Tym razem rozdane zostanie ich prawie 7 tysięcy. Przypominamy, że gospodarstwa jednoosobowe otrzymają jedną maseczkę, a gospodarstwa dwu- i wieloosobowe otrzymają po dwie maseczki.

Mamy nadzieję, że maseczki zmniejszą ryzyko przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową. Prosimy, abyście zapoznali się z dołączoną do maseczki instrukcją. Materiał, z którego są wykonane, wzbogacony jest o jony srebra. Maseczki mogą być prane w temperaturze 60 stopni. Materiał zachowuje swoje właściwości do 20 prań.

Otrzymujemy od Państwa liczne telefony z prośbami, pytaniami i uwagami. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Bardzo staramy się, aby jak najlepiej wywiązać się z zadania.

Życzymy zdrowia i powtarzamy prośbę ZOSTAŃCIE W DOMU.

Strażacy, harcerze, wolontariusze i urzędnicy dostarczą maseczki do skrzynek na listy mieszkańców poniższych ulic: 30-go Lipca, 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Akacjowa, Armii Krajowej, Arynowska, Bagnista, Batalionów Chłopskich, Batorego, Benki, Borelowskiego, Bratnia, Broniewskiego, Brzóski, Chłopickiego, Chmieleńskiego, Chopina, Chrobrego, Cienista, Czarnieckiego, Dąbrowskiej, Dąbrówki, Długosza, Dolna, Emilii Plater, Grobelnego, Grochowskiej, Grzeszaka, Huberta, Jagiellońska, Jaśminowa, Kasztanowa, Kaszubska, Kazimierza III Wielkiego, Klimaszewskiego, Klonowa, Kolberga, Konopki, Konopnickiej, Korczaka, Kosmiczna, Kościelna, Kresowa, Królewiecka, Kwiatowa, Langiewicza, Letniskowa, Lipowa, Litewska, Ludowa, Łąkowa, Łokietka, Łubieńskich, Ługowskiego, Łupińskiego, Majowa, Malinowa, Małopolska, Matejki, Mazowiecka, Mazurska, Mickiewicza, Mieszka I, Miła, Mińskiego, Modrzejewskiej, Moniuszki, Mrozowska, Narutowicza, Nowy Świat, Obwodu AK Mewa-Kamień,  Okulickiego, Orzeszkowej (od ul. Warszawskiej do Warszawskiego Przedmieścia), Paderewskiego, Piaskowa, Piasta, Pomorska, Przemysłowa, Reja, Reymonta, Sędomierska, Sienkiewicza, Siennicka, Skrzyneckiego, Słowackiego, Sobieskiego, Spacerowa, Struga, Sudecka, Sylwestrowicza, Szpitalna, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Urocza, Warszawskie Przedmieście, Wielkopolska, Wieniawskiego, Wigury, Witosa, Wolańskiego, Wspólna, Wyspiańskiego, Zacisze, Ziemowita, Zygmuntowska,  Żeromskiego, Żwirki, Żwirowa.

 • 93580526_3115568355166954_7779906135091314688_o

Informacje ZUS na temat tarczy antykryzysowej

Szanowni Państwo,
ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS. Wsparcie jakie można otrzymać w ZUS to:

- zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

- świadczenia postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, agencyjne, o dzieło),

- świadczenia postojowe dla samozatrudnionych,

- ulga w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Przekazujemy Państwu najnowszy Newsletter ZUS dla Biznesu poświęcony tej tematyce.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Siedlcach
Wydział Organizacji i Analiz
ul. Browarna 12, 08-110 Siedlce
tel. 25 640-16-63

 

 • ZUS dla Biznesu_Strona_1
 • ZUS dla Biznesu_Strona_2
 • ZUS dla Biznesu_Strona_3
 • ZUS dla Biznesu_Strona_4

Wydłużenie udzielania porad telefonicznie i mailowo do dnia 26 kwietnia

Udzielanie porad prawnych i obywatelskich za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość zostało wydłużone do 26 kwietnia 2020 r.

 • komunikat

Upłynął termin płatności I raty podatku

SZANOWNI MIESZKAŃCY

Przypomina się, iż w dniu 16.03.2020 r. upłynął termin płatności I raty podatku od nieruchomości od osób fizycznych oraz I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jednocześnie informuje się, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spowodowane COVID-19, kasa Urzędu Miasta pozostaje nieczynna do odwołania.

W związku z powyższym zapłaty podatków i opłat lokalnych oraz innych opłat należy dokonywać na poniższe rachunki bankowe w Banku Spółdzielczym Mińsku Mazowieckim:

1.  Nr rachunku 88 9226 0005 0024 4185 2000 0030 dotyczy:

 • podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego,
 • podatku od środków transportowych,
 • opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
 • opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów,
 • opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność,
 • opłaty skarbowej.

Podkreśla się, że zapłaty podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można dokonywać na indywidualne numery rachunków bankowych,  wskazane w decyzjach ustalających wysokość zobowiązania na 2020 r. lub w uprzednio otrzymanych zawiadomieniach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

2. Nr rachunku 67 9226 0005 0024 4185 2000 0020 dotyczy:

 • mandatów karnych nałożonych przez Straż Miejską,
 • dzierżawy i najmu,
 • sprzedaży nieruchomości,
 • zezwolenia na sprzedaż alkoholu,
 • biletów miesięcznych komunikacji miejskiej,
 • zajęcia pasa drogowego,
 • opłaty za licencję taxi.

3.  Nr rachunku 60 9226 0005 0024 4185 2000 0340 dotyczy:

 • opłaty zryczałtowanej i abonamentowej,
 • opłaty podwyższonej za brak opłaty za postój pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania.

Obwieszczenia Wojewody Mazowieckiego

Obwieszczenia Wojewody Mazowieckiego o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia przez Miasto Mińsk Mazowiecki prawa własności nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim...

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym ograniczonym

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym ograniczonym do właścicieli przyległych nieruchomości na sprzedaż niezbudowanej działki gruntu stanowiącej własność Miasta Mińsk Mazowiecki zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00095972/1, położonej w Mińsku Mazowieckim w rejonie ul. Ludowej: działka gruntu Nr 6090/2 o powierzchni 149 m2...

Informacja Burmistrza Miasta dot. opłat za dzierżawę pawilonów handlowych na targowisku miejskim

W zawiązku ustanowieniem czasowego ograniczenia handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej w pawilonach handlowych na targowisku miejskim (na podstawie umowy dzierżawy) Burmistrz Miasta postanowił umorzyć opłaty dzierżawne przypadające za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, czyli od dnia 14 marca 2020 r. do czasu zniesienia zakazu... 

Wykaz dot. sprzedaży nieruchomości

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podaje do publicznej wiadomości wykaz obejmujący działkę gruntu stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczoną do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego przy ul. Józefa Piłsudskiego

Jak powinien wyglądać Mińsk Mazowiecki w najbliższej przyszłości?

Jak powinien wyglądać Mińsk Mazowiecki w najbliższej przyszłości? Prosimy o wypełnienie ankiety i podpowiedzenie nam, gdzie np. postawić ławkę a gdzie posadzić drzewo. To jeden z ostatnich etapów diagnoz. Zebraliśmy już bardzo wiele propozycji. Wszystkie omówimy podczas warsztatów i pikników, na które jeszcze chwilę musimy poczekać ze względu na obecną sytuację. Razem zmieniamy miasto!

Na Wasze opinie czekamy do niedzieli 10.05.2020 r.

Link do geoankiety: https://app.maptionnaire.com/pl/8514/

 • safe_image.php

Kolejna partia maseczek dla mieszkańców

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców dostarczamy kolejną część maseczek. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy dystrybuować je do skrzynek pocztowych na ulicach:

1 PLM „Warszawa”, Błonie, Bulwarna, Chochołowska, Chróścielewskiego, Cicha, Górki, Kołbielska, Królowej Jadwigi, Limanowskiego, Maczka, Miodowa, Mireckiego, Miroszka, Mleczarska, Nadrzeczna, Osiedlowa, Piłsudskiego, Pl. Kilińskiego, Sażyńskich, Smoleńskiego, Sosnkowskiego, Sosnowa, Sosnowa 49, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Stankowizna, Stary Rynek, Staszica, Szkolna, Śniadeckich, Traugutta, Wesoła, Widok, Wiejska, Wierzbowa, Wrzosowa, Zgody, Zielna.

Pozostałe ulice w kolejnych terminach uzależnionych od dostaw producenta. Przypominamy: jeśli pod danym adresem zameldowana jest 1 osoba, otrzyma 1 maseczkę, a jeśli zameldowane są 2 lub więcej osób, w skrzynce znajdą się 2 maseczki. Masz pytanie? Napisz na priw FB miasta:

https://www.facebook.com/MiastoMinskMazowiecki


 

 • 93795913_3129786520411804_6955609186939961344_o

Forum Rozwoju Lokalnego online

Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje wspierające przedsiębiorców i rozwój przedsiębiorczości oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na Forum Rozwoju Lokalnego – NAJWIĘKSZE I NAJWAŻNIEJSZE wydarzenie on-line. Już 23 kwietnia będziemy rozmawiać o własnych zasobach miast, które można uruchomić i lepiej wykorzystać dla rozwoju gospodarczego @ZwiazekMiastPolskich przedstawi m.in.:
- wyniki badań dotyczące planów młodzieży z małych i średnich miast, która wejdzie niebawem na rynek pracy,
- niepublikowane wcześniej dane dotyczące aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy.

Czekamy na Was, link do transmisji https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/posts/1376237155901265
 

 „Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego” 23 kwietnia 2020, g.10.00.
Więcej informacji na  https://www.facebook.com/events/270313310640770/
 Program „Rozwój lokalny” finansowany jest z funduszy EOG i funduszy norweskich. Dowiedz się więcej na bit.ly/RozwójLokalny.

 

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim