Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2023

Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki zmieniającej uchwałę w sprawie zasad korzystania z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Informujemy, że w okresie od 02.01.2023 r. do 10.01.2023 r. zostaną przeprowadzone konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki zmieniającej uchwałę w sprawie zasad korzystania z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Celem konsultacji jest przygotowanie uchwały w oparciu o wnioski i propozycje wyrażone w zgłoszonych opiniach.

Zapraszamy organizacje pozarządowe do zgłaszania opinii oraz zapraszamy na spotkanie które odbędzie się 9.01.2023 r. o godzinie 15:00, w pokoju 116 w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1.

Szczegóły: https://www.minsk-maz.pl/1035,biezace-konsultacje

Powołanie nowej zastępczyni burmistrza

1 stycznia 2023 r. na stanowisko drugiego zastępcy burmistrz Marcin Jakubowski powołał Katarzynę Łaziuk - anglistkę, dotychczasową kierowniczkę wydziału promocji, kultury i sportu w UM.

Pani wiceburmistrz współpracę i dialog uważa za najważniejsze wartości w pracy. Gratulujemy i życzymy sukcesów! 

Wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego od 1 stycznia 2023 r.

Zapraszamy do składania wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego od 1 stycznia 2023 r.

Wniosek należy złożyć najpóźniej do 15 kwietnia 2023 r.

ZUS ostrzega przed oszustami

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały o kolejnych próbach oszustwa „na pracownika ZUS”. Tym razem naciągacze dzwonią i proszą o podanie danych potrzebnych do wypłaty środków z subkonta. W ten sposób chcą wyłudzić informacje, które mogą posłużyć im np. do kradzieży lub zaciągnięcia kredytu.

- Oszuści wciąż udoskonalają swoje metody jak wyłudzić dane osobowe, bankowe czy okraść seniorów. Po oszustwach „na wnuczka” czy na „czternastą emeryturę” kolejną metodą naciągaczy jest zachęta do pozyskania pieniędzy z subkonta w ZUS – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Do niektórych placówek ZUS w kraju zaczęli zgłaszać się klienci, którzy odebrali telefon od osoby podszywającej się za pracownika ZUS. Oszuści proszą o podanie danych identyfikacyjnych niezbędnych do wypłaty środków z subkonta. Prawdopodobnie ich celem jest wyłudzenie informacji, które mogą później posłużyć np. kradzieży lub do zaciągnięcia kredytu.

- W naszym regionie nie otrzymaliśmy jeszcze takich sygnałów od klientów, niemniej jednak uczulamy szczególnie osoby starsze, aby były ostrożne i nieufne szczególnie podczas kontaktów telefonicznych z nieznanymi rozmówcami - dodaje rzecznik.

Należy uważać także na maile, których adresatem jest rzekomo ZUS. Może być w nich informacja 
m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania jej w ciągu 24 godzin. Takie wiadomości mogą zawierać wirusy, dlatego należy je niezwłocznie usunąć.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dzwonią do swoich klientów tylko w określonych przypadkach. Nie wysyłają do nich korespondencji mailowej. Kontakt elektroniczny z naszymi klientami odbywa się wyłącznie  w sytuacji, gdy posiadają  już profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyrazili zgodę na taką drogę komunikacji z naszej strony.

Telefony z ZUS-u mogą dotyczyć wezwania na kontrolę zwolnienia lekarskiego lub są związane z prowadzoną w ZUS konkretną sprawą klienta. W ostatnim czasie mogą również mieć związek z przekazaniem wiadomości o obowiązku założenia profilu na   Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Prowadzimy szeroką kampanię informacyjną skierowaną do płatników składek, którzy nie posiadają jeszcze takiego profilu. Informujemy ich telefonicznie lub mailowo o ustawowym obowiązku założenia konta do 30 grudnia. Jednak podczas rozmowy jak i w korespondencji są podane jedynie  informacje ogólne w zakresie obowiązku i sposobu zakładania takiego profilu.

Ostrzegamy, aby nie podawać swoich danych przez telefon i nie odpowiadać na podejrzane maile, które rzekomo pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli rozmówca lub adresat maila wzbudza nasze wątpliwości, możemy go zweryfikować w najbliższej placówce ZUS bądź telefonicznie poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie powiadomić policję.

mat. informacja prasowa ZUS

Aquapark w dniach 9-15 stycznia 2023 nieczynny!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. zo.o. informuje, że w związku z koniecznością wymiany południowej centrali wentylacyjnej hali basenowej Aquapark w dniach 9-15 stycznia 2023 będzie nieczynny.
Zapraszamy na saunę i lodowisko.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w 2023 r.

Starostwo powiatowe informuje o mozliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2023 r. Zapisy po numerem telefonu 25/ 756 40 77

Szczegóły w załączonej broszurze

„Zbroja rycerska”

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wernisaż i wystawę pt. "Zbroja rycerska".

Na wystawie znajdą się repliki zbroi z kolekcji Aleny i Siergieja Nurmatowów wykonane przez Siergieja Nurmatowa.

Czas trwania wystawy: 5.01-14.02.2023

Wernisaż odbędzie się 5.01. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej, ul. Okrzei 16 Mińsk Mazowiecki

 • plakat po środku zbroje oraz tekst główny zbjora rycerska

Weekendowy rozkład jazdy

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych  na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

7.01 sobota 

12.00 -15.00  Warsztaty tanga /MDK / wydarzenie płatne

8.01 niedziela

12.00 -15.00  Warsztaty tanga /MDK / wydarzenie płatne

12.00 – 16.00 „Zbroja rycerska” / wystawa / MZM / ul. Okrzei 16

12.00 – 16.00 „Jacek Siudziński IN MEMORIAM” / wystawa / organizator MZM / ul. Kazikowskiego 2 

Latowicz ponownie miastem

5 stycznia w Latowiczu odbyła się Gala, podczas której świętowano przywrócenie praw miejskich Latowiczowi. Częsta praktyką caratu było odbieranie praw miejskich za pomoc lub uczestnictwo w Powstaniu Styczniowym. Od 1 stycznia 2023 roku Latowicz ponownie znalazł się w gronie miast. Z tej okazji wiceburmistrz Robert Smuga reprezentował Mińsk Mazowiecki na uroczystościach, gdzie złożył gratulacje.

Burmistrzowi, mieszkańcom i miastu życzymy dalszego rozwoju, wielu kreatywnych pomysłów, budowania wspaniałych wewnętrznych relacji, ale też pozostawania tak otwartymi na sąsiadów, jak dotychczas.

12. edycja ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży "KODUJ Z GIGANTAMI''

4 lutego 2023 roku rusza 12. edycja ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży "KODUJ Z GIGANTAMI''. Jej hasłem przewodnim będzie "Retroprogramowanie".

Start rejestracji na zajęcia - 9 stycznia 2023 roku. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 • Plakat z głównym tytułem na górze po środku retro programowanie

Relacja ze spotkania autorskiego z prof. Adamem Bodnarem i Bartoszem Bartosikiem

Spotkanie autorskie z prof. Adamem Bodnarem i Bartoszem Bartosikiem wokół książek „Obywatel PL” i „ Nigdy nie odpuszczę”  było ostatnim działaniem wpisanym w obchody Roku Władysława Bartoszewskiego.
Rozpoczęło je otwarcie wiosną 2022 r. Skweru Władysława Bartoszewskiego z pięknym ogrodem deszczowym. Znalazła się na nim tablica poświęcona bohaterowi roku. Oficjalne uroczystości otwarcia uświetniła etiuda teatralna przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 4. W kolejnych miesiącach mieszkańcy i mieszkanki miasta mieli możliwość zwiedzenia plenerowej wystawy „Władysław Bartoszewski. Pod tym samym niebem”, prezentującej sylwetkę i osiągnięcia działacza opozycji i polityka. Uczniowie mińskich szkół podstawowych zrealizowali zaś projekty społeczne wokół myśli Bartoszewskiego „ Warto być przyzwoitym”. Efekty pracy przedstawili podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 6 z synem historyka Teofilem Władysławem Bartoszewskim.
Rozmowa z prof. Adamem Bodnarem, byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich i redaktorem „Więzi” Bartoszem Bartosikiem na zakończenie Roku Władysława Bartoszewskiego oscylowała wokół znaczących myśli bohatera, w tym znanej frazy: „Warto być przyzwoitym”. Dotyczyła uczciwości urzędu i państwa wobec obywateli, także mediów w podejmowaniu ważnych społecznie tematów. Rozmówcy zastanawiali się także nad kondycją społeczeństwa obywatelskiego, nad naszą wrażliwością na prawa człowieka. Centralną kwestią, która silnie wybrzmiewała w trakcie spotkania, była świadomość, że możemy różnić się poglądami, ale podzielać te same wartości i w duchu szacunku odnosić się do siebie nawzajem. Być przyzwoitym to znaczy dążyć do dialogu i współpracy. Rozmowę prowadziła Justyna Radomińska polonistka LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej, aktywistka społeczna.

 • mężczyźni podpisują przy stoliku książki po prawej stronie stoi kobieta i oczekuje na autograf
 • trzy osoby siedza na fotelach - debata
 • dwóch mężczyzn siedzi, podpisują książki

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Rummikub

14 stycznia 2023 o godzinie 11.00 zapraszamy na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2023 w Rummikub.
To piąty ostatni turniej w cyklu Grand Prix Polski Centralnej.
 
Harmonogram turnieju:
10:30 – 11:00 – potwierdzenie obecności, ewentualne zapisy uczestników,
11:00 – rozpoczęcie turnieju
17:00 – przewidywane zakończenie turnieju

W turnieju mogą wystartować wszyscy. Limit graczy: 48 osób. Osoby z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe a zwycięzca awans na Mistrzostwa Polski 2023
Zapisy: https://forms.gle/FCfig73eRZ31DdbE9

 • Plakat z głównym tytułem na górze po środku Eliminacje do Mistrzostw Mińska Mazowieckiego w Rummikub

Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE w MDK

Gdzie szukać źródeł genealogicznych? Jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne? Jak poznać dzieje swojej nieruchomości?
Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na warsztaty genealogiczne 12 i 26 stycznia 2023 r. Przyjdź i poznaj historię własnej rodziny!
Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
godz.18:30 BILET 15 zł (do kupienia przed warsztatami)

Szczegóły: https://fb.me/e/3huOOafBG

 • plakat po lewej stronie w kole stare fotografie, po prawej stronie informacje na temat wydarzenia

Wczasy | KONCERT w MDK

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert duetu "Wczasy" 14 stycznia o godzinie 19:00.

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody" podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku. Druga płyta pt. „To wszystko kiedyś minie" jest dużo bardziej zróżnicowana stylistycznie i brzmieniowo. Post-punk miesza się tu z techno, zimna fala z shoegaze'em, ale to nadal piosenki, które można śpiewać pod prysznicem. Album spotkał się z równie dobrym przyjęciem i znalazł się w wielu podsumowaniach najlepszych wydawnictw roku 2021, m.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej i na Polifonii Bartka Chacińskiego.

Bilet: 40 zł.

Szczegóły: https://fb.me/e/66wKBrJbP

 • plakat po lewej stronie w kole duet mężczyzn , po prawej stronie informacje na temat wydarzenia

Grand Prix Polski w Kickboxingu

W dniach 14- 15 stycznia w Mińsku Mazowieckim na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Siennicka 17) odbędzie się Grand Prix Polski w Kickboxingu. Będzie to już 17. ogólnopolska impreza tego typu w naszym mieście organizowana przez Klub Sportowy Walhalla Fight Club.

Turniej organizowany jest pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego oraz pod patronatem sportowym  Polskiego Związku Kickboxingu.

Do Mińska Mazowieckiego przyjadą kluby kickboxingu z całej Polski, aby zmagać się w różnych konkurencjach, takich jak: walki ciągłe Light Contact i Kick-Light oraz walki przerywane pointfighting czy dla najmłodszych walki na piankowe pałki.  

Turniej zostanie rozegrany aż na 4 planszach tatami. W pierwszym dniu turnieju wystąpią najmłodsi zawodnicy w walkach na pałki piankowe oraz pointfighting – walki przerywane. W sobotę rozegrane zostaną walki kadetów, juniorów i seniorów w walkach pointfighting. Rywalizacja będzie trwała od godziny 9:00 do ok. 17:00. Oficjalna inauguracja zawodów oraz ceremonia dekoracji najlepszych dzieci nastąpią o 14:00 w sobotę. 

W niedzielę w godzinach 10:00-16:00 toczyć się będzie rywalizacja kadetów, juniorów oraz seniorów w konkurencjach walk ciągłych w pełnym dystansie w formułach Light-Contact oraz Kick-Light.

Wejście bezpłatne. 

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są wicerpezes zarządu klubu Walhalla Weronika Chłopik i prezes klubu Kamil Chłopik (trener I klasy Kickboxingu, posiadacz III DAN Kickboxing).

 • plakat promujący wydarzenie po środku tytuł główny Gran Prix w Kickboxingu

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób powyżej 50. roku życia

W ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim Program Polityki Zdrowotnej w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom dla osób powyżej 50. roku życia, które zamieszkują na terenie województwa mazowieckiego.

Szczepienia są bezpłatne. Obowiązują zapisy drogą mailową lub telefonicznie.

Celem programu jest zmniejszenie ryzyka zachorowań na choroby spowodowane zakażeniem pneumokokami.

Więcej informacji pod linkiem

https://brodnowski.pl/o-szpitalu/projekty-dofinansowane/projekty-dofinansowane-przez-samorzad-wojewodztwa-/szczepienia-przeciwko-pneumokokom-dla-osob-powyzej

Repertuar Kina MUZA

Repertuar kina MUZA od 13 do 22 stycznia 2023 r.

 • zielony plakat z repertuarem kina

Koncert uczniów szkoły muzycznej Yamaha w Mińsku Mazowieckim

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 15 stycznia na koncert uczniów szkoły muzycznej Yamaha w Mińsku Mazowieckim.

Godzina 16:00 - uczniowie keyboardu
Godzina 17:15 - uczniowie gitary
Godzina 18:30 - uczniowie perkusji

Wstęp wolny

 • plakat na różowym tle, po środku informacje o wydarzeniu, po prawej stronie instrumenty nałóżóne na siebie w różnej...

Jacek Siudziński in memoriam - ostatni tydzień wystawy

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na ostatni tydzień wystawy pt. „Jacek Siudziński IN MEMORIAM”. 

Wystawa jest próbą ukazania bogatej i wszechstronnej twórczości artysty malarza, rzeźbiarza, grafika i rysownika. Kluczem dla ekspozycji jest pamięć o artyście, dlatego obok  twórczości Siudzińskiego znalazły się dzieła związanych z nim artystów, mistrza Ludwika Maciąga i Grażyny Sanigórskiej. 
Dzięki życzliwości i współpracy środowiska artystycznego, osób które odegrały ważną rolę w życiu Jacka Siudzińskiego, instytucji kultury i sztuki udało się zgromadzić tak wiele wspaniałych eksponatów, które tworzą sylwetkę Jacka Siudzińskiego – artysty.

Z dumą informujemy iż wystawa została objęta patronatem Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż 13/11/2022 godz. 16.00, ul. Z. Kazikowskiego 2, Mińsk Mazowiecki.
GODZINY OTWARCIA:
Wtorek-piątek 14.00-18.00
Niedziela 12.00-16.00
Grupy zorganizowane prosimy o zapisy telefoniczne, z możliwością ustalenia indywidualnych godzin.
WSTĘP
Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 5 zł
Wystawę można zwiedzać również z pieskiem.

Na wystawie znajdują się obrazy z kolekcji:
Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach
Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem
MDK w Mińsku Mazowieckim
Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach
Grażyny Sanigórskiej
Mirosława Jusińskiego
Stanisława Domalewskiego
Krzysztofa i Jolanty Kucińskich
Jana Romanowskiego
Marka Dargasa
Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie
Jerzego Moniewskiego
Jugo Mladena
Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

Szczególne podziękowania kierujemy dla: 
JM Rektora ASP w Warszawie prof. Błażej Ostoja Lniskiego 
Archiwum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach
Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem
Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach
Archiwum Galerii Zachęta
MDK w Mińsku Mazowieckim
Grażyny Sanigórskiej artystki rzeźbiarki i malarki
Leszka Jampolskiego artysty malarza
Tadeusza Rolke artysty fotografika
Kamy Zboralskiej promotorki sztuki, dziennikarki
Małgorzaty Domagalik dziennikarki
Parafii Św. Anny w Ottenhöfen w Niemczech
Grzegorza Sosnowskiego
Grzegorza Kłopotowskiego
Ks. Proboszcza Krzysztofa Ziłókowskiego
Jerzego Moniewskiego
Właścicieli firmy Remex Krzysztofowi Wrzoskowi i Andrzejowi Cudnemu
Jugo Mladenowi
Mirosława Jusińskiego
Stanisława Domalewskiego
Krzysztofa i Jolanty Kucińskich
Jana Romanowskiego
Marka Dargasa
Roberta i Bożeny Tadli

Kuratorem wystawy jest Beata Sajewska

 • plakat na górze informacje kiedy odbędzie się wydarzenie, po środku tytuł główny Jacek Siudziński In memoriam
 • informacje główne po środku, w prawym dolnym rogu pies

Wydawanie pomocy rzeczowej – 12.01.2023

Інформуємо, що 12 січня 2023 р. пункт видачі гуманітарної допомоги OSP в Мінську Мазовецькім не працює. Цього дня гуманітарна допомога видаватися не буде.

Informujemy, że 12 stycznia 2023 r. punkt wydawania pomocy humanitarnej w OSP w Mińsku Mazowieckim będzie zamknięty. Tego dnia nie będzie wydawana pomoc.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w mińsku Mazowieckim w 2023 roku

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w mińsku Mazowieckim w 2023 roku.

Dzieci Epoki Cyfrowej

Jakie są zasady i wzory zachowań służące bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybemediów przez dzieci?
Jak zarządzać czasem, jaki dziecko spędza przed ekranem?
Jak rodzice mogą pozytywnie wpływać na rozwój dziecka przy udziale mediów cyfrowych?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie Państwo  w materiałach informacyjno-edukacyjnych przygotowywanych w ramach kampanii społecznej skierowanej do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym pod nazwą „PIERWSZE KROKI W (cyber) ŚWIECIE - zróbmy je razem”

Kampanię na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom realizuje Fundacja Poza Schematami. Ambasadorem kampanii jest znany dziennikarz Szymon Majewski który, w charakterystycznym dla siebie stylu, zwraca się do rodziców z prośbą o zwrócenie uwagi na sposób i czas używania cybermediów przez dzieci.

Strona internetowa https://pierwszekroki.net/ będąca elementem kampanii, jest na bieżąco aktualizowana. Zachęcamy Państwa do jej odwiedzania.

 • plakat z informacjami, w lewym górnym roku stopy, poniżej dzieci wpatrzone monitor komputera

Awaria sieci wodociągowej w ulicy Braci Śniadeckich

PWiK informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w ulicy Braci Śniadeckich, do czasu usunięcia awarii, wstrzymano dostawę wody do budynków przy ul. Braci Śniadeckich 5 i 7.

Weekendowy rozkład jazdy

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

13.01 piątek 

08:00 – 17:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

14:00 – 18:00 Jacek Siudziński In Memoriam / wystawa / organizator MZM / ul. Kazikowskiego 2 / wydarzenie płatne

19:00 Koncert „WCZASY” / MDK / wydarzenie płatne

14.01 sobota

11:00 Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Rummikub / MBP 

15.01 niedziela

12:00 – 16:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

12:00 – 16:00 Jacek Siudziński In Memoriam / wystawa / organizator MZM / ul. Kazikowskiego 2 / wydarzenie płatne / ostatni dzień wystawy

16.00  Koncert uczniów szkoły muzycznej Yamaha / MDK / wstęp wolny

Koncert " Dobro jest w Tobie" - w podziękowaniu nieobojętnym.

Burmistrz miasta Marcin Jakubowski zaprasza na koncert „Dobro jest w Tobie”.

To dla samorządu  szczególne wydarzenie. Chcemy okazać Państwu  wdzięczność za wsparcie w wielorakich działaniach na rzecz obywateli owładniętej wojną Ukrainy. Państwa zaangażowanie i pomoc skierowana ku Ukrainkom i Ukraińcom są dowodem solidarności i pięknym świadectwem ludzkiej życzliwości.
W koncercie zagrają mińscy muzycy. Zaśpiewa również młoda ukraińska artystka Sofiia Żukowa. A specjalne słowa podziękowania i minirecital pianistyczny przygotuje dla Państwa gość specjalny koncertu - aktor i muzyk Adam Kupaj.  W trakcie koncertu planujemy również miłą niespodziankę. Mamy nadzieję, że spotkanie jeszcze bardziej nas zjednoczy i da siłę do kolejnych działań na rzecz drugiego człowieka.

Wejściówki do odebrania w Urzędzie Miasta 24 stycznia 2023. 

 • plakat z głównym tytułem Dobro jest w Tobie, po lewej stronie ręcę złączone w kształcie drzewa na górze liście, poniżej...

Spotkanie z Elżbietą Sieradzińską

Góry mają swoje tajemnice… Wie o tym dobrze Elżbieta Sieradzińska, która w swojej najnowszej książce pt. „Wrócimy po Was. Historie alpejskie” odsłania przed nami sześć niezwykłych opowieści, których tłem są Alpy i ich sekrety. Losy bohaterów, spisane przez autorkę do dziś budzą wiele pytań. Co sprowokowało Henryka Mückenbrunna, jednego z „tatrzańskich diabłów”, do wyprawy przez Alpy w śnieżycę? Czy wspinający się na szczyt Mont Blanc wiedzą, że stąpają po cmentarzysku? I czy Homi Bhabha, twórca indyjskiej atomistyki, musiał zginąć w katastrofie samolotowej pod szczytem tej góry? Zapraszamy na wieczór pełen fascynujących górskich tajemnic, podczas którego wspólnie z Elżbietą Sieradzińską podejmiemy próbę ich odkrycia. 

 • po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia po prawej zdjęcie z tekstem głównym Wrócimy po Was historie alpejskie

Mińszczanka Krystyna Gucewicz-Przybora pisarka, poetka, dziennikarka laureatką prestiżowych nagród.

Z ogromną radością informujemy, że Krystyna Gucewicz-Przybora została laureatką pierwszej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin oraz dwudziestej szóstej edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza. Wyróżnienia otrzymała podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy. Kapituły doceniły dorobek artystyczny Krystyny Gucewicz-Przybory i Jej wkład w rozwój kultury. 

Pani Krystyno! Gratulujemy! 

Źródło informacji: https://www.zasp.pl/aktualnosci/krystyna-gucewicz-z-dwiema-nagrodami/?fbclid=IwAR3PcuB-FAOezatzQSAF8rbgGTbI5lREJa1O-bvBwYKRuR3zabDNPBYq5xQ

Fot. Krzysztof Żuczkowski

 • mężczyzna gratuluje kobiecie ściska jej dłoń

mLegitymacja emeryta-rencisty

Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu (np. smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel. Legitymacje w formie plastikowej pozostają ważne.

Emerytom i rencistom, którzy mają już legitymację w formie plastikowej karty identyfikacyjnej, wydamy automatycznie również legitymację w wersji elektronicznej. Takie osoby będą mogły korzystać z obu wersji dokumentu – tradycyjnej karty oraz mLegitymacji – zgodnie ze swoimi preferencjami.

Zmiany od 2023 r. dla nowych emerytów i rencistów

Nowy rok to również zmiany odnośnie do legitymacji dla nowych emerytów i rencistów. Osoby te otrzymają tylko mLegitymację, czyli dokument w formie elektronicznej. Będzie można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. na telefonie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Aby dodać dokument do aplikacji, wystarczy wybrać opcję „Dodaj dokument” i na wyświetlonej liście dokumentów wskazać „Legitymacja emeryta-rencisty” (więcej informacji w ulotce "mLegitymacja emeryta-rencisty w Twoim telefonie").

Nowi emeryci i renciści, którzy nabędą prawo do świadczeń w 2023 roku, a chcieliby otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty, powinni złożyć w tej sprawie wniosek do ZUS na formularzu ERL.

mLegitymacja – nowa forma, te same uprawnienia

mLegitymacja działa jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, osoba uprawniona potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą, i skorzysta z ulg oraz przysługujących jej uprawnień, np. zniżek do biletów.

Legitymacje emerytów i rencistów, które zostały wydane w latach ubiegłych, są aktualne, zgodnie z nadanym terminem ważności.

Informacje o mLegitymacji na www.gov.pl (link do strony zewnętrznej)
Instrukcja jak dodać Legitymację emeryta-rencisty do aplikacji mObywatel (link do strony zewnętrznej)
Jak dodać legitymację emeryta-rencisty do aplikacji mObywatel? - YouTube


Więcej informacji na stronie zus.pl: mLegitymacja - ZUS

informacja prasowa ZUS

 • plakat z napisem głównym mLegitymacja emeryta-rencisty w Twoim telefonie, na górze mężczyzna i kobieta spoglądaja na telefon

Wydawanie pomocy rzeczowej – 19.01.2023

19.01.2023 р. з 16:00 до 18:00 в пункті OSP, вул.Варшавська 144, в Мінську Мазовецькім надаватимуть гуманітарну допомогу для біженців з України. В пункті необхідно пред’явити Карту Гостя (видану в Мерії Міста) і документ що посвідчує особу.

Допомога надана фундацією Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

19.01.2023 r. w godzinach 16:00 – 18:00 w punkcie OSP, ul. Warszawska 144 w Mińsku Mazowieckim, wydawana będzie pomoc rzeczowa dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W punkcie należy okazać Kartę Gościa (wydaną w Urzędzie Miasta) oraz dokument tożsamości.

Fundatorem pomocy jest Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

Apel do hodowców i właścicieli drobiu oraz osób pracujących na fermach

Uwaga!

Na terenie województwa mazowieckiego pojawiła się wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI). Należy podjąć działania, które pozwolą ograniczyć szerzenie się tej choroby.

Pamiętaj! Zachowaj szczególną ostrożność i odpowiednie środki higieny oraz zasady bioasekuracji, które pozwolą zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do niezarażonych gospodarstw.

Hodowcy powinni: 

- unikać miejsc bytowania dzikiego ptactwa,

- myć ręce po każdorazowym zetknięciu się z ptactwem, zarówno dzikim, jak i drobiem utrzymywanym w stadach przydomowych,

- myć dokładnie, z użyciem detergentu, wszystkie przedmioty, które miały kontakt z surowym mięsem drobiowym,

- przy obsłudze drobiu w gospodarstwie zakładać odzież i obuwie przeznaczone wyłącznie do obsługi drobiu i zmieniać je po wyjściu z kurnika,

- stosować maty dezynfekcyjne przy wejściach do budynków, w których utrzymywany jest drób,

- zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich.

Hodowcy nie powinni:

- dotykać, bez odpowiedniego zabezpieczenia, martwego dzikiego ptactwa lub ptaków sprawiających wrażenie chorych,

- karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany,

- poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki.

 • 12 okienek z zasadami bioasekuracji chorych ptaków

GIBOTEKA w MDK

Zgodnie z maksymą „tańcz byle jak ale nie do byle czego” serdecznie zapraszamy na rodzinną gibotekę 20 stycznia o godzinie 19:00 w sali baletowej MDK (drugie piętro). „Giboteka”, bo chcemy abyście się gibali w czym pomóc ma Wam kapitalna nuta.   Niekoniecznie będą to utwory rozwałkowane przez stacje radiowe i tysiące domówek, ale zawsze będzie to muzyka, która Was zaprosi do gibania.Rodzinna giboteka to miejsce i czas dla wszystkich. Czy potraktujesz to jako wuef, czy też jako ekspresję tanecznego talentu – nie ma znaczenia, jesteś zaproszony.Czy jako czas spędzony z rodziną lub też właśnie jako osobisty odpoczynek – nie ma znaczenia, jesteś zaproszony. Czy jesteś naturalnym królem parkietu czy też potrzebujesz chwili żeby przebić bańkę komfortu – nie ma znaczenia, jesteś mile widziany. Czy narobisz w pieluchę czy też wpadniesz wsparty o balkonik – nieważne, jesteś zaproszony! Po co pląsać pokątnie po domu, jeśli możemy się spotkać i pogibać wspólnie do afrobeatu, funku, reggae, disco, electro, ska i innych rytmicznych i melodyjnych szufladek muzycznych. Giboteka ma charakter niekomercyjny, bezalkoholowy, międzypokoleniowy i nie katastroficznie głośny.

Godland DYSKUSYJNE SPOTKANIA FILMOWE w MDK

Miejski Dm Kultury zaprasza zaprasza 21 stycznia o godzinie 18:00 na przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.
Reż. Hlynur Pálmason
Dania, Islandia, Francja, Szwecja 2022 / 138’

Dyskusyjne Spotkania Filmowe – nowy cykl, podczas którego wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty prezentujemy odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu.
Projekcjom towarzyszą prelekcje, spotkania i dyskusje filmowe, które prowadzi Karol Jachymek - kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

godz.18:00 BILET 20 ZŁ

Szczegóły: https://fb.me/e/5mev8qwHI

 • plakat po lewej stronie w kole mężczyzna, po prawej stronie informacje na temat wydarzenia

Rozmowy przy wspólnym stole - o rzeczach, których nie wyrzucamy

Zapraszamy Czytelników, by w kameralnej rozmowie, podzielili się swoimi doświadczeniami. Porozmawiamy o rzeczach, których nie wyrzucamy, o rodzinnych pamiątkach i ich znaczeniu dla nas. I dla kogo jeszcze?
Spotkania przy wspólnym stole są okazją do doświadczenia dobrej rozmowy, wzajemnego słuchania i inspirowania się. Wierzymy, że rozbudzają w nas wzajemną życzliwość, chęć współdziałania i wspólną refleksję nad ważnymi sprawami.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 23 stycznia tel. 25 740 51 04

Szczegóły: https://fb.me/e/6b61oRKJP

 • po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia z tytułem głównym Rozmowy przy współnym stole, po prawej stronie w tle...

Od stycznia osoby niedosłyszące łatwiej załatwią sprawy w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki.

 

 

 • Szablon_pismo_kolor(1) Dostepny samorząd

Rozstrzygnięto XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Ósmoklasistów

25 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 gościła uczestników powiatowego etapu XI Konkursu Ortograficznego dla Ósmoklasistów, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego. Finałowe dyktando pisało 78 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu mińskiego. W tegorocznym finale konkursu uczestnicy zmierzyli się z pułapkami ortograficznymi kryjącymi się we fragmencie zaczerpniętym z powiastki Antoine’a de Saint-Exupéry'ego „Mały Książę”.

Dyktando zostało podyktowane przez Justynę Radomińską, polonistkę z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Po zakończeniu konkursu prace zostały ocenione przez komisję, w skład której weszły nauczycielki języka polskiego z Dwójki, Agnieszka Kożuchowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mińsku Mazowieckim oraz Lidia Surowiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Pogorzeli.

Laureatami XI edycji Konkursu zostali: Natalia Łaczmańska SP nr 1 w Sulejówku – I miejsce, Katarzyna Pleśniak SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim – II miejsce, Milena Delega SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce oraz Łucja Grudzińska, Maja Okoła SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim, Martyna Marczuk SP nr 1 w Sulejówku, Julia Lejman SP w Ładzyniu, Maximilian Zagwocki, Urszula Wiśniewska SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Jakub Nowak SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim, Justyna Witon SP w Kałuszynie, Aleksandra Buczek SP nr 3 – wyróżnienia.

Oficjalne podsumowanie konkursu odbyło się 20 grudnia 2022 r. w czasie uroczystego spotkania uświetnionego występem uczniów z zespołu wokalnego MIĘDZY NAMI   prowadzonego przez Anetę Senktas  oraz gawędą Agnieszki Skalskiej - opiekunki izby regionalnej – na temat tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych w naszym regionie dawniej i dziś. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora Szkoły Sławomira Domańskiego cenne nagrody w formie kart podarunkowych do Empiku, a nauczycielki przygotowujące uczniów do zmagań konkursowych listy z podziękowaniami.  

oprac. na podst. tekstu Renaty Miszczak

 • kobieta z nastolatką pozują przed tablicą
 • dzieci siedzą w pojedyńczych ławkach na sali gimnastycznej, na stolikach kartki, z lewej strony na ławeczkach rodzice
 • na sali gimnastycznej przed pozuja osoby dorosli i młodzież po rozstrzygniętym konkursie, nad nimi łańcuch świateczny z...

Turniej judo pierwszego kroku

W dniu 6.01.2023r. w Halinowie odbył się II klubowy turniej judo pierwszego kroku organizowany przez Klub Judo Halinów Team. Udział w zawodach brały dzieci z roczników 2017-2011.

Swoich sił w turnieju próbowali również zawodnicy i zawodniczki z Klubu Sportowego Strefa Judo z Mińska Mazowieckiego. Trener Rafał Rusiecki gratulując sportowych wyników, dziękował za świetną zabawę i wspaniały doping rodziców!

1 miejsce:

Łucja Głąbska
Aleksander Gajownik

2 miejsce

Jan Gajownik
Nikola Ochlak

3 miejsce

Zosia Miszczak
Nina Szopa
Aleksander Walasik
Wiktor Bujalski

4, 5 i 6 miejsce:

Marcin Głąbski
Alek Pleśniak
Iga Szopa
Fryderyk Szopa 

 • dzieci razem z trenerem w białych kimonach pozują na żółtej macie
 • dzieci wraz z trenerem w białych kimonach pozują na niebieskiej macie trzymając w ręku dyplomy i czekolady

Fundusze dla przedsiębiorców

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego organizuje spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, które poświęcone będzie możliwościom pozyskania środków europejskich w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Na spotkaniu omówione zostaną priorytety i działania nowej perspektywy finansowej.

Spotkanie odbędzie się w Siedlcach 23 stycznia (poniedziałek) o godz. 11:00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza 2 (sala konferencyjna na parterze).

Ze względów organizacyjnych Urząd Marszałkowski prosi zainteresowane osoby o zgłaszanie się w terminie do 19 stycznia drogą telefoniczną lub mailową: tel. 25 631 15 40, e-mail: siedlce@mazovia.pl

LVI sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Informujemy, że LVI sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, odbędzie się 30 stycznia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Tadeusza Kościuszki 3.

Zapraszamy mieszkańców do udziału oraz oglądania transmisji na kanale YT miasta.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołów z obrad LIII, LIV oraz LV sesji.
3. Przedstawienie przez Komisję Rewizyjną protokołu pokontrolnego z kontroli dochodów i wydatków bieżących w I półroczu 2022 r. w Miejskim Domu Kultury.
4. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z realizacji Programu „Rodzinny Mińsk”
5. Sprawozdania z działalności komisji stałych Rady Miasta w 2022 r.
6. Informacja Burmistrza Miasta z działalności w okresie między sesjami Rady, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady oraz sprawozdanie z realizacji zadań inwestycyjnych Miasta na dzień 16 stycznia 2023 r.
7. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Mińsk Mazowiecki,
b) w sprawie bonifikat przy zbywaniu nieruchomości w wyniku uwzględniania roszczeń, o których mowa w art. 209a ust. 1 i 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami,
c) zmieniającej uchwałę w sprawie zbycia nieruchomości gruntowej składającej się z działki Nr 2141 położonej w mieście Mińsk Mazowiecki przy ul. Bolesława Limanowskiego 3 w trybie ustawy z dnia 16 grudnia 2020 r. o zbywaniu nieruchomości z rozliczeniem "lokal za grunt",
d) w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki,
e) w sprawie wskazania wstępnej lokalizacji miejsca nowego przystanku komunikacyjnego przy drodze powiatowej ul. Kościelnej na terenie miasta Mińsk Mazowiecki,
f) w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki (w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za postój pojazdów samochodowych, wprowadzenia opłat abonamentowych, zryczałtowanych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników dróg oraz wysokości opłaty dodatkowej i określenia sposobu pobierania tych opłat),
g) zmieniającej uchwałę w sprawie określenia stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu,
h) zmieniającej uchwałę w sprawie zasad korzystania z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej,
i) zmieniającej uchwałę w sprawie nadania Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim,
j) w sprawie przyjęcia Programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 dla mieszkańców Miasta Mińsk Mazowiecki,
k) zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków na świadczenia z pomocy społecznej w formie posiłków dla dzieci 
i młodzieży w okresie nauki w przedszkolu i szkole albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych,
l) zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób i rodzin objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
m) zmieniającej uchwałę w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób i rodzin objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
n) zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi,
o) w sprawie przyjęcia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych w 2023 roku na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki.
8. Wolne wnioski i komunikaty.
9. Zamknięcie obrad.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Zapamiętam Twoje imię…

Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,

Zacznę oglądać nasz piękny świat. 

                                   Abramek Koplowicz

27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną.   Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. ustanowiło 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W ten dzień zapraszamy mieszkańców miasta na wspólne uczczenie pamięci ofiar nazistowskich zbrodni. 

Spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika w sali nr 110 o godz. 18.00.

Ewa Borkowska z perspektywy historyka opowie o wydarzeniach tamtych dni i przybliży ideę pamięci. Zapraszamy również do wspólnego działania. Osią naszej uwagi w tym roku czynimy doświadczenia dzieci Holocaustu, szczególnie tych, które przeżyły, ale Holocaust odebrał im rodziny.  O losie takich dzieci, również mińszczanek, pisała znana reporterka Anna Bikont w reportażu z 2022 roku pt. „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”. W trakcie miniwarsztatów poznamy ich historie, a także dokonamy artystycznego upamiętnienia dzieci. 

Na koniec wspólnie przeczytamy wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej. 

Zapraszamy każdego, komu pamięć o żydowskich mieszkańcach Polski nie jest obojętna! 

 • na górze plakatu czarno biały rysunek, cza czarnym tle białe gwiazy, po środku tekst główny zapamiętam twoje imię, poniżej...

Mińsk Mazowiecki centrum technologii BlockChain

Czym jest technologia BlockChain? Gdzie znajduje zastosowanie? Dlaczego warto zaufać jej rozwiązaniom?
W Mińsku Mazowieckim powstaje HUB, czyli centrum, które stanie się przestrzenią do sprawdzenia w praktyce kilku rozwiązań opartych na technologii BlockChain. Działanie realizowane jest w ramach międzynarodowego projektu Fundacji BMW, a koordynowane przez Miasto Mińsk Mazowiecki i Fundację ArchitectsPL.  Projekt Mińsk Mazowiecki BlockChain City został wybrany w konkursie jako jeden z 12 w całej Europie.
Przedsięwzięcie wspierają eksperci technologii BlockChain. 17 stycznia podczas inauguracji partnerzy projektu zaprezentowali obszar swojej działalności oraz przedstawili przykłady rozwiązań, które wkrótce zostaną przetestowane w przestrzeni miasta. Podczas procesu wdrażania projektu wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w otwartych tematycznych webinarach na temat wprowadzanych technologii. Poznamy ich podstawy teoretyczne i porozmawiamy o tym, jakie rzeczywiste korzyści przynosi ich zastosowanie.
Polskie Stowarzyszenie BlockChain, Chain4Energy, ARI10, Billon&Qkpay, PFR to partnerzy projektu. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia w tym innowacyjnym i unikatowym  działaniu. To pierwszy tego typu projekt w Polsce i Europie.
Lokalnymi partnerami projektu są Powiat Miński i ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy. Razem możemy więcej! Współpraca oraz dzielenie się wiedzą to wartości, które w Mińsku Mazowieckim na co dzień promujemy.
https://c4e.io/pl/
https://blockchain-polska.org/
https://ari10.com/
https://pfr.pl/
https://billongroup.com/billon-solutions
http://architectspl.com/
http://www.powiatminski.pl/
https://mechanikszkola.com.pl/

Nie ma nudy! Ferie z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o.o. ogłasza nabór na aktywności feryjne. Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w zajęciach, prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem (adresy e-mail podane poniżej). Zgłoszenie powinno zawierać:

1)       imię i nazwisko uczestnika 

2)       wiek

3)       miejscowość zamieszkania 

4)       dane kontaktowe uczestnika oraz rodzica (telefon)

5)       termin zajęć

6)       zgoda na przekazanie danych osobowych: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie  danych osobowych przez Organizatorów akcji Ferie z MOSiR 2023 w celu jej organizacji zgodnie z Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. L 119  z 4.05.2016).

Zgłoszenia będą przyjmowane od 19 stycznia 2023 r. od godz. 12.00 do wyczerpania limitu miejsc, nie później niż do 3 lutego 2023 r. do godz. 9.00. Informacja o przyjęciu do grupy zostanie dostarczona w chwili uformowania się grupy, nie później niż do 6 lutego 2023 r. do godz. 12.00.

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

·  JEDEN MAIL MOŻE ZAWIERAĆ ZGŁOSZENIE TYLKO JEDNEJ OSOBY. Jeśli w jednym mailu będzie więcej niż jedno nazwisko, tylko pierwsza osoba z listy zgłoszonych zostanie zakwalifikowana do wybranej grupy. 

·  Jeśli maile nie będą zawierały wszystkich niezbędnych do zgłoszenia informacji, nie będą przyjmowane.

·  Wszystkie osoby  otrzymają automatycznie  maila zwrotnego informującego o dostarczeniu wiadomości.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń tylko tych dzieci, które będą mogły uczestniczyć we wszystkich zajęciach danej aktywności. 

 

Ważna informacja! Użytkowników korzystający z poczty Gmail prosimy o sprawdzenie wiadomości spam!

 

Ćwiczenia w wodzie z elementami tańca:

·         dzieci 7-9 lat 

·         Od 13 lutego do 17 lutego 5 spotkań w godz. 10:00-11.00 

·         Aquapark, plywanie@mosir.org.pl

 

Rodzic i ja:

·         Zajęcia w wodzie dla  rodzica i dziecka w wieku 5-6 lat, 

·         Od 13 lutego do 17 lutego tj. 5 spotkań w godz. 18.00-19.00 

·         Aquapark, plywaniekids@mosir.org.pl

 

 

Rodzic i ja:

·         Zajęcia w wodzie dla  rodzica i dziecka w wieku 5-6 lat, 

·         Od 20 lutego do 24 lutego tj. 5 spotkań w godz. 18.00-19.00 

·         Aquapark, plywaniekids@mosir.org.pl

 

Zimowy basket:

·         Treningi koszykówki dla dzieci od 12 lat 

·         Od 13 lutego do 24 lutego (bez weekendu) 10 spotkań w godz. 12.00-13.30

·         Hala widowiskowo-sportowa w SP nr 1, ul Kopernika 9

kosz@mosir.org.pl

 

Piłkotriki:

·         Warsztaty trików piłkarskich dla dzieci 8-11 lat 

·          13, 15, 17, 20, 22 i 24 lutego w godz. 10.00-11.30

·         Hala widowiskowo-sportowa w SP nr 1, ul Kopernika 9

kosz@mosir.org.pl

 

Wycieczka:

·         Dzieci w wieku 9-12 lat

·         21 lutego w godz. 8.00-16.00

·         Wyjazd spod Aquaparku – kierunek: WARSZAWA 

wycieczka1@mosir.org.pl

 

Samoobrona dla młodzieży:

·         Młodzież 16-18 lat

·         13, 15, 16, 20, 22 i 23 lutego w godz. 16.00-17.30

·         Sala sportowa na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1

zapisy@mosir.org.pl

 

Samoobrona dla kobiet:

·         13, 15, 16, 20, 22 i 23 lutego w godz. 18.00-19.30

·         Sala sportowa na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1

zapisy@mosir.org.pl

 

Tor wodny na weekend:

·         18 -19 lutego w godz. 12.00-20.00 

·         Atrakcja bez limitu wiekowego 

·         Wejście na basen po zakupie biletu wstępu zgodnie z cennikiem

 

 

Bal przebierańców na lodzie połączony z warsztatami dla dzieci:

·         18 lutego 

·         Ślizg 17.30-19.00

·         Wejście na lodowisko po zakupie biletu wstępu zgodnego z cennikiem

 

Łyżwoteka na lodzie połączona z konkurencjami dla wszystkich:

·         18 lutego

·         Ślizg 19.30-21.30

·         Wejście na lodowisko po zakupie biletu wstępu zgodnego z cennikiem

 

 

PRZYPOMINAMY, ŻE NA BASEN W OKRESIE FERII 
OBOWIĄZUJE BILET FERYJNY W CENIE  4 ZŁ ZA 60 MINUT.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA LODOWISKO W OKRESIE FERII
 OBOWIĄZUJE BILET FERYJNY W CENIE  3 ZŁ NA ŚLIZG.

 

Wysyłając zgłoszenie uczestnictwa w Akcji Feryjnej, akceptują Państwo ujęte w treści ogłoszenia zasady. 

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych przez organizatorów akcji feryjnej  w celu jej organizacji zgodnie  z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) i informujemy iż:

1.       Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 
w Mińsku Mazowieckim Sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim przy ul. Wyszyńskiego 56, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

2.        Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych – iod@mosir.org.pl

3.       Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia imprezy sportowej 
i promocji imprez sportowych. 

4.        Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz instruktorom prowadzącym zajęcia.

5.        Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa. 

6.        Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 

7.        Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

8.        Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową uczestnictwa w imprezie sportowej.

 • plakat z harmonogramem zajęć,napisem głównym "Ferie z MOSiR Nie ma nudy!", zimowa grafika w tle

Biegiem dla WOŚP

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza na bieg w szczytnym celu. Zapraszamy serdecznie na Stadion Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim spółka z o. o. przy ul. Sportowej 1. Będzie zdrowo, będzie sportowo, będzie Wośpowo!
Zapisy: https://dostartu.pl/6-minski-bieg-biegiem-dla-wosp-v8466
Wolnych miejsc: 170
Całość wpisowego przekazana Mińskiemu Sztabowi WOŚP.

 • główny tytuł w prawym górnym rogu 31. finał WOŚP, po środku głównr informacje dotycząće biegu, na dole loga

Sportowy obóz zimowy z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza na sportowy obóz zimowy w ośrodku wypoczynkowym POD TATRAMI, Gliczarów Górny w terminie 18-25 lutego 2023 r.

Szczegoły na plakacie

 • na górze tytuł główny sportowy obóz zimowy, po środku ludzie w ubraniach narciarskich na śniegu usmiechają się, na dole...

Szukamy pierwszego mińszczanina

Drodzy rodzice! Wasze dzieci przyszły na świat między 1 a 5 stycznia 2023 roku i zostały zameldowane w Mińsku Mazowieckim?  
Zgłoście się do nas (pok. 10, USC) i wypełnijcie oświadczenie zgody na kontakt.
Miejsce urodzenia nie ma znaczenia. Ważne, by maluszek miał wskazany jako pierwszy meldunek Mińsk Mazowiecki.
Sprawdzimy, kto będzie pierwszą mińszczanką lub pierwszym mińszczaninem 2023 roku i przygotujemy upominki.
Na informację od Was czekamy do 31.01.2023 r.
Prosimy o wyrozumiałość dla formy kontaktu, ale takiego rozwiązania wymagają od nas aktualne przepisy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. 25 759 53 81, e-mail: rzecznik@umminskmaz.pl.

Telemedycyna dla seniorów 65+

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje się do uczestnictwa w programie Korpus Wsparcia Seniorów 2023, Moduł II wspierający gminy w realizacji usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. opieki na odległość mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych – tzw. telemedycyna.

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego w wieku 65+ zainteresowani przystąpieniem do tego programu proszeni są zgłoszenie się w terminie do 30 stycznia br. telefonicznie, mailowo lub osobiście do MOPS, by wstępnie przekazać chęć uczestnictwa.

O szczegółach będą informowali pracownicy MOPS.

MOPS w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki 25 A

tel. 25 758 00 46, 25 758 22 24

e-mail: mops@mopsmm.pl

Wykład dr Agnieszki Nowak poświęcony eksperymentom medycznym w obozie w Ravensbruck

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II zaprasza na wykład dr Agnieszki Nowak poświęcony eksperymentom medycznym w obozie w Ravensbruck. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

Zgłoszenia chętnych prosimy kierować na adres: szkola@sp3mm.pl z podaniem liczby słuchaczy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • plakat, szare tło na górze tytułe główny Eksperymenty medyczne w Ravensbruck, po środku szare zdjęcie , na dole informacje...

160. Rocznia wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Wydarzenia z 1863 roku dały podwaliny  ruchów patriotycznych końca XIX i początków XX wieku, które w rezultacie doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 
Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych za organizację rocznicowych wydarzeń 20 stycznia 2023. 

Nabór wniosków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Miasto Mińsk Mazowiecki informuje, że trwa nabór wniosków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przeznaczonego dla samorządów. Operatorem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Finansowanie może być przeznaczone na zabytki, do których gmina sama posiada tytuł prawny, jak i na udzielenie dotacji, o której mowa  w art. 81 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, na nakłady konieczne, określone w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków.

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków może być przyznane jedynie w przypadku posiadania przez wnioskodawcę udziału własnego na realizację zadania w wysokości nie niższej niż 2% wartości zadania inwestycyjnego.

Zakres dofinansowania może obejmować:

sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich;
przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych;
wykonanie dokumentacji konserwatorskiej;
opracowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich;
wykonanie projektu budowlanego zgodnie z przepisami Prawa budowlanego;
sporządzenie projektu odtworzenia kompozycji wnętrz;
zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku;
stabilizację konstrukcyjną części składowych zabytku lub ich odtworzenie w zakresie niezbędnym dla zachowania tego zabytku;
odnowienie lub uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych albo ich całkowite odtworzenie, z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki;
odtworzenie zniszczonej przynależności zabytku, jeżeli odtworzenie to nie przekracza 50% oryginalnej substancji tej przynależności;
odnowienie lub całkowite odtworzenie okien, w tym ościeżnic i okiennic, zewnętrznych odrzwi i drzwi, więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych;
modernizację instalacji elektrycznej w zabytkach drewnianych lub w zabytkach, które posiadają oryginalne, wykonane z drewna części składowe i przynależności;
wykonanie izolacji przeciwwilgociowej;
uzupełnianie narysów ziemnych dzieł architektury obronnej oraz zabytków archeologicznych nieruchomych o własnych formach krajobrazowych;
działania zmierzające do wyeksponowania istniejących, oryginalnych elementów zabytkowego układu parku lub ogrodu;
zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku wpisanym do rejestru, o których mowa w pkt 7-15;
zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej i odgromowej.
Bliższe informacje

https://www.bgk.pl/programy-i-fundusze/programy/rzadowy-program-odbudowy-zabytkow/

W przypadku zainteresowania udziałem w programie osoby i podmioty będące właścicielami zabytków wpisanych do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków prosimy o kontakt z Zespołem ds. strategii pozyskiwania funduszy – tel. 25 759 53 43 do 28.02.2023r.

31. finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Miński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w 31. finale WOŚP "Żyj zdrowo w zdrowym ciele". Rozrywkowy tydzień wośpowy rozpoczyna się 23 stycznia, a finał Orkiestry odbędzie się 29 stycznia 2023 r. na dziedzińcu MDK od godziny 12.00.

Harmonogram wydarzeń:

23 stycznia 2023 - warsztaty taneczne dla dzieci do lat 12 - Centrum Młodzieżowe "Międzyczas". liczba miejsc ograniczona, obowiązują  zapisy miedzyczas.mmz@gmail.com
24 stycznia 2023 - maraton gier planszowych
25 stycznia 2023 - kiermasz fanów - loteria - przyjdź, wygraj i wesprzyj WOŚP - każdy los wygrywa
26 stycznia 2023 - Teatr Po Godzinach zaprasza na spektakl "Ślub"
27 stycznia 2023 - nastrojowy koncert w wykonaniu Przedwieczoru i Daniela Gałązki
28 stycznia 2023 przed południem- Biegiem dla WOŚP - impreza sportowa 
28 stycznia 2023 (wieczorem) - grupa taneczno-teatralna "Jak nie my to kto" zaprasza na widowisko "Kalejdoskop wspomnień"
29 stycznia 2023 - WIELKI Finał: koncert na dużej scenie, licytacje, konsultacje

Szczegóły: https://fb.me/e/2kAAdFSLH

 • plakat WOŚP z harmonogramem wydarzeń i logo wydarzenia

III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

12 stycznia br. rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta. Tematem przewodnim będą „Polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe”. Termin nadsyłania zgłoszeń to 12 marca br. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie.

Konkurs zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser – Dudę został objęty Jej Honorowym Patronatem. Adresatami Konkursu, podobnie jak w poprzednich latach, są Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (o których mowa w ustawie z 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń́ wiejskich), Koła działające na podstawie ustawy z 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej (w tym kultury lokalnej i regionalnej), promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

- wojewódzkiego, który zostanie przeprowadzony od stycznia do kwietnia 2023 r.
- ogólnopolskiego, który odbędzie się w lipcu 2023 r.
Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod adresem: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/startuje-iii-edycja-konkursu-dla-kol-gospodyn-wiejskich-o-nagrode-malzonki-prezydenta,63173 

 • na górze po środku czerwone korale ułożóne w koło w środku pałac prezydencki i nazwa konursu, po środku tytuł o nagrodę...

Wydawanie pomocy rzeczowej – 26.01.2023

 
Інформуємо, що 26 січня 2023 р. пункт видачі гуманітарної допомоги OSP в Мінську Мазовецькім не працює. Цього дня гуманітарна допомога видаватися не буде.

Informujemy, że 26 stycznia 2023 r. punkt wydawania doraźnej pomocy uchodźcom w OSP nie pracuje.

Lokalny Animator Sportu 2023

Instytut Spotu - Państwowoy Instytut Badawczy w dniach 12-25stycznia2023 r.przeprowadzi rekrutacje do programu Lokalny Animator Sportu 2023. Celem programu jest upowszechnienie aktywnosci fizycznej i sportu wśród dzieci i młodziezy oraz dorosłych poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Ministrestwa Sportu i Turystyki.

Wszystkie informacje na temat rekrutacji oraz jej harmonogramubędą publikowane na stronie www.programorlik.pl

Uchodźczynie z Ukrainy przebywające w woj. mazowieckim otrzymają bezpłatne wsparcie psychologiczne.

Wsparcie w poradzeniu sobie z traumą wojenną, powrót do równowagi psychicznej i bycia „tu i teraz” oraz edukacja i wsparcie w odzyskaniu sił psychicznych. To główny cel kolejnych warsztatów psychologicznych w Warszawie, w których już w niedzielę, 29 stycznia, wezmą udział uchodźczynie z Ukrainy mieszkające w województwie mazowieckim. Są jeszcze wolne miejsca.

Біженці з України отримають безкоштовну психологічну підтримку у Варшаві

Підтримка полягатиме на подоланні травми війни, поверненні душевної рівноваги та перебуванні «тут і зараз», а також психоедукація та підтримка у відновленні душевних сил. Це головна мета наступних психологічних семінарів, а також наступного, який відбудеться 29 січня, в якому візьмуть участь українські біженці, які проживають у Варшаві та околицях. Ще є вільні місця.

Майстер-клас для жінок «Шлях до нової Я» проведуть українські психологи з платформи HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com, яка надає безкоштовну психологічну та інформаційну підтримку вимушеним переселенцям з України.

Одноденний семінар відбудеться 29 січня 2023 р. у Варшаві, з 9:00 до 17:00 в Будинку на вул. Foksal 8.

Після семінару психологи протягом 1,5 години будуть доступні для коротких безкоштовних психологічних консультацій для бажаючих, а пізніше ці консультації можна буде продовжити в онлайн формі (також безплатно).

– Щиро запрошуємо взяти участь у майстер-класі «Шлях до нової я». Семінар орієнтований на жінок, які хочуть звільнитися від важкого емоційного багажу та зрозуміти, через який етап життя зараз проходять і як можуть допомогти собі практичним шляхом. Ми також працюватимемо над власними ресурсами, створюватимемо внутрішнє відчуття стабільності, здатність саморегулювати емоції та впевненість у собі, що допоможе у повсякденному житті наших учасників, особливо перед обличчям викликів, пов’язаних з війною та міграцією – повідомляє психолог Роксолана Корульчик з Фундації ADRA Polska, співведуча семінару.

Реєстрація на семінар приймається через: tel. +48 536 525 155, rkorulczyk@adra.pl.

Кількість місць обмежена, вирішує порядок надходження заявок. Семінар психологічний є організований Фундацією ADRA Polska та через платформу GiveAndGetHelp.com завдяки фінансуванню DNB Bank Polska.

Більше інформації про HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com: www.HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com

Більше інформації про Фундацію ADRA Polska: www.adra.pl 

Repertuar Kina MUZA

Repertuar kina MUZA od 27 stycznia do 5 lutego 2023 r.

Piątek, 27-01-2023

19:30 „Gra fortuny”

Sobota, 28-01-2023

13:00 „Kot w butach: Ostatnie życzenie”
15:00 „Kot w butach: Ostatnie życzenie”
17:15 „Fabelmanowie”
19:50 „Gra fortuny”

Niedziela, 29-01-2023

13:00 „Kot w butach: Ostatnie życzenie”
15:00 „Kot w butach: Ostatnie życzenie”
17:15 „Fabelmanowie”
19:50 „Gra fortuny”

Piątek, 03-02-2023

19:30 „Duchy Inisherin”

Sobota, 04-02-2023

15:00 „Mumie”
17:00 „Niebezpieczni Dżentelmeni”
19:15 „Duchy Inisherin”

Niedziela, 05-02-2023

12:00 „Mumie”
14:00 „ Avatar: Istota wody”
17:30 „Duchy Inisherin”
19:45 „Niebezpieczni Dżentelmeni”

 • Repertuar kina MUZA w okresie 27 stycznia do 5 lutego, po lewej stronie zdjęcia z tytułami filmów

Biblioteka pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza

To jedyna placówka w naszym powiecie, gdzie w jednym miejscu znajdziemy najwięcej książek m.in. z zakresu pedagogiki, psychologii, literatury klasycznej, popularnonaukowej z wielu dziedzin nauki oraz magicznych książek dla dzieci. 

Biblioteka oferuje bogate, aktualne i stale uzupełniane zbiory, m.in.: literaturę pedagogiczną, psychologiczną, metodyczną i merytoryczną dla nauczycieli. Można wypożyczyć również podręczniki akademickie dla studentów kierunków pedagogicznych, społecznych, ekonomicznych, humanistycznych, medycznych, przyrodniczych i innych. Udostępniana jest również literatura klasyczna i współczesna, filmy i audiobooki oraz czasopisma pedagogiczne.

Biblioteka zaprasza na lekcje biblioteczne nauczycieli wraz z przedszkolakami i uczniami na każdym etapie edukacyjnym (np. Magiczna książka, Wokół Czerwonego Kapturka, Warsztat informacyjny biblioteki, Warto czytać!, inne tematy do uzgodnienia) oraz szkolenia dla nauczycieli bibliotekarzy. Pracownicy biblioteki oferują merytoryczną pomoc w wyszukiwaniu książek, artykułów, informacji i przygotowywaniu zestawień bibliograficznych. Przygotowują także skany artykułów z dostępnych czasopism. Czytelnia biblioteki wyposażona jest w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu do dyspozycji czytelników, skaner, kopiarkę, drukarkę. W bibliotece można skorzystać z wypożyczeń międzybibliotecznych, bezpłatnego dostępu do zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA Biblioteki Narodowej oraz wybranych publikacji na platformie IBUK Libra. 

Z Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim mogą skorzystać wszyscy zainteresowani literaturą, uczeniem się i rozwojem osobistym.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00, w soboty od 9.00 do 15.00.

http://www.bpsiedlce.pl/
25 740-50-48
J. Piłsudskiego 1a, Mińsk Maz.
(II piętro)

 • w lewym górnym roku półki z książkami, po środku bliżej prawej strony napis biblioteka pedagogiczna w mińsku mazowieckim...
 • na całym plakacie kółka, w kółkach dzieci bawiące, po środku napis Biblioteka Pedagogiczna Zaprasza
 • na górze tytuł Jak radzić sobie z depresją. Polecamy poradniki. Na całym plakacie zdjęcia książek
 • na górze fotografia budynku biblioteki, po środku tytuł główny biblioteka pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, na dole podane...
 • na górze tytuł główny Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, w prawym górnym roku klęcząca dziewczynka, po środku i...

Informacja o wydawaniu pomocy w okresie 26.01-16.02.2023

Інформуємо, що 26 січня 2023 р. пункт видачі гуманітарної допомоги OSP в Мінську Мазовецькім не працює. Цього дня гуманітарна допомога видаватися не буде.

2.02.2023 р. та 16.02.2023 р. з 16:00 до 18:00 в пункті OSP, вул.Варшавська 144, в Мінську Мазовецькім надаватимуть гуманітарну допомогу для біженців з України. В пункті необхідно пред’явити Карту Гостя (видану в Мерії Міста) і документ що посвідчує особу. Допомога надана фундацією Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

Informujemy, że 26 stycznia 2023 r. punkt wydawania doraźnej pomocy uchodźcom w OSP nie pracuje.

2.02.2023 r. i 16.02.2023 r. w godzinach 16:00–18:00 w punkcie OSP, ul. Warszawska 144 w Mińsku Mazowieckim, wydawana będzie pomoc rzeczowa dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W punkcie należy okazać Kartę Gościa (wydaną w Urzędzie Miasta) oraz dokument tożsamości. Fundatorem pomocy jest Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

Oficjalne pożegnanie radnych seniorów II kadencji

24 stycznia burmistrz Marcin Jakubowski spotkał się z członkami Miejskiej Rady Seniorów kadencji 2019-2022. Była to okazja do spotkania się w gronie całej rady oraz wręczenia oficjalnych podziękowań za współpracę i wiele cennych inicjatyw. Jedną z nich jest Karta Seniora, do której wdrożenia potrzebna jest uchwała rady miasta będąca aktualnie w opracowaniu. W przygotowaniu jest też uchwała zmieniająca statut rady seniorów - to efekt dwóch kadencji, po których wyciągnięto wnioski w zakresie rozwoju tego organu doradczego. Szacownemu gronu radnych Miejskiej Rady Seniorów II kadencji bardzo dziękujemy za owocną współpracę w trudnym okresie, na który złożyły się m.in. 2 lata pandemii. 

Życzymy niegasnącej energii i pogody ducha.

 • osoby siedzące przy stole, w tle po lewej stronie baner miasta, między oknami na ścianie obraz
 • p. Burmistrz siedzi przy stole, po lewej stronie stoi kobieta i przemawia, druga kobieta siedzi, w tle baner miasta
 • mężczyzna gratuluje kobiecie, trzyma trzy czerwone róże trzyma w ręku, obok stoi kobieta
 • mężczyzna pozuje z kobietą, uścisk dłoni, kobieta trzyma białą teczkę w dłoni, z prawej stronie w tle baner
 • mężczyzna pozuje z kobietą, uścisk dłoni, kobieta trzyma białą teczkę w dłoni, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z kobietą, uścisk dłoni, kobieta trzyma białą teczkę w dłoni, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z kobietą, uścisk dłoni, kobieta trzyma białą teczkę w dłoni, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z mężczyzną, mężczyzna trzyma otwartą białą teczkę w dłoni, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z mężczyzną, mężczyzna trzyma otwartą białą teczkę w dłoni, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z mężczyzną, w tle baner
 • mężczyzna pozuje z mężczyzną, mężczyzna trzyma białą teczkę w dłoni, w tle baner

Awaria sieci wodociągowej - ul. Struga

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w ul. Andrzeja Struga, dnia 26 stycznia 2023 r. nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków przy ul. Andrzeja Struga 16 do 21 oraz ul. Żwirowej 20.

Za utrudnienia przepraszamy.

Weekendowy rozkład jazdy

Weekendowy rozkład jazdy to zestawienie wydarzeń kulturalnych na najbliższy weekend. Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia!

27.01 piątek 

08:00 – 17:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

18:00 – WOŚP Przedwieczór i Daniel Gałązka / koncert / MDK / sala kameralna / cegiełka

28.01 sobota

10:00 - Biegiem dla WOŚP / MDK / organizator MOSiR ul. Sportowa 1 / zapisy

11:00 – IV Mistrzostwa Szaradziarskie Mińska Mazowieckiego / MDK / zapisy

18:00 – WOŚP Jak nie my to kto. Miński Uniwersytet Trzeciego Wieku / koncert/ MDK / sala kameralna / cegiełka

29.01 niedziela

12.00 – FINAŁ WOŚP / MDK / dziedziniec MDK

12:00 – 16:00 Zbroja rycerska / wystawa / MZM / ul. S. Okrzei 16

Utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej podmiejskiej

Koleje Mazowieckie informują, że w związku z awarią infrastruktury kolejowej (pęknięcie szyny) występują utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane lub skrócone.

Zostało wprowadzone wzajemne honorowanie biletów spółki Koleje Mazowieckie w pociągach PKP Intercity oraz biletów spółki PKP Intercity w pociągach Kolei Mazowieckich na całym obszarze kursowania pociągów KM.

Więcej informacji na stronie https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zaklocenia-w-ruchu oraz na Portalu Pasażera: https://portalpasazera.pl/ 

mat: biuro rzecznika prasowgo KM

Przyjmowanie wniosków o odbiór azbestu

BURMISTRZ MIASTA
MIŃSK MAZOWIECKI

Mińsk Mazowiecki, 23.01.2023 r.

INFORMACJA

Dbając o ekologię i właściwy stan środowiska, w 2023 r. Miasto Mińsk Mazowiecki planuje złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki”.

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim (osoby fizyczne) nieprowadzący działalności gospodarczej.

W związku z powyższym właściciele nieruchomości zainteresowani dotacją, planujący usunięcie azbestu, powinni złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania. Wniosek do pobrania zamieszczony jest na stronie internetowej http://www.bip.minsk-maz.pl w zakładce: Wykaz usług świadczonych przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki/ Wydział Gospodarki Komunalnej/ Wniosek o dofinansowanie demontażu/odbioru, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest. 

Wniosek należy złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, pokój 217, w godzinach pracy urzędu.

ZASTĘPCA BURMISTRZA
/-/ ROBERT SMUGA

 • po lewej stronie niebieskie koło z zielonym liściem na dole, po prawej stronie nazwa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska...
 • po lewej stronie czerwone koło z zielonym wzorem, po prawej nazwa narodowy Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zimowy wieczór, a w naszych sercach wiosna i nadzieja.

26 stycznia, Burmistrz Marcin Jakubowski zaprosił mieszkańców na wyjątkowy koncert "Dobro jest w tobie ...w podziękowaniu nieobojętnym". 
Mamy szczęście żyć w mieście ludzi o wielkich sercach, którzy potrafią i chcą angażować się w pomoc innym. Spotkaliśmy się by im podziękować za ich czas, uwagę, życzliwość i wszelką pomoc jaką obdarzają uciekających przed wojną Ukraińców. W koncercie wystąpili mińscy artyści: zespół "Poema", grupa "Kreska", Marcin Błądziński, zespół "DiAnti, a także ukraińska artystka Sofiia Żukowa. Gościem specjalnym był aktor i muzyk, Adam Kupaj. Artyści połączyli swoje różnorodne style muzyczne we wspólnym wykonaniu, symbolicznego już w naszej społecznej historii utworu - "Nasza nadzieja". Koncert zwieńczyło spotkanie, rozmowy, wspólne zdjęcia. Każdy mógł dołączyć swój symboliczny zielony listek do artystycznej instalacji drzewa wdzięczności.

Dziękujemy Państwu za udział w tym szczególnym wydarzeniu. Cytując słowa Burmistrza Marcina Jakubowskiego: "jesteśmy piękną wielką orkiestrą, która gra dla drugiego człowieka".

 • New_IMG_6207
 • New_IMG_6235
 • New_IMG_6346
 • New_IMG_6286
 • New_IMG_6448
 • New_IMG_6504
 • New_IMG_6348
 • New_IMG_6557
 • New_IMG_6765
 • New_IMG_6793
 • New_IMG_6646
 • New_IMG_6346

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim