Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

Mińsk Mazowiecki – kulturalne miejsce na mapie Mazowsza

Nazywam się Marcin Błądziński i na co dzień pracuję w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim jako animator kultury.

Od lat moją wielką pasją jest muzyka, którą tworzę oraz produkcja muzyczna. Jako wokalista spełniam swoje muzyczne marzenia, choćby takie jak występ na jednej scenie z Grażyną Łobaszewską, Krystyną Prońko i Mietkiem Szcześniakiem.

Byłem również  jurorem w polsatowskim  programie telewizyjnym  „Śpiewajmy Razem. All Together Now”, gdzie m.in. obok Beaty Kozidrak, Ewy Farnej, Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego (były wokalista Oddziału Zamkniętego), Pawła Stasiaka (wokalista Papa D.) i  Titusa (wokalista Acid Drinkers) oceniałem  wokalne umiejętności  innych artystów.

Oprócz muzyki kolejną moją pasją jest grafika komputerowa. Tworzę ilustracje do plakatów, płyt i książek.

Prywatnie mogę powiedzieć, że mam swoje trzy miejsca na Ziemi. Kunice - moja rodzinna, malownicza miejscowość  położona na obrzeżach Legnicy. Tam się wszystko zaczęło. Pierwsze odkrywanie świata, pierwsze zespoły, w których zaczynałem swoją muzyczną drogę… Drugim miejscem jest Warszawa. To miejsce, gdzie mogę spełniać swoje muzyczne marzenia.

Trzecim, ale jakże mi bliskim, jest właśnie Mińsk Mazowiecki. To tu kilka lat temu po raz pierwszy zachwyciłem się klimatem tego miasta, otwartością mieszkańców i piękną historią Pałacu Dernałowiczów. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy odwiedziłem MDK w Mińsku Mazowieckim. Zobaczyłem, jak doskonale jest rozwinięta kultura w tej placówce. Byłem mile zaskoczony szeroką ofertą kulturalną i ilością wydarzeń.  Kolejne wrażenie  zrobiła lista artystów występujących na przestrzeni lat w MDK-u, począwszy od Mieczysława Fogga po Kayah. Oglądając „Księgę artystów ” występujących w Pałacu Dernałowiczów, miałem wrażenie, że nie ma w Polsce artysty, który by nie wystąpił w pałacu.

Od 6 lat mam przyjemność prowadzić zajęcia  „Wokal bez tajemnic” w MDK w Mińsku Mazowieckim. Cieszę się, że mogę dzielić się swoim doświadczeniem z innymi młodymi artystami, którzy chcą rozwijać swój muzyczny talent. Dla mnie dużą wartością tych zajęć jest to, że dzieląc się pomysłami i inspirując się nawzajem, możemy dzielić się z Państwem tym, co nam w duszy gra.

Czuję się wyróżniony, będąc częścią społeczności Mińska. Mam nadzieję, że przez kolejne lata będziemy wspólnie szerzyć kulturę w Pałacu Dernałowiczów.

Marcin Błądziński

 

Od redakcji.

Posłuchajcie, jak pięknie Pan Marcin śpiewa. Bardzo się cieszymy, że pracuje w MDK i czuje się częścią mińskiej społeczności.

https://www.youtube.com/channel/UCbS0BhrUGK3wkG17n5fq6ow

  • fotografia Marcina Błądzińskiego na tle kolorowego witrażu

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim