Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2020

Sportowe wakacje z brazylijskim jiu jitsu dobiegły końca

Podobnie jak w latach ubiegłych, Miński Klub Sportowy MMA TEAM we współpracy z Miastem Mińsk Mazowiecki i Klubem Walki Grappler przygotował wakacyjną ofertę sportowych zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta pod nazwą „Sportowe wakacje z brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci”.

Mimo iż klubowi przyszło organizować zajęcia w wyjątkowym, pandemicznym okresie, chętnych dzieci nie brakowało. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, a na zajęcia prowadzone w grupach wiekowych 5-8 i 9-12 lat uczęszczało prawie 50 młodych sportowców.

Głównym celem prowadzonych warsztatów było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i organizacja czasu wolnego najmłodszych. W tym roku zajęcia miały także szeroki aspekt społeczny, gdyż odizolowane od siebie przez kilka miesięcy dzieci, tak jak nigdy wcześniej,  potrzebowały wspólnej zabawy i kontaktu rzeczywistego. Przez cały ten okres najmłodsi  poprawili swoją kondycję, wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz biorąc udział w grach i zabawach sportowych. Znacznie poprawiły swoje relacje z rówieśnikami, przełamując kolejne bariery społeczne. Zdobyły nowe umiejętności i poznały, czym jest brazylijskie jiu jitsu.
Organizacja zajęć przyczyniła się do poszerzenia oferty lata w mieście dla dzieci, które nie wyjeżdżały, a także niejednokrotnie zajęcia zapoczątkowały wiele nowych znajomości i przyjaźni.

Klub wyraża podziękowanie wszystkim dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie. Warsztaty zakończyły się wręczeniem upominków, a  w tym roku były to kolorowe sportowe worki, które z pewnością przydadzą się w nowym roku szkolnym. Rodzicom pogratulowano  wspaniałych pociech i podziękowano za obdarzenie kolejny raz kadry klubowej zaufaniem.

Ewelina Frankiewicz, fot. z arch. MMA TEAM

 

 • Uczstnicy wakacji Mińskiego Klubu Sportowego MMA TEAM z upominkami
 • Uczstnicy wakacji Mińskiego Klubu Sportowego MMA TEAM z upominkami

UWAGA! Utrudnienia w ruchu pociągów!

UWAGA! W związku z zanikiem napięcia w sieci trakcyjnej na większości linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie występują utrudnienia w ruchu pociągów. Informacje na temat utrudnień, odwołanych pociągów oraz wprowadzonego honorowania biletów dostępne są na www.mazowieckie.com.pl, w kafelku Utrudnienia aktualne.

 • Pociąg Kolei Mazowieckich

Szanowni Państwo,

Informuję, że od 2 września 2020 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie planuje nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2020/2021.

W załączeniu przekazuję „Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2020/2021 w ramach projektu - Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka”, list oraz plakat.

Przesłane materiały zawierają szczegółowe informacje dotyczące warunków aplikowania o przyznanie stypendium.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o projekcie szkołom z Państwa regionu, jak również o wydrukowanie plakatu przesłanego w załączeniu i zamieszczenie go na tablicy informacyjnej w Państwa instytucji.

Zależy nam na tym, aby dotrzeć z informacją o projekcie do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do Państwa.

W razie pytań lub wątpliwości prośmy o kontakt pod numerami telefonów:

(22) 59-79-410/413/423/430/449.

Więcej informacji o projekcie możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://stypendia.oeiizk.waw.pl

 

    Z poważaniem

Mirosław Krusiewicz

Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu

                                                                Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

/- podpisano kwalifikowanym podpisem elektronicznym/

 • Plakat projektu 2020_2021.

Festiwal Himilsbacha - 9-13 września

9 WRZEŚNIA
17:00 | MDK

Himilsleeve warsztaty fotograficzne/ #1
20:15  | MDK
Mapowanie z rytmem Sztrausa…
Promocja płyty „Bal u Sztrausa” na motywach ścieżki dźwiękowej do filmu „Wniebowzięci” w wyk. „Trumba Jazz” (2019)

10 WRZEŚNIA
17:00 | MDK

Himilsleeve warsztaty fotograficzne/ #2
19:30 | OGRÓDEK GALERII EMMA
Limboski & Sosnowski koncert
Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszają w trasę koncertową w konwencji „double bill”. Bluesowe rytmy, zaskakujące zwroty akcji i czarny humor będą ich stałymi towarzyszami w tej letniej eskapadzie po koncertowej ziemi jałowej. Spotkają się z publicznością gniewną i głodną muzyki i niczym dawni Trubadurzy przyniosą jej długo oczekiwane ukojenie.

20:15  | MDK
Mapowanie z rytmem Sztrausa…replay

11 WRZEŚNIA
18:00-19:00/21:00-24:00 | MDK
Pokazy Festiwalu Grand Off 2020 Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
19:00  | MDK
Zły Tyrmand spotkanie autorskie Mariusza Urbanka i Pawła Goźlińskiego *

Mariusz Urbanek  pisarz i publicysta, autor felietonów, sztuk teatralnych i bajek dla dzieci, wielu poczytnych biografii, oraz subiektywnego przewodnika – Dolny Śląsk. Siedem stron świata. Jest dziennikarzem „Odry” i kierownikiem Gabinetu Świadków Historii w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdzie sprawuje pieczę m.in. nad archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Autor książki „Zły Tyrmand”
Paweł Goźliński  teatrolog, redaktor, wykładowca i pisarz. Mińszczanin. Kierował działami kultury i reportażu „Gazety Wyborczej”, był szefem reporterskiego magazynu „Duży Format”. Tworzył i do 2019 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego „Książek. Magazynu do czytania”. Dziś jest redaktorem naczelnym Wydawnictwa Agora oraz prowadzi Szkołę Redaktorów Gazety Wyborczej. W 2010 roku wraz z Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem założył Instytut Reportażu i Polską Szkołę Reportażu w której wykłada do dziś.

20:00  | MDK
One Time Sekstet koncert jazzowy *
Paweł Szeląg – saksofon tenorowy, Rafał Gańko – trąbka, Arek Żarek – saksofon altowy,Wawrzyniec Prasek – piano, Franek Gańko – perkusja, Maciej Komar – bas;Muzycy tworzą nową perspektywę jazzową czerpiąc z polskich tematów muzycznych z lat 50. 60. i 70. – zespołu Ekstra Ball, Andrzeja Kurylewicza, „Komedy„ Trzcińskiego, Jerzego „Dudusia” Matyszkiewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, a nawet Bronisława Kapera i słynnego tematu „On Green Dolphin Street” z 1947 r., nagranego przez Milesa Davisa.

12 WRZEŚNIA
19:00 | MDK

Dobry wieczór z Pakosińską spektakl kabaretowy
Wręczenie nagrody MONIDŁO

Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, która stworzyła dla Katarzyny Pakosińskiej specjalne materiały muzyczne i wizualne, które widzowie zobaczą dzięki wykorzystaniu stanowiącego część scenografii ekranu.Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic - również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Jaślar.

13 WRZEŚNIA
19:00 | STARY RYNEK

Zapach czasu spektakl plenerowy /Krakowski Teatr Osobliwości

Poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat 20-30. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również „na żywo" przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Wystawa  Bartosz Kosowski | MDK | 9-13.09
Wystawa  Tyrmand – kalendarium życia*  Muzeum Jazzu w Warszawie |MDK| 9-13.09
Zlot FOOD TRUCKÓW | MDK | 12-13.09

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY.

* wydarzenia poświęcone Leopoldowi Tyrmandowi w związku z trwającym w Polsce Rokiem Tyrmanda w 100 rocznicę urodzin – legendarnego pisarza, publicysty, lidera polskiego ruchu jazzowego, kontestatora PRl-owskiej rzeczywistości, autora „Dziennika 1954” i „Złego”.
Tyrmand brylował w Warszawie w latach 50. i początku lat 60. Himilsbach publicznie dał się poznać warszawskim sferom kulturalnym również na przełomie tych lat… Zapewne ich drogi przecięły się nie raz…

 

 • Plakat Festiwal Jana Himilsbacha
 • plakat_info

Konsultacje społeczne w ramach Human Smart City

Miasto Mińsk Mazowiecki realizuje projekt pn. Human Smart City - inteligentne miasto współtworzone przez mieszkańców.
Ma on na celu wypracowanie wzorcowego modelu przekształcania przestrzeni w polskich średnich i małych miastach.
W ramach projektu planowane jest tworzenie przestrzeni publicznych przy udziale wszystkich zainteresowanych – mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, władz miasta i urzędników. Efektem finalnym będzie wykonanie pilotażowej przestrzeni w dzielnicy I oraz przygotowanie dokumentacji projektowych dla realizacji czterech kolejnych przestrzeni.

PREZENTACJA KONCEPCJI I STRATEGII - konsultacje społeczne.
Przyjdź i zobacz wypracowany z mieszkańcami pomysł na rozwój terenu!
Głos mieszkańców jest najważniejszy, dlatego serdecznie zapraszamy! Sobota, 5 września 2020 r.

Spotkanie - 10:00-13:00  - Teren po dawnej kawiarni „Przyjaźń” (Park Dernałowiczów, wejście od strony ul. Warszawskiej) .

Spotkanie - 14:00-17:00 - Skwer przy rondzie gen. Hallera (skrzyżowanie ul. Kazikowskiego z ul. Konstytucji 3 Maja)

Spotkania są częścią projektu HUMAN SMART CITY.

 • Konsultacje w ramach programu Human Smart City
 • Konsultacje w ramach programu Human Smart City

Rozpoczął się spis rolny!

Rozpoczął się spis rolny!
Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.
Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.
W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1
Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl


Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?
Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.
W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.
Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl
 


Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!
Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.

Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w  Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1, w pokoju nr 4 i będzie dostępny w godzinach:
8 00 – 1600   w poniedziałek, wtorek, czwartek;
800  -  1700  w środę;
800  -   1500  w piątek                                                                                          .

Przy korzystaniu z Gminnego Punktu Spisowego nie obowiązuje rejonizacja. Najwygodniej i najbliżej będzie oczywiście udać się do Punktu Spisowego w gminie, w której mieszkamy. Mamy jednak pełne prawo skorzystać z tej opcji w każdym urzędzie miasta lub gminy w Polsce.  

Funkcjonowanie Gminnych Punktów Spisowych w gminach zlokalizowanych na terenie powiatów objętych obostrzeniami epidemicznymi (obszary żółte i czerwone) będzie zawieszone do czasu zniesienia obostrzeń.

Wrzesień w MDK

Kalendarium imprez w Miejskim Domu Kultury - wrzesień 2020.  plakat w załączeniu.
www.mdkmm.pl

 • Kalendarium imprez Miejskiego Domu Kultury - wrzesień 2020

X edycja konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informuję, że Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił X już edycję konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Cele Konkursu to przede wszystkim popularyzowanie idei wolontariatu, promowanie wiedzy o rodzajach wolontariatu i pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

W tym roku laureaci po raz pierwszy będą wybierani w 5 kategoriach:
•    wolontariat indywidualny;
•    wolontariat grupowy;
•    wolontariat w szkole lub przedszkolu;
•    wolontariat seniorów;
•    wolontariat w czasie pandemii – specjalna kategoria, która powstała, aby wyróżnić i docenić wolontariacką pracę podczas pandemii COVID-19.

Wolontariat to altruizm, empatia, solidarność. Doskonale wiedzą o tym wolontariusze – ludzie, którzy z potrzeby serca angażują się w niesienie pomocy potrzebującym. Warto promować takie postawy, dlatego uprzejmie proszę Państwa
o włączenie się w promocję konkursu, w szczególności w szkołach i instytucjach pomocy społecznej.
W załączeniu, do wykorzystania, przekazuję materiały informacyjne na temat konkursu. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy od 1 do 30 września br.


                            Z poważaniem,
                            Adam Struzik
                            (-)
                            Marszałek Województwa Mazowieckiego
                            /podpisano elektronicznie/

 

 • X „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” plakat

Narodowe Czytanie 2020

Drodzy Czytelnicy!

5 września zapraszamy wszystkich Czytelników na skwer przy Pl. Kilińskiego! Lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu wezmą udział mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz aktorzy z „Teatru po Godzinach”. Pani Anna Obszarna, specjalnie na tę okazję przygotowała scenariusz, złożony z wybranych fragmentów „Balladyny”.

Co zrobić, aby dołączyć do nas i czytać razem z nami? Wystarczy zgłosić chęć udziału osobiście lub telefonicznie, pod numerem (025) 740–51–04. Wspólnie stworzymy niepowtarzalny spektakl!

Impreza pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego.

 
 
 • Narodowe Czytanie 2020 - plakat

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący nieruchomość, położoną w Mińsku Mazowieckim, stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczoną do sprzedaży:

Sposób zagospodarowania:

 1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: Działka gruntu Nr 6661/4 o powierzchni 0,1570 ha, położona w Mińsku Mazowieckim w rejonie ul. Jaśminowej, księga wieczysta Nr SI1M/000049126/9.
 2. Opis nieruchomości: Działka gruntu niezabudowana, położona między ulicą dojazdową do ulicy Jaśminowej a projektowaną ulicą łączącą ulicę Jana Łupińskiego z ulicą ppkł. Mariana Skrzyneckiego. Przyległe ulice posiadają uzbrojenie w sieci: wodociągową, elektroenergetyczną, gazową, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Ulica Jaśminowa jest utwardzona betonową kostką brukową.
 3. Przeznaczenie terenu i sposób jego zagospodarowania: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XX/223/04 z 19 lipca 2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 223, poz.5975) teren przeznaczony pod usługi nieuciążliwe dla otoczenia.
  • linia zabudowy jako nieprzekraczalna, wzdłuż wszystkich ulic i dojazdów w odległości 5,0 m od linii rozgraniczających ciągów komunikacyjnych, w pozostałych przypadkach zgodnie z rysunkiem planu; nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 6,0 m każdego z brzegów cieków i rowów, zgodnie z rysunkiem planu;
  • wysokość zabudowy - maksymalnie 2 kondygnacje i nie więcej niż 10,0 m od poziomu terenu do najwyższego punktu budynku; druga kondygnacja w wysokim dachu;
  • ukształtowanie dachów nawiązujące do dachów zabudowy sąsiedniej;
  • nakaz utrzymania istniejącej zieleni wysokiej, a wzdłuż ciągów komunikacyjnych – postulat uzupełnienia istniejących szpalerów zieleni wysokiej oraz nowych nasadzeń;
  • obsługa komunikacyjna: z istniejącego układu komunikacyjnego z uwzględnieniem ograniczenia obsługi z nowo projektowanych ulic;
  • parkingi w ilości 25 miejsc parkingowych na 1000 m2 powierzchni usług, w granicach lokalizacji, także w kondygnacjach podziemnych (dla budynków nowo projektowanych) oraz w poziomie terenu.
 4. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: przetarg ustny nieograniczony.
 5. Cena wywoławcza, obowiązująca do dnia 13.07.2021 r.: 300.000,00 zł.
 6. Termin zagospodarowania nieruchomości; Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat; Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2.: nie dotyczy.

Niniejszy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 2 września 2020 r. do dnia 22 września 2020 r, a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

/-/ Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Podziękowanie dla Pani Jadwigi Frelak

Sierpień to ostatni miesiąc pracy sekretarz miasta pani Jadwigi Frelak. Dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz samorządu i społeczności naszego miasta. Wysokie standardy pracy wypracowane przez Panią Sekretarz są dla nas drogowskazem i zobowiązaniem do utrzymywania jakości pracy.

Życzymy powodzenia i  realizacji osobistych planów na zasłużonej emeryturze.

 • Bukiet kwiatów

Witamy nową Sekretarz Miasta

Od 31 sierpnia 2020 roku nowym sekretarzem miasta jest  Pani Kinga Rosłoniec, która dotychczas  pełniła funkcję kierownika Wydziału Organizacyjnego w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki.
Jej wiedza i doświadczenie zawodowe gwarantują wysoką jakość działań Miasta na rzecz samorządu i społeczności lokalnej.
Życzymy powodzenia na nowym stanowisku.

 

 • Kinga Rosłoniec
  Kinga Rosłoniec

Album rodzin mińskich

"Album rodzin mińskich" to projekt, który służy stworzeniu społecznego fotograficznego archiwum mieszkańców miasta Mińsk Mazowiecki. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, z  którego dowiedziecie się Państwo więcej o idei przedsięwzięcia.

Elektroniczna wersja albumu jest już gotowa i wkrótce zaprezentujemy Państwu finalny wygląd albumu. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zgodzili  się podzielić  się  z nami swoimi prywatnymi zdjęciami.

 

Ogłoszenie MOPS o sprzedaży samochodu

Ogłoszenie o zbędnym składniku majątku ruchomego będącego w posiadaniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim.

Działając na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (Dz.U. z 2019 r., poz. 2004) oraz Zarządzenia Nr 58/27/07 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19 kwietnia 2007 r. w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego jednostek organizacyjnych miasta ze zm., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim informuje o zbędnym składniku majątku ruchomego przeznaczonym do sprzedaży:

1. Samochód osobowy Fiat Panda 1.1, numer inwentarzowy 4/ŚT/31, rok produkcji 2008, przebieg 70.235 km, pojemność silnika 1108 cm3, uszkodzony w wyniku wypadku komunikacyjnego – cena 2.200,00 zł.


Powyższe ogłoszenie zamieszcza się w miejscu publicznie dostępnym w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

 

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM
ul. KOŚCIUSZKI 25 A, 05-300 MIŃSK MAZOWIECKI
Tel/Fax. 25 758 22 24, Dyrektor: Tel. 25 758 17 70;

e-mail: dyrektor@mopsmm.pl; www.minskmaz.mops.pl

Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II

13.09, niedziela godz. 11.30. Kościół św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim.
MUZYCZNE SPOTKANIA z poezją Jana Pawła II.
Krzysztof Szczepaniak The Time Quartet

w programie:
wiersze Jana Pawła II i kompozycje J. S. Bacha, J. Masseneta, W.A. Mozarta i C. Francka

Koncert odbędzie się podczas mszy świętej – wstęp wolny.
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczki.
Dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

ORGANIZATOR:
Czas Stuki
Mińsk Mazowiecki


PATRONI MEDIALNI:
POLSKIE RADIO
polmic.pl
RDC
polmic.pl

 • Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II

Grapplerzy na podium Mistrzostw Polski Jiu Jitsu

5 września odbyły się długo oczekiwane przez wszystkich zawodników jiu jitsu Mistrzostwa Polski. Ta wyjątkowa edycja została tym razem zorganizowana w malowniczej Małopolsce w miejscowości Bochnia. Do startów zgłosiło się prawie 600 zawodników z różnych zakątków naszego kraju.

W imprezie wzięli także udział mińscy zawodnicy Klubu Walki Grappler i MKS MMA TEAM w składzie:
trener Marcin Frankiewicz, Damian Wieczorek i Andrzej Frankiewicz. Najwcześniej podium zdobył Marcin Frankiewicz, pokonując kolejnych przeciwników ze Szczecina i Rzeszowa. W finale przyszło mu zmierzyć się z prawdziwą legendą polskiego Jiu Jitsu – Piotrem Bagińskim, założycielem Berserker’s Team. Ostatecznie „zły trener” zajął drugie miejsce w kategorii Master +85 kg, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Jego podopieczni Andrzej Frankiewicz i Damian Wieczorek także musieli zmierzyć się w swoich kategoriach z kilkoma zawodnikami. Oboje stoczyli po 4 walki i odpadli dopiero w walkach półfinałowych. W sumie zajęli równolegle 3. lokatę: Andrzej w kategorii -42 kg, a Damian w – 38 kg.

Sukcesy cieszą tym bardziej, że po tak długim okresie przerwy w startach  nasi zawodnicy wracają z najważniejszej imprezy w roku z medalami i kolejnym doświadczeniem. Serdecznie gratulujemy!

 

mat. KW Grappler

 • Mińscy zawodnicy Klubu Walki Grappler i Mks MMA TEAM na podium.
 • Mińscy zawodnicy Klubu Walki Grappler i Mks MMA TEAM na podium.
 • Mińscy zawodnicy Klubu Walki Grappler i Mks MMA TEAM na podium.
 • Mińscy zawodnicy Klubu Walki Grappler i Mks MMA TEAM na podium.

Kolejne konsultacje społeczne w ramach HSC

5 września obyły się kolejne konsultacje w ramach projektu Human Smart City. Mieszkańcy mogli wziąć udział w quizie wiedzy o Mińsku Mazowieckim. Konsultowany był m.in. pomysł na Skwer 600-lecia i strategię rozwoju dla dzielnic miasta. Poza tym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. W załączeniu fotorelacja ze spotkań...

 • Mieszkańcy na konsultacjach Human Smart City
 • Mieszkańcy na konsultacjach Human Smart City
 • 118810782_4230198513719813_8985384632818401842_n
 • Namiot spotkania dla mieszkańców
 • Plan miasta ze zdjeciem z lotu ptaka
 • Bawiące sie dzieci
 • Plansza - Inteligentne miasta
 • Bawiace się chustą dzieci
 • Plansza z projektem parku sensorycznego
 • Warsztaty 'Las w słoiku"
 • Mieszkańcy uczestniczacy w konsultacjach
 • Mieszkaniec rozmawiajacy z osoba prowadzacą konsultacje

Raport z konsultacji społecznych

Raport z konsultacji społecznych dotyczących projektu "Strategii elektromobilności dla Miasta Mińsk Mazowiecki"

Otwarcie Skweru Dawnych Motocykli

6 września na mapie naszego miasta pojawiło się kolejne miejsce, gdzie poznacie kilka kart z historii – Skwer Dawnych Motocykli. Pomysłu gratulujemy Klubowi Dawnych Motocykli "Magnet" W załączeniu fotorelacja z otwarcia skweru.

 • Otwarcie nowego Skweru Dawnych Motocykli
 • Zabytkowy motocykl
 • Nadruk na przystanku autobusowym poświęcony historii motoryzacji w Mińsku Mazowieckim
 • Otwarcie nowego Skweru Dawnych Motocykli
 • Otwarcie nowego Skweru Dawnych Motocykli - na fot. Burmistrz Miasta, radni i władze Klubu Dawnych Motocykli
 • Zabytkowy motocykl
 • Uczestnicy otwarcia Skweru Dawnych Motocykli
 • Nadruk na przystanku autobusowym poświęcony historii motoryzacji
 • Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski i uczestnicy spotkania

Eliza Bujalska - Zastępcą Burmistrza

Miło nam poinformować, że z dniem 7 września Burmistrz Marcin Jakubowski powołał na stanowisko Drugiego Zastępcy Burmistrza panią Elizę Bujalską. Pani Bujalska przez wiele lat wdraża w naszym mieście innowacyjne projekty edukacyjne i społeczne. Jej praca została wielokrotnie doceniona w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Cieszymy się, że tak doświadczona osoba dołącza do zespołu samorządu. Jej łatwość współpracy i otwartość na różnorodne inicjatywy wyraża serdeczny gest otwartych dłoni. Gratulujemy.

 • Eliza Bujalska - Drugi Zastępca Burmistrza
  Eliza Bujalska - Drugi Zastępca Burmistrza

Wykaz dot. części nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący części nieruchomości miejskiej, położonej w Mińsku Mazowieckim, przeznaczoną do oddania w dzierżawę na rzecz jej dotychczasowego dzierżawcy:

Oznaczenie, powierzchnia położenie nieruchomości, numer księgi wieczystej:
1 m2 powierzchni użytkowej korytarza zlokalizowanego na parterze budynku Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1; działka gruntu Nr 1867/1, KW Nr SI1M/00044267/4.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość zabudowana budynkiem administracyjnym; uzbrojenie przyległych ulic: droga utwardzona, sieć elektryczna, sieć kanalizacji wodociągowej i sanitarnej, linia telefoniczna, gazociąg.

Przeznaczenie terenu i sposób jego zagospodarowania:
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XX/223/04 z 19 lipca 2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 223, poz.5975): A11-AU: administracja (biura, banki), usługi (handel, gastronomia, rzemiosło).

Okres dzierżawy:
od 1 października 2020 r. do 30 września 2022 r.

Przeznaczenie dzierżawy:
automat vendingowy.

Wysokość, termin wnoszenia i zasady aktualizacji opłaty z tytułu dzierżawy:
Wyjściowa opłata dzierżawna 300,00 zł + podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień zapłaty w stosunku miesięcznym; opłaty płatne za dany miesiąc z góry do 10 dnia tego miesiąca, z możliwością ich zmiany raz na pół roku w oparciu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych GUS.

Niniejszy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 8 września 2020 r. do dnia 28 września 2020 r, a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

/-/ Burmistrz Miasta
Marcin Jakubowski

 

„AL-ki” jadą na P4

Naprawa okresowa (in. naprawa rewizyjna) to wykonanie prac obejmujących przegląd podzespołów i zespołów połączony z częściowym ich demontażem z pojazdu trakcyjnego oraz naprawą lub wymianą elementów zużytych bądź uszkodzonych. Dla Kolei Mazowieckich wykona je ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A.

Wykonanie napraw w poziomie utrzymania P4 odbywa się po przebyciu przez pojazd
500 tys. km lub co 5 lat. W przypadku ezt EN57 AL Kolei Mazowieckich jest to pierwsza tego typu naprawa po naprawie P5. W sumie na naprawy w poziomie utrzymania P4 pojedzie 39 ezt EN57 AL. Umowa z ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A. opiewa na kwotę ponad 62 mln zł netto. Zgodnie z jej zapisami  wykonawca zrealizuje naprawy do końca 2021 r.

- W ostatnim czasie o parku taborowym Kolei Mazowieckich mówi się przede wszystkim
w kontekście nowych pojazdów FLIRT. Jednak nasza troska o flotę dotyczy także właściwego utrzymania starszych pojazdów, w tym m.in. ezt EN57 AL. Naprawy w poziomie utrzymania P4 dotyczą przede wszystkim wymiany wszystkich tych elementów, które w wyniku eksploatacji uległy zniszczeniu oraz zużyciu. Służą więc przede wszystkim zapewnieniu właściwego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy –
tłumaczy prezes Czesław Sulima.

Ze strony Kolei Mazowieckich umowę podpisali: Robert Stępień, prezes zarządu, oraz Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny, ze strony wykonawcy: Krzysztof Adamski, prezes zarządu, dyrektor generalny, oraz Jacek Bilski, członek zarządu, dyrektor produkcji.

 

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

 • Skład ezt EN57 AL Kolei Mazowieckich
 • Podpisanie umowy między Kolejami Mazowieckimi a ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A.
 • Pamiątkowe zdjęcie z podpisania umowy

Konsultacje społeczne w ramach Human Smart City - 12 września

Przyjdź i zobacz wypracowany z mieszkańcami pomysł na rozwój terenu!
Spotkania: sobota, 12 września 2020
10:00-13:00, przy wejściu do MOSiR-u na ul. Wyszyńskiego 56
14:00-17:00, skwer między ulicami Kołową, Rawskiego i Toruńską
Głos mieszkańców jest najważniejszy, dlatego serdecznie zapraszamy!

 • Plakat - konsultacje w ramach programu Human Smart City
 • Plakat - konsultacje w ramach programu Human Smart City

Podsumowanie warsztatów z samoobrony dla kobiet

W miniony weekend w Mińsku Mazowieckim odbyły się warsztaty z samoobrony dla kobiet. Uczestniczki poznały na nim, jak za pomocą kolorów określić naszą świadomość sytuacyjną, jak przewidzieć niebezpieczeństwo i jak do niego nie dopuścić. Panie dowiedziały się też, kiedy warto wzywać pomoc, a kiedy od tego odstąpić oraz jak wybrać bezpieczną drogę do domu.
Po dawce wiedzy teoretycznej przeszliśmy do praktyki. CombatKickboxing, Krav Maga, oraz Combat 56 to techniki tych systemów walki i obrony królowały ostatnimi dniami w mińskim Studio Fitness. Nauka przyjmowania postawy obronnej, negocjacje kryzysowe, obrona przed obchwytami i i nagłymi atakami. Walka i obrona przed nożem, przeciwdziałanie szantażowi bronią palną. Wykorzystanie do obrony przedmiotów dnia codziennego... długo by wymieniać...

A na koniec naszych przeciwników potraktowaliśmy gazem, poznając i ćwicząc procedury z tym związane.
Bardzo duża ilość wiedzy i bardzo "mało" czasu, ale to wszystko po to, żeby nakreślić problematykę, jaką jest obrona siebie i swoich bliskich, problematykę, którą powinien poznać każdy z nas.

Całość przedsięwzięcia objęta została honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki, a przeprowadzona była przez żołnierzy Wojskowego Klubu Sportów Walki GARDA mieszczącego się przy Mińskim OSŻW.
Wydarzenie to nie mogło by również zaistnieć bez sponsorów i tu szczególne podziękowania należą się: Fit&Joy z użyczenie sali, Firmie LAVRO za wykonanie materiałów promocyjnych, koszulek i kawowych kubków, NATOmilitaria za zaopatrzenie w „te” kłujące długopisy (tactical-pen) i odstraszający gaz pieprzowy, DIETOstrefa za pyszne przekąski.
Mam nadzieję, że był to dopiero początek naszej wspólnej przygody.
Dziękuję za miłą atmosferę i zaangażowanie, fajnie było pracować z taką grupą.

Kamil Panek - licencjonowany instruktor PZKB, międzynarodowe uprawnienia instruktora Krav Maga Combat System, przedstawiciel na Polskę Krav Maga Pistol School.

 

 

 • Kurs samoobrony kobiet - wykład
 • Kurs samoobrony kobiet - sala ćwiczeń
 • Kurs samoobrony kobiet - kubki promocyjne
 • Kurs samoobrony kobiet - ćwiczenia z gazem
 • Kurs samoobrony kobiet - rozdanie dyplomów

Czytaliśmy "Balladynę"

Biblioteka, zgodnie z coroczną tradycyją, włączyła się w akcję pod nazwą „Narodowe Czytanie”,  udowadniając, że wspólna lektura może być niezwykle przyjemna i inspirująca. 5 września, na skwerze przy Pl. Kilińskiego mińszczanie czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

W tym roku dołączyli do nas aktorzy z „Teatru po Godzinach”. Pani Anna Obszarna, specjalnie na tę okazję przygotowała scenariusz, złożony z wybranych fragmentów książki, tworząc wyjątkowy spektakl.  

 • Narodowe Czytanie 2020
 • Narodowe Czytanie 2020
 • Narodowe Czytanie 2020
 • Narodowe Czytanie 2020
 • Narodowe Czytanie 2020
 • Narodowe Czytanie 2020

Zdobądź dodatkowe lub podnieś dotychczasowe kwalifikacje zawodowe!

Skorzystaj z darmowych szkoleń językowych lub komputerowych! Więcej informacji na plakacie w załączeniu.

 • Skorzystaj z darmowych szkoleń językowych lub komputerowych! - plakat.

Światełko Nadziei dla Syrii

Zapraszamy na MUZYCZNE POPOŁUDNIE W DUCHU SLOW - CHARYTATYWNY KONCERT NA RZECZ FUNDACJI ŚWIATEŁKO NADZIEI DLA SYRII, pomagającej dzieciom w obozach dla uchodźców.
13 WRZEŚNIA GODZ: 14.00 - 18.00 - CEGŁÓW, UL.PIŁSUDSKIEGO 91, STREFA DOBRYCH WIBRACJI
Zagrają:
Martin Daniel Zorzano - Viola da gamba
wokalistka Jagoda Stach z zespołem
Ponadto w programie:
dyskusje dla dorosłych, animacje dla dzieci, licytacja atrakcyjnych przedmiotów i usług na rzecz Fundacji, drobny poczęstunek.
Wstęp: 50 zł dorośli, dzieci wstęp wolny
Bank Spółdzielczy 10 9227 0004 0000 8514 2000 0010

Całkowity dochód z imprezy i licytacji zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Światełko Nadziei dla Syrii.

 • Plakat - Światełko Nadziei dla Syrii

Jubileusz 30-lecia Studium Języków Obcych

8 września burmistrz Marcin Jakubowski oraz kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Katarzyna Łaziuk złożyli wizytę dyrekcji i pracownikom Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.

Z radością przyjęliśmy wiadomość, że Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim wchodzi w 30. rok swojej działalności. To piękny Jubileusz, który jest dumą zarówno dla dyrekcji i pracowników, jak i dla całego miasta. Dorobek edukacyjny szkoły widać na każdym kroku, m.in. w nagrodach i wyróżnieniach, jakie zdobywała. Są to chociażby nagroda Powiatu Mińskiego „Laura 2006”, Miński Darczyńca Roku 2004 oraz wiele innych zaszczytnych tytułów. Mińska młodzież ma szansę wzbogacać zdolności językowe poza podstawowym programem nauczania lub edukować się w językach innych niż oferowane w szkołach powszechnych, zdobywa wysokie noty na konkursach i w olimpiadach z języków obcych. Przyjazna atmosfera nauki oraz mecenat wielu lokalnych wydarzeń to znaki rozpoznawalne placówki.

Z okazji Jubileuszu 30-lecia Studium Języków Obcych pragniemy pogratulować osiągnięć oraz wielu tysięcy słuchaczy, którzy mieli szczęście otrzymać certyfikaty dzięki nauce w Państwa szkole. Życzymy kolejnych lat owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej, niegasnącej energii i zapału w realizacji zamierzonych planów. Niech życzliwość otaczających Państwa ludzi towarzyszy Wam każdego dnia.

 

 • Wspólne zdjęcie gości oraz dyrekcji i pracowników Studium
 • Kosz pełen gadżetów miejskich
 • Dyrektor Studium z pomocą współpracowniczki kroją tort
 • List gratulacyjny oraz prezent dla Studium
 • Burmistrz wręcza dyrektorowi Studium list gratulacyjny
 • Burmistrz gratuluje dyrektorowi Studium jubileuszu
 • Burmistrz, pani kierownik wydziału promocji oraz dyrektor Studium

10 września 2020 – Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day) 10 i 11 września 2020 roku w Auli w Starym BUW-ie przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona wykładów otwartych pod hasłem: Życie warte jest rozmowy: samotność.

Wydarzenie w całości będzie transmitowane na żywo na stronie konferencji www.npz3.pl oraz na Facebooku, na profilu Życie warte jest rozmowy.

Organizatorzy: Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Tegoroczne wykłady otwarte zostały objęte patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Samotność, poczucie wykluczenia, brak zrozumienia ze strony bliskich – to niektóre z czynników prowadzących do powstawania myśli samobójczych. Tegoroczne 2-dniowe wykłady poświęcone są zagadnieniu samotności oraz jej wpływowi na psychikę osób znajdujących się w kryzysie. Gdy ludzie go doświadczają, często izolują się od otoczenia, unikają kontaktów i szukania pomocy. Taka sytuacja odbiera im motywację do podejmowania działań pozwalających na pokonanie kryzysu i utrwala fałszywe przekonanie, że nic nie da się zrobić. Dlatego tak ważne są zarówno świadomość społeczna, uważność, wrażliwość, jak i niwelowanie poczucia osamotnienia poprzez wychodzenie naprzeciw tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

W trakcie wydarzenia opowiemy o różnych sposobach wsparcia, które można zaoferować osobom w kryzysie psychicznym. W tym celu na wydarzenie zaprosiliśmy ekspertów, którzy w ciągu około 45-minutowych wykładów podejmą konkretne aspekty problemu i wyzwań pomocowych. Po każdym wystąpieniu słuchacze będą mieli możliwość zadać pytania oraz porozmawiać z prelegentem.
Równolegle do wykładów, przez cały czas trwania wydarzenia, każdy potrzebujący rozmowy uczestnik będzie mógł skorzystać z konsultacji u dyżurujących w Pokojach Wsparcia specjalistów.

Udział jest bezpłatny. Ze względu na sytuację epidemiczną maksymalna liczba uczestników wydarzenia to 60 osób. Organizatorzy zapewniają catering. Zapisy i rejestracja na wydarzenie: https://npz3.pl/index.php/konferencje/rejestracja/
W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: pts.zyciewartejestrozmowy@gmail.com

Harmonogram:

Czwartek, 10 września 2020 r. 10:00 prof. Brunon Hołyst i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens – otwarcie 10:30 prof. Adam Czabański – Samotny w tłumie. Wpływ społeczeństwa na zachowania samobójcze jednostki 11:30 prof. Agnieszka Gmitrowicz – Młodzież w kontekście zachowań samobójczych. Wykluczenie jako przyczyna samotności 12:30 przerwa lunchowa 13:00 Ryszard Jabłoński – Dlaczego zapobieganie samobójstwom jest zadaniem dla nas wszystkich? 14:00 dr Iwona Koszewska – Choroba izoluje? Zaburzenia psychiczne, a zachowania samobójcze

Piątek, 11 września 2020 r.
10:00 Lucyna Kicińska – Jak pomóc w kryzysie? Czym jest stan presuicydalny i jak sobie z nim poradzić? Co zrobić z nawracającymi myślami samobójczymi?
11:00 Jolanta Palma – Jak wspierać rodziców w kryzysie ich dziecka? Jak reagować na próbę samobójczą i samookaleczenia?
12:00 przerwa lunchowa
12:30 Małgorzata Łuba – Śmierć samobójcza – działania postwencyjne kierowane do najbliższego otoczenia
13:30 Michalina Kulczykowska – Jak wspierać innych dbając przy tym o siebie
14:30 dr Halszka Witkowska – zakończenie


Prowadzenie: Michał Chlebowski

Pomoc w ramach tarczy antykryzysowej

Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim zapewnia przedsiębiorcom, pracodawcom, organizacjom pozarządowym
oraz kościelnym osobom prawnym pomoc w ramach Tarczy antykryzysowej:

 • niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych,
 • dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych,
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych składek na ubezpieczenia społeczne dla:
  - mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców,
  - organizacji pozarządowych,
  - kościelnej osoby prawnej.

Zasady wsparcia dostępne są na stronie internetowej www.minskmazowiecki.praca.gov.pl
Dokumenty można składać w formie papierowej lub elektronicznie za pośrednictwem portalu www.praca.gov.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim zaprasza osoby bezrobotne i pracodawców do korzystania z oferowanych usług oraz instrumentów rynku pracy:
płatne staże zawodowe,
szkolenia,
prace interwencyjne - refundacje części wynagrodzenia i składek ZUS,
dotacje na założenie własnej firmy w wysokości do 20 000 zł,
refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy do kwoty 23 000 zł na
jedno stanowisko,
dofinansowania do wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego powyżej 50 roku życia.

Zasady finansowania oraz informacje o prowadzonych naborach wniosków zamieszczone są na stronie internetowej
www.minskmazowiecki.praca.gov.pl

Powiatowy Urząd Pracy
ul. Przemysłowa 4
05-300 Mińsk Mazowiecki

 • Plakat Powiatowego Urzędu Pracy

Wykaz dot. części nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący część nieruchomości miejskiej, położonej w Mińsku Mazowieckim, przeznaczoną do oddania w dzierżawę:

Oznaczenie, powierzchnia położenie nieruchomości, numer księgi wieczystej: Część działki gruntu Nr 2520/2 (KW SI1M/00000652/0) o pow. 895 m2 w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki 38 pod stanowiska garażowe Nr 1 i Nr 17.

Opis nieruchomości: Działka zabudowana stanowiskami garażowymi, z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej.

Przeznaczenie terenu i sposób jego zagospodarowania: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XX/223/04 z 19 lipca 2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 223, poz.5975) – teren mieszkalnictwa jednorodzinnego – F3-MN.

Okres dzierżawy: do 31 września 2023 r.

Przeznaczenie dzierżawy: tymczasowy garaż typu „blaszak”.

Wysokość, termin wnoszenia i zasady aktualizacji opłaty z tytułu dzierżawy: Wyjściowa opłata dzierżawna 90,00 zł + podatek VAT w wysokości obowiązującej na dzień zapłaty w stosunku miesięcznym; opłaty płatne za dany miesiąc z góry do 10 dnia tego miesiąca.

            Niniejszy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 9 września 2020 r. do dnia 29 września 2020 r., a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

Burmistrz Miasta
/-/ Marcin Jakubowski

 

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonych w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki: nr 1232/14 o pow. 0,0173 ha, nr 1232/15 o pow. 0,2245 ha, zajętych w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (gminną) –   ul. 7 Pułku Ułanów Lubelskich (obecnie nr 221519W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości, mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65, ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonych w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki: nr 2093 o pow. 0,5424 ha, nr 2065 o pow. 0,0481 ha oraz nr 2236 o pow. 0,2131 ha, zajętych w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (lokalną miejską) –   ul. Bulwarną w Mińsku Mazowieckim (obecnie nr 220918W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65, ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonej w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 2083 o pow. 0,0310 ha, zajętej w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (lokalną miejską) –   sięgacz przyporządkowany do ul. Bulwarnej w Mińsku Mazowieckim (obecnie nr 220918W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65, ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonej w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 2084 o pow. 0,0258 ha, zajętej w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (lokalną miejską) –   sięgacz przyporządkowany do ul. Bulwarnej w Mińsku Mazowieckim (obecnie nr 220918W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości 

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65, ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonych w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki: nr 2117 o pow. 0,1317 ha, nr 2179 o pow. 0,1760 ha oraz nr 2227 o pow. 0,0712 ha, zajętych w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (lokalną miejską) –   ul. Romualda Traugutta w Mińsku Mazowieckim (obecnie nr 221554W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie
o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256, ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65, ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez miasto Mińsk Mazowiecki, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości, położonej w m. Mińsk Mazowiecki, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 2161 o pow. 0,1276 ha, zajętej w dniu 31 grudnia 1998 roku pod drogę publiczną (lokalną miejską) –   ul. Rodziny Sażyńskich w Mińsku Mazowieckim (obecnie nr 221527W).

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać pisemne wyjaśnienia i wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi przysługujące im prawa – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38; za pośrednictwem poczty mailowej na adres: bpaczuska@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-usługi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

 • fundraising,
 • zarządzanie organizacją
 • PR i komunikacj
 • prawne aspekty NGO
 • wystąpienia publiczne
 • leadership

Networking - udział w programie to szansa na poznanie zaangażowanych osób z całej Polski. W trakcie I edycji Ligi uczestnicy nawiązywali między sobą współprace, których efekty możecie śledzić w naszych social mediach.

Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, wolontariat oraz Summer School. Udział w Lidze jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów.

Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymają certyfikat.

Dołącz do programu wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:

Liga Junior (dla osób w wieku 18-21 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a530d266d9b0423c897e81622cc2bcc0

Liga Akademicka (dla osób w wieku 22-25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=3c42400bda60477fafb5425cca967cd3

Liga Senior (dla osób w wieku powyżej 25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=9320a36a30784fbfad2b0ba676330258

Na zgłoszenia czekamy do 1 października 2020 r.

Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.ligangos.pl.

Organizatorem Ligi NGOs jest posiadająca wieloletnie doświadczenie Fundacja Życie.
Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Obserwuj profile Ligi w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji:
Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos
Instagram: https://www.instagram.com/ligangos

-----------------------------------
Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości oraz w
razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zespół Ligi NGOs

 • Ulotka ligi NGOs

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne

Zaproszenie na konsultacje społeczne

 1. Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego realizowanego dla obszaru o łącznej powierzchni 117 ha w granicach określonych na załączniku graficznym do uchwały Nr X.113.2015 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 26 października 2015r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki (rejon cmentarza)
 2.  Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument określający sposób użytkowania przestrzeni bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania. Zależy nam, aby przy planowaniu wyznaczyć najbardziej optymalne i zgodne z potrzebami właścicieli działek i mieszkańców oraz z zasadami ochrony środowiska sposoby użytkowania tych terenów w przyszłości.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje na spotkanie, które odbędzie się 24 września 2020 r. (czwartek) o godz. 15:00 w sali nr 6 Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1.

 

/-/ Marcin Jakubowski

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
 

 • mapa poglądowa konsultacje społeczne

Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Nie ma więc możliwości kradzieży danych zebranych w spisie rolnym.

Informacje zebrane podczas badań statystycznych dotyczące poszczególnych gospodarstw nigdy nie były i nie będą przekazywane żadnym podmiotom zewnętrznym, w tym organom państwowym czy międzynarodowym korporacjom. Bezwzględne zachowanie tajemnicy statystycznej gwarantuje ustawa o statystyce publicznej.

Ponadto osoby wykonujące prace spisowe są również zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o sankcjach za jej niedotrzymanie. Następnie na ręce właściwego komisarza spisowego składają pisemne przyrzeczenie następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”

Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane tylko i wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.


Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

 • bezpieczeństwo danych
 • Plakat - spis rolny

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon. 

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

 

 • Spis przez telefon
 • Plakat - spis rolny

Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II

Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II, 18.09 godz. 17.00,  scena plenerowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim - skwer przy placu Kilińskiego.

Aleksy Komorowski
The Time Quartet

W programie: wiersze Jana Pawła II i kompozycje: A. Vivaldiego, C. Debussy'ego, C. Saint-Saensa i innych.

Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczki.

Dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

 • Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II - plakat

12. Festiwal Himilsbacha

Nie było innej opcji. Festiwal Himilsbacha musiał się po prostu odbyć. To już przecież 12 lat, odkąd wspominamy w Miejskim Domu Kultury Janka poprzez liczne wydarzenia artystyczne.

Mimo różnych nakazów i obostrzeń, w dużej mierze dzięki sprzyjającej pogodzie, udało się zrealizować różnorodny i bogaty program. Były warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy łączyli się z Himilsbachem, może nie dosłownie, ale na zdjęciach. Był mapping 3D na fasadzie Pałacu Dernałowiczów, w trakcie którego premierowo wybrzmiał utwór „Bal u Sztrausa” w wykonaniu Trumba Jazz.

Nie ograniczyliśmy się wyłącznie do własnego podwórka i wprosiliśmy się z „Odmrożonymi” Limboskim & Sosnowskim do ogródka Galerii Emma, gdzie chłopaki zagrali wyśmienity koncert. Maraton filmowy, czyli pokazy najlepszych niezależnych krótkich filmów świata Grand Off 2020, zgromadził miłośników dziesiątej muzy.

Kilka festiwalowych wydarzeń poświęconych było Leopoldowi Tyrmandowi w związku z trwającym w Polsce Rokiem Tyrmanda w 100. rocznicę urodzin legendarnego pisarza, publicysty, lidera polskiego ruchu jazzowego, ikony Warszawy lat 50., kontestatora PRL-owskiej rzeczywistości, autora „Dziennika 1954” i „Złego”. Tyrmand brylował w Warszawie w latach 50. i na początku lat 60.

Himilsbach publicznie dał się poznać warszawskim sferom kulturalnym również na przełomie tych lat… Zapewne ich drogi przecięły się nie raz… O Tyrmandzie opowiadali Mariusz Urbanek, autor książki „Zły Tyrmand” oraz Paweł Goźliński. A jak Tyrmand, to jazz, a jak jazz, to One Time Sekstet. Panowie na scenie dali niesamowity popis muzycznego kunsztu.

Jej śmiech jest zaraźliwy, jej humor czasem pikantny, ale zawsze elokwentny, a ona sama po prostu urocza. Kto? Oczywiście, Katarzyna Pakosińska, laureatka tegorocznej nagrody dla najlepszego niezawodowego aktora -  MONIDŁO. I to był zdecydowanie dobry wieczór.

Festiwalowi w tym roku towarzyszyły dwie wystawy: „Tyrmand – kalendarium życia” z Muzeum Jazzu w Warszawie oraz prac Bartosza Kosowskiego, autora tegorocznej grafiki festiwalowej.

A na zakończenie spektakularne, symboliczne po prostu cudowne widowisko plenerowe „Zapach czasu” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Osobliwości.

fot. MDK

 • IMG_1964
 • IMG_1965
 • IMG_1967
 • IMG_1968
 • IMG_1969
 • IMG_1970
 • IMG_1972
 • IMG_1977
 • IMG_1981
 • IMG_1984
 • Ula i Miłosz
 • IMG_2018
 • IMG_2027
 • IMG_2031
 • IMG_2033
 • IMG_2042
 • -
 • IMG_2044
 • IMG_2046
 • IMG_2060
 • IMG_2067
 • IMG_2071
 • IMG_2072
 • IMG_2081
 • IMG_2096
 • IMG_2102
 • IMG_2104
 • IMG_2105
 • IMG_2111
 • IMG_2114
 • IMG_2115
 • IMG_2127
 • IMG_2140
 • IMG_2144
 • IMG_2147
 • IMG_2150
 • IMG_2167
 • IMG_2175
 • IMG_2188
 • IMG_2191

Album rodzin mińskich w "Kurierze Mazowieckim"

Justyna Radomińska oraz wolontariusze z mińskich szkół opowiedzieli reporterom "Kuriera Mazowieckiego" o Albumie Rodziny Mińskich - projekcie przygotowywanym na 600-lecie naszego miasta.
Obejrzyj (od 3:55)  https://bit.ly/35CM5JO

 • kurier warszawy i mazowsza new

Spotkanie dla przedsiębiorców w MSA

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza przedsiębiorców oraz osoby chcące otworzyć działalność gospodarczą na spotkanie informacyjne  w dniu 21.09.2020 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej  I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały, ul. Jana Pawła II 23, 05-300 Mińsk Mazowiecki.
Planowany czas spotkania godz. 10.00 – 13.00.
Planowane wystąpienia:
1.    Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych: „Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej”
2.    Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.: „Możliwości rozwoju inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN – Miasto i Gmina Mińsk Mazowiecki”

Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim zorganizuje również stoisko informacyjne dla przedsiębiorców i osób planujących otworzyć działalność gospodarczą, gdzie pracownicy Działu Rynek Pracy i Centrum Aktywizacji Zawodowej będą udzielali informacji o możliwości pozyskania dofinansowania.

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, Marta Flisek-Tkacz, Anna Komuda , tel. 25-759-53-43

 

 • efs
 • arp_logo
 • Logo Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Turniej Tenisa Ziemnego

MIŃSKO MAZOWIECKIE TOWARZYSTWO TENISOWE zaprasza na Powiatowy Turniej Tenisa Ziemnego pod Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Mirosława Krusiewicza, 19.09.2020, godz. 10:00 ul. Wyszyńskiego 30 A

Kategorie wiekowe: 9-10 lat 11-13 lat
Zapisy:  tel. 602 451 034 (oraz w dniu zawodów na miejscu)

 • Powiatowy Turniej Tenisa Ziemnego - plakat

Kiedy zaczyna się starość?

Rozmowy przy wspólnym stole to inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, to spotkania, rozmowy na różne tematy, ale przede wszystkim to budujące się wokół rozmów znajomości, przyjaźnie, relacje.

Tym razem porozmawiamy o starości. Kiedy właściwie zaczyna się starość? Co nam przynosi dobrego? A co jest trudne? Jak widzą ją dzieci, nastolatki, a jak my, metrykalnie dorośli...

Link do spotkania otrzymają osoby, które skontaktują się z Czytelnią.

Spotkamy się we wtorek 29 września o godz. 18.00 (Spotkanie potrwa maksymalnie 1h30)

Spotkanie odbędzie się przez platformę Jitsi, wystarczy wejść w otrzymany link.
Żeby wziąć udział w spotkaniu trzeba mieć komputer z kamerką i słuchawkami lub smartfona i dostęp do internetu.

Będzie to spotkanie zamknięte, dlatego prosimy osoby chętne o zgłoszenia mejlowe na adres czytelnia@mbpmm.pl lub przez wiadomość na Fb Biblioteki. Tylko wtedy dostaniecie link do wirtualnego pokoju.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku 28/09.

Do zobaczenia i usłyszenia przy wspólnym ekranie!

 • Kiedy zaczyna sie starość - plakat

"Klub czytelnika" w miejskiej bibliotece

Jeśli czytasz …
I doświadczasz silnych emocji.
Rozmyślasz.
Chcesz się dzielić odczuciami.
Dyskutować.
Chcesz być aktywnym czytelnikiem.
Przyjdź na spotkanie Klubu Czytelnika, który z inicjatywy naszych użytkowników powstał przy Bibliotece.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Najbliższe spotkanie 12 października o 17.30 wokół książki "Silva rerum" Kristiny Sabaliauskaite

Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się stacjonarnie, jak dawniej. Albo chociaż prawie jak dawniej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wstęp wolny. Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów - wszystkich miłośników interesującej książki.

 • Klub czytelnika w miejskiej bibliotece - plakat

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta

Szanowny Mieszkańcu!
Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki realizuje projekt pn. Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.

W ramach projektu od drugiej połowy września do końca listopada nasi Ankieterzy będą przeprowadzać rozmowy z Mieszkańcami.
Ankieta pozwoli Urzędowi Miasta jeszcze lepiej zaplanować działania mające na celu likwidację niskiej emisji, a w rezultacie wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców.

Ankietę można wypełnić również online, a w przypadku pytań odnośnie jej wypełniania bardzo prosimy o kontakt z konsultantami Atmoterm S.A. pod numerami telefonów: 606 548 678 lub 532 088 714 w godzinach 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku.

Link do ankiety:
https://app.ekostrateg.com/zdi/ankieta?0&tenantId=minsk_publiczna&formId=INWENTARYZACJA

Pogrzeb Krzysztofa Herdera

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 15 września 2020 r. zmarł w wieku 61 lat P. Krzysztof Herder.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 19 września 2020 r. o godzinie 12.00 w kościele p.w. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, po której nastąpi odprowadzenie urny z prochami do grobu na cmentarz parafialny.

 • Klepsydra Krzysztofa Herdera

Obwieszczenie Wojewody dot. ul. Mickiewicza

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości

Wojewoda Mazowiecki, działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.) –  dalej jako k.p.a, w związku z art. 73 ust. 1 i 3, art. 103 ust.3 ustawy z dnia 13 października 1998 r. Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 z późn. zm.) oraz art. 113 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2020 r., poz. 65 ze zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia przez powiat Miński, z mocy prawa, z dniem 1 stycznia 1999 r. prawa własności nieruchomości położonej w Mińsku Mazowieckim, oznaczonej w ewidencji gruntów, jako działka nr 2451/1 o pow. 0,0082 ha, zajętej w dniu 31 grudnia 1998 r. pod drogę publiczną wojewódzką – ul. Mickiewicza.

W związku z powyższym informuję, iż osoby którym przysługuje prawo własności do w/w nieruchomości mogą składać dodatkowe wyjaśnienia, wnioski – listownie na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki – Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Delegatura – Placówka Zamiejscowa w Siedlcach ul. Piłsudskiego 38, 08-110 Siedlce; za pośrednictwem poczty mailowej na adres pjanczuk@mazowieckie.pl lub za pośrednictwem platformy e-usług dostępnej pod adresem: www.e-uslugi.mazowieckie.pl w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego zawiadomienia.

Zgodnie z art. 49 k.p.a w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

/-/ Wojewoda Mazowiecki

Przesiadamy się do pociągu, autobusu, tramwaju

Najlepszym dniem na taką przesiadkę jest Dzień bez Samochodu. Najlepiej, jeśli decyzja dotycząca wyboru publicznego środka transportu zbiorowego stanie się naszym codziennym wyborem.

22 września, czyli najbliższy wtorek, jest ukoronowaniem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku rozpoczął się 16 września. Tego dnia komunikacją zbiorową jeździmy za darmo.

Przesiadka do pociągu, autobusu, tramwaju czy metra to decyzja, której przyświeca troska o jakość powietrza, odkorkowanie miast, a przede wszystkim dalekowzroczne pojmowanie problemów cywilizacyjnych związanych z ludzkimi przyzwyczajeniami przyczyniającymi się do zaburzenia równowagi klimatycznej.

W najbliższy wtorek podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

VI Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Od niej zaczyna się nasz świat – mama, kobieta, dziewczynka, przyjaciółka, ciocia, babcia, sąsiadka. Motywem tegorocznych Dni Kultury Żydowskiej będzie przestrzeń kobiet.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, którymi chcemy przybliżyć  kobiecy wkład w życie codzienne w mińskim (i nie tylko) sztetlu.

W piątek 2 października zapraszamy młodzież do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty "Dziewczyny haftują", które poprowadzi Paulina Foryś. W czwartek 8 października w tajniki wykonania tradycyjnej wycinanki żydowskiej wprowadzi uczestników artystka Monika Krajewska.

Przygotowaliśmy także konkurs „Zabawy dziecięce”, którym chcemy zachęcić dzieci i młodzież do literackiej przygody inspirowanej dawną fotografią. Szczegóły i regulamin znajdziecie w odrębnym artykule.

Nie zabraknie też spotkania wokół mińskiej historii. Tym razem, biorąc pod uwagę okoliczności pandemii, 3 października zapraszamy na wspólny spacer po mieście „Kobiecym szlakiem”. Poprowadzi go przewodniczka, Ambasadorka Muzeum Polin, Ewa Borkowska. Podczas spaceru poznamy Żydówki-mińszczanki i ich zajęcia.

Zachęcamy też do wirtualnej zabawy w przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Escape Roomie „Przestrzeń kobiet”. Od 2 października w tym artykule, a także na profilu FB biblioteki aktywujemy link. Będą ciekawostki, kulinaria i poezja w wykonaniu Łukasza Gosławskiego, aktora Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi.

Odnajdźmy wspólnie znaki kobiecych historii. Zapraszamy!

VI Dni Kultury Żydowskiej to dzieło społeczników, jednak ich organizacja wymaga wsparcia merytorycznego i finansowego. Udzieliły go Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Muzeum Ziemi Mińskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

 • VI Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni - plakat

Mecz o mistrzostwo IV Ligi Piłki Nożnej

Zapraszamy na mecz o mistrzostwo IV Ligi Piłki Nożnej MAZOVIA Mińsk Mazowiecki vs ZAMŁYNIE Radom - Stadion MOSiR Mińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1, sobota, 26 września godz. 16:00.

 • Plakat

Uroczystość upamiętniająca powstanie Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów

Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. K. Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta na uroczystość upamiętniającą powstanie Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów w najbliższą niedzielę, tj. 27 września 2020 r. na godz. 17.00 przy pomniku Szarych Szeregów w Parku Dernałowiczów przy ul. Warszawskiej.

Oddajmy cześć wszystkim bohaterom, którzy nie zgodzili się na utratę wolności i niepodległości Państwa.

 • Uroczystość upamiętniająca powstanie Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów - plakat

Jak zainstalować aplikację My Local News?

Komunikacja między administracją a mieszkańcami stanowi jeden z kluczowych elementów funkcjonowania samorządu. Strona internetowa, profile w mediach społecznościowych, czy aplikacje do zgłaszania usterek to nie wszystko. Nasze miasto startuje z aplikacją mobilną „My Local News”, za pomocą której będziemy docierać do mieszkańców z istotnymi dla nich informacjami.
My Local News  poinformuje mieszkańców m.in. o:
• wydarzeniach kulturalnych i sportowych,
• gospodarce komunalnej,
• sprawach podatkowych,
• utrudnieniach komunikacyjnych,
• innych ważnych sprawach społecznych.

Mieszkaniec może odbierać na swoim telefonie komunikaty kierowane na teren całego miasta lub dedykowane tylko jego okolicy (na etapie instalacji wskazuje wybraną ulicę). Każdy użytkownik może zaznaczyć w aplikacji, jakie kategorie wiadomości mają do niego docierać.
Aplikacja dostępna jest bez opłat. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. Żadna rejestracja imienna nie jest konieczna.
Poniżej publikujemy instrukcję instalacji aplikacji.

 • Instrukacja obsługi instalacji aplikacji MyLocalNews cz.I
 • Instrukacja obsługi instalacji aplikacji MyLocalNews cz.II

29. Dni Chorągwi Mazowieckiej

W sobotę, 19 września, w naszym mieście miało miejsce wydarzenie, które zapoczątkowało święto mazowieckich harcerzy – 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej.

Komendy Hufców z województwa mazowieckiego przybyły w godzinach porannych do Szkoły Podstawowej nr 1, aby uczestniczyć w zajęciach merytorycznych. Następnie, dzięki uprzejmości płk. Krzysztofa Stobieckiego, dowódcy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, instruktorzy zwiedzili Izbę Pamięci w Barczącej, a także dzięki dyrektorowi Leszkowi Celejowi mogli odwiedzić Muzeum Ziemi Mińskiej. Po przerwie poobiedniej rozpoczęła się druga część spotkania, po której wszyscy udali się do Miejskiej Szkoły Artystycznej na Koncert Inauguracyjny 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej. Część oficjalną rozpoczęli Komendantka Hufca ZHP „Mazowsze” dh. pwd. Klaudia Glinka oraz Zastępca Komendantki Hufca dh phm. Dariusz Piętka. Burmistrz Marcin Jakubowski w wystąpieniu ciepło wspominał swoje przygody w harcerskim mundurze oraz nawiązywał do wzorcowej współpracy Miasta z mińskim środowiskiem harcerskim. Głos zabrali również: Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu, Krzysztof Płochocki - radny Powiatu Mińskiego, który odczytał list od Senator Marii Koc, Waldemar Zbytek - przewodniczący Rady Gminy Stanisławów. Po części oficjalnej koncert zagrała Miejska Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki pod batutą Marcina Ślązaka, która wykonała utwory z 1920 roku.
[oprac. na podst. mat. Hufca ZHP ,,Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim im. 1 PLM ,,Warszawa"]

 • Wystep harcerzy na scsenie MSA
 • Burmistrz Miasta przemawia do harcerzy
 • Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Rusza inwestycja o wartości ponad 60 mln zł

W poniedziałek, 21 września, na terenie Oczyszczalni Ścieków przy ul. Chróścielewskiego wmurowano Akt Erekcyjny pod inwestycję o nazwie „Kompleksowe rozwiązanie systemu gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Mińsku Mazowieckim”.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Stworzenie innowacyjnego systemu gospodarki osadowej i uzdatniania wody dla potrzeb aglomeracji Mińsk Mazowiecki”. Jest to przedsięwzięcie prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mińsku Mazowiecki, a wartość inwestycji to 62 799 112,47 zł przy dofinansowaniu unijnym ponad 54%.  Główne efekty realizacji zadania to: zwiększenie przepustowości oczyszczalni z 8 900 m3/d do 10 500 m3/d, eliminacja odpadu końcowego wytworzonego w procesie oczyszczania ścieków poprzez przekształcenie go w nawóz rolniczy, ograniczenie negatywnego oddziaływania obiektu na środowisko oraz zwiększenie produkcji energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych (OZE).

Akt Erekcyjny uroczyście sygnowali: burmistrz Marcin Jakubowski, prezes PWiK Jarosław Grenda oraz prezes Instal Warszawa S.A. Andrzej Grygo.

 • Goście wydarzenia siedzą pod namiotem.
 • Wspólne zdjęcie gości wydarzenia.
 • Plansze przedstawiające elementy inwestycji.
 • Burmistrz podpisujący akt erekcyjny.
 • Prezes Inwest Warszawa podpisujący akt erekcyjny.
 • Prezes PWiK podpisuje akt erekcyjny.
 • Burmistrz schodzi poniżej gruntu do miejsca wmurowania aktu erekcyjnego.

Konsultacje wypracowanych koncepcji

Zapraszamy na spotkania, podczas których skonsultujemy z Państwem wypracowane podczas wydarzeń plenerowych koncepcje dla przestrzeni wspólnej. Głos mieszkańców jest najważniejszy, dlatego serdecznie zapraszamy!

26 września – sobota.

10.00 – 13.00 – przy wejściu do MOSiRu, ul. Wyszyńskiego 56

14.00 – 17.00 – skwer pomiędzy ulicami Kołową, Rawskiego, Toruńską.

Spotkania są częścią projektu HUMAN SMART CITY.

 • Plakat - konsultacje społeczne w ramach programu Human Smart City

„Flag of Honour” Piknik Miejski – Świętujmy Razem!

Zapraszamy do oglądania online uroczystej sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, która organizowana jest w ramach obchodów 30-lecia Samorządu. Podczas obrad naszemu miastu zostanie wręczony Honorowy Sztandar będący nagrodą Rady Europy, a we współpracy z wieloma partnerami przygotowaliśmy aktywności w plenerze dla mińszczanek i mińszczan w każdym wieku.

Ścieżka dostępu do transmisji online:

Samorząd / Rada Miasta / Transmisje z sesji Rady Miasta

 

 • „Flag of Honour” Piknik Miejski – Świętujmy Razem! - plakat
 • plakat sesja

Dodatkowe konsultacje społeczne MPZP

24 września w Urzędzie Miasta zorganizowano otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego realizowanego dla obszaru o łącznej powierzchni 117 ha w granicach określonych na załączniku graficznym do uchwały Nr X.113.2015 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 26 października 2015r. (rejon cmentarza).

Dziękujemy za udział w spotkaniu mieszkańcom, inwestorom oraz wiceprzewodniczącej Rady Miasta Barbarze Redzie i radnemu Danielowi Skarżyńskiemu.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie koncepcji planu miejscowego oraz zaprezentowanie dwóch narzędzi, za pośrednictwem których w terminie do 31.10.2020 r. można składać ewentualne wnioski/uwagi do zaproponowanych rozwiązań.

Są to konsultacje dodatkowe, wykraczające poza obowiązki ustawowe, a mają na celu zaangażowanie mieszkańców/inwestorów w proces planowania na terenie naszego miasta.

Jednocześnie informujemy, że konsultacje realizowane są przy wsparciu środków zewnętrznych. Miasto pozyskało grant na realizację pogłębionych konsultacji społecznych ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Rozwinięcie zasobów ludzkich i rzeczowych do prowadzenia procesu pogłębionych konsultacji i monitoringu społecznego w obszarze zagospodarowania i planowania przestrzennego w 20 gminach z terenu całej Polski”.

http://www.minskmazowiecki.geoportalgminy.pl/
http://cyfrowademokracja.pl/konsultacje-spoleczne/konsultacje-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-w-minsku-mazowieckim

 

 • Konsultacje MPZP
 • Konsultacje MPZP
 • Konsultacje MPZP

Wesprzyj nasze miasto i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszego miasta, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

Drodzy Rolnicy,

Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszego miasta. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.

Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkołom i przedszkolom Waszych dzieci atrakcyjne nagrody!

Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.

Nagrodą dla zwycięskiej gminy/miasta będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Rolnicy, bardzo na Was liczymy – wystarczy się spisać! Spełnicie swój obowiązek, a przy okazji Wasze dzieci mają szansę na atrakcyjne zestawy do nauki i sportu!

 • konkurs dla GBS

Mińskie Muzyczne Spotkania Bez Barier

Mińskie Muzyczne Spotkania Bez Barier

2.10 godz. 19.00
Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Komstamtego Ryszarda Domagały
Sala koncertowa im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim
Katarzyna Boniecka - skrzypce
Maksymilian Grzesiak - skrzypce
w programie: M. Reger, B. Bartok, G. Bacewicz, G. Ligeti

3.10 godz. 19.00
Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim
Roshko Brothers
The Time Trio
w programie: J. S. Bach, R. Gliere, J. Halvorsen, L. Boccherini, A. Dvorak

11.10 godz. 16.00
Muzeum Ziemi Mińskiej
Anna Wróbel - wiolonczela
Małgorzata Marczyk - fortepian
w programie :F. Chopin, S. Moniuszko, F. Nowowiejski, K. Skarżyński, P. Wróbel

8.11 godz. 17.30
Kościół św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim
koncert odbędzie się podczas mszy świętej
Katarzyna Wiwer - sopran
Zuzanna Bator - organy
w programie: pieśni F. Chopina, S. Moniuszki i pieśni patriotyczne

Wstęp wolny
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczki.
Dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.
Sfinansowano ze środków z Fundacji PZU.

 

 • Mińskie Muzyczne Spotkania Bez Barier - plakat

Wykaz dot. sprzedaży dz. nr 2417/62 położonej w Mińsku Mazowieckim

WYKAZ

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) – podaję do publicznej wiadomości wykaz obejmujący nieruchomość, położoną w Mińsku Mazowieckim, stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczoną do sprzedaży:

 1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości, powierzchnia nieruchomości: Działka gruntu Nr 8341 o powierzchni 0,0601 ha, położona w Mińsku Mazowieckim przy ulicy bez nazwy, w rejonie ul. Jana Łupińskiego, księga wieczysta Nr SI1M/00039778/1.
 2. Opis nieruchomości: Działka gruntu niezabudowana o kształcie zbliżonym do prostokąta, położona przy ul. bez nazwy obejmującą m.in. działkę Nr 2417/62 (stanowiącą drogę gminną na podstawie uchwały Nr VI.39.2019 z dnia 4 marca 2019 r. w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia ich przebiegu, publikacja w Dz. U. Woj. Maz. z 11 marca 2019 r. poz.3188). Droga nieurządzona, w drodze sieć kanalizacji sanitarnej. Uzbrojenie przyległych ulic: sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa, sieć elektroenergetyczna i gazowa.
 3. Przeznaczenie terenu i sposób jego zagospodarowania: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XX/223/04 z 19 lipca 2004 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 223, poz.5975) teren przeznaczony pod usługi oświaty z dopuszczeniem usług nieuciążliwych służących funkcji podstawowej, w tym usług sportu oraz z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej po odstąpieniu od realizacji funkcji podstawowej.

Sposób zagospodarowania:

-    linia zabudowy nieprzekraczalna, wzdłuż ulic, dojazdów i ciągów pieszo-jezdnych w odległości 5,0 m od linii rozgraniczającej ciągu komunikacyjnego,

-    wysokość zabudowy – maksymalnie 3 kondygnacje i nie więcej niż 12,0 m od poziomu terenu do najwyższego punktu budynku; trzecia kondygnacja w wysokim dachu,

-    ukształtowanie dachów nawiązujące do dachów zabudowy sąsiedniej,

-    obsługa komunikacyjna z istniejącego układu komunikacyjnego oraz z nowoprojektowanych ulic, dojazdów i ciągów pieszo jezdnych,

- sieć ulic niezbędna do obsługi komunikacyjnej nowowydzielanych działek, a nie wrysowana w planie - do ustalenia jako drogi wewnętrzne,

- parkingi w ilości 2 miejsc na 1 dom jednorodzinny dla jednego budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

 1. Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie: sprzedaż w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.
 2. Cena wywoławcza, obowiązująca do dnia 31.08.2021 r.:106.000,00 zł.
 3. Termin zagospodarowania nieruchomości; Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego; Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy; Termin wnoszenia opłat; Zasady aktualizacji opłat; Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2.: nie dotyczy.

Niniejszy wykaz wywieszony zostanie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres 21 dni tj. od dnia 25 września 2020 r. do dnia 16 października 2020 r, a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.

 Burmistrz Miasta

Ogłoszenie o przetargu

OGŁOSZENIE

Działając na podstawie art. 13 ust. 1, art. 25 ust. 1 i ust. 2, art. 28 ust. 1 i ust. 2, art. 37 ust. 1, art. 38 ust. 1, ust. 2 i ust. 4, art. 40 ust. 1 pkt. 1 i ust. 3, art. 41 ust. 2, art. 67 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1 i art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomo-ściami ( Dz. U. z 2020 r., poz. 54, poz. 1284, poz. 471) oraz § 3 ust. 1, § 4, § 6, ust. 1 i ust. 7, § 13 i § 14 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz.1490)  -  ogłaszam:

przetarg ustny nieograniczony

na sprzedaż niezabudowanej działki gruntu Nr 6661/4 o powierzchni 1570 m2, stanowiącej zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00049126/9 własność Miasta Mińsk Mazowiecki, położonej w Mińsku Mazowieckim w rejonie ul. Jaśminowej.

Oferowana do sprzedaży działka gruntu nie jest obciążona żadnymi długami, ani nie stanowi przedmiotu innych zobowiązań.
Warunki przetargu:
1)    cena wywoławcza: 300.000,00 zł (słownie złotych: trzysta tysięcy),
2)    wadium: 30.000,00 zł  (słownie złotych: trzydzieści tysięcy),
3)    postąpienie  – o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, przy czym nie może być ono niższe niż 3.000,00 zł (1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych).
Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki uchwalonym uchwałą Nr XX/223/04 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19 lipca 2004 r. ( Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 223, poz.5975) - nieruchomość położona jest w terenie usług nieuciążliwych dla otoczenia.

Sposób zagospodarowania:
•    linia zabudowy jako nieprzekraczalna, wzdłuż wszystkich ulic i dojazdów w odległości 5,0 m od linii rozgraniczających ciągów komunikacyjnych, w pozostałych przypadkach zgodnie z rysunkiem planu,
•    nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 6,0 m każdego z brzegów cieków i ro-wów, zgodnie z rysunkiem planu,
•    wysokość zabudowy - maksymalnie 2 kondygnacje i nie więcej niż 10,0 m od poziomu terenu do najwyższego punktu budynku; druga kondygnacja w wysokim dachu,
•    ukształtowanie dachów nawiązujące do dachów zabudowy sąsiedniej,
•    nakaz utrzymania istniejącej zieleni wysokiej, a wzdłuż ciągów komunikacyjnych – po-stulat uzupełnienia istniejących szpalerów zieleni wysokiej oraz nowych nasadzeń,
•    obsługa komunikacyjna: z istniejącego układu komunikacyjnego z uwzględnieniem ograniczenia obsługi z nowoprojektowanych ulic,
•    parkingi w ilości 25 miejsc parkingowych na 1000 m2 powierzchni usług, w granicach lokalizacji, także w kondygnacjach podziemnych (dla budynków nowoprojektowanych) oraz w poziomie terenu.

Uzbrojenie przyległych ulic publicznych w urządzenia infrastruktury technicznej:
o    teren uzbrojony w miejskie sieci: wodociągową, energii elektrycznej, kanalizacji sanitar-nej, kanalizacji deszczowej i gazu ziemnego; ulica ma nawierzchnię z betonowej kostki brukowej.

Inne warunki:
- warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w wysokości podanej wyżej, najpóźniej w dniu 26 października 2020 roku na konto Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki Nr 33 9226 0005 0024 4185 2000 0050 urządzone w Banku Spół-dzielczym w Mińsku Mazowieckim; dowód wniesienia wadium podlega przedłożeniu Komisji Przetargowej przed otwarciem tego przetargu.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w dniu 3 listopada 2020 r. o godz. 1000 w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki (sala nr 6) ul. Konstytucji 3 Maja 1.
Informuje się, że osoba, która wygra przetarg na sprzedaż nieruchomości:
- nabywa jej własność na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami, ponosząc przy tym koszty związane z zawarciem aktu notarialnego i ustanowieniem odrębnej własności nieruchomości, a wpła-cone przez tę osobę wadium zalicza się na poczet ceny nabycia tej nieruchomości,
- zobowiązana będzie do zapłaty Sprzedającemu ceny sprzedaży ustalonej w przetargu oraz należnego podatku VAT od tej ceny, nie później niż w przeddzień daty ustalonej na zawarcie notarialnej umowy sprzedaży.

Stosownie do art. 41 ust. 2 cytowanej na wstępie ustawy o gospodarce nieruchomościami, uchylenie się od zawarcia umowy notarialnej powoduje przepadek wpłaconego wadium.

Wadia wpłacone przez osoby przystępujące do przetargu, które nie wygrają go, zostaną im niezwłocznie zwrócone (także w przypadku: odwołania lub unieważnienia przetargu, oraz zakończenia przetargu wynikiem negatywnym).

Zastrzega się możliwość odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny, przy czym informacja o takiej decyzji podana zostanie w sposób i w formie, jakie zastosowano do ogłoszenia o tym przetargu.

Szczegółowe informacje o warunkach przetargu udzielane będą zainteresowanym codziennie w godzinach urzędowania w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki ul. Konstytucji 3 Maja 1, tel. 25 7595351 do 26 października 2020 r. włącznie.

/-/ Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

 

Pokaz szermierki i wyszkolenia kawaleryjskiego

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza 3.10 do MZM Dział 7PUL o godz. 18.00 na pokaz szermierki i wyszkolenia kawaleryjskiego w wykonaniu grupy kaskaderskiej StuntBros.pl. Wydarzenie odbywa się w ramach finisażu wystawy „Szable imienne II RP z kolekcji Pawła Komorowskiego”.

 • Pokaz szermierki i wyszkolenia kawaleryjskiego w MZM - plakat

Zaproszenie na Mińskie Muzyczne Spotkania bez Barier

Serdecznie zapraszamy na trzy kolejne koncerty organizowane przez Fundację "Czas Sztuki" w najbliższy weekend:

- 2.10 godz. 19.00 - Mińsk Mazowiecki - Mińskie Muzyczne Spotkania bez Barier

- 3.10 godz. 19.00 - Mińsk Mazowiecki - Mińskie Muzyczne Spotkania bez Barier

- 04.10 godz. 19.00 - Zamek Liw - Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier

 • 2.10 g. 19.00 - Mińsk Mazowiecki - Mińskie Muzyczne Spotkania bez Barier
 • 3.10 g. 19.00 - Mińsk Mazowiecki - Mińskie Muzyczne Spotkania bez Barier
 • 04.10 g. 19.00 - Zamek Liw - Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier

Brązowy krążek w Jiu Jitsu dla mińszczanina

Ostatnia wrześniowa sobota okazała się szczęśliwa dla podopiecznego trenera Marcina Frankiewicza z Klubu Walki Grappler/MKS MMA Team. Damian Wieczorek wystartował w X Pucharze Polski NO GI Jiu Jitsu, który odbył się w Luboniu koło Poznania. To jedne z obowiązkowych zawodów w kalendarzu Jiu Jitsu, w których zawsze biorą udział mińscy grapplerzy. W kategorii Młodzicy Junior Młodszy do  44 kg mińszczanin po stoczeniu 3 walk wywalczył brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

mat. KW Grappler

 • Uczestnicy zawodów na podium

O lokalnym dziedzictwie na międzynarodowej konferencji w Telszach

25 września w mieście partnerskim Telsze na Litwie odbyła się międzynarodowa  konferencja The International Conference of cross-crafting „Samogitian, Polish and Georgian cross-crafting: differences and similarities“. Na zaproszenie organizatorów przedstawicielki naszego miasta,  Ewelina Spychała i Beata Sajewska, zaprezentowały  lokalne dziedzictwo dotyczące roli i funkcji kapliczek przydrożnych w powiecie mińskim. Prezentacja konferencyjna odbyła się w przestrzeni wirtualnej. Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie trzech  kapliczek na Placu Katedralnym w Telszach.

 

 

 • Kapliczka na slajdzie i flagi Litwy oraz Unii Europejskiej

3 października zapraszamy na pikniki sąsiedzkie

Porozmawiajmy o tym, jak powinno zmieniać się nasze miasto. Czekamy na Was przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 oraz na placu przed OSP Kędzierak na ul. Osiedlowej.  Przygotowujemy poczęstunek i animacje dla najmłodszych. Szczegóły na plakatacie.

 

 • 3 października zapraszamy na pikniki sąsiedzkie - plakat

Październik 2020 w Miejskim Domu Kultury

Król Maciuś
Maciuś został królem, choć ma dopiero kilka lat. Nie wie, co król może robić, a czego zabrania królewska etykieta. Jak rządzić królestwem, kiedy jeszcze nie umie się pisać, czytać i liczyć? Kto ma władać krajem? Ministrowie czy król? Maciuś zmienia prawo i staje się Królem Maciusiem Pierwszym - Reformatorem. Powołuje dziecięcy parlament i… co się wydarzy? To zobaczyć musicie sami. 

 

Stroiciel grzebieni
Spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego daleki jest od nadęcia i stawia na inteligentny humor. Publiczność wciągnięta w pośmiertne problemy zaangażowana jest w historię, dobrze się bawi, a aktorów nagradza gorącymi brawami.
„Stroiciel grzebieni” to wbrew pozorom nie jest spektakl o śmierci. Koniec życia jest tylko pretekstem do rozmyślań o uczuciach, wartościach i perspektywie, z jaką patrzymy na świat. To bez wątpienia piękna opowieść o miłości.

 

The Last Scavenger
"The Last Scavenger" to niosąca wyjątkową atmosferę ilustracyjna muzyka, która stworzy dźwiękową opowieść układającą się w swoisty film w Waszej wyobraźni. Mamy nadzieję, że koncert skłoni słuchacza do zastanowienia się, współczucia i refleksji nad naturą rzeczywistości. Człowiek w ostatnim czasie zatracił się w swojej arogancji do świata.
Cierpią zwierzęta, cierpimy my. Może czas na refleksję? Ziemia to nasz jedyny dom. Dbajmy o niego.
Podczas koncertu wyświetlane będą wizualizacje wspierane przez efekty zapachowe dla publiczności.
Poza najnowszymi kompozycjami usłyszymy utwory z poprzednich płyt Michała Szczerbca. 

Wystąpią:
Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor (M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Na Wspólnej, Barwy Szczęścia, Klan)
Arek Osenkowski - muzyk z wieloletnim stażem mający na koncie kilka płyt (m.in. z zespołem Stare Dobre Małżeństwo)
Wojciech Madajski - pianista, basista, pedagog muzyczny w "Szkole Bluesa" oraz wielu placówkach artystycznych

 

Teatr po Godzinach - warsztat otwarty
Zapraszamy wszystkie dorosłe osoby, które chciałyby spróbować swoich sił na scenie, na otwarty warsztat teatralny.
Trochę się poruszamy i spróbujemy prostych improwizacji. Porozmawiamy też o planach na najbliższy rok, metodach pracy i terminach prób.
Zajęcia poprowadzi Andrzej Papis.
Teatr Po Godzinach działa od 7 lat. Aktorzy teatru na co dzień wykonują różne zawody, ale łączy ich sztuka teatru. Za swoją twórczość nie pobierają wynagrodzenia, robią teatr z pasji. W dorobku mają kilkanaście premier z repertuaru polskiego i światowego.

 

Spotkanie online z twórcami kanału Matura To Bzdura
MaturaToBzdura to program komedii kontrowersyjnej, który daje do myślenia długo po tym, jak skończyłeś się śmiać. Zadając Polakom proste pytania, np.: W którym roku odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Czy Ziemia krąży wokół Słońca? Z czego robi się rodzynki? - udowadniamy bezsens matury, czyli uczenia się na pamięć, aby tylko zdać.
Spotkanie z twórcami kanału online na żywo już 7 października o godz. 18. 00.
Niepowtarzalna okazja, by przepytać chłopaków, jak to jest zachować powagę, gdy śmiech trudno powstrzymać. 
Spotkanie online w ramach projektu „zostajeMy w Domu z Kulturą” współfinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – program Kultura w sieci.

 

Nowe zajęcia artystyczne

TANIEC

Taniec jazzowy to styl, który zawiera w sobie elementy baletu, tańca modern oraz akrobatyki, przez co w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni pedagoga i tancerza. Podstawą tańca jazzowego jest policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała. W miarę upływu czasu, oprócz klasycznej formy, powstało kilka jego odmian: lirycal jazz, broadway jazz, modern jazz, jazz funk, afro jazz, street jazz. Taniec ten pozwala na dużą swobodę ruchu i ekspresji, daje możliwość improwizacji. Zajęcia z tańca jazzowego doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy, estetykę ruchu. Mają na celu wykształcenie harmonii ruchu. Poprawiają siłę i elastyczność mięśni. Taniec jazzowy rozwija umiejętność koordynacji, bazuje się na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu.
Zajęcia składają się z rozgrzewki, nauki techniki tańca, choreografii oraz stretchingu. Podczas zajęć tancerz wykonuje szereg ćwiczeń, które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe, poprawiają motorykę ciała. Choreograf rozwija kreatywność uczniów. Swoich podopiecznych uczy w ekspresyjny sposób wyrażać tańcem uczucia i emocje, rozwija własny styl tancerza.
Technika tańca współczesnego charakteryzuje się przede wszystkim naciskiem na wyrobienie w uczniach świadomości ciała, a także plastykę ruchu, kontrolę oddechu, improwizację oraz partnerowanie. Taniec ten kładzie nacisk na wyrażanie emocji tancerza, który tańcząc, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu - wykorzystując ciężar ciała, grawitację, oddech, niezbędna jest też współpraca z podłogą, izolacja ruchu poszczególnych części ciała z wykorzystywaniem różnych płaszczyzn, kierunków i dynamiki. Pedagodzy tańca współczesnego korzystają z różnych technik tanecznych, na przykład z technik tańca klasycznego, jazzowego. Ten styl tańca może zawierać elementy akrobatyki i wielu innych dziedzin tańca.

 

FITNESS

TBC (Total Body Conditioning) są to zajęcia wzmacniające oraz ogólnorozwojowe. Celem treningu jest zwiększenie tempa metabolizmu, w rezultacie spalamy zbędną tkankę tłuszczową. Efekty oraz zalety treningu: poprawa kondycji, zwiększenie wytrzymałości, wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, budowanie tkanki mięśniowej i lepsze samopoczucie.
Ten trening poprzedza rozgrzewka, która ma przygotować organizm do intensywnego wysiłku. Pozwala to ograniczyć ryzyko kontuzji. Część główna zajęć opiera się na ćwiczeniach kierowanych na wszystkie partie mięśniowe. Zajęcia kończą się stretchingiem, czyli rozciąganiem. Regularny stretching pomaga rozluźnić mięśnie. Redukuje stres. Wspomoże też idealnie ćwiczenia na kręgosłup. Nie tylko zauważymy ogólną poprawę sprawności fizycznej, zręczności i elastyczności mięśni, zwiększy się także nasz zakres ruchu.

 • Plakat - październik w MDK 2020
 • banner_fb_macius
 • teatrpogodzinach
 • banner_fb_stroiciel
 • banner_fb_wystawa
 • madajski
 • matura
 • taniec
 • fitness

Zmiana sposobu obsługi interesanta w Wydziale Geodezji i Kartografii w Starostwie Powiatowym

Od 01.10.2020 r. nastąpi zmiana sposobu obsługi interesanta w Wydziale Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

Sposób komunikacji:

 • wejście z tyłu budynku po wcześniejszym umówieniu wizyty
 • zadzwoń i umów wizytę:
  - wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów - 25 759 87 28
  - mapy ewidencyjne, zasadnicze - 25 756 40 79
  - wykonawcy prac geodezyjnych - 25 759 87 47

Źródło: Powiat Miński

 • Plakat dot zmiana w formie obsługi interesanta Wydziału Geodezji i Kartografii

Zmiana numeru telefonu w sprawie telefonicznej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego

Od 01.10.2020 r. nastąpi zmiana numeru telefonu w sprawie telefonicznej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego w Mińsku Mazowieckim i Referatu Komunikacji w Sulejówku.

Nowy numer telefonu:
25 759 87 16

Źródło: Powiat Miński

 • Zmiana numeru telefonu w sprawie telefonicznej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego

„Pro Masovia” dla salezjanów

Niezwykłym uhonorowaniem zakończyły się obchody roku jubileuszowego 25-lecia Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim. Wspólnota szkolna została nagrodzona medalem pamiątkowym „Pro Masovia” za zasługi na rzecz kulturalnego rozwoju Mazowsza. Nadanie odznaczenia odbyło się na terenie placówki 28 września.

Uroczystość uświetnili m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta powiatu mińskiego Antoni Jan Tarczyński oraz wicestarosta powiatu mińskiego Witold Kikolski, którzy oficjalnie przekazali odznaczenie na ręce przewodniczącego społeczności salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim księdza dyrektora Ryszarda Woźniaka.

W czasie wydarzenia goście mieli okazję zapoznać się z historią placówki. Uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali pod okiem opiekunów, Jakuba Maguzy i Diany Gajc-Piątkowskiej, program artystyczny, na który składały się: minirecital szkolnego zespołu muzycznego Kreska, monodram poetycki, będący kolażem wierszy Tadeusza Różewicza, w interpretacji Klaudii Karpińskiej oraz impresja taneczno-muzyczna w wykonaniu aktorów grupy teatralnej Do Trzech Razy Sztuka.

Medal „Pro Masovia” jest odznaczeniem nadawanym osobom fizycznym, instytucjom, jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom pozarządowym, które swoją działalnością wydatnie przyczyniły się do rozwoju Mazowsza. Odznaczenie nadawane jest przez zarząd województwa mazowieckiego od 2006 roku. 

Artur Milewski

 • Pro Masovia_01
 • Pro Masovia_02
 • Pro Masovia_03
 • Pro Masovia_04
 • Pro Masovia_05

Nowa sygnalizacja i kładka

Na zaproszenie starosty mińskiego Antoniego J. Tarczyńskiego burmistrz Marcin Jakubowski 25 września uczestniczył w dwóch wydarzeniach związanych z modernizacją infrastruktury drogowej w naszym mieście.

Tego dnia uroczyście oddano do użytku nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki oraz kładkę dla ciągu pieszo-rowerowego przez rzekę Srebrną wraz z urządzeniami do regulacji poziomu wody w stawie w ciągu ulicy Budowlanej.

fot. Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim

 

 • Burmistrz mówi o nowo wybudowanej kładce
 • kladka 2
 • Widok na nową kładkę i rondo księdza Dziąga
 • Widok na skrzyżowanie z nową sygnalizacją
 • Burmistrz mówi o nowej sygnalizacji świetlnej

Informacja o prognozowanej jakości powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

 

 

Informacja o wyłączeniu ruchu na ulicy Konstytucji 3 Maja w najbliższą niedzielę

Informujemy o wyłączeniu ruchu na ulicy Konstytucji 3 Maja w najbliższą niedzielę tj. 4.10.2020 r.
Ulica Konstytucji 3 Maja zamknięta będzie na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kazikowskiego w ciągu całego dnia.

W związku z tym autobusy linii M2 skierowane będą na trasę objazdową tj. ulicami Kazikowskiego – Daszyńskiego w kierunku dworca Kolejowego z pominięciem przystanku Okrzei. Zmiana obowiązuje wszystkie niedzielne kursy.

Wydział Gospodarki Komunalnej

 

Ostrzeżenie meteorologiczne na 5.10.2020

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Pełna informacja w załączeniu.

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Szanowni Państwo,
w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/
2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.
Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.


Z poważaniem,
Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

 

 • rachmistrz

Uroczysta Sesja Rady Miasta - relacja video

Zapraszamy do obejrzenia uroczystej sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, która zorganizowana została w ramach obchodów 30-lecia Samorządu. Podczas obrad naszemu miastu  wręczono Honorowy Sztandar będący nagrodą Rady Europy.

Syreny alarmowe

W związku z organizacją ćwiczeń RENEGADE/SAREX-20 trwających od 6 do 9 października 2020 r., możliwe jest uruchomienie syren alarmowych podczas treningu systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

"Matura To Bzdura"

"Matura To Bzdura" to program komedii kontrowersyjnej, który daje do myślenia długo po tym jak skończyłeś się śmiać. Zadając Polakom proste pytania np.: w którym roku odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Czy Ziemia krąży wokół Słońca? Z czego robi się rodzynki?  Udowadniamy bezsens matury, czyli uczenia się na pamięć aby tylko zdać.

Spotkanie z twórcami kanału on line na żywo już 7 października o godz. 18.00

Niepowtarzalna okazja by przepytać chłopaków, jak to jest zachować powagę, gdy śmiech trudno powstrzymać.

Spotkanie on line w ramach projektu „zostajeMy w Domu z Kulturą” współfinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – program Kultura w sieci.

Link do transmisji:
https://www.facebook.com/mdkmmz/live/

 

 • Matura to bzdura - plakat MDK

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim